حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

najii

عضو جدید
سلام.
آقا در مورد نوع خوردگی رخ داده بر روی فلز چه نکاتی هست؟ میخام اینقدر حرفه ای بشم که چشمی و خیلی سریع نوع خوردگی رو مشخص کنم. ممنون

سلام ، پیشنهاد می کنم به کتاب "مهندسی خوردگی" فونتانا مراجعه کنید.
اینم جزوه خوردگی دکتر افشار (دانشگاه شریف) ، می تونی توش یه چیزایی پیدا کنی:
دانلود

boy68

عضو جدید
سلام
دوستان درسته که نهایت میشه از 100 کیلو قراضه آلومینیوم فقط 80 کیلو مذاب به دست آورد ؟ و بقیه اش بخار میشه ؟

امکانشه هست که این بازدهی رو بیشتر کرد مثلا رسوند به 90 کیلو در 100 کیلو ؟

چه راههایی پیشنهاد می کنید ؟

amirali_r

کاربر فعال
سلام دوستان

من چند صفحه از یک پایان نامه تو دانشگاه شریف احتیاج دارم، زنگ زدم کتابخونه گفتم چطور وجه واریز کنم برام بفرستین، گفت تو سایت بخون، گفتم تو سایت گشتم پیدا نکردم، گفت هست تو سایت

ولی من بازم گشتم پیدا نکردم، کسی هست از این روش استفاده کرده باشه

لطفا راهنماییم کنین

خیلی ضروریه

nooshin sana

عضو جدید
سلام. من به یه سری جزوه درست حسابی برای انجماد و ریخته گری( ریخته گری گریز از مرکز) نیاز دارم.
کسی میتونه این جزوه هارو در اختیارم بذاره و یا کتابی تو این زمینه معرفی کنه؟

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز

fadaza

عضو جدید
سلام. کسی درباره ریخته گری دوغلتکی چیزی می دونه؟ اطلاعات کامل از صفر تا صدشو می خوام کل نت رو گشتم چیز بدرد بخوری نبوده. اگر کسی چیزی میدونه لطفا کمک کنه برای کنفرانس احتیاج دارم ....

boy68

عضو جدید
سلام
ببخشید مثلا 100 کیلو آلومینیوم چقدر زمان میخواد تا توی کوره ذوب بشه و آماده بشه برای ریخته گری ؟

shirazii

عضو جدید
سلام بچه ها میشه کمک کنیید.سمینار دارم واسه تولید الیاز های غیر کریستالی به روش متالوژی پودر مقاله ای چیزی کمکی؟ من تو ایسانسم اصلا متالوزی پودر نداشتم؟:cry:

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها میشه کمک کنیید.سمینار دارم واسه تولید الیاز های غیر کریستالی به روش متالوژی پودر مقاله ای چیزی کمکی؟ من تو ایسانسم اصلا متالوزی پودر نداشتم؟:cry:
دقیق تر میشه بگبد؟
مگه آلیاژ غیرکریستالی هم داریم؟؟؟!

کیوی

عضو جدید
سلام.منم شدیدا نیاز به اطلاعاتی درمورد اسپینودال دارم.نیاز به مطلب فارسی دارم.
ممنوم میشم اگه کسی داره برام بفرسته.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

dariush_nahvi

عضو جدید
نانو زئولیت طبیعی

نانو زئولیت طبیعی

سلام دوستان
من روی پایان نامه ام دارم کار میکنم
موضوعش : تصفیه پساب حاوی دی متیل سولفوکسید با استفاده از نانو زئولیت طبیعی هست
در این زمینه کسی میتونه کمکی به من بکنه یا اطلاعاتی در اختیارم بذاره؟
ممنونم

farhad mojiri

عضو جدید
جیگ وفیکسچر

جیگ وفیکسچر

سلام دوستان اگه مطلبی در باره جیگ وفیکسچر داری در جوشکاری یا غیره اشتراک کنید لطفا
دوستان

najii

عضو جدید
سلام از دوستان کسی خبر داره کسایی که دارن برای مربی آموزش فنی و حرفه ای میگن کلا مخصوص مربی های خودشونه یا غیر اونا هم می تونن شرکت کنند؟

perlitic

عضو جدید
سلام دوستان

کسی میتونه توضیح بده مدلسازی عددی و تحلیلی سینتیک فرآیند (analytical and numerical modelling) چه فرقی دارند و منظور از هر کدوم چیه؟

مرسی

nazanin.990

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست مطلب راجع به خواص مکانیکی

درخواست مطلب راجع به خواص مکانیکی

سلام
دوستان در مورد خواص مکانیکی مطلب لازم دارم

Ho$$ein

کاربر ممتاز

Ho$$ein

کاربر ممتاز
گروه مهندسین مواد ایران در تلگرام

بحث و تبادل اطلاعات دانشگاهی ها و صنعتی های مواد به دور از اسپم

رفع مشکلات و مشاوره

کسانیکه مایل به عضو شدن در این گروه هستند تلگرام را در اندروید خود نصب و به شماره ذیل PM دهند .

09364036828

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میدونه کجا میشه پروژه جوشکاری با لیزر رو انجام داد؟
جایی هست این کار رو با توان های مورد نظر انجام بده؟؟

chs

عضو جدید
اگر اشتبا نکنم دانشگاه مالک و شریف امکانش رو دارن. بیشتر دنبال مراکز نظامی و کشتی سازی باید باشی. پژوهشگاه ها هم میتونن سفارشی انجام بدن.

Ali.yazdan

عضو جدید
** فوم آلومینیوم **

** فوم آلومینیوم **

باسلام

از کسانی که هرگونه مطلبی یا مقاله ای راجع به فوم آلومینیوم دارند خواهش میکنم برای من بفرستند که به شدت نیاز دارم :cry:

اینم ایمیلم ab1399@yahoo.com

متشکرم :(

chs

عضو جدید
باسلام

از کسانی که هرگونه مطلبی یا مقاله ای راجع به فوم آلومینیوم دارند خواهش میکنم برای من بفرستند که به شدت نیاز دارم :cry:

اینم ایمیلم ab1399@yahoo.com

متشکرم :(

سلام، دوست عزیز اگر بتونی دانشجویان دکتر دیواندری دانشگاه علم و صنعت رو پیدا کنی کلی کارت راه میافته درضمن میتونی از کتابای زیر هم استفاده کنی
Integral Foam Modeling of Light Metals_ Technology, Foam Physics and Foam Simulation

Metal Foams a Design Guide

fered_sch

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
خوب هستید؟
دوستان من برای انجام پروژه دانشگاهی نیاز مبرم به ورق آلومینیوم 6063 و 6061 دارم. البته در دو صخامت 1 و 2 میلیمتر.
کسی از دوستان میدونه از کجا میشه تهیه کرد؟ حتی در ابعاد یک ورق کامل (1*2 متر) هم باشه مشکلی نیست فعلا!
واقعا کارم گیر هست. اگر از دوستان کسی جایی میدونه به من خبر بدید. واقعا ممنون میشم.
با اراادت فرهاد
ویرایش::
دوستان کسی میدونه کجا میتونم ورق 5 میل رو نورد کنم به ضخامت 2 برسونم ؟ البته بجز مالک اشتر!
ممنون

آخرین ویرایش:

boy68

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم
توی شمش ریزی آلومینیم از قراضه گاززدایی انجام میشه ؟

یه نفر گفت چون شمش بعدا میره برای ریخته گری قطعه و اونجا گاززدایی انجام میشه پس نیازی نیست در شمش ریزی گاززدایی انجام بشه
درست گفته ؟

بالا