جمله های كوتاه با يك دنيا معنا

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
می‌خواهم برخیزم و حرکت کنم؛ اما چیزی مدام در من فرو‌ می‌ریزد و‌ تمام اجزای روحم‌ را سست می‌کند. انگار تک‌تک استخوان‌های وجودم شکسته و ذره‌ای توان برای جنبیدن ندارم.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
چه بسیار چیزهای تلخی که در جهان به پایان می‌رسند و در انسان ادامه می‌یابند؛ چه بسیار شادی‌هایی که حتی پیش از آنکه شروع شوند، در انسان به پایان رسیده‌اند.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
چطور می‌شود به يک پروانه تبديل شد؟
"بايد آنقدر آرزو و اشتياق پرواز داشته باشی كه ديگر دلت نخواهد كرم باقی بمانی."
📚راز سایه:
دبی فورد

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
انسان از سه چیز درست شده
رنج ، کار و عشق.
ما به خاطر عشق، رنج مى کشیم
از سر رنج، کار مى کنیم
و در پى کار، عاشق مى شیم ...

📚 سلوک
_محمود_دولت_آبادی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
من ساکت نیستم؛ آوازی گمشده‌ و ناشنیدنی در من می‌خواند؛ نجوایی از جهانی دیگر؛ صدایی که تمام مردم فراموشش کرده‌اند و آن را سکوت می‌نامند.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
دلش می‌خواست در کتابش غرق شود و به داستان خود بازنگردد؛ به خواب فرو رود و به بیداری بازنگردد؛ چنان برقصد که از خود جدا شود و به خود بازنگردد. تمام وجود او در تمنای سفری یک‌طرفه و بی‌بازگشت بود.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
‏سال‌ها پیش درختی نازک‌تر قطع شد و از آن زمان درخت بزرگ آن را «نگه می‌دارد و تغذیه می‌کند».
در بهار با هم "بیدار می شوند" و در زمستان "به خواب زمستانی می روند".

ریشه که محکم باشد، نجات‌بخش می‌شوی

‌‌‎‌‎‌‌

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
آدم ها جدا از عطری که به خودشون می زنن، عطر دیگه ای هم دارن که اتفاقا تاثیر گذارتر هم هست، عطر چشم هاشون، عطر حرف هاشون، عطری که فقط مختص شخصیت اون هاست و متاسفانه در هیچ مغازه ی عطر فروشی پیدا نمیشه.

- روزبه معین

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
+ ژنوم هر سلول انسان حافظه دارد. می‌دانی معنی این چیست؟ در ژن‌های ما، موجوداتِ تکامل‌یافته، خاطراتی از گذشته ثبت شده، از نسل‌های خیلی خیلی دور، خاطراتی از تجربه‌هایی که متعلق به ما نیستند. اینها خواب‌وخیال نیست، دانشمندان علوم اعصاب این را می‌گویند. و تنها چیزی که به آن نیاز داریم کد درست برای استخراج چیزهایی است که سلول می‌داند، چیزهایی که در حافظه‌اش هست.
– شاعرانه است.

📖 مغز اندرو، ای. ال. دکتروف, ترجمهٔ محمدرضا ترک‌تتاری.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
از بدی های مجازی اینه که وقتی ناراحتی نمیتونم بیام بغلت کنم و کاری کنم حالت خوب بشه فقط میتونم چند خط برات بنویسم که آخرشم نمیفهمم حالت خوب شد یا نه، ولی بدون حالِ خوب و بدت رو من تاثیر میذاره پس خوب باش قشنگ من.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
عمیق ترین تعریف دوست داشتن همینه که افشین صالحی میگه :

مراقب من باش ! از من فقط تو ماندی..!

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
علم روانشناسی میگه :
اگه کسی رو واقعا دوست دارید میتونید صداشو موقع خوندن پیاماش تو ذهنتون بشنوین .

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
IMG_20240402_044816_249.jpg

"یک زندگی آرام و ساده، شادتر از موفقیت‌هایی است که با تلاطم‌های زیاد به دست بیاید."

این یادداشت ۱.۶ میلیون دلاری را “آلبرت انیشتین” برای یک پستچی نوشت و گفت: این نوشته، روزی بیشتر از یک انعام ساده ارزش پیدا میکند!

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
میدانی هر قدر چیزهایی که به دست آورده‌ای مادی باشد کمتر میتوانی حفظ‌شان کنی. می‌پوسد و از میان انگشتانت، که محکم آن‌ها را گرفته‌ای، می‌پَرَد. تو روی زمین می‌پوسی و میگویی به درک؟ مهم نیست؟
ولی برایت مهم است.

نمیخواهی فقط یک بار، آن هم به این شکل، زندگی کنی.
طوری که در یک جمله‌ی کلی بتوانند بگوید: "اون یه دختر....بود"
و نهایتا در 25 کلمه یا کمتر و بیشتر تو را شرح بدهند. میخواهی هر قدر میتوانی زندگی کنی...

_سیلویا پلات