خسته شدم.چرا کسی انتخابم نمی کنه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین اصا به این فکر نکن ک سنت بالاس اصا !!! بعدش صبر داشته باش .ازدواج تو سن پایین هم دردسرای خودشو داره ک اکثرشم به طلاق میرسه . الان همینطور ادامه بدی بعدا ی خواستگار بیاد ی خصلت خوب ببینی سریع بله رو میگی بدون اینکه چیزای دیگه رو بسنجی پس آینده خودتو بخاطر این تفکرات اشتباه خراب نکن. من خیلی دخترا رو دیدم ک تو سن بالا ازدواج کردن و همه شونم موفق بودن . حالا تازه تو 23 سالته !!!!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم معمولا تو سنین 23و24 تمایل به ازدواج پیدا میکنه بعد تو 27 و28 سالگی به این نتیجه میرسه که چه کار خوبی کردم ازدواج نکردم و خودمو از اوان جوانی به دردسر ننداختم!:smile:

منم شبا تمایل به ازدواج پیدا می‌کنم ولی صبح که میشه می‌گم خوب شد ازدواج نکردم :D

امیرحسین.

اخراجی موقت
الان دوباره بهنام میاد میگه تو اصلا" چجوری روت میشه در مورد سن ازدواج از خانما سوال کنی:w25::w25::w25::w25:

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این حس مقطعی هستش ...
به این چیزا فکر نکن و به فکر پیشرفتت باش ... هنوز خیلی جا داری واسه ازدواج ....
.
ایشالا نیمه گمشده ی خوبی پیدا بشه تا خوشبختت کنه ...
ما هم براتون دعا میکنیم .

کاملا با حرفت موافیم....

دوسته گلم....این حس مقطعیه...ب قول معروف بگیر نگیر داره...

بعضی وقتا ادم از زندگی سیر میشه...ولی بعضی وقتا امیدوار....

امیدت ب خدا باشه...

مطمئن باش اون ب فکرته......فقط راهتو گم نکن.......

موفق باشی

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با فرض اینکه شما دختری و این حرف ها حقیقت داشت
شما تقصیری نداری...مشکلات اقتصادی و ترس از عدم بهتر شدن تورم و خیلی مسایل دیگه باعث میشه خیلی از پسر های معمولی و یا سطح پایین از نظر مادی(مثل خودم) عطای ازدواج رو ب لقاش ببخشیم. همین مشکلات باعث شده خود خانواده های دختر بخوان منطقی فکر کنند و انتظار داشته باشن برای اینکه دحترشون سختی نکشه با مردی ازدواج کنه ک بقول شما یا مهندس باشه یا دکتر...اونم با رقم های نجومی مهریه....خود همین داستانم یک عده دیگه رو منصزف می کنه.
اینم ب اون دسته از دخترایی ک هی میگن 23 سال هنوز جا داری، باید بیان بشه
همونطور ک شما دخترا خیلیاتون توی انتخابای منطقی دنبال ادمی با شغل و درامد هستی
من پسرم وقتی احساس تشکیل خانواده بدم، دنبال جونترین دختر می گردم.
این دوستمون درست احساس خطر کرده و من شخصا بهش حق می دهم

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخمو:w25:
بستگی به موقعیت داره
وقتی توی خانواده شون همه در سن 17 و 18 ازدواج کردن در سن 23 سالگی 4 5 تا بچه دارن پس برای ایشون دیر شده
مسخرس ازدواج مسئولیت پذیری میخواد نه بچه بازی تعهدمهمیه مسابقه که نیس:D

امیرحسین.

اخراجی موقت
مسخرس ازدواج مسئولیت پذیری میخواد نه بچه بازی تعهدمهمیه مسابقه که نیس:D
اگه اینجوریه خانم 100ساله تعهدش بیشتره:w25:
مسئولیت پذیری که ه سن نیست خانم مهندس.شاید یه دختر 9 ساله مسئولیت پذیریش خیلی بیشتر از یه دختر 25 ساله باشه.

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسئولیت پذیری که ه سن نیست خانم مهندس.شاید یه دختر 9 ساله مسئولیت پذیریش خیلی بیشتر از یه دختر 25 ساله باشه.

منظورمومتوجه نشدی
اماالان سن ازدواج بالارفته درکنارش مشکلاتم بالارفته هنوزافرادی هستن نزدیک به30سالشونه پ اونا چی بگن؟؟

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
شما تقصیری نداری...مشکلات اقتصادی و ترس از عدم بهتر شدن تورم و خیلی مسایل دیگه باعث میشه خیلی از پسر های معمولی و یا سطح پایین از نظر مادی(مثل خودم) عطای ازدواج رو ب لقاش ببخشیم. همین مشکلات باعث شده خود خانواده های دختر بخوان منطقی فکر کنند و انتظار داشته باشن برای اینکه دحترشون سختی نکشه با مردی ازدواج کنه ک بقول شما یا مهندس باشه یا دکتر...اونم با رقم های نجومی مهریه....خود همین داستانم یک عده دیگه رو منصزف می کنه.

سلام
با حرفاتون موافقم ولی ایشون احساس خطر نکردن احساس نیاز کردن
اما قرار نیس چون احساس نیاز کردن از چیزها و ویژگی هایی که دوس دارن همسرشون داشته باشه بگذرن

• Like
واکنش ها: etnn

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیزم

کافیه ایمان داشته باشه به اینکه خداوند برای هرکسی قسمتی رو رقم زده...

برای ازدواج هیچ وقت بدو بدو نکن...اونی که باید پیدا بشه ولایقت باشه خودش میاد..

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
با حرفاتون موافقم ولی ایشون احساس خطر نکردن احساس نیاز کردن
اما قرار نیس چون احساس نیاز کردن از چیزها و ویژگی هایی که دوس دارن همسرشون داشته باشه بگذرن

اگر هم نکرده اند باید حس خطر رو بکنند چون انقدر قضیه جدیه ک ی دختر 25 ساله هنوز توی خونه باباشه و فکر می کنه ک هنوز زوده براش ازدواج.
جامعه و مشکلات افتصادیش تا اینجا تونسته توی دیدگاه ماها نقوذ کنه ک ی مرد 24 ساله فکر می کنه 30 سالگی مرد میشه.
همین فوتبالیست هایی ک ملیونی درامد دارن مثل مسی یا رونالدو مگه چند سالشونه
اون اسنودنی ک افشاگری کرد مگه چند سالش بود
صاحب فیس بو ک مگه چند سالشه
همون علی وقتی ک از محمد توی اون جمع حمایت کرد مگه چند سالش بود.
جای تاسف داره اگه احساس خطر نکنیم.
اما در خصوص نیاز، نیاز با توجه ب امکانات باید در نظر گرفته بشه مگر اینکه برنامه ای در بین باشه
ب هر دختری ک بگی مرد ایده الت چ جوری باید باشه خیلی همشون شبیه هم میشه در صورتی ک خود این دحتر ها شرابطی متفاوت دارن.
من حرفم کلیه اما ی کبوتر نمی تونه انتظار داشته باشه با ی عقاب ازدواج کنه مگر اینکه بتونه مثل ی عقاب تا اون بالا بره ک این با برنامه جور در میاد.

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این اصلاً خوب نیست که تو سن 23 سالگی همچین حرفایی میزنی و اینجوری فکر میکن!

من نمیدونم دوستای شما به چه دلیلی خواستگارای دکتر مهندسشونو رد کردن! اگه خوب بودن و اینهمه تعریفشونو شنیدی چرا باهاشون ازدواج نکردن؟

در این موارد بهتره ناشنوا باشی. من امثال این افرادو دیدم که فقط دنبال کلاس گذاشتن و جلب توجه هستن. این خودش یه مدل دلبری هست!

مطمئن باش اونا بیشتر از تو نگران ازدواجن

من کسایی رو میشناسم که با انبوه خواستگارا الان تو سن 40 سالگی مجرد موندن و برعکس مواردی دیدم که تا سن مثلاً 25 سالگی خواستگار نداشتن اما یکباره یه آدم خوب پیدا کردن و باهاش ازدواج کردن.

تو هنوز اول جوونیته و فرصتا زیادن!

با دوست پسر داشتن و روابط عاشقانه نمیگم صد در صد به نتیجه نمیرسی ولی خب یه جورایی احساس خودتو از بین می بری.

تلقینای منفی رو بذار کنار و به حرف مردم گوش نکن.

ببین علتش چی بوده که مورد توجه اونا که میگی خوبن قرار نگرفتی!

سعی کن در هر زمینه ای قوی بشی.

وقتی خودت به این باور برسی که خوبی مردمم بیشتر جذبت میشن.

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

منم همینا رو گفتم بهم فحش دادن گفتن گمشو بیرون

اینا یکی رو میخوان فقط بگه الهی عزیزم دیر نشده که هنوز جاداره

نمیخوان قبول کنن که دیگه ترشیدن

**dew**

عضو جدید
سلام. من دختری 23ساله و کارشناسی رو تموم کردم و ایشالا به زودی میرم سر کار.خانواده تحصیلکرده و نسبتا مذهبی دارم(چادری نیستم اما واجبات دینم رو رعایت می کنم) با وضعیت مالی خوب و قیافه معمولی نسبتا خوب. من تا حالا شخصیتم اجازه نداده که بخواهم با پسری دوست باشم و درعین اینکه در خانه و جمع دوستام خیلی شوخ هستم ولی همیشه جلوی یک پسر متانتم را حفظ کردم. اما گفتم یه کم خودمو خالی کنم. از دردام بگم. از تنهاییم بگم. خیلی دلم گرفته.دیگه واقعا خسته شدم.دیدم که اکثر پسر ها میگن: دوست داریم همسرمون نجیب باشه، خانوم باشه، خوش اخلاق باشه! اما من نه آرایش غلیظ میکنم، نه خانواده بدی دارم، خوش اخلاقم، مهربونم، همیشه نجابت خودم رو حفظ کردم اما تا به حال یه خواستگار خوب هم نداشتم. هر چی بوده مشکلات اساسی غیر قابل حل داشتن. الانم چند ماهیه که از اونم خبری نیست. دارم دیوونه میشم. وقتی دوستام از خواستگارای دکتر مهندسشون تعریف می کنند داغون میشم. نمیدونم چرا انقد بدبختم.خدا منو دوست نداره. چرا صدامو نمیشنوه؟ مگه من چه گناهی کردم؟ چقد دعا کردم؟ تو رو خدا نگید باید خودت یه کاری کنی، مجالس زنانه و اینا و ... . من همیشه در جمع هستم. همیشه ظاهرم مرتب و تر و تمیزه، همیشه خوش برخوردم. اما من دیگه از زندگیم هیچ لذتی نمیبرم. همش روز مرگیه.من واقعا نیاز به همسر دارم. اینو گفتم که نگید مگه همه چی ازدواجه، برای من ازدواج جزء مهم ترین هاست، من خودم خیلی خجالت میکشم از اینکه هیچکس انتخابم نمیکنه.نه اینکه خانوادم بد باشن، اونا اصلا به روی خودشون نمیارن. من دختری هستم که از سن کوچیکی نماز میخوندم. حجابم هم تقریبا کامله. مگه من چی از زندگی میخوام؟ اصلا مادیات برام مهم نیست. همین که محتاج کسی نباشیم برام کافیه. همین که حلال رو حروم نکنه کافیه، همین که اهل دود و دم نباشه کافیه. توقع زیادیه؟ احساس میکنم هر چقد جلف تر باشی بیشتر طرفدار داری. ملاک پسرها اینه؟ عدالت خدا اینه؟ دلم خیلی گرفته.
دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم...:cry:
شرمنده!!!!!!!!!!!!!شما پسر نیستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا دختری؟؟؟؟؟؟؟یکم مشکوک شدم به این قضیه!!!!!!:cool:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا دیگه دارم افسرده میشم از بس رفتم عروسی هایی که عروس متولد 72-73-74-75 بودن!
من یه دخترم، چطور میتونم انتخاب کنم؟ راهش چیه؟

والا من در شرف 26 سالگیم و اینجوری فک نمیکنم.

عروس متولد 75 بوده خب که چی بشه؟

فک میکنی اون از زندگی چیزی حالیشه؟

منطقی فک کن

خدا بزرگه ناشکری نکن تو الان تحصیلات و امتیازات خاص خودتو داری.

قسمت هر آدمی یه روز میاد

**dew**

عضو جدید

شرمنده!!!فکر نمیکنین یکم دارین تند میرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like
واکنش ها: etnn

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز

عهد قاجار نیست که یه دختر 23 ساله ترشیده باشه!!!
همین شما فردا اگه فردا بخوای ازدواج کنی دنبال یه دختر با تحصیلات عالی وکارمند می گردی تا مخارج زندگی رو دوتایی تامین کنین.مطمئنا یه دختر 18 ساله این شرایطو نخواهد داشت!!!
اونوقته که حتی دختره همسن مادربزرگتم باشه باهاش ازدواج میکنی

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بعضی چیزا اگه واقعیتم باشه باید جوری بیانش کنی که کسی ناراحت نشه.

الان 23 سال سن ترشیدگی نیست.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همین شما فردا اگه فردا بخوای ازدواج کنی دنبال یه دختر با تحصیلات عالی وکارمند می گردی تا مخارج زندگی رو دوتایی تامین کنین.مطمئنا یه دختر 18 ساله این شرایطو نخواهد داشت!!!
برای بعضی مردا دختر 18 ساله بهترین امتیاز رو داره هم جونه هم می تونه تا 30 سالگی 3 تا بچه رو بدنیا بیاره و مهمتر اینکه شخصیتش با مردش زودتر با هم جور میشن تا دختر 25 ساله ای ک دکتر و می خواهد پیشرفت کنه و بچه نمی خواهد و دنبال کسیه ک فقط دوسش داشته باشه و اجازه بده اون ب راهش ادامه بده
من ن تایید کردم ن تکذیب فقط گفتم اون 18 ساله اینجا مناسب تره

عسل خانوم

عضو جدید
انشاالله وقتی قسمتت بشه همه چی خود به خود جور میشه پس بیخود اعصاب خودتو داغون نکن و از زندگیت لذت ببر خانومی

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من یه دختر 18 ساله دیپلمی رو ترجیح میدم به یه خانوم مهندس یا خانوم دکتر

اینایی که میرن درس میخونن مدرک میگیرن رو مگه میشه بهشون گفت که بالا چشتون ابرو

وضعیت
موضوع بسته شده است.