خدا بیشتر به ما عشق میورزد یا ما به او؟

massom11111

عضو جدید
کاربر ممتاز
سكوت سنگين شب در تمام فضا جاريست و من در حجم سياه شب غوطه ورم . آدميان چنان به خواب رفته اند كه گويي هرگز در تكاپو نبوده اند .
در اين سكوت كه گويي ابديت در آن موج مي زند منم – موجودي زميني - ......... و معبودم كه آسماني تر از هر آسمان است . و در بين ما يك دل و هزاران حرف ناگفته .......
انگشتانم حرفهاي مبهمي را با دانه هاي تسبيح زمزمه مي كنند . ...
همه جا تاريك است اما نمي دانم چرا سجاده ام روشن است .......!!!
اه ! معبود من ! با تمام آسماني بودنت گويي در وجود خاكي ام جا گرفتي ..... نمي دانم ....وشايد اين منم كه در وجود آسماني تو گمم !!!...
اصلا گويي خود را گم كرده ام و وقتي سراغ خودم را مي گيرم به تو مي رسم !!!
من اين پايين نشسته ام و چشم بر آسمانها دارم و تو آن بالايي و چشم بر زمين داري – چه تضاد زيبايي !!!-
من موجودي خاكي و حقير .......تو موجودي اسماني و سرشار از ابديت .....
من سراپا سياهي و تاريكي ....... و تو زلال تر از نور .....
من چنان حقيرم كه به راحتي در ابديت گمم ....... و تو چنان عظيم كه هزاران ابديت در تو گم است ......
حالا اينكه چرا موجودي همچون من در اين شب تاريك ، همصحبت موجودي چون تو شده است .....نمي دانم .....!!!! به قول ابوسعيد ابوالخير : پروانه كجا و آتش طور كجا .......؟!
شايد دليلش اين باشد كه در اين شب تاريك كه سكوت در آن فرياد مي زند فقط من و توايم كه بيداريم .....
دل من خواب را از چشمانم گرفته ؛ اما تو چرا بيداري ؟!
من دوست دارم فكر كنم كه تو فقط به خاطر من بيداري ........
دوست دارم فكر كنم تو امشب فقط براي اينكه من تنها نباشم و همصحبتي داشته باشم بيدار مانده اي ......
آري ! آري ! دوست دارم هميشه همينگونه فكر كنم .......
مي بيني معبود من ؟! مي بيني هميشه همه مي روند و تنها من و توايم كه براي هم مي مانيم ؟!
اكنون كه من و توايم و اين نور مهتاب ؛ مي توانيم در اين شب لطيف ، آنقدر از وجود هم لذت ببيريم كه من نيز از تو بال بگيرم به توبپيوندم و تو نيز به بالهاي من نگاه كني و بر خود احسنت بگويي ....
معبود من ؟! همانگونه كه تو از ديدن دستان رو به آسمان و اشك چشمان من لذت مي بري .......
وااااي !!! من نيز از ديدن اين سكوت پر از حرف تو چقدر لذت مي برم ......
معبود من .................

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای پناه بی پناهان
ای پناه دلخسته گان
و به راستی که پیوسته تو را از یاد بردم جز در ان هنگام که به مصیبتی امتحانم نمودی
و چه سخت است داشتن این چنین بنده ایی:cry:

آی پارا

عضو جدید
عشق ناچیز و زمینی ما قطره ای در مقابل عشق بیکران خداست
ما خیلی غافلیم،نمیشه عشقه خدارو اندازه گرفت چون هر تحظه به ما عشق میورزه:gol:

آلوین

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که میگم خدا اما ...
جالبه که اینجا همه از عشقی حرف میزنن که نمیبینینش اما می تونین واسه بودنش هزار تا دلیل بیارن اما چرا اون عشق وقتی آینده ما رو می دیده چرا ما رو به وجود آورده یعنی اون از عاقبت ما خبر نداشته :que:
اینا مه شکوه و شکایت بنده است آخه می ترسه نتونه اون چیزی باشه که دوست داره

آخرین ویرایش:

winter

عضو جدید
من که میگم خدا اما ...
جالبه که اینجا همه از عشقی حرف میزنن که نمیبینینش اما می تونین واسه بودنش هزار تا دلیل بیارن اما چرا اون عشق وقتی آینده ما رو می دیده چرا ما رو به وجود آورده یعنی اون از عاقبت ما خبر نداشته :que:
کی گفته خبر نداشته؟
او از همه چی خبر داشته و داره
او ما رو افریده که بندگیشو کنیم
بندگیشو کنیم که به ما افتخار کنه
او ما رو افریده چون میخواسته بهترین مخلوقاش باشیم
نه اینکه اینقدر گناه کنیم که...............
ای کاش یه سر سوزن از اون عشق خدا به ما تو وجود ما بود به او
اون وقت اینقدر نمیرنجوندیمش.
پس ارادمون چی میشه؟
باید سعی کنیم که باشیم
امیدوارم که خودم بتونم باشم که حرفام به شعار تبدیل نشه

winter

عضو جدید
خداوند به پیامبران خویش میفرماید:"به مردم بگویید مرا دوست داشته باشند."

winter

عضو جدید
خداوند بندگان خود را دوست دارد و اثار محبتش را افزون بر نعمتهای بی کرانش بر انان ظاهر میسازد.

winter

عضو جدید
"غفور" و "ودود" که هر دو از نامهای خداوند است اشاره به نهایت بخشندگی و محبت اوست،بخشنده و امرزنده نسبت به گناهکاران،توبه کار و پر محبت نسبت به بندگان صالح.

winter

عضو جدید
خدایا ما اگر بد کنیم تو را بنده های خوب بسیار است
تو اگر مدارا نکنی ما را خدای دیگر کجاست؟

winter

عضو جدید
روی هر پله که باشی خدا یه پله از تو بالاتره.

نه به خاطر اینکه خداست به خاطر اینکه دستتو بگیره

mmg11

عضو جدید
احادیث قدسی
بنده من:
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] هنگامی که تو به نماز می ایستی[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] من انچنان به سخنانت گوش فرا می دهم که گویی همین یک بنده را دارم [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] ولی تو چنان غافلی که گویی صدها خدا داری.[/FONT]

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما ميتونيد علاقه خدا به خودتون رو كه من اسمشو عشق نميزارم چون از اين فراتره در هر لحظه زندگيتون ببينيد

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم فکر میکنم خدا ما رو خیلی خیلی خیلی... بیشتر دوست داره:w30:

winter

عضو جدید
فرق "حب" و "ود" در این است که "حب" و محبت دوستی دل است،بدون اثار خارجی و ظهور و بروز محبت اما "ود" دوستی دل است با اظهار و ابراز دوستی به اثار و علایم و علایق

winter

عضو جدید
شعر زیر شعر سجاده عشق که عصار میخونه
یه قسمتهاییش برام خاصه

ظهر خون مولا به تسبیح و نماز
در میان خیمه ها راز و نیاز

محشری شد چون وضو سازد به خون
قبله اش عشق است و تسبیحش جنون

کربلا سجاده مولای عشق
روی دوشش اتشین شولای عشق

قدسیان اسمانی سوختند
چشم بر مولای محشر دوختند

پس به تکبیر در رکوع امد به ناز
گفت یا رب من حسینم در نماز

گویدش یا رب ذبیح الله منم
پاره پاره،قطعه قطعه این تنم

هر نفس ذکرم فقط نام تو باد
مست مست از دردی جام تو باد

تن که ارزان است گو جان میدهم
هر چه خواهی تو بگو ان میدهم

خوانمت امروز در میدان جنگ
ان زمان بارد به رویم تیر و سنگ

امتحانم کن که چون عاشق شدم
بی کفن بی سر تو را لایق شدم

مهر تو گردد به جان من فزون
چون ببینم کودکانم غرق خون

کو قیامت تا تماشایم کند
کو توانی تا که حاشایم کند.

angelina_batman

عضو جدید
salam jein.ma ke faghat baladim be chizhaye zamini moon eshgh bevarzim yani eshgho hal konim dge.baba 2 in dore zamoone eshgh mordeeeeeeeeeeeeeeee

winter

عضو جدید
فهمیدم خدا چرا جوابم را نمی‌دهد٬ جواب ابلهان خاموشیست ...
این چه حرفیه استقلالی جان
این همه تعبیر قشنگ
چرا این جوری تعبیر نمیکنی که خدا این قدر دوستت داره که دلش میخواد همیشه صداش کنی؟
خدا جوابتو میده عزیزم
فقط باید یه ذره دقت کنی

winter

عضو جدید
در کودکی بازی
در جوانی مستی
در پیری سستی
پس کی خدا پرستی؟

comudf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدا به ما بیشتر عشق می ورزه در صورتی که بیشتر از کسی که عاشقانه اونو پرستش می کنه ما رو دوست داره امیدوارم قدر دوست داشته شدن را بدونیم :gol:

خب چطور میشه آدم به کسی که همه چیزاش ازونه فکر نکنه؟ به نظر من آدم باید به خدا بیشتر از پدر مادرش عشق بورزه... من خودم اونا رو خیلی دوس دارم. اما وقتی میبینم اونا رو خدا آفریده منم همین طور.... عشقم به خدا باید صدچندان بشه.... :gol:
بچه ها بهتر نیست مقایسه ی عشق خودمون به خدا و عشق خودمون به یک انسان یا انسانهایی دیگر رو انجام ندیم؟
عشق ما به خدا جنسش با عشقمون به انسان ها فرق میکنه
برای مقایسه ی 2 چیز باید وجوه مشترک فراوانی داشته باشن که بشه در مورد وجوه دیگرشون مقایسه کرد;)
با اینکار تنها عشق های انسانیو تحقیر میکنیم

پرندیس

کاربر بیش فعال
خداوند به پیامبر فرمود:روزه از آن من است من شخصا پاداش آن را می دهم.حلول این ماه با برکت بر همگی مبارک.التماس دعا