حفاظت ازمو:راهکارای سنتی ومدرن و...برای رنگ ونگهداری ازمو

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنابه درخواست مکرردوستان:)D)این تاپیکوزدم که باهمدیگه بشینیم راجبه مو وحفاظتش ورنگ واینابحث کنیم
هرکی هرروشی که استفاده کرده یابلده واسه اینکه موهای بهتری داشته باشیم بیادبگه،باشدکه دیگران نیزبه لطف خداموهای بهتری داشته باشن...والاو
متنای قطورنتی وجملات قلمبه سلمبه نزارین وهرچه میخاهددل تنگتون بگین چون هرچه ازدل برآیدبردل نشیند(ربطشم به خودم مربوطه):D
دوستانی که سوال دارن بپرسن وموقشنگا:Dینی اونایی که به حفظ موهاشون خیلی میرسن جواب بدن
راستی درموردرنگ مو واینام بگین لدفن
باتشکر...:cool:

آخرین ویرایش:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودم چنتاروش دارم میگم:
حناخیلی خوبه واسه ریشه مو،هم موهاروخوشرنگ میکنه هم اینکه باعث میشه موهاپرپشت ترومقاوم تربشن
خب چیاروباحناقاطی کنیم که بهترباشه؟سوال خوبیه:) ابتداحنایی که میگیرین بایدخالص باشه ازعطاری بیگیرین وبگین که صددرصدگیاهی باشه ازاون بسته بندیایی که پرازموادشیمیایه نگیرین خوب نیس،خب بعدحناروبایه مقدارآب قاطی میکنید(توجه داشته باشیدازماسک ودستکش استفاده کنیناو:D)سپس روغن نارگیل یازیتون بدون بوی خوش چون یه سری روغنای گیاهی بایه بوی عطرخاصی هس توبازارکه ریزش موروزیادمیکنن تااینکه بهترش بکنن،روغن روبه حنااضافه میکنین وخوب هم میزنین وبعدش یه عددزرده تخم مرغ اضافه میکنین،خاستینم سدرم به مواداضافه میکنین میگن خوبه(بهتره سدررواستفاده نکنین چون موهاروخشک میکنه خودم استفاده کردم موهاروخشک میکنه)وبعدش اگه خاستین موهاتون رنگش تغییرکنه یه استکان قهوه(واسه قهوه ای شدن مو)یااگه میخای بلوندشه وسمه بش اضافه کنین(توجه:وسمه روزیادنکنین که موهاتون مثه آنشرلی میشه هاو)
بعداین موادرومیزنین به موهاتون و45دیقه تا1ساعت میزنین
بهتره واسه تقویت مو هرماه استفاده کنین واینکارو6ماه ادامه بدین میبینین چه معجزه ای میکنه
یه دوستی میگف حناموهاروخشک میکنه،بت بگم که اگه بعدحناهربارکه میخای موهاتوبشوری قبلش یاشبش موهاتوروغن نارگیل یازیتون بزنی(حدودیکی دوساعت قبل حمومم خوبه)وبعدموهاتوبشوری میبینی که موهات دیگه خشک نمیشه
کلاروغن نارگی وزیتون رشدموروزیادمیکنن دیدین هندیاموهاشون خیلی بلده اوناازاین روغنااستفاده میکنن والابخدا
ضمناهرشامپویی رونبایدبه موبزنین چون بعضی شامپوهامثه شامپوسدرموهاروخشک میکنه گرچه بعضی ازشامپوهاروشون نوشته گیاهی ولی بازریزش موروزیادمیکنه
شامپوهای رنگداروخارجی که اصلاموروخراب میکنه
من خودم ازشامپوکافئین وفولیکا استفاده میکنمایناخوبه بنظرم ولی هرکس نسبت به موهای خودش به قول معروف داناتره پس امتحان کنین چه شامپویی بهتره واسه خودتون وروحرف کسی شامپویی روانتخاب نکنین چون مثلایکی شامپوسیربش میسازه ودیگری برعکس موهاش ریزش میکنه

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیوست:D:
آقایون محترم هم میتونن موهاشونوحنابزنناو ولی وسمه وقهوه وایناقاطی نکنن،نترسین موهاتونورنگ نمیگیره یه ربع بیشترنذارین روموهاتون
شماهابجااینکه هرروزصب تاشب موهاتونوبشورین وسشواربزنین اینکاراروبکنین بخداهی غرنمیزنین چراکچل میشیم..والابخدا:)

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
درموردشامپوزدن موبگم که دوستان عزیزان تمیزنگه داشتن موبه این معنی نیس که چپ وراس بریم موهاموبشوریم وشامپوبزنیم که
بنظرخودم هفته ای یبارشامپوزدن کافیه تازه زیادشم هس،چیه موهاموپرازموادشیمیایی بکنیم
هربارم که میرین حموم موهاتونوباآب خای آبکش بکنین بعدحموم باحوله جداگونه موهاتونوخشک کنین دارم تاکیدمیکنم خشک کنین باحولهههههه میفهمین باحوله نه باسشوار،سشوارخیلی بده واسه مو این گرمای فوری بعدحموم موهاروخشک میکنه وشکننده بدونین وآگاه باشیدواستفادش نکنین،یه دودیقه بشینین موهاتون قشنگ خشک شه بعدشونش کنین البته همون موقه بعدشستن مو،لدفن موهاتونوشونه نزنین باعث میشه موهافربشه ینی مواج شه
ودیگه اینکه انقدتمیزی موواستون مهمه هرروزموهاتونوشونه کنین وبعدشونه کردن مو شونتونوبورین قشنگ تمیزشه
من خودم مخالفم باشستن هرروزموهااگرم باآب خالی باشه چون آب زیادی موهاروپژمرده میکنه اصن هرچیزی زیادیش خوب نیس نه افراط نه تفریط نرمال رفتارکنین یخورده ازهندیایادبگیرین بترکن بااین موهای لَخت وبلندشون:D

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من والا خیلی وقته میخوام موهام و هایلایت بگنم پیرایشگاه مردونه اینکارو انجام میدن برام یا باید برم آرایشگاه زنونه لطفن منو راهنمایی بکنید خیلی درگیرشم :(

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درموردشامپوزدن موبگم که دوستان عزیزان تمیزنگه داشتن موبه این معنی نیس که چپ وراس بریم موهاموبشوریم وشامپوبزنیم که
بنظرخودم هفته ای یبارشامپوزدن کافیه تازه زیادشم هس،چیه موهاموپرازموادشیمیایی بکنیم
هربارم که میرین حموم موهاتونوباآب خای آبکش بکنین بعدحموم باحوله جداگونه موهاتونوخشک کنین دارم تاکیدمیکنم خشک کنین باحولهههههه میفهمین باحوله نه باسشوار،سشوارخیلی بده واسه مو این گرمای فوری بعدحموم موهاروخشک میکنه وشکننده بدونین وآگاه باشیدواستفادش نکنین،یه دودیقه بشینین موهاتون قشنگ خشک شه بعدشونش کنین البته همون موقه بعدشستن مو،لدفن موهاتونوشونه نزنین باعث میشه موهافربشه ینی مواج شه
ودیگه اینکه انقدتمیزی موواستون مهمه هرروزموهاتونوشونه کنین وبعدشونه کردن مو شونتونوبورین قشنگ تمیزشه
من خودم مخالفم باشستن هرروزموهااگرم باآب خالی باشه چون آب زیادی موهاروپژمرده میکنه اصن هرچیزی زیادیش خوب نیس نه افراط نه تفریط نرمال رفتارکنین یخورده ازهندیایادبگیرین بترکن بااین موهای لَخت وبلندشون:D
اوووف اینا رو بیا به مامان من بگو :| کشته منو :|

من والا خیلی وقته میخوام موهام و هایلایت بگنم پیرایشگاه مردونه اینکارو انجام میدن برام یا باید برم آرایشگاه زنونه لطفن منو راهنمایی بکنید خیلی درگیرشم :(
:|

"زهرا"

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از موهایتان مواظبت کنید مثلا مواظب باشید با غریبه نره بیرون یا باکی از صبح تاشب چت میکنه مواظب باشید منحرف نشه:D

hanane1

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised: رنگ موها خودم خوشلن نیازی به رنگ نیس
نیمیدونم :D
با تچکر

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مردونه همه کاری انجام میدن..

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
المیرا بترکی..فک کردم حالا این تو چه خبره...:|
رنگ مو واسه چیمه..
:D

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
دمشون گرم اصلن خیلی گیرم ..پس امروز برم کیا خلوته آرایشگاه

سؤالایی می‌پرسیا!! یعنی شما یک بار هم آرایشگاه نرفتی که نه می‌دونید چه خدماتی ارائه می‌دند و نه اصلاً می‌دونید که کِی شلوغه کِی خلوت!؟

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
بنابه درخواست مکرردوستان:)D)این تاپیکوزدم که باهمدیگه بشینیم راجبه مو وحفاظتش ورنگ واینابحث کنیم
هرکی هرروشی که استفاده کرده یابلده واسه اینکه موهای بهتری داشته باشیم بیادبگه،باشدکه دیگران نیزبه لطف خداموهای بهتری داشته باشن...والاو
متنای قطورنتی وجملات قلمبه سلمبه نزارین وهرچه میخاهددل تنگتون بگین چون هرچه ازدل برآیدبردل نشیند(ربطشم به خودم مربوطه):D
دوستانی که سوال دارن بپرسن وموقشنگا:Dینی اونایی که به حفظ موهاشون خیلی میرسن جواب بدن
راستی درموردرنگ مو واینام بگین لدفن
باتشکر...:cool:

سلام

بابونه هم برای تقویت مو خوبه

یک مقدارر بابونه رو (من از عطاری گرفتم) توی ظرف آب بجوشونید بعد آبکش کنید

برای آماده کردن حنا به جای آب از همین عصاره بابونه استفاده کنید

میتونید بدون حنا هم استفاده کنید

هروقت موهاتون رو شستشو دادید قبل آبکشی کامل، با مقداری از این عصاره موها رو بشورید.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم روغن نارگیل و روغن زیتون رو پیشنهاد می کنم..
اگر موهاتون خشک هست، بعد از حمام که موهاتون یکم نم داره و برس می کشین، یکم روغن نارگیل(یا زیتون) بزنین تا با برس پخش شه...یکم هااا..
اگر هم موهاتون چرب هست،یه نیم ساعت قبل از حمام روغن نارگیل(یا زیتون) رو بزنین و بعد هم که شسته میشه..

فقط اینکه سعی کنین این روغنها به ریشه مو برسه، چون تقویت کننده هست.

و احتمالاً تجربه کردین، روغن نارگیل برای حالت دهی به مو هم استفاده میشه..

سلام

بابونه هم برای تقویت مو خوبه

یک مقدارر بابونه رو (من از عطاری گرفتم) توی ظرف آب بجوشونید بعد آبکش کنید

برای آماده کردن حنا به جای آب از همین عصاره بابونه استفاده کنید

میتونید بدون حنا هم استفاده کنید

هروقت موهاتون رو شستشو دادید قبل آبکشی کامل، با مقداری از این عصاره موها رو بشورید.

اوهوم..مرسی عزیزم، حتماً امتحان می کنم :gol:
کلاً بابونه برای پوست هم کلی مفید هست.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه زمان موهام خیلی شوره میزد و خیلی هم میریخت یه جوری که همه میگفتم داری کچل میشی :دی

راه های زیادی هم خودم و دوستای این مشکلیم رفتن ولی نهایت همه کچل شدن :دی یا حداقل از بقل یا وسط خالی کردن
در کل غید هرگونه شامپو و لوسیون و محلول و.... شیمیایی رو بزنید که بسیار زیان آور است

من همیشه از اون زمان به بعد بعداز شستن موهام به موهام یرکه میزنم میزارم یه 10 مین بمونه کم کم پوست سرم شروع میکنه به سوزش با آب سرد میشورم
بعد از حموم هم تا خیسه روغن زیتون میزنم :دی
با حوله نرم و بدون الکتریسیته هم موهاتونو خشک کنید :دی

صابون های پی و... هم مفیده البته اگه بعدش سرتون پوسته یا شوره نده و بسازه

رزماری و عصارش بسیار مفیده
گیاه خرگوشک یا همچین چیزی هم برای رفع چربی پوست سر مفیده

از شامپوهای کوفت و زهر مار وطنی مثل پرژک و.... هم تا حد ممکن پرهیز کنید که چیزی نیست جز مشتی آشغال شیمیایی با تبلیغات آنچنانی

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
از شامپوهای کوفت و زهر مار وطنی مثل پرژک و.... هم تا حد ممکن پرهیز کنید که چیزی نیست جز مشتی آشغال شیمیایی با تبلیغات آنچنانی
خیلی ممنووون :biggrin:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من همش پرژک میزنم ینی بدبخ شدم؟!خخخ
:biggrin:

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا هی مسخره کنید؛ خودتون کچل شدید میخاید بقیه هم مث شوما بشن ؟ :confused:

بالا