خانه 65 از معماران برزیلی ؛ تعامل متريال های بومی و مدرن در ظاهری صنعتی

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
جهت تسریع در زمان ساخت و ساز و تقسیم سیستم راه اندازی، دفاتر سونه میلر و سیویتاز، با همکاری یکدیگر پروژه طراحی " خانه 63 " را در سائوپائولو، برزیل به پایان رسانده اند.این خانه مسکونی در دو طبقه، با سازه ای فلزی و از طریق 6 مدول در کنار هم ساخته شده است.

برنامه ی ساخت این خانه 470 متر مربعی، طبقات را در اختیار کامل ساکنین قرار داده و بخش های جمعی و تفریحی را در تراس و باغ در طبقه اول و پشت بام در نظر گرفته است.
تعامل میان متريال های بومی و روستایی چون منسوجات و چوب با متريال های سردتری همانند شیشه و سازه ی فلزی، به این پروژه ظاهری صنعتی بخشیده است.

با بهره بردن از تهویه متقابل دائمی و " اثر دودکش " ار طریق پنجره ها و سقف بلند، محیط داخلی این خانه با شرایط اقلیمی گرم کاملا سازگار شده است.
اتاق ها نیز به واسطه ی درها و پنجره هایی وسیع که کاملا باز می گردند دارای تهویه به فضای خارجی می باشند. پشت بام سبز پروژه نیز، با عملکردی همچون عایق، یک مکان اوقات فراغت دائمی را پدید آورده است.


[FONT=&quot]ایده ی رنگ آمیزی پلکان ها به رنگ زرد، جرقه ای خلاقانه جهت ایجاد حس کنجکاوی در بازدیدکنندگانی ست که به


پلکان فلزی دسترسی داشته باشند. با بالا رفتن از این پلکان، به سطحی چوبی، با فضایی سبز و باغی خصوصی می


رسید که با ورقه های فلزی احاطه شده است. علاوه بر پوشش صفحات گرمایی، سیستم استفاده مجدد از آب باران


و سیستم تولید برق خورشیدی، با تولید 200 کیلو وات انرژی برق در هر ماه، مصرف انرژی ساکنان خانه را به سادگیتامین می نماید.[/FONT].

.

.

.

.

.

.

.

پلان سطح اول

پلان سطح دوم

پلان بام

نما

نما

نما

نمامنبع:اتوود


 
بالا