**جزوه های آزمون ارشد معماری**

aydin1991

عضو جدید
خواهش می کنم. این منابعی که نوشتین و کاش کتابشو تهیه کنین آخه مثلا من ندیدم کتاب نعیما به صورت پی دی اف باشه، مگه اینکه منظورتون یه جزوه از این کتاب باشه. کتابای خانم قیابکلو رو هم از من میشنوین بیخیال جزوه بشین. کاش دانلودشون نمی کردین. آخه هم قدیمین هم اصلا قابل خوندن نیستن. بهتره کتابارو تهیه کنین. تو کتابخونه های دانشگاهای خوبم پیدا میشن.

پ.ن: یادم رفت بگم برا درک عمومی معماری، حتما جزوه دکتر فراهانی رو پیدا کنید و بخونید + فیلم های درک استاد ایرانشاهی تو آپارات

مجدداً ممنون و مچکر از راهنماییتون.
راستش فرصت زیادی برای خوندن کتاب نیست ، منم منظورم جزوست ، چون هم مختصره هم خلاصست و هم مفیدتره ، از طرفی هم نمیشه تمامی این کتابها رو به صورت فیزیکی خرید ، آدم ورشکست میشه خب!
ولی چرا کسی این کتابها رو دوباره واسه دانلود نمیذاره تو انجمن که استفاده کنیم!
عزیزان خواهشاً اگه کسی این کتابها رو داره یا اگه لینک سالمی ازشون داره اینجا قرار بده تا استفاده کنیم ، ممنون.

morteza*amini

عضو جدید
سلام. دوستان من تو جمع آوری منابع حساس شدم و به مشکل خوردم. به چندتا سایت مختلف سر زدم ولی منابع پراکنده بودن ترسیدم معتبر نباشن.
به هر حال با مقایسه چندتا سایت به این منابع رسیدم ، اگه امکانش هست یه راهنمایی کنین ببینین این منابع مناسب هستن یا خیر ، و این که امکانش هست تمامی این منابع رو برای دانلود قرار بدین؟ خیلی ممنون میشم.
در ضمن اگه کسایی که تجربه دارن بهترین منابع رو پیشنهاد بدن خیلی ممنون میشم..

« زبان »
زبان تخصصی معماری ؛ محمد جواد مهدوی نژاد ( جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران )
504 لغت
زبان انگلیسی برای دانشجویان رشته معماری، دکتر حسن رستگارپور

« تنظیم شرایط محیطی و تأسیسات »
طراحی اقلیمی ؛ وحید قبادیان
اقلیم و معماری ؛ مرتضی کسمایی
طبقه بندی تجهیزات و سیستم ها ؛ محمد رضا سلطان دوست
تأسیسات ساختمان تألیف مجتبی نائینیان
مبانی فیزیک ساختمان3- نور و روشنایی-، زهرا قیابکلو

« ایستایی »
درک رفتار سازه ؛ محمود گلابچی
سازه در معماری ؛ محمود گلابچی
سیستم های ساختمانی آینده ؛ محمود گلابچی
سازه های فضا کارمشبک ؛ محمود گلابچی
سازه در معماری تألیف سالوادوری ماریو،
استاتیک تألیف شیلز ترجمه غلامرضا قره‌داغی
مقاومت مصالح تألیف بیروجانسون ترجمه هدایت موتابی

« شناخت مواد »
مصالح ساختمانی تألیف احمد حامی
مصالح ساختمانی تألیف سام فروتنی
مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان (مصالح و فرآورده‌های ساختمانی)

« عناصر و جزئیات »
اجزاء ساختمان تألیف سیاوش کباری
اجزاء ساختمان دکتر جلیل شاهی

مبحث ۸ مقررات ملی سازمان (دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان)
جزوه عناصر و جزئیات ساختمان - آکادمی تخصصی معماری

« دروس تاریخ و مبانی نظری »
فضا، زمان و معماری ترجمه‌ی منوچهر مزینی
معماری اسلامی و کتاب سبک‌شناسی استاد کریم پیرنیا
مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب تألیف دکتر وحید قبادیان
تاریخ هنر معماری ایران در دوران اسلامی تألیف یوسف کیانی
جزوه معماری اسلامی1و 2 دکتر متدین

« درک عمومی معماری »
عناصر معماری از صورت تا مکان ترجمه‌ی فرزین فردانش
زیباشناسی معماری یورگ گودتر
کتاب فرم فضا، نظم معماری ترجمه‌ی زهره قره‌گوزلو
ریشه‌ها و گرایش‌های نظریه معماری تألیف دکتر محمد منصور فلامکی
پرسپکتیو ترجمه هرمز معزز

سلام این منابع خیلی قدیمی هستن.اونایی که مشخص کردم کلا از رده خارج هستن. واسه شناخت منابع یه سری به سایت اکادمی یا مرکز معماری بزنید متوجه مشید چی مهمه. مرکز جزوات به روزش رو داخل کانالش قرار میده و میتونید دانلود کنید. کانال اقای ایرانشاهی هم مطالب مفیدی داره عضو بشین. من جای شما باشم واسه فن فقط جزوه میخونم(خرسند یا سروش نیا و ایزدی) و درک هم تست میزنم به اضافه به جزوه از دکتر فراهانی

aydin1991

عضو جدید
دوستان با عرض شرمندگی مجدداً نظرتون رو راجع به این منابع بگین ، اینقدر این چند وقته درگیر منابع بودم که حسابی گیج شدم!
به پیشنهاد شما عزیزان به کانال مرکز معماری مراجعه کردم و نهایتاً این منابع رو دانلود کردم ، با مشورت و تأکید خودشون.
یه نظر بدین ببینین کامل و معتبر هست و چیزی اضافه یا کم داره؟ ممنون میشم

زبان
504
لغات تخصصی خرسند
زبان تخصصی رستگارپور
زیر ذره بین (فقط اگه کسی کاملش رو داره بذاره چون واسه سایت ناقص بود)

فن ساختمان
جزوه ایستایی خرسند (بردارها ، تکیه گاه ، خرپا ، گشتاور ، مبحث تیر ، پایداری و ناپایداری و معینی و نامعینی خرپا و قاب)
جزوه خلاصه کتاب مشبک فضایی
جزوه ساختمانها بلند (خرسند)
چندتا ورکشاپ و حل تمرین و آزمون ایستایی و فن
عناصر و جزئیات (طباطبایی)
مصالح ساختمانی (دکتر سعیدی پور)
تنظیم شرایط (قیابکلو)

تاریخ
معماری معاصر غرب
خلاصه معماری و شهرسازی قرن 20
خلاصه نکات آزمون 5 و 6 معماری معاصر
معماری اسلامی 1 و 2 (متدین)
خلاصه سبک شناسی
ریخت شناسی اماکن مذهبی
شناسه های معماری ایران
گونه شناسی معماری ایران
معماری جهان

منظر
جزوه منظر شاملو - باغ ایرانی
باغ ایرانی تمثیلی از بهشت
خلاصه کتاب نعیما و پارادایم (به صورت درسنامه)

درک عمومی معماری
چندتا ویدئو راجع به سایه و انعکاس و درک سازه از آقای ایرانشاهی
آزمون های سالهای قبل
فقط اون جزوه ای رو که از آقای فراهانی معرفی کردین پیدا نکردم ، هرکی داره لطف کنه بذاره.
شرمنده اینقدر اذیت کردم دوستان رو.

آموس

عضو جدید
سلام ، این فایل 9 صفحه ای 100 نکته (خلاصه) از درک عمومی معماری هستش که به شما درزدن تست های کنکور کمک میکنه. تهیه و تنظیم فایل مربوطه توسط استاد دانیال علی مدد صورت گرفته.

لینک دانلود : مشاهده پیوست 231052

..................................................

عکس های معماری منظر

لینک دانلود:

http://s4.picofile.com/file/8168121992/manzar_pic.rar.html

لینک دانلود(سرور دوم):

http://www.mediafire.com/download/3s1xtx7v41vzljv/manzar_pic.rar

برگرفته از سایت ایوان خانه معمار
درک استادفرهانی

آموس

عضو جدید
شما چرا برای سیستم های ساختمانی چیزی ننوشتی؟؟خرپا-کابل-قوس-تنسیگریتی-فضا کار و ...

farshad_k

عضو جدید
درک استادفرهانی
سلام چون کلاس درک فراهانی شرکت کردم یه توصیه میکنم به دوستان وقتتون رو زیاد رو جزوه هدر ندین
و سعی نکنین زیاد درگیر جزوه بشین بیشتر سعی کنین نکات خوبشو یادداشت کنین و تو تست زنی استفاده کنین- نوع توضیح کلاس با جزوه نویسی فرق داره هرچند که جزوه خیلی خوب و تمیز نوشته شده
بیشتر سعی کنین تست بزنین تا اینکه سعی کنین وقت خودتون بذارین رو اینکه منظورش از این چیه و چی میگه و ...
من خودم که جزوه خودمو نوشتم بدون وویس نمیتونم بعضی از قسمتهارو بفهمم:smile:

aydin1991

عضو جدید
شما چرا برای سیستم های ساختمانی چیزی ننوشتی؟؟خرپا-کابل-قوس-تنسیگریتی-فضا کار و ...

برای سیستمهای ساختمانی چندتا جزوه از آقای خرسند دانلود میکنم.
اینم عناوینش

به نظر شما منابع کامله؟

پیوست ها

• سیستم های ساختمانی خرسند.pdf
    102.7 کیلوبایت · بازدیدها: 11

aydin1991

عضو جدید
سلام چون کلاس درک فراهانی شرکت کردم یه توصیه میکنم به دوستان وقتتون رو زیاد رو جزوه هدر ندین
و سعی نکنین زیاد درگیر جزوه بشین بیشتر سعی کنین نکات خوبشو یادداشت کنین و تو تست زنی استفاده کنین- نوع توضیح کلاس با جزوه نویسی فرق داره هرچند که جزوه خیلی خوب و تمیز نوشته شده
بیشتر سعی کنین تست بزنین تا اینکه سعی کنین وقت خودتون بذارین رو اینکه منظورش از این چیه و چی میگه و ...
من خودم که جزوه خودمو نوشتم بدون وویس نمیتونم بعضی از قسمتهارو بفهمم:smile:

ممنون از توضیحات شما ، با این وقت کم فرصت خوندن کتاب و جزوات کامل نیست.
من تجربه ندارم تو کنکور ارشد ولی انگار خلاصۀ جزوات و نکات مفید و آزمونها و تستهای سالهای قبل کمک بیشتری میتونه بکنه تو این ماه های آخر.

آموس

عضو جدید
نکته خوبه ولی بهترین کار برای درک عمومی زدن کنکور های سال های گذشته است.

morteza*amini

عضو جدید
دوستان با عرض شرمندگی مجدداً نظرتون رو راجع به این منابع بگین ، اینقدر این چند وقته درگیر منابع بودم که حسابی گیج شدم!
به پیشنهاد شما عزیزان به کانال مرکز معماری مراجعه کردم و نهایتاً این منابع رو دانلود کردم ، با مشورت و تأکید خودشون.
یه نظر بدین ببینین کامل و معتبر هست و چیزی اضافه یا کم داره؟ ممنون میشم

زبان
504
لغات تخصصی خرسند
زبان تخصصی رستگارپور
زیر ذره بین (فقط اگه کسی کاملش رو داره بذاره چون واسه سایت ناقص بود)

فن ساختمان
جزوه ایستایی خرسند (بردارها ، تکیه گاه ، خرپا ، گشتاور ، مبحث تیر ، پایداری و ناپایداری و معینی و نامعینی خرپا و قاب)
جزوه خلاصه کتاب مشبک فضایی
جزوه ساختمانها بلند (خرسند)
چندتا ورکشاپ و حل تمرین و آزمون ایستایی و فن
عناصر و جزئیات (طباطبایی)
مصالح ساختمانی (دکتر سعیدی پور)
تنظیم شرایط (قیابکلو)

تاریخ
معماری معاصر غرب
خلاصه معماری و شهرسازی قرن 20
خلاصه نکات آزمون 5 و 6 معماری معاصر
معماری اسلامی 1 و 2 (متدین)
خلاصه سبک شناسی
ریخت شناسی اماکن مذهبی
شناسه های معماری ایران
گونه شناسی معماری ایران
معماری جهان

منظر
جزوه منظر شاملو - باغ ایرانی
باغ ایرانی تمثیلی از بهشت
خلاصه کتاب نعیما و پارادایم (به صورت درسنامه)

درک عمومی معماری
چندتا ویدئو راجع به سایه و انعکاس و درک سازه از آقای ایرانشاهی
آزمون های سالهای قبل
فقط اون جزوه ای رو که از آقای فراهانی معرفی کردین پیدا نکردم ، هرکی داره لطف کنه بذاره.
شرمنده اینقدر اذیت کردم دوستان رو.

سلام.این منابع بعضی جاهاش ناقصی داره بعضی جاها اضافی
از اونحایی که پارسال واسه تعیین منابع زیاد وقت گذاشتم تجربه خودمو میگم بهتون.البته واسه گرایش معماری.هنرهای ساخت رو خبرندارم
زبان عمومی:
کتاب زیر ذره بین یا کتاب اقای محمداصفهانی عصرکنکاش
زبان تخصصی: کتاب اقای بابک رستمی

فن:فقط جزوه. کتاب خوندن یعنی وقت تلف کردن.مگر اینکه دیگه خیلی ضعیف باشین اونم یکی دوتا کتاب پایه ای
سیستم و ایستایی:یا جزوه اقای خرسند یا سروش نیا یا طباطبایی
عناصرجزئیات:فقط جزوه اقای خرسند (سراغ جزوه دیگه ای نرید.این خلاصه ترین و مفیدترینه)
مصالح: خلاصه کتاب نانو از اقای خرسند
تاسیسات(تنظیم و مکانیکی و الکتریکی): فقط جزوات اقای ایزدی (وقتتون رو صرف خوندن کتابای قیابکلو نکنید)
خلاصه کتاب بررسی اقلیمی ابنیه سنتی (مرکزمعماری) هم به درد درک میخوره هم تنظیم شرایط

تاریخ:
جهان زارعی
بانی مسعود(قسمت جهانش)
جزوه مجتبی مهرعلی

معاصر:
یه جزوه خوب (مهگل مرتهب مرکز معماری یا مهندس بخشی اکادمی) به اضافه خلاصه کتاب خانم اعتضادی (مرکز خلاصش کرده) به اضافه کتاب کامل نیا

سبک شناسی
جزوه متدین (مرکزمعماری یه خلاصه ازش داره بصورت تایپ شده گرداوری اقای ابراهیمی.تاکید میکنم فقط و فقط این جزوه رو از متدین بخونید.جمع بندی تمام جزوات دست نویسه و کاملا کنکوری و مفید)

درک:
تست زیاد همراه با تحلیل
فیلمهای پرسپکتیو و سایه اقای ایرانشاهی (اکادمی) که توی سایت اپارات هست

منظر:
جزوه اقای جاودانی (اکادمی)
یا کتاب عصر کنکاش
یا جزوه خانم شاملو(مرکز)

چندتا نکته:جزوه ها باید جدیدشو بخونید.جزوه های سایت خیلیاش قدیمیه پس میتونید از کانال دکتر خرسند و کانال همپا (مرکز) و جزوه منظرجاودانی رو هم از کانال اقای ایرانشاهی (اکادمی) دانلود کنید. من ادرس کانالهارو ندارم متاسفانه ولی بچه ها دارن احتمالا

aydin1991

عضو جدید
سلام.این منابع بعضی جاهاش ناقصی داره بعضی جاها اضافی
از اونحایی که پارسال واسه تعیین منابع زیاد وقت گذاشتم تجربه خودمو میگم بهتون.البته واسه گرایش معماری.هنرهای ساخت رو خبرندارم
زبان عمومی:
کتاب زیر ذره بین یا کتاب اقای محمداصفهانی عصرکنکاش
زبان تخصصی: کتاب اقای بابک رستمی

فن:فقط جزوه. کتاب خوندن یعنی وقت تلف کردن.مگر اینکه دیگه خیلی ضعیف باشین اونم یکی دوتا کتاب پایه ای
سیستم و ایستایی:یا جزوه اقای خرسند یا سروش نیا یا طباطبایی
عناصرجزئیات:فقط جزوه اقای خرسند (سراغ جزوه دیگه ای نرید.این خلاصه ترین و مفیدترینه)
مصالح: خلاصه کتاب نانو از اقای خرسند
تاسیسات(تنظیم و مکانیکی و الکتریکی): فقط جزوات اقای ایزدی (وقتتون رو صرف خوندن کتابای قیابکلو نکنید)
خلاصه کتاب بررسی اقلیمی ابنیه سنتی (مرکزمعماری) هم به درد درک میخوره هم تنظیم شرایط

تاریخ:
جهان زارعی
بانی مسعود(قسمت جهانش)
جزوه مجتبی مهرعلی

معاصر:
یه جزوه خوب (مهگل مرتهب مرکز معماری یا مهندس بخشی اکادمی) به اضافه خلاصه کتاب خانم اعتضادی (مرکز خلاصش کرده) به اضافه کتاب کامل نیا

سبک شناسی
جزوه متدین (مرکزمعماری یه خلاصه ازش داره بصورت تایپ شده گرداوری اقای ابراهیمی.تاکید میکنم فقط و فقط این جزوه رو از متدین بخونید.جمع بندی تمام جزوات دست نویسه و کاملا کنکوری و مفید)

درک:
تست زیاد همراه با تحلیل
فیلمهای پرسپکتیو و سایه اقای ایرانشاهی (اکادمی) که توی سایت اپارات هست

منظر:
جزوه اقای جاودانی (اکادمی)
یا کتاب عصر کنکاش
یا جزوه خانم شاملو(مرکز)

چندتا نکته:جزوه ها باید جدیدشو بخونید.جزوه های سایت خیلیاش قدیمیه پس میتونید از کانال دکتر خرسند و کانال همپا (مرکز) و جزوه منظرجاودانی رو هم از کانال اقای ایرانشاهی (اکادمی) دانلود کنید. من ادرس کانالهارو ندارم متاسفانه ولی بچه ها دارن احتمالا

سلام ، خیلی ممنون از لطفتون.
والا من این چند وقته اینقدر جزوه دانلود کردم حتی با پیشنهاد دوستان عزیز که دیگه حجم جزوات به چند گیگ رسیده!!!
کتاب آقای رستمی رو گرفتم فقط لغات بود ، همینه؟
بعدش کتاب آقای اصفهانی رو پیدا نکردم ، اگه امکانش هست میشه برای دانلود بذارین؟
کتاب 504 مناسب نیست؟ چون من تعریفشو شنیدم.

پس دیگه جزوه "ساختمان های بلند" آقای خرسند رو نخونم؟

morteza*amini

عضو جدید
سلام ، خیلی ممنون از لطفتون.
والا من این چند وقته اینقدر جزوه دانلود کردم حتی با پیشنهاد دوستان عزیز که دیگه حجم جزوات به چند گیگ رسیده!!!
کتاب آقای رستمی رو گرفتم فقط لغات بود ، همینه؟
بعدش کتاب آقای اصفهانی رو پیدا نکردم ، اگه امکانش هست میشه برای دانلود بذارین؟
کتاب 504 مناسب نیست؟ چون من تعریفشو شنیدم.

پس دیگه جزوه "ساختمان های بلند" آقای خرسند رو نخونم؟

سلام خواهش میکنم.کتاب اقای رستمی مربوط به زبان تخصصی رو گفتم.متن سواللت کنکور و جوابشون هست با توضیح. زبان تخصصی معماری و هنرهای ساخت اسمشه
کتاب اقای اصفهانی رو ندارم. بخریدش حتما. کسی هم داشته باشه فکرنمیکنم از کتاب چند صد صفحه ای حاضر بشه عکس بندازه?????? عکس تنبلی نکنید و بخریدش. اگه توی شهرتون نیست از طریق سایت عصرکنکاش میشه سفارش داد.
کتاب504 هم اگه من باشم نمیخونمش چون کتای زیرذره بین یا اصفهانی پوشش میدن لغات مهمشو. از طرفی الان زمان طوری نیست که بشه همه منابع رو کامل خوند. بازم اگه نگرانش هستین با بچه هایی که زبابشون قویه صحبت کنید
موفق باشید??????

raha pania

کاربر بیش فعال
تنظیم شرایط محیطی

تنظیم شرایط محیطی

سلام دوستان کسی اینجا تنظیم شرایط از جزوه استاد ایزدی میخونه اگر اره میشه بگین مباحث اسایش اقلیمی و... روش گیونی و اولگی و .... کجای جزوس؟؟

farshad_k

عضو جدید
سلام
دوستان کسی جزوه معماری جهان اعتضادی رو بصورت کامل داره

اون جزوه ای که برای اعتضادی و ارم اکادمی داره ناقص هستش و معماری چین / هند / ژاپن رو نداره

sweet.roonak

کاربر فعال
دوستان کسی خلاصه ای از کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود رو داره؟

nazzargar

عضو جدید
سلام. دوستان لطفا اگه کسی خلاصه کتاب فن شناسی معماری ایران دکترگلابچی رو داره برای دانلود بزاره.

sweet.roonak

کاربر فعال
دوستان کسی خلاصه ای از کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود رو داره؟

GRIFFIN21

عضو جدید
سلام
چندباری پرسیده شده ولی جوابی واسش نبود
اگر جزوه "تنظیم شرایط" آقای ایزدی هست ممنون میشم لینک دانلودش رو بزارید

soraya.k

عضو جدید
سلام
دوستان کسی جزوه های تنظیم شرایط و تاسیسات حامد آقایی رو نداره اینجا بذاره؟ ممنون میشم اگ بذارید

بالا