خدمت سربازی در ایران برای تحصیل کرده‌ها کوتاه می‌شود

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوره سربازی مشمولان خدمت وظیفه دارای مدرک لیسانس و بالاتر از یک تا چهار ماه کمتر می شود.
بدین ترتیب مدت خدمت سربازی که در ایران ۱۸ ماه است همچنان ۱۸ ماه باقی خواهد ماند اما در مورد مشمولان دارای مدرک لیسانس به مدت یک ماه، فوق لیسانس دو ماه، دکترا سه ماه و فوق دکترا چهار ماه کمتر می شود.
به گفته عیسی کمالی، جانشین اداره منایع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران، اگر مشمولان فوق لیسانس و بالاتر، تحقیق و یا اختراعی در زمینه مسایل نیروهای مسلح و انرژی اتمی ارایه کنند ستادکل نیروهای مسلح می تواند، از دو ماه تا پایان مدت زمان خدمت را کسر کند.

http://www.bbc.co.uk/persian/rolling_news/2011/04/110419_l07_military_service_shortening.shtml

Sarp

مدیر بازنشسته
بايد غرورشون شكسته بشه ديگه..........
مگه خدمت نرفتي؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمت مقدس سربازی
خدایا این دیگه چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ای خدااااااااااا

paeeizan

اخراجی موقت
منم معاف شدم ...اما خیلی دوس داشتم زیر پرچم کشورم خدمت کنم ...
:دی!

Hadi-Hashemi

عضو جدید
دوره سربازی مشمولان خدمت وظیفه دارای مدرک لیسانس و بالاتر از یک تا چهار ماه کمتر می شود.
بدین ترتیب مدت خدمت سربازی که در ایران ۱۸ ماه است همچنان ۱۸ ماه باقی خواهد ماند اما در مورد مشمولان دارای مدرک لیسانس به مدت یک ماه، فوق لیسانس دو ماه، دکترا سه ماه و فوق دکترا چهار ماه کمتر می شود.
به گفته عیسی کمالی، جانشین اداره منایع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران، اگر مشمولان فوق لیسانس و بالاتر، تحقیق و یا اختراعی در زمینه مسایل نیروهای مسلح و انرژی اتمی ارایه کنند ستادکل نیروهای مسلح می تواند، از دو ماه تا پایان مدت زمان خدمت را کسر کند.

http://www.bbc.co.uk/persian/rolling_news/2011/04/110419_l07_military_service_shortening.shtml

مگه الان 18 ماهه؟ من که 2 سال خدمت کردم ( البته 21 ماه + 3 ماه اضافه ) :eek:

IR IRAN

عضو جدید
18 ماه از عمر عزيزمو بايد اينجوري تلف كنم مگه من همش چند ميخوام عمر كنم اي خدااااااااااااااااااااااااا
مملكته داريم ؟
البته 17 ماه :دي

Sarp

مدیر بازنشسته
آموزش رو رفتم
دیدم باهام سازگار نیست
بقیه ش رو کنسل کردم :D

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ک تو هیچ چیز سربازی شانس نیاوردم بعد خدمتم تا منتموم کردم قانون 3 برادری اومد موقع خدمت هم بایه سوت سر4 راه ازاینور به اون ور ...6 تا سوت رو خراب کردم اینقد فوت میکردم توشون 5 تای آخری رو باید ازجیب خودم میخریدم ....

JavadMessi

مدیر بازنشسته
برید جوانان عزیز برید چیزه خوبیه این سربازی
ما که تو اون 20 ماه و 3روز پیر شدیم
جالب این بود که من تو اخرین دوره 20 ماهه بودم یعنی کسی که قرار بود 2 ماه دیگه ترخیص بشه تقریبا با من ترخیص شد
عمرمون شانس نداشتیم(البته به شانس اعتقادی ندارم) :surprised:

Sarp

مدیر بازنشسته
من ک تو هیچ چیز سربازی شانس نیاوردم بعد خدمتم تا منتموم کردم قانون 3 برادری اومد موقع خدمت هم بایه سوت سر4 راه ازاینور به اون ور ...6 تا سوت رو خراب کردم اینقد فوت میکردم توشون 5 تای آخری رو باید ازجیب خودم میخریدم ....
تو هم که . . . .:D
خیلی خوبه
مطمئنی رفته بودی سربازی !!!!
انگار هتل بوده که کنسل کردی - تازه باید درخواست غرامت هم می کردی :biggrin:
تو مملکتی که کنکور و قبولی از دانشگاه هم با بند پ حل میشه این چیزا عادیه

پيرمرد فروم

عضو جدید
بابك پسرم من كه اون دوران تمام و كمال خدمت كردمو اومدم
ميدوني اهميتش چيه ؟
اينه كه تموم كني ديگه هيچ چيزي مانعت نيست
چون اين غول رو پشت سر گزاشتي