جمله های كوتاه با يك دنيا معنا

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
تو فقط عشقم نیستی،
تو بهترین آدمی هستی که
میتونم باهاش دردو دل کنم،
بهترین رفیقمی،
نفسمی،
بهترین پناه گاه واسه غمام،
تو برای من خیلی با ارزشی،خیلی.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
طوری
دوستت می‌دارم
که هر شبانه‌روز
بی آنکه ببینمت
بی آنکه ببوسمت
بی آنکه لمست کنم
بودنی‌ترین بودنیِ شخصِ
جهانم شده‌ای...

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
حیف که دوست ندارم به کسی توهین کنم وگرنه میگفتم بحث کردن سر اینکه آلوچه درسته یا گوجه سبز، کار انسان‌های عقب‌مانده‌ست.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
وقتی ما آدم‌ها را همانطور که هستند ببینیم، بدون اینکه رفتار و گفتار آن‌ها را به خود بگیریم، هرگز از آن‌ها آزار نمی‌بینیم.
حتی اگر دیگران به شما دروغ بگویند ایرادی ندارد.
آن‌ها به شما دروغ می‌گویند، چون می‌ترسند. می‌ترسند که متوجه شوید آن‌ها کامل نیستند.
چهره برداشتن از این نقاب اجتماعی دشوار است.
شما وقتی قویاً عادت کردید که هیچ چیز را به خود نگیرید، از بسیاری از ناراحتی‌ها در زندگی اجتناب خواهید کرد.
خشم، حسادت و حسرت شما ناپدید خواهد شد و حتی غم شما ناپدید می‌شود...

_دون میگوئل روئیز

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
تا زنده‌ای، زندگی کن! اگر زندگی ات را به کمال دریابی، وحشت مرگ از بین خواهد رفت! وقتی کسی بهنگام زندگی نمی‌کند، نمی‌تواند بهنگام بمیرد… از خود بپرس که آیا زندگی را به کمال دریافته‌ای؟ … آیا زندگی خودت را زیسته‌ای؟ یا با آن زنده بوده‌ای؟ آیا آن را برگزیده‌ای؟ یا زندگی ات تو را برگزیده است؟ آیا آن را دوست داری؟ یا از آن پشیمانی؟ این است معنی زندگی را به کمال دریافتن.

📚وقتی نیچه گریست
-اروین یالوم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
آن قدر از مرگ می ترسیم که همیشه سعی می کنیم از تقصیرات اموات بگذریم، انگار پیشاپیش می خواهیم وقتی نوبت خودمان شد از تقصیرات ما هم بگذرند.

📚کوری
_ژوزه ساراماگو

آخرین ویرایش:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
وقتی فردی شما را آزار می دهد، شما را کوچک می کند و اجازه نمی دهد شما در بهترین حالتی که می توانید باشید و دائما حال شما را می گیرد، دیگر جایی برای احساساتی بودن نمی ماند. احساسات درخور عشق و مهربانی است، درخور کسانی ست که اهرم های مثبتی در زندگی شما هستند. احساسات خود را برای کسانی نگه دارید که نسبت به شما با مهربانی و احترام و منزلت رفتار می کنند. احساساتتان را خرج کسانی که سعی در تخریب شما دارند و نمی خواهند به شما اجازه رشد دهند، نکنید!
📚آدم های سمی:
لیلیان گلاس

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
اگر همچنان پایدار به چیزی که واقعاً شایسته‌ی عشق ورزیدن است صمیمانه عشق بورزیم و عشقمان را در پای چیزهای بی‌اهمیت، بی‌خاصیت و بی‌مزه حرام نکنیم، اندک‌اندک نور بیشتری ذخیره می‌کنیم و قوی‌تر می‌شویم.»

📖 آلبر کامو؛ یادداشت‌ها.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
«ای امان از این جبر! امان از طبیعت! درد این‌جاست که آدمیزاد روی زمین تنهاست. پهلوانی روسی بود که عربده زد: روی این خاک یک آدم زنده پیدا می‌شود؟ من پهلوان نیستم، اما همین را می‌پرسم و هیچ جوابی نمی‌آید. می‌گویند خورشید همه‌چیز را جان دوباره می‌دهد. حالا ببینید خورشید را، انگار خودش هم مرده، مگر نه؟ همه‌چیز مُرده، هر جا را نگاه کنی جز نعش نمی‌بینی. فقط یک مشت آدم مانده‌اند و دورشان جز خاموشی هیچ نیست؛ این است دنیا.»

📖 نازنین؛ فئودور داستایوفسکی.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
«تسلای این جهان این است که رنج مدام و پیوسته وجود ندارد. غمی می‌رود و شادی‌ای باز زاده می‌شود. این‌ها همه در تعادل‌اند. این جهان، جهان جبران‌هاست.»

📖 آلبر کامو، یادداشت‌ها.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
در تنهایی می‌نشینی به آسمان خیره می‌شوی و به موجود تنهایی فکر می‌کنی که در سیاره‌ای دور نشسته و به آسمان خیره شده و‌ به تو فکر می‌کند
و دیگر تنها نیستی.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
هرچه به «نور» نزدیک‌تر می‌‌شویم
سایه‌های درونمان را بیشتر می‌شناسیم.

👤 کریستین بوبن

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
در برابر بی‌مهری آدم‌ها هیچ نمی‌گویم. سکوت و سکوت و سکوت.
انگار که لال شده باشم؛ شاید هم کور و کر. دیگر نه انرژی توضیح دادن دارم و نه حتی حوصله اش را، می‌دانی؟
دیر دریافتم که مسئول طرز فکر آدم‌ها نیستم. بگذار هر که هرچه خواست بگوید!
چه اهمیتی دارد؟
من در لاک خود راحت ترم.
آن جا می‌شود آرام و بی‌دغدغه زندگی کرد!

_فروغ فرخزاد

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
غسان کنفانی خیلی پدرانه نصحیت میکنه:

به کسی که برایت نمینویسد،
مزاحم روزهایت نمی‌شود، درباره ات نمیخواند، مهم ترین تاریخ های تورا حفظ نمیکند
و زندگی ات را پر از کارهای شگفت انگیز نمیکند وابسته نشو!

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
ﻣﻮﺭﭼﮕﺎﻥ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی‌زنند،
ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺩﺍﻧﻪ ﺟﻤﻊ می‌کنند

ﺯﻧﺒﻮﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی‌زنند،
ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺧﺎﻧﻪ می‌سازند

ﭘﺮﺳﺘﻮﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی‌زنند،
ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺑﻪ ﺳﻔﺮ می‌روند

آدم‌ها ﺑﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺧﻮﺏ حرف می‌زنند...
ﺗﻨﻬﺎ ﺁﺫﻭﻗﻪ ﺟﻤﻊ می‌کنند.
ﺗﻨﻬﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻨﺎ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ
ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﺳﻔﺮ می‌کنند.
براستی ﮐﻪ ﺁﺩﻣﯽ ﺗﻨﻬﺎﺗﺮﯾﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺳﺖ ...!

_ژان_پل_سارتر

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
«هیچ می‌دانید آقا، هیچ می‌دانید پناهی نداشتن یعنی چه؟ چون هر آدمی دست کم باید جایی داشته باشد که به آن پناه ببرد.»

📖 جنایت و مکافات؛ داستایوسکی.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
«ادامه، در ذاتِ زندگى نهفته است. اصلاً روندِ زندگى همين است، كه ادامه دهى. زمين مى خورى، بلند شوى و ادامه دهى. عزيزت مى ميرد، بعدِ كمى مكث، ادامه مى دهى. خسته مى شوى، اندكى بعد ادامه مى دهى. مى ترسى، باز اما ادامه مى دهى. فارغ از انتخاب و توان، تا وقتى زنده اى، آنچه با تو همراه است، ادامه است.»

📖 سيد محمد مركبيان.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
می‌شود کسی را پیدا کرد که تو را بشنود یا بفهمد؛ اما سخت است یافتن کسی که تو‌ را حس کند و چنان با تو یگانه شود که جهان را از دریچه احساسات تو‌ لمس کند.

پ. ن : اینو باید با آب طلا بنویسن