خانم های عزیز...بیاین نظر بدین . اقایون هم میتونن نظر بدن!

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به متن پایین درخصوص بحث ازدواج سوالاتی دارم در مورد خساست:

مردان خسیس: وقتی خرج کردن احساس بد ایجاد می کند

شما ممکن است بشنوید که فردی خسیس است اما هنگامی می توان فردی را به عنوان شخصیت خسیس شناخت که چند ویژگی در او مشهود باشد. یکی از ویژگی های بارز فرد خسیس این است که فرقی نمی کند از لحاظ مالی، فرد توانمندی باشد یا کم توان چون در هر صورت موضوع پول خرج کردن احساس بدی به او می دهد. یعنی گاهی اوقات حتی در پوشش ترجیح می دهد از لباس دیگران استفاده کند مانند برادر یا دوستی که سایزشان یکی باشد. پول دارد ولی از این که داخل فروشگاه برود و جنسی را تهیه کند احساس بدی پیدا می کند. به خصوص اگر این خرید را بخواهد برای کس دیگری انجام دهد، تا جایی که بتواند از این کار اجتناب می کند. حالا تصور کنید این فرد شریک زندگی پیدا کند و این شریک زندگی یک خانم خانه دار باشد که مایحتاجش را این فرد باید تامین کند چه وضعیت آزاردهنده ای می تواند ایجاد کند. مرد خسیس، استاد فلسفه بافی درباره این مسئله است که هزینه کردن اشتباه است. به عنوان مثال می گوید، این جنسی که حالا۵۰ هزارتومان است من می توانم ۲۰ هزارتومان بخرم و گاهی واقعا آنقدر می گردد تا پیدا کند. او تا آنجا که بتواند سعی می کند کمتر مسئله ای به نام پول خرج کردن را انجام می دهد. برخی اوقات این افراد بسیار توانمند هستند ولی پول خرج کردن حال شان را بد می کند.● پاسخگویی برای هر هزینه
با یک نشانه نمی توان به تشخیص رسید بلکه باید نشانه ها را به صورت مداوم ببینید تا به نتیجه برسید. به عنوان مثال پسر و دختری در دوران آشنایی برای ازدواج ممکن است به یک رستوران بروند. ممکن است بر حسب تصادف آن روز پسر پول محدودی به همراه داشته باشد و در ارائه سفارش دقت خاصی نشان دهد ولی اگر این رفتار دائما تکرار شود و این فرد در انتخاب رستوران مدام به قیمت توجه کند، می تواند نشانه ای باشد مبنی بر این که ممکن است این فرد خسیس باشد. من مراجعی داشتم که می توانم بگویم ثروتمند بودند و صاحب خانه و ماشین گران قیمت اما به همسرش می گفت: «چرا به جای این که از بازارهای ارزان قیمت، میوه تهیه کنی به فروشگاه دیگری می روی که میوه را گران تر می فروشد.» شاید این موضوع منطقی به نظر برسد ولی در جایی که با فشار، خشم و عصبانیت و بحث های طولانی مرد برای چنین موضوعی مواجه هستیم موضوع غیرطبیعی و آزار دهنده خواهد شد و شما با شخصیتی خسیس روبه رو هستید که بابت هر هزینه ای باید پاسخگو باشید.

1.به نظر شما چطور واقعا میشه فهمید که مردی خسیس هست؟
2.چه رفتارهای غیر از موارد ذکر شده این رو نشون میده؟
3.تفاوت اقتصادی بودن فرد با خسیس بودن رو چطوری میشه فهمید؟

وسوالام از اقایون اینه که مدیریت مالی باید به چه صورت باشه...؟
ایا مدیریت شدید مالی دلیل بر خسیس بودنه؟

mech_eng2000

عضو جدید
من خودم ادم ولخرجی هستم و اصلا مدیریت خوبی ندارم
واسه همین حتما باید زنی بگیرم که مغز اقتصادیش خوب باشه والا از لحاظ مالی پیشرفت که نمیکنم هیچ پسرفتم میکنم:D پول در اوردن با من، مدیریت با خانم
چنین است تقسیم وظایف در زندگی اینده من

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر به فرهنگ برمیگرده مثلن تو شهرهای کویری که از قدیم آب و غذا کم بوده مثل اصفهان تو فرهنگشون جا افتاده که بیشتر صرفه جویی کنن و این فرهنگ تو خانواده ها نسل به نسل منتقل شده

jentle man

عضو جدید
javab aval daghighan babam khasisi inghad dare ke nago ab az dastesh nemiche ke hjavab 2 chon babam az sefr shoro kared bekhater hamin behem chizi nemide na be man hat mamanam dg harchi daram az kar kardan khodam bedas avordamjavab3khasisi faghgad pol zakhire mikone ama eghitesadi hamishe jay niaz dast bashe kharj mikone javab akhar mishe goft are ya na bastegi be fard dare

mech_eng2000

عضو جدید
بیشتر به فرهنگ برمیگرده مثلن تو شهرهای کویری که از قدیم آب و غذا کم بوده مثل اصفهان تو فرهنگشون جا افتاده که بیشتر صرفه جویی کنن و این فرهنگ تو خانواده ها نسل به نسل منتقل شده
:biggrin:اب تو اصفهان کم بوده؟؟؟
اب انقدر زیاد بوده که تیمور لنگ در کتاب "منم تیمور جهانگشا" میگه:
تا زمین رو برای نقب زدن میکنیدم، به 2 متر نرسیده اب بالا میومد

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
توی اصفهان دیگه خیلی صرفه جویی میکنن :D:D:D:D

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه همین حتما باید زنی بگیرم که مغز اقتصادیش خوب باشه والا از لحاظ مالی پیشرفت که نمیکنم هیچ پسرفتم میکنم:D پول در اوردن با من، مدیریت با خانم

javab aval daghighan babam khasisi inghad dare ke nago ab az dastesh nemiche ke hjavab 2 chon babam az sefr shoro kared bekhater hamin behem chizi nemide na be man hat mamanam dg harchi daram az kar kardan khodam bedas avordamjavab3khasisi faghgad pol zakhire mikone ama eghitesadi hamishe jay niaz dast bashe kharj mikone javab akhar mishe goft are ya na bastegi be fard dare

:biggrin:اب تو اصفهان کم بوده؟؟؟
اب انقدر زیاد بوده که تیمور لنگ در کتاب "منم تیمور جهانگشا" میگه:
تا زمین رو برای نقب زدن میکنیدم، به 2 متر نرسیده اب بالا میومد

توی اصفهان دیگه خیلی صرفه جویی میکنن :D:D:D:D

من نمیخوام راجع به مردم خاصی از شهر خاصی بدونم ...من منظورم خساست در ازدواج هست که چطوری میشه این خصیصه رو در فرد قبل از ازدواج شناسایی کرد؟ چکار باید کرد تا فهمید

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یه نکته که من تو این جور آدم ها دیدیم خیلی اهل تفریح و مسافرت و...نیستن(اینم یکی از رفتارهاشونه)
فرد اقتصادی پولشو مدیریت میکنه وسعی میکنه جاهایی که ضرورت نداره هزینه نکنه و عوضش این پولو جای دیگه خرج کنه ولی آدم خسیس هیچ جا خرج نمیکنه مگه اینکه مجبور بشه
من در مورد مدیریت مالی چیزی نمیدونم چون پول دستم بیاد همینجوری خرج میکنم:D

jentle man

عضو جدید
یه نکته که من تو این جور آدم ها دیدیم خیلی اهل تفریح و مسافرت و...نیستن(اینم یکی از رفتارهاشونه)فرد اقتصادی پولشو مدیریت میکنه وسعی میکنه جاهایی که ضرورت نداره هزینه نکنه و عوضش این پولو جای دیگه خرج کنه ولی آدم خسیس هیچ جا خرج نمیکنه مگه اینکه مجبور بشهمن در مورد مدیریت مالی چیزی نمیدونم چون پول دستم بیاد همینجوری خرج میکنم:D
ba in dostemon movafegham

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نکته که من تو این جور آدم ها دیدیم خیلی اهل تفریح و مسافرت و...نیستن(اینم یکی از رفتارهاشونه)
فرد اقتصادی پولشو مدیریت میکنه وسعی میکنه جاهایی که ضرورت نداره هزینه نکنه و عوضش این پولو جای دیگه خرج کنه ولی آدم خسیس هیچ جا خرج نمیکنه مگه اینکه مجبور بشه

ba in dostemon movafegham

پس با این تفاسیر فرد خسیس همه جا سعی میکنه اصلا خرج نکنه حالا چه پول داشته باشه چه نداشته باشه..درسته؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه به نیت شناخت بیشتر برای ازدواجه، باید یه روز ببریش بیرون، رستوران یا خرید تا بفهمی خسیسه یا نه!

ivana

عضو جدید
اگه به نیت شناخت بیشتر برای ازدواجه، باید یه روز ببریش بیرون، رستوران یا خرید تا بفهمی خسیسه یا نه!
اره اینطوریم میشه شناخت اما همون لحظه که امد دنبالت اکه دختر زرنگی باشن میفهمن که طرف خسیسه یانه...رفتارش دعوتش دست خالی بودنش نشون میده خیلی زود

Schneider

مدیر بازنشسته
اره اینطوریم میشه شناخت اما همون لحظه که امد دنبالت اکه دختر زرنگی باشن میفهمن که طرف خسیسه یانه...رفتارش دعوتش دست خالی بودنش نشون میده خیلی زود

دست خالی اومدن از کی تاحالا شده نشان خسیسی؟!!!!

این میتونه خیلی دلایل داشته باشه..
از فراموشی بگیر تا تفاوت فرهنگ
تا ندونستن اینکه چی بگیره اصن

خیلیا ترجیح میدن دست بنقد باشن تا دس به کادو

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

:surprised:.............. فک نکنم اینطور باشه که شما میگین! چه ربطی به کمبود غذا داره!
مثال نقضش هم استان کرمان.... توی کویره ولی به دیار کریمان مشهوره :دی

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز

فقط دست خالی بودنش رو که نگفت رفتارش رو هم گفت این خیلی مهمه حالا دست پر باشه نشون میده خسیس نیست

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای ازدواج های سنتی، چون از قبل شناختی روی طرف نداری نمیتونی بگی خسیسه یا نه! مگر بعد از نامزدی و رفت و آمد :D یا هم موقع خرید عروسی : ))
با یه روز که نمیشه چیزی فهمید!

خب با چند روز! الان که کسی سنتی ازدواج نمی کنه! خیلی ها از قبل دوستن و یا حداقل تا این حد با هم آشنان! :|

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط دست خالی بودنش رو که نگفت رفتارش رو هم گفت این خیلی مهمه حالا دست پر باشه نشون میده خسیس نیست
اره خب رفتار مشخص می کنه اینو....اما خیلی باید تیز بود تا فرق اقتصادی بودن و خسیس بودن رو فهمید

حرف شما درست...اما خب باید کم کم بدونه که خانم چجوری بیشتر می پسنده...بدونه که چی بگیره که خانومش رو خوشحال کنه

زیاد حساس نباشین!!!مردا اکثرا دست و دلبازن!!!یکیش خودم دشمن پولم!!!!
ای بابا....

اها... درسته کاملاً ....

فکر خوبیه اینم :)

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای ازدواج های سنتی، چون از قبل شناختی روی طرف نداری نمیتونی بگی خسیسه یا نه! مگر بعد از نامزدی و رفت و آمد :D یا هم موقع خرید عروسی : ))

خب با چند روز! الان که کسی سنتی ازدواج نمی کنه! خیلی ها از قبل دوستن و یا حداقل تا این حد با هم آشنان! :|

اره به نظرم رفتار تو خرید کردن نشون میده.... دوران نامزدی واسه همین چیزاست دیگه :D

اه اه آدم خسیس اصن نباید رو زمین باشه!:D

بله موافقم...ولی به شدت دیده میشن تو جامعه...

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو خونه به من میگم پری اقتصاد دان
حالت خوبه؟:ی

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
وسوالام از اقایون اینه که مدیریت مالی باید به چه صورت باشه...؟
ایا مدیریت شدید مالی دلیل بر خسیس بودنه؟

اول این رو بگم که پول در میاریم که خرج کنیم .. پس اینهایی که پول نگه میدارن و حتی در پیری هم خرج نمیکنن سخت در اشتباه هستند
مدیریت مالی بنظرم باید طوری باشه که اول به نیازهای اصلی پاسخگو باشه مثلا منی که نون شب ندارم نباید برم لباس چند میلیونی بخرم یا خرج های کذایی بکنم

در کنارش این رو هم قبول دارم که بعضی وقتا برای دل خودم و یا همسرم خرید کنم .. حتی خارج از حیطه درآمدم

کلا زندگی یکنواخت رو دوست ندارم و اینکه گاه با هزینه کردن (شاید هم منطق ردش کنه) و غافلگیر کردن طرفم , نتنها اسمشو ولخرجی نمیزارم .. بلکه این کار رو باعث تداوم عشق و محبت بین دوطرف میدونم
و برعکسش هم اگر بیش از حد بگذره باعث بالا رفتن انتظارات کاذب میشه

انسان بدنیا اومده که لذت ببره از زندگی .. شاید بدلایل مالی گاهی نتونه اونچه که دوست داره رو بخره .. ولی از بین ده چیز حداقل یک چیز رو که میتونه تهیه کنه :smile:

در اخر بگم که پول , کاغذ پاره ایی بیش نیست اگر باعث خوشحالی و ایجاد آرامش برای طرفش نباشه ..

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول این رو بگم که پول در میاریم که خرج کنیم .. پس اینهایی که پول نگه میدارن و حتی در پیری هم خرج نمیکنن سخت در اشتباه هستند
مدیریت مالی بنظرم باید طوری باشه که اول به نیازهای اصلی پاسخگو باشه مثلا منی که نون شب ندارم نباید برم لباس چند میلیونی بخرم یا خرج های کذایی بکنم

در کنارش این رو هم قبول دارم که بعضی وقتا برای دل خودم و یا همسرم خرید کنم .. حتی خارج از حیطه درآمدم

کلا زندگی یکنواخت رو دوست ندارم و اینکه گاه با هزینه کردن (شاید هم منطق ردش کنه) و غافلگیر کردن طرفم , نتنها اسمشو ولخرجی نمیزارم .. بلکه این کار رو باعث تداوم عشق و محبت بین دوطرف میدونم

انسان بدنیا اومده که لذت ببره از زندگی .. شاید بدلایل مالی گاهی نتونه اونچه که دوست داره رو بخره .. ولی از بین ده چیز حداقل یک چیز رو که میتونه تهیه کنه :smile:

در اخر بگم که پول , کاغذ پاره ایی بیش نیست اگر باعث خوشحالی و ایجاد آرامش برای طرفش نباشه ..

بللللللللللههههه.....:)

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه خوب شد که شما پست گذاشتین..ممنون
میشه 1 کم برام توضیح بدین در مورد اقتصادی بودن و مدیریت مالی؟:smile:

ممنون میشم

ای بابا خواهش میکنم
خوشحال شدی؟ باشه چشم
به نظر من اقتصادی بودن خیلی...اهه ایهیم

راستش من خیلی ولخرجم:(
ینی اگه یه پولی بم بدن بگن واسه یه ماهته من 5 روز ازش استفاده میکنم بقیه ماه گدایی میکنم
البته اینم بگما من فقط یه بار تو زندگیم معلم شدم خیر سرم حقوق گرفتم جونم در میومد بخوام خرجش کنم
گذاشتمش کنار کار سخت و طاقت فرسایی بود
واسه همین نمیدونم آیا پولی رو که آدم خودش در میاره چجوری خرج میکنه
ولی پول مامانه رو که به گند میکشم:ی

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز

و برعکسش هم اگر بیش از حد بگذره باعث بالا رفتن انتظارات کاذب میشه

با تمام ضحبت هاتون موافقم...چقدر خوب توضیح دادینش....
پول بوجود اومده که خرج بشه اما به موقع وبا حساب و کتاب...باید زندگی کرد....

چون به نظرم اگر ادم خساست به خرج نده خدا هم به زندگیش بیشتر برکت میده و روزی زیاد میشه....