جایگاه فتنه، شاخ شیطان، منزل عایشه، صحیح بخاری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دیشب تاپیکی بود در مورد نامه یزدگرد به عمر
که اونجا یکی از کاربران اهل سنت به نام mezak هر چی از دهنش در اومد به شیعه توهین کرد
و تهمت هایی زد بسیار ناروا و گران

من هم که بهش گفتم فردا جوابت رو می دم، رفت و 15 پست از پست هاش رو پاک کرد و چند تاش رو هم ادیت کرد
که البته من قبل از اینکه این کار رو بکنه همشو ذخیره کردم و اگه لازم شد عکسشو می زارم بچه ها ببینند

من اهل بحث بی خود نیستم و از توهین به دیگران متنفرم ولی
قرار شد جواب توهین هاش رو بدم
فعلا همین یک حدیث رو می گم که دیشب ردش کرد
بحث اصلی باشه برای تاپیک مناسب و تالار اسلام

متاسفم که توی ماه مبارک رمضون ، اونم توی وقت سحر، اینطوری بعضی ها به همدیگه توهین می کنن، و البته به کل مقدسات همدیگه

عبدالله می گوید:
پیامبر (ص) به عنوان سخنران ایستاد و اشاره به خانه عایشه کرد، سپس سه بار فرمود: اینجا جایگه فتنه است و از اینجا شاخ شیطان بیرون می آید

صحیح بخاری، ج 4، ص 217، کتاب الخمس، باب ما جاء فی بیوت ازواج نبی

توضیح اینکه اهل سنت اعتقاد دارند هر چه در کتاب بخاری هست، از احادیث صحیح می باشد

آخرین ویرایش:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
الْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْل

فنته از کشتار هم بدتر است

بقره، 191

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
که اونجا یکی از کاربران اهل سنت به نام mezak هر چی از دهنش در اومد به شیعه توهین کرد

من هم که بهش گفتم فردا جوابت رو می دم، رفت و 15 پست از پست هاش رو پاک کرد و چند تاش رو هم ادیت کرد
که البته من قبل از اینکه این کار رو بکنه همشو ذخیره کردم و اگه لازم شد عکسشو می زارم بچه ها ببینند

متاسفم که توی ماه مبارک رمضون ، اونم توی وقت سحر، اینطوری بعضی ها به همدیگه توهین می کنن، و البته به کل مقدسات همدیگه

عبدالله می گوید:
پیامبر (ص) به عنوان سخنران ایستاد و اشاره به خانه عایشه کرد، سپس سه بار فرمود: اینجا جایگه فتنه است و از اینجا شاخ شیطان بیرون می آید

توضیح اینکه اهل سنت اعتقاد دارند هر چه در کتاب بخاری هست، از احادیث صحیح می باشد

من دیشب توی اون تاپیک بودم
دوستی که شما فرمودید هیچ علاقه ای به شنیدن حرف دیگران نداره و خیلی هم از حرف های خودش لذت می بره .
یروز من هم توی اون تاپیک یه جواب نوشتم اما ظاهرا فقط اومدند برای تخریب نه بحث و مذاکره.
این سخن با منبع و دقیقه
مرسی
دستتون درد نکنه لااقل من که شیعه ام از دیروز تا حالا با این بحث ها تنفرم از بعضی ها از قبل هم بیشتر شد

:gol:;)

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنيدم كه عايشه زني كاردان و باهوش بوده و اين موضوع حس حسادت بعضيا رو برانگيخته...

می گن عمرو عاص ،هارون، معاویه ،مامون ...... هیتلر و ...
آدام هایی با پشتکار ، بسیار تیزبین، باهوش ، زیرک ، به قول شما کاردان و البته بی صفت ، بی شرف ، .... بودند
امیدوارم متوجه شده باشید

اياتاي

عضو جدید
آدام هایی با پشتکار ، بسیار تیزبین، باهوش ، زیرک ، به قول شما کاردان و البته بی صفت ، بی شرف ، .... بودند
امیدوارم متوجه شده باشید

گرامي، بهتر بود ادب رو رعايت مي كرديد! من كاري به اين افراد كه اسمشان رو برديد ندارم. البته منكر هوش و ذكاوتشون نيستم چون كسي كه تونسته اسمش رو در تاريخ ثبت كنه حتما ادم باهوشي بوده... حالا اگر اين اشخاص ستمگر و ظالم بودن اون ديگه يه بحث ديگه است و لازمه اين بحث هم شناخت كافي بدون تعصب است. اما شما با اين پست نشان داديد كه توان يه بحث منطقي رو نداريد.

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیدوارم متوجه شده باشید

توهین کردن تنها کاریه که شما بلدین....

متاسفم برات
ادب هم خوب چیزیه............

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
از جمله های توهین ها و تهمت های mezak نسبت به تشیع

خرافه دانستن امامت
نسبت دادن اعتقاد به تحریف قرآن به تشیع
اهانت به علمای تشیع
تهمت به حضرت علی در مورد جنگ جمل
توهین به اعتقادات شیعه از جمله تقیه

جالب است ایشون حتی قتل عثمان رو هم به شیعیان نسبت دادند،
حال آنکه تا دیروز می گفتن تشیع از زمان صفویان بوجود آمده!!!!!!

به هر حال باید در مقابل این همه توهین و افترا واکنش نشون داد
البته من هرگز توهینی نخواهم کرد

هر چه هم میارم یا از کتاب های صحاح هست، تا ببینند آنچه اجازه دیدنش رو ندارن
و از قرآن کریم

آخرین ویرایش:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
واقعا براتون متاسفم
شما حتی اندکی تاریخ هم نخوندید و حتی رفتار کسانی که در ظاهر بهشون احترام می زارید را هم قبول ندارید
در زمانی که حضرت علی پی بردن که عایشه در جنگ جمل دست داشته باز با این حال با احترام با ایشون برخورد کردن و حتی حقشون را از بیت المال قطع نکردن چون اون موقع هر چیزی حرمت داشت و عایشه ام المومنین بود
کاش حداقل در این شب هایی که انقدر نام علی را بر زبون هامون میاریم کمی ازش درس می گرفتیم

maktub

عضو جدید
از جمله های توهین ها و تهمت های mezak نسبت به تشیع

خرافه دانستن امامت
نسبت دادن اعتقاد به تحریف قرآن به تشیه
اهانت به علمای تشیع
تتمت به حضرت علی در مورد جنگ جمل
توهین به اعتقادات شیعه از جمله تقیه

جالب است ایشون حتی قتل عثمان رو هم به شیعیان نسبت دادند،
حال آنکه تا دیروز می گفتن تسیع از زمان صفویان بوجود آمده!!!!!!

به هر حال باید در مقابل این همه توهین و افترا واکنش نشون داد
البته من هرگز توهینی نخواهم کرد

هر چه هم میارم یا از کتاب های صحاح هست، تا ببینند آنجه اجازه دیدنش رو ندارن
و از فرآن کریم

آخه آدم حسابی هی میای هیچی نگی نمیشه . اون هرچی خونده بود اومد گفت . قبلش دوستان شما اومده بودن گفته بودن . چرا هیشکی پاسخگوی من نیس ؟ جوابمو بدین ، چرا وقتی ما از تو کتابامون حرف میزنیم میشه توهین ، وشما از کتاباتون می حرفین میشه مدرک و دلیل قاطع ؟

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
آخه آدم حسابی هی میای هیچی نگی نمیشه . اون هرچی خونده بود اومد گفت . قبلش دوستان شما اومده بودن گفته بودن . چرا هیشکی پاسخگوی من نیس ؟ جوابمو بدین ، چرا وقتی ما از تو کتابامون حرف میزنیم میشه توهین ، وشما از کتاباتون می حرفین میشه مدرک و دلیل قاطع ؟

هر خزعبلی آدم خوند که نباید بنویسه

من فقط از کتاب های خودتون می نویسم
کتاب صحیح بخاری صحیح ترین کتاب نزد شماست بعد از قرآن
تقصیر من نیست که چی توش نوشته که، این توهین نیست

ولی این که بیای بگی اعتقاد به تحریف قرآن در نزد شیعه از اعتقاد به امامت هم مقدم تره، میشه تهمت،

maktub

عضو جدید
هر خزعبلی آدم خوند که نباید بنویسه

من فقط از کتاب های خودتون می نویسم
کتاب صحیح بخاری صحیح ترین کتاب نزد شماست بعد قرآن
تقصیر من نیست که چی توش نوشته که، این توهین نیست

ولی این که بیای بگی اعتقاد به تحریف قرآن در نزد شیعه از اعتقاد به امامت هم مقدم تره، میشه تهمت،

پدر بزرگ من صحاح سته رو زیاد نمی خونه چون می ترسه از نسخه های تحریف شدش گیرش بیاد و به تفسیر بیشتر علاقه منده ، هیچ شکی ندارم که اونایی که تو ایران دست شماها میگرده تحریف شدن .

paeeizan

اخراجی موقت

عبدالله می گوید:

.
.
.
مرگ بر ضد ولايت فقيه ....:):):)

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
پدر بزرگ من صحاح سته رو زیاد نمی خونه چون می ترسه از نسخه های تحریف شدش گیرش بیاد و به تفسیر بیشتر علاقه منده ، هیچ شکی ندارم که اونایی که تو ایران دست شماها میگرده تحریف شدن .

چطوری هیچ شکی نداری؟
1 درصد احتمال بده درست بگم

ولی خب اگه دوست نداری حقیقت رو بدونی اجباری نیست
گیر آوردن اصلش هم خیلی کار سختی نیست

در ضمن اگه تحریفی هم باشه همین هایی که واست دارم می نویسم رو تحریف کردن که دیگه کسی نتونه بخونتشون

و به حقیقت برسه
:evil:

maktub

عضو جدید
چطوری هیچ شکی نداری؟
1 درصد احتمال بده درست بگم

ولی خب اگه دوست نداری حقیقت رو بدونی اجباری نیست
گیر آوردن اصلش هم خیلی کار سختی نیست

در ضمن اگه تحریفی هم باشه همین هایی که واست دارم می نویسم رو تحریف کردن که دیگه کسی نتونه بخونتشون

و به حقیقت برسه
:evil:

تو خوبی

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این بحث های مدرن تا حالا شده یه سنی به یه شیعه و یا بالعکس یه شیعه به یه سنی گفته باشه درست میگی!! وقتی دین هر کس برای خودشه و هیچ تغییری هم حاصل نمیشه حداقل با توهین ها باعث نشین که طرف متعصب تر و کورتر بشه ؛ خواهشا این متن رو به همدیگه هم نسبت ندین منظورم هر دو دسته است.

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به این حدیث که منبعشم از خود اهل تسننه :

عبدالله می گوید:

شما می آیی برای اینکه اصل مطلب رو به بیراهه ببری، این صحبت رو می کنی

من شنيدم كه عايشه زني كاردان و باهوش بوده و اين موضوع حس حسادت بعضيا رو برانگيخته...

من در پاسخ به این دلیل شما و نقض آن و برای اینکه بگم کاردان بودن و باهوش بودن افراد دلیل بر خوب بودن آنها نیست مثالهایی آوردم....
اسامی کسانی رو آوردم که تمام مسلمانان چه شیعه و چه سنی به منحوس بودن آنان معتقدند و برآنان مرگ می فرستند
و همین طور اسامی کسانی در تاریخ غیر مسلمان....

امیدوارم متوجه شده باشید

بعد شما میایی و این پست رو می زاری و به من توهین می کنید

گرامي، بهتر بود ادب رو رعايت مي كرديد! من كاري به اين افراد كه اسمشان رو برديد ندارم. البته منكر هوش و ذكاوتشون نيستم چون كسي كه تونسته اسمش رو در تاريخ ثبت كنه حتما ادم باهوشي بوده... حالا اگر اين اشخاص ستمگر و ظالم بودن اون ديگه يه بحث ديگه است و لازمه اين بحث هم شناخت كافي بدون تعصب است. اما شما با اين پست نشان داديد كه توان يه بحث منطقي رو نداريد.

اینکه من توان بحث منطقی را دارم یا ندارم هنوز نمی تونید بگید
چون هنوز با من صحبت نکردید
شما یه دلیل آوردید و من هم نقضشو برات آوردم و گفتم این صحبت شما دلیلی بر اعمال .... نمی باشد

و اما شما
توهین کردن تنها کاریه که شما بلدین....

متاسفم برات
ادب هم خوب چیزیه............

من الان به شما چی بگم!
هر چی خودت گفتی بهت می گم!

آخرین ویرایش:

Belle Fille

عضو جدید
لطفا یکی بگه علت ازدواج پیامبر در سن حدودا 54 سالگی با عایشه ی 8 ساله چی بوده؟
مطمئنا این ازدواج سیاسی نمی تونسته باشه. چون عایشه دختر ابوبکر بوده که رابطه ی نزدیکی با پیامبر داشته و پیمان اخوت با هم بسته بوند.
و اون چیزی که از روایات و اسناد تاریخی برمی اد عایشه در بین اعراب دختر بسیار زیبا و باهوشی بوده و علاقه ی زیاد پیامبر بهش حتی حسد خیلی از زن های دیگه ش رو برمی انگیخته.
و البته اهل سنت فکر می کنم لقب ام المومنین رو بهش دادند و خیلی مورد احترامشون هست. و شیعه ها هم تنفرشون از اون به خاطر جنگ جمل بوده. درست می گم؟

اما ظاهرا با تعصبی که در هر دو طرف وجود داره زیاد نمی شه بحث کرد چون آخرش به توهین و این جور مسائل کشیده می شه.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نمی خواین بس کنید ؟
خوبه این شبا جای راز و نیاز و دعا و شاد کرد دل اونایی که بهشون اعتقاد دارید (هر دو طرف)
شیعه و سنی بزنید توی سر هم تا دشمن شاد شید
تا وقتی شما هستین چه نیازی به نیروی خارجی برای از بین بردن اسلامه
ادامه بدین
آفرین

shadmehr21

عضو جدید
مطمئنا این ازدواج سیاسی نمی تونسته باشه. چون عایشه دختر ابوبکر بوده که رابطه ی نزدیکی با پیامبر داشته و پیمان اخوت با هم بسته بوند.
و اون چیزی که از روایات و اسناد تاریخی برمی اد عایشه در بین اعراب دختر بسیار زیبا و باهوشی بوده و علاقه ی زیاد پیامبر بهش حتی حسد خیلی از زن های دیگه ش رو برمی انگیخته.
و البته اهل سنت فکر می کنم لقب ام المومنین رو بهش دادند و خیلی مورد احترامشون هست. و شیعه ها هم تنفرشون از اون به خاطر جنگ جمل بوده. درست می گم؟

اما ظاهرا با تعصبی که در هر دو طرف وجود داره زیاد نمی شه بحث کرد چون آخرش به توهین و این جور مسائل کشیده می شه.

کاش همه مثل شما فکر میکردن

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه راحت توهین میکنیم
عایشه زنی که در تارخ اسلام از بالاترین حرمتها برخورددار است ...
متاسفم برای هممون
لعنت براین تعصبهای خشک تاریخی که حرمتها را به راحتی میشکند

(من خودم بچه شیعه ام، البته دست خودم نبود)

maktub

عضو جدید
نمی خواین بس کنید ؟
خوبه این شبا جای راز و نیاز و دعا و شاد کرد دل اونایی که بهشون اعتقاد دارید (هر دو طرف)
شیعه و سنی بزنید توی سر هم تا دشمن شاد شید
تا وقتی شما هستین چه نیازی به نیروی خارجی برای از بین بردن اسلامه
ادامه بدین
آفرین

خوب وظیفه شماست جلوی این تاپیکارو بگیرید . پر واضحه که این جور تاپیکا تهشون چی میشه . حتی اگه ربطی به مسایل مذهبی نداشته باشه بعضیا (!) یه جوری ربطش میدن

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب مدیر چقدر راه میرین
به نظر میاد هرچی میگذره سرغتش بیشتر میشه نه؟
برای بیرون اومدن از این حال و هوا

اياتاي

عضو جدید
اینکه من توان بحث منطقی را دارم یا ندارم هنوز نمی تونید بگید
چون هنوز با من صحبت نکردید
شما یه دلیل آوردید و من هم نقضشو برات آوردم و گفتم این صحبت شما دلیلی بر اعمال .... نمی باشد

فحش دادن به ديگران در بحث جدي نشان از ضعف داره بهمين خاطر گفتم توان بحث منطقي رو نداريد البته اين نظر من بود شما حق داريد قبول نكنيد.
منظورتون رو از اعمال.... واضحتر بيان كنيد تا بهتر بتونيم به نتيجه برسيم! ضمنا نقض شما قابل قبول نبود.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

دوست عزیز عایشه8 سالش نبود
الان سن دقیق را یادم نیست ولی بین 12 تا 15 سالشون بود
اتفاقا به دلیل بر هم نخوردن همین رابطه پیامبر این ازدواج را پذیرفتن (که صد البته بعد از مرگ خدیجه بود )
در زمان عرب این یک رسم بود که برای مستحکم تر شدن روابط ازدواج می کردن
و البته خود عایشه نیز بی میل نبوده
و در ثانی سن ازدواح در اون زمان و اون موقعیت همین بوده نه مثل الان !
در رابطه با حسد
در زمانی که پیامبر با عایشه ازدواج کرده بودن تنها یک همسر داشتن ( که یک زن بیوه بود ) و پیامبر طوری بین همسرانشون رفتار نمی کردن که ایحاد حسد و فتنه در بینشون به وجود بیاد
و اما در رابطه با ام المومنین
در اون زمان به تمام همسران پیامبر این لقب داده می شد پس ربطی به شیعه و سنی نداره
شیعه از عایشه نفرا نداره
بلکه انسان هایی که عایشه و اسلام را به درستی مطالعه نکردن نفرت دارن

خوب وظیفه شماست جلوی این تاپیکارو بگیرید . پر واضحه که این جور تاپیکا تهشون چی میشه . حتی اگه ربطی به مسایل مذهبی نداشته باشه بعضیا (!) یه جوری ربطش میدن
دوست عزیز در این قسمت من هم مثل شما یک کابر عادی هستم !

وضعیت
موضوع بسته شده است.