حقوق خانواده

وکلای هوداد

عضو جدید
طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که در آن زن و شوهر به دلیل مشکلاتی که بین ایشان به وجود آمده و عدم سازش، تصمیم به اتمام زندگی مشترک می گیرند و زوجین با تفاهم و با به همراه داشتن مدارک لازم با طی مراحل قانونی طلاق توافقی از یکدیگر جدا می‌شوند.

عنایت داشته باشید به هیچ عنوان بدون رای دادگاه نمی توان در عقد دائم طلاق قانونی را ثبت کرد و به عبارت دیگر هیچ دفتر طلاقی نمی تواند بدون اجازه و رای دادگاه طلاق را جاری و ثبت کند حتی اگر زن و شوهر توافق داشته باشند یا خارج از کشور باشد و یا یکی از آنها تبعه کشور خارجی باشد.

زوجین در مورد کلیه حقوق مرتبط به ازدواج اعم از مالی و غیرمالی، توافق کرده و این توافق از نظر دادگاه زمانی قابل قبول و معتبر خواهد بود که شرایط طلاق توافقی را به درستی انجام شده باشد. در این نوع طلاق، زن و شوهر بنا به دلایلی به این نتیجه میرسند که قادر به ادامه زندگی مشترک با یکدیگر نیستند. در اینجا با اطلاعاتی که از مراحل و شرایط طلاق توافقی در اختیارتان می گذاریم اقدام به طلاق میکنند. زوجین باید نسبت به مسائلی نیز با هم به توافق برسند که در ادامه به آنها پرداخته ایم. اگر به صورت جدی تصمیم به طلاق گرفته اید بهتر آن است که با نزدیکان خود این مسئله را درمیان گذارید و از مشاور و متخصص راهنمایی دریافت کنید. بعد از این موارد و مطمئن شدن از تصمیم نهایی یعنی طلاق بهترین راه پایان دادن به اختلافات است
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا