خوابی راحت با بالش های هوشمند!!!!

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
بالش های هوشمند خواب شما را تجزیه و تحلیل می کنند.!!!!

از ان جایی که داشتن خوابی کافی در طی ساعات شب در جهت سلامتی ما بسیار مهم و ضروری است .لذا در طی همکاری (lofty japan) با پروفسور (hideki tanaka) از دانشگاه بین المللی هیروشیما بالش الکترونیکی را ابداع نمودند که نام ان "don’t you think" می باشد .این بالش قادر به تحلیل بخش های مختلف خواب بوده . بدیتن طریق به شما در جهت داشتن خوابی ارام کمک می نماید. همچنین از روی تمام داده های جمع اوری شده از تجهیزات ان می توانید میزان خوابتان را به منظور دستیابی به اپتیمم مقدار خواب محاسبه نمایید.بالش از 3 لایه تشکیل شده است . سنسور های اسکن در لایه ی داخلی بالش کار گذاشته شده اند. که از جنس پلی ونیل کلراید می باشد .قیمت این بالش که توسط lofty japan به فروش می رسد 400$ است.

Ref:
http://www.fareastgizmos.com/other_stuff/pillow_as_a_sleep_health_management_tool.php

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
دیگه نگران sms هاتون نباشید!!!

دیگه نگران sms هاتون نباشید!!!

Sms led pillow

Philipsبالش الکترونیکی را طراحی نموده است که راندمان بالایی دارد و به شما اجازه می دهد تا بتوانید پیغام های مهمتان(sms) و... و اشکال محبت امیز را به کمک دیود نیمه هادی که در داخل پارچه های ان قرار داده شده دریافت نمایید محققان دیودهای چند رنگ انعطاف پذیری را در داخل پارچه وارد نمودند بدون انکه نرمی سطحی ان دستخوش تغییر شود . در کنار بالش ها جسم روشن (نورانی) بسیار حساس در داخل شیی مانند کوله پشتی جایسازی شده است.
ref:http://www.treehugger.com/files/2005/09/post_2.php

پیوست ها

• ldm-lighting_09-0_h.jpg
    ldm-lighting_09-0_h.jpg
    5.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
نمونه های دیگر بالش الکترونیکی !:cap:

پیوست ها

• pillow_270x209.jpg
    pillow_270x209.jpg
    6.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • ldm-lighting_08-0_h.jpg
    ldm-lighting_08-0_h.jpg
    21.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
خیلی جالب بود. مرسی.:victory:
من باید یکی از این بالشت ها رو بخرم. آخه مشکل خواب زیاد دارم. :wallbash:
امتیاز رد کردم.

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
ممنون .البته فکر کنم یک سری از این بالش ها رو باید برای خودم و دوستام تهیه کنم!!:surprised::D

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
میبینم که تقاضا برای این بالشا داره کم کم زیاد میشه !
پس فکر کنم بهتره یه امارگیری از کل بچه های سایت داشته باشم که یه وقت این بالشا کم نیاد !!!!! :biggrin:
تازه 2 خصوصیت دیگه این بالشا اینه که می تونید قبل از خواب کتاب های مورد علاقتون رو بخونید و همچنین تا زمانی که به خواب برید موزیک ملایم و دلخواهتون رو گوش بدید!!!

دوستان هر کی بالش می خواد اعلام کنه !!!:surprised:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
همیشه بیماری بلای جان آدمی بوده. ام این بار می خوام یک خاطره قدیمی رو که از پدرم شنیدم تعریف کنم.
پدرم برام تعریف می کرد که در زمانی که دانشجو بوده یک دوستی داشته خیلی خیلی تنبل بود و شب ها کم می خوابیده و این قضیه رو جدی نگرفت تا اینکه دیگر خوابش نمی برد تا دیگه بیماری بی خوابی رو گرفت. اون هر روز میرفت کوله گری و بنایی و کارگری تا تنش رو خسته کنه تا شاید خوابش ببره. اما این جوری نشد و هیچ خوابی بر چشماش نمی رفت.
تا اینکه تصمیم گرفت زمانی که همه خواب هستن درس بخونه و این امر باعث شد تا نمره اول دانشگاه بشه. امتحان داد برای کارشناسی ارشد و تونست نفر اول کشور بشه در رشته مهندسی مکانیک ولی باز هم خوابش نمیبرد و شروع کرد باز هم به درس خوندن تا اینکه در رشته دکترا پذیرفته شد. و حالا هم یکی از استادان معروف یکی از دانشگاه های فرانسه است.
عید امسال پدرم که باهاش تلفنی صحبت کرده بود گفته بود که روزی چند ساعت می خوابه و پیش دکترها که رفته بود بهش گفته بودن که این روند به تدریج برمیگرده.
این جوری که یک بیماری به نفع آدمی می شود. حمکت خدا ............

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
چه خاطره ی تامل بر انگیزی ی ی!!! :smile:

سکوت و ارامش و زیبایی شب بیداری ها بوده که از گذشته تا حالا باعث موفقیت و پیشرفت های بشر بوده اینه همون راز عجیبی که در دل شب نهفته شده و خیلی ها هنوز حکمت شب را فقط در خوابیدن می بینن !!!

((( الم یروا انا جعلنا اللیل لیسکنوا فیه و النهار مبصرا ان فی ذلک لایات لقوم یومنون)))):gol:
{86 القصص }

با این حساب دیگه از این بالشا نمیخواید دیگه ...! :razz:اه کلی ضرر کردم ..!
برم بساطمو یه جا دیگه پهن کنم !!!

خب اشکال نداره یه نوع دیگه هم هست که این نوع بالشا بیشتر فانتزی هستن و فکر کنم تا ولنتاین بعدی به ایران برسن !اگر نرسید هم نگران نباشید خودم می سازمشون !!

fiber optic luminous heartcushion

پیوست ها

• untitled2.jpg
    untitled2.jpg
    11.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • untitled3.jpg
    untitled3.jpg
    25 کیلوبایت · بازدیدها: 0

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
دوستان امیدوارم از اینا هم خوشتون بیاد ..!!!

پیوست ها

• untitled.jpg
    untitled.jpg
    18.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • untitled1.jpg
    untitled1.jpg
    15.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
من که خیلی خوشم اومد.
حالا چرا تا ولنتاین؟
جان من زود بسازشون. اگه کمک خواستی من هستم. راستی آواتارت هم خیلی قشنگه. پنبه هستش؟

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
ممنون :smile:. بله گل پنبه است (از نوع رسیده ) .
ولی این ایده ساختش جدی جدی در ذهنمه !! :surprised:برای همین در مورد اجزاش در تاپیک های بعدی بیشتر توضیح میدم ;).اول در مورد fiber optic .....

راستی اگر خواستید این اواتارو بهتون پیشنهاد میکنم

پیوست ها

• graphic_opportunity2[1].jpg
    graphic_opportunity2[1].jpg
    5.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
ممنون. عکس خیلی قشنگی هست. اما من دنبال هسته اتم هستم. اگه یک وقتی. یک جایی. پیدا کردید برام بزارید. البته از نوع متحرک باشه.
راستی درباره اون آواتر شما که خیلی زیبا هم هست.
یک بار من یک سفر به مناطق جنوبی کشور (داراب فارس) داشتم که برای اولین بار گل پنبه رو اونجا دیدم که در کنار درختان نخل که خیلی خشن بودند این گل های بسیار زیبای پنبه قرار داشت.
best wish for you

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
بازم بالش ش ش !!!!

بازم بالش ش ش !!!!

gadget photo
وقتی که نیاز دارید بی سرو صدا tv ببینید یا مطالعه کنید ;)

پیوست ها

• capture2.jpg
    capture2.jpg
    3.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
اشتباه نکنید این کتاب نیست یه بالشه !!:surprised:

قبل از خواب حتما اهنگ مورد علاقتون رو گوش بدید !!;)

پیوست ها

• capture3.jpg
    capture3.jpg
    8.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • capture4.jpg
    capture4.jpg
    6.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
این هم یه کیسه خواب جدید ه و ا لبته راحتر که قابلیت جابه جا شدن در اون راحت تره !

بعضی مواقع هم نیاز داریم خومون رو روشن کنیم دیگه !! :surprised::biggrin:

پیوست ها

• capture7.jpg
    capture7.jpg
    6.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • capture9.jpg
    capture9.jpg
    7.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
این بالش همیشه روشن هستش؟
اذیت کننده نیست؟
ولی خیلی قشنگ و زیبا هستن. حالا کودومشون رو می خواهی بسازی؟
من هم هستم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
زرتشت وصف فرزانه ای را شنید که از خواب و فضیلت نیکو سخن می گفت. پس به سراغ او رفت و پای کرسی اش نشست. فرزانه چنین گفت: حرمت و شرم در پیشگاه خواب. این است سرآمد کارها! از بدخوابان و شب زنده داران بپرهیزید. خفتن هنر کوچکی نیست. برای آن سراسر روز بیدار می باید بود. روزانه می باید ده بار بر خود چیره شوید. زیرا این کار خوب خسته می کند و برای روان همچون افیون است. روزانه می باید ده حقیقت بیابید وگرنه شبانگاه نیز در جستجوی حقیقت خواهید بود و روانتان گرسنه خواهد بود. کمتر کسی می داند که برای خوب خفتن فضیلت ها را باید تمام داشت. شهادت دروغ بدهم؟ زنا کنم؟ در کنیز همسایه طمع ببندم؟ این ها هیچیک با خواب خوش سازگار نیست. و آنکس که فضیلت ها را تمام دارد نیز باید یک نکته را بداند و آن به هنگام خواباندن فضیلت هاست. خواب خوش صلح با خدا و شیطان همسایه را می طلبد. روز بر فضیلتمند چنین می گذرد. و با فرارسیدن شب هرگز خواب را به خود نمی خوانم. خواب آن خداوندگار فضیلت ها خوش ندارد که فراخوانده شود. می اندیشم که سراسر روز در چه کار بوده ام و چه اندیشیده ام و شکیبا چون گاو نشخوارکنان از خود می پرسم: و اما ده چیرگی من چه بوده است؟ همچنان که در اینها فرو میروم و در گاهواره خویش تاب میخورم ناگاه خواب برمن چیره می شود.
زرتشت چون سخنان فرزانه را شنید در دل بخندید و گفت: این فرزانه با چهل اندیشه اش در چشم من ابلهی است نیکبخت آنکه همسایه دیوار به دیوار این فرزانه است. چنین خوابی واگیر است حتی از خلال دیواری ستبر. این است فرزانگی او: بیدار باش تا خوب بخوابی! و به راستی اگر زندگی را معنایی نمی بود و بر من بود که به بی معنایی زندگی تن در دهم. مرا نیز تن در دادنی ترین بی معنایی همین بود. اکنون بر من آشکار شد که انسان آنگاه به دنبال واعظان فضیلت می رفت از همه بیش به دنبال چه می رفت. به دنبال خواب خوش و فضیلت های خواب آور! خوشا این خواب آلودگان. زیرا به زودی از هوش خواهند رفت!

چنین گفت زرتشت. اثر به یاد ماندنی فردریش نیچه

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
ممنون که میایید و نوشته های زیبا میگذارید

ممنون که میایید و نوشته های زیبا میگذارید

به این نتیجه رسیدم که من هم روان گرسنه ای دارم چون به دنبال فضیلت خواب اور نبودم که به واسطه ی اون به راحتی از هوش برم !!!

ولی چه جوری میشه حق رو ناحق کرد و بعد راحت خوابید ؟چه جوری میشه عذاب وجدان رو نادیده گرفت و باز هم خوب خوابید؟؟ شاید باید بیدار بمونیم تا بخوابیم !

اما :

سگ اصحاب کهف از غار بیرون امد تا تجربه شگفتش را با مردمان در میان بگذارد .می خواست بگوید که چگونه سگی می تواند مردم شود !! اما او نمی دانست که مردمان به سگان گوش نمی دهند,حتی اگر به زبان ادمیان صحبت کنند . سگ اصحاب کهف,زبان به سخن باز کرد اما پیش از ان که چیزی بگوید ,سنگش زدند و,رنجور و زخمی اش کردند.
سگ اصحاب کهف گریست و گفت :من هشتمین ان هفت نفرم. با من اینگونه نکنید ... ایا کتاب خدا را نخوانده اید؟..ایا نمی دانید پروردگار از من چگونه به نیکی یاد میکند؟
هزار سال پیش خوی سگی ام را کشته ام و پلیدی ام را شسته ام .امروز از غارم بیرون امدم که بگویم چگونه سگی میتواند به ادمی مبدل گردد انا دیدم که چگونه ادمی بدل به دام و دد شده است!
دست هایی از خشم و خشونت دارید میدرید و میکشید.دندان تیز کرده ا ید و جهان را پاره پاره می کنید .این سگ که ان همه از او نفرت دارید نام من است اما خوی شماست!!
سگ اصحاب کهف گفت: امده بودم از تغییر برایتان بگویم .از تبدیل از ماجرای رشد و از فراتر رفتن .اما میبینم .اما میبینم که شما ازتبدیل ,تنها فرو رفتن را بلدید ,چرا اجازه نمی دهید تا کسی پلیدی اش را پاک کند ونجاستش را تطهیر.
چرا نیاموخته اید , نیاموخته اید که به دیگری گوش دهید .شاید دیگری سگی باشد,اما حقیقت را گاهی از زبان سگی نیز می توان شنید!

سگ اصحاب کهف به غارش بازگشت و پیش خدا گریست و از خدا خواست تا او را دوباره به خواب ببرد.
خدا نوازشش کرد و سگ اصحاب کهف برای ابد به خواب رفت.......

(عرفان نظر اهاری)

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
این بالش همیشه روشن هستش؟
اذیت کننده نیست؟
.

خب همیشه روشن نیستن .بعضی درشون LED به کار رفته که باتری 9 ولتی احتیاج داره .و برخی دیگه هم که optic fiber در شون به کار رفته . این قابلیت رو داره که در تاریکی روشن میشه .

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
الکترودهای هوشمند

الکترودهای هوشمند

الکترودهای هوشمند
هدف از انجام این پروژه طراحی نوع خاصی از الکترودهاست ( از نوع تهیج شده) که بتواند در داخل لباس و دستکش جای سازی شود .و قادر است بدون نیاز به تعویض الکترودها پالس های تحریک شده ی الکتریکی را به قسمت های مختلف پوست برساند.یکی از کاربردهای این الکترود های هوشمند FES یا
Functional Electrical Stimulation است .این روشی است که به عضلات بی حس شده (به واسطه اسیب های نخاعی) امکان انقباض می دهد. و با اعمال ضربه به این مناطق کارکرد از دست رفته ی ان ها را بهبود میبخشد .به عنوان مثال در حین راه رفتن یا هنگامی که انگشتان دست باید جمع شود و چیزی گرفته شود.

http://www.wearable.ethz.ch

پیوست ها

• smart-electrods.jpg
    smart-electrods.jpg
    6.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
گاهی میشه از پارچه و لباس ها به طرق دیگه ای هم استفاده کرد !!!:surprised:
(ایده طراحی این لباس ها اقداماتی در جهت حفظ محیط زیست بوده )
(عکس های ضمیمه شده )

این سایت اطلاعاتی در زمینه تاثیر رنگ لباس و طرز هماهنگ کردن پوشش بهتون میده

این سایت هم مربوط به شماره مجلات منتشر شده طراحی لباس هست .

پیوست ها

• capture2.jpg
    capture2.jpg
    12.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • capture4.jpg
    capture4.jpg
    14.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالشت های هوشمند ویسکو الاستیک

از اواخر دهه 90میلادی نوع جدیدی از بالشت های هوشمند به بازار عرضه شده است که ماده اصلی آن هارا ویسکو الاستیک تشکیل می دهد. این بالشت ها بنا به خاصیت ویژه خود سبب تسهیل گردش خون ، انطباق با آرگونومی (ساختار استخوانی) بدن سبب می گردد تا از عوارض ناشی از بد شکل گیری بدن در هنگام خواب مثل آرتروز گردن ، درد ستون فقرات وغیره جلو گیری نماید. طبق اطلاع رسیده خوشبختانه از این نوع بالشت ها برای اولین بار در ایران هم تولید شده که دارای کیفیت بسیار عالی ومناسبی است.
در زیر نمونه عکسی از کارکرد این بالشت ها تقدیم می گردد

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
خیلی جالب بود ماندانا جون.مرسی!
منم شدیدا به این بالش ها نیاز دارم!:(
چرا تنکس من غیرفعاله؟؟؟

دوست گرامی برای اطلاع بیشتر شما موارد زیر به استحضار می رسد:
http://upload.iranblog.com/2/1204774570.jpg

فوم هوشمند چیست؟
فوم های هوشمند یا Visco Elastic یا Memory Foam برای اولین بار در سال 1970 میلادی توسط سازمان فضایی امریکا(NASA) با هدف استفاده در شاتل های فضایی اختراع شد. هدف از بکارگیری این فن آوری رفع مشکل اثرافزایش شتاب ثقل به هنگام پروازبود که به کوفتگی قسمت هایی از بدن فضانوردان می انجامید. فوم های هوشمندی که بدین منظور ابداع و ساخته شد از اوایل دهه 1990میلادی برای تولید انواع محصولات هوشمند از جمله تشک وبالشت وسایر اقلام ارتوپدیک مورد استفاده قرار گرفت . کاربرد فوم های هوشمند در زمانی اندک با تکیه بر فن آوری های پیشرفته جایگاه بزرگی در تولید انواع محصولات را به خود اختصاص داده است .
●فوم هوشمند در ایران
شرکت تولیدی پلی اوره تان ایران(سهامی خاص) درسال1355 تاسیس گردید ودر طی بیش ازسه دهه فعالیت تخصصی وراه اندازی خطوط متعدد تولید در کشور، امروزه به عنوان بزرگترین شرکت درصنعت تولیدانواع فوم های پلی اوره تان به شمار می رود واز نظر کیفیت محصولات تولیدی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
شرکت پلی اوره تان ایران باتکیه بر دانش فنی روز وبهره گیری از متخصصین وکادر مهندسی خود وبهره گیری از فن آوری پیشرفته داخلی وخارجی توانسته است برای اولین بار تولید محصولات هوشمند را با استفاده از مواد Visco Elastic آغاز نماید.
شرکت پلی اوره تان ایران به استاندارد بالا وقابل اتکای محصولات "هوشمند" خود در رقابت با محصولات خارجی به دست مهندسین ومتخصصان داخلی افتخار می کند.
●بالشت های هوشمند
یکی از محصولات تولیدی شرکت پلی اوره تان ایران بالشت های هوشمند است که در چند مدل واندازه تولید می گردد.این بالشت ها از مواد Visco Elastic ساخته شده اند که دارای ساختار سلولی باز بوده وبه درجه حرارت بسیار حساس می باشند.(باافزایش دما نرم وبا کاهش آن سفت می شوند) این بالشت ها باتوجه به خاصیت منحصربه فردخود با درجه حرارت بدن تنظیم گشته وقادرند در عرض چند لحظه خودرا با شکل قرار گرفتن سر وگردن سازگار نموده وبا هر تغییر وضعیتی خودرا تطبیق داده وسبب راحتی بیشترمصرف کننده را فراهم آورد.
کاربردهای عمومی
بالشت ها در شکل و میزان فشار وارده به مهره های گردن و قسمت فو قانی ستون فقرات و انحنای آنها نقش مهمی دارد.استفاده از بالشت های نامناسب باعث می شود سر نسبت به بدن وضعیت مناسبی نداشته باشد و کشیدگی و فشار زیادی به مهره ها واردشود . این وضعیتبه کوفتگی وگرفتگی عضلات شانه و گردن- بد خوابی وبی خوابی – سر درد و احساس خستگی به هنگام بیداری منجرمی شود.
استفاده ازبالشت های هوشمند چنین مشکلاتی را بر طرف کرده وسبب می شود تا با خوابی آسوده و انرژی بخش ، به هنگام بیدار شدن از شادابی لازم بر خوردار باشید.
استفاده از این بالشت ها سبب عدم گسست واستمرار عمق خواب گشته وانرژی لازم برای تجدید قوای پس از خواب را فراهم می اورد.
علاوه بر آن استفاده از بالشت های هوشمند موجب می شود تا عمل گردش خون به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در تمام نقاط گردن و شانه و قسمت فو فانی ستون فقرات جریان پیدا کند و احساس انرژی بیشتری در هنگام بیدار شدن از خواب به وجود آید.
کابرد های ارتوپدیک
مطالعات علمی نشان می دهد که کشیدگی در ماهیچه های گردن اغلب بر اثر وضعیت نامطلوب خوا بیدن بدتر می شود. این مسئله میتواند دلیلی برای سر درد ها وخشکی گردن گردد.
همچنین علل اغلب کشیدگی ها در ماهیچه های شانه و کمروالتهاب بافت ها هم نتیجه وضعیت نا مناسب به هنگام خواب است.
ونیزاگر بالشت و تشک در یک وضعیت نا مطلوب قرار گرفته باشد به ستون فقرات فشار آورده و موجب ایجاد خشکی در ستون فقرات ودردکمر می شود.
استفاده ازبالشت های هوشمند می تواند این مشکلات را بر طرف نماید .باید توجه داشت که بالشت های هوشمند مختص استفاده افرادی که به درد گردن و یا ستون فقرات و غیره مبتلا هستند نیست. همچنین وبه ویژه برای کسانی هم که می خواهند از ابتلا به این ناراحتی ها پیشگیری نمایند کاملا مناسب است.

بالا