تو کز محنت دیگران بی غمی/نشاید که نامت نهند آدمی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بهترین واژه ای بود که برای درد ماها میشد ذکر کرد ، سرطان...

سرطان ، یعنی یه سلولی که به بقیه سلول ها رحم نمیکنه و اونها رو میخوره و نهایتا کل سلول ها (انسان) رو به مشکل میندازه ، وضع ما هم تقریبا همینجوریه ، همه ما سرطان داریم ، فقط به منفعت خودمون فکر میکنیم و به راحتی به دیگران ضربه می زنیم ، همه سعی میکنیم که از جیب دیگری بکنیم و به جیب خود بزنیم ، ما سرطانی هستیم و دیگران رو داریم میخوریم ، ما از درون داریم همدیگه رو میخوریم.

شاعر میگه :

بنی آدم اعضای یک پیکرند/که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار/دگر عضوها را نماند قرار
تو کز مهنت دیگران بی غمی/نشاید که نامت نهند آدمی

ما نه تنها وقتی عضوی به درد میاد ، رنج و عذاب نمی گیریم بلکه خودمون سایر اعضا رو هم از آروم و قرار ساقط میکنیم.

نه تنها از مهنت دیگران بی غم نیستیم بلکه بر مهنت دیگران هم می افزاییم.

با اینکه میتونیم مشکل و گره باز کنیم ، اما دیگران رو دست میندازیم. وضع ادارات ، کاغذ بازی ها ، اسراف هایی که از این کاغذها میشه ، گران فروشی ها ، دروغ ها ، غش در معاملات ، خودخواهی ها ، سرکوب ضعیف ها ، افزایش فاصله طبقاتی ، پارتی بازی ها ، مشکلات وام ازدواج ها و مسکن ها ، بیکاری ها ، اعتیادها ، ماهواره ها ، گرانی ها ، تنبلی ها ، وقتی تلف کنی ها ، وضع محیط زیست ، اینهمه سوء مدیریت ، اینهمه نقص و عیب.

ما واقعا کجای راهیم ، به کجا داریم می ریم؟ آیا واقعا لیاقت ما جهنم موعود نیست؟

آخرین ویرایش:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبونتو گاز بگیر :| :d
.
.
.
.
میدونستی گفتن این کلمه (سرطان ) جز در موارد لزوم خوشایند نیست؟!

چه در نوشتن چه گفتن و چه نوشتاری ... چون با توجه به قانون کائنات ما هر انچه را که به انها فکر میکنیم جذب میکنیم

با تکرار این کلمه در ذهنمون ممکنه که خدایی نکرده ... ب سمت ما بیاد ! هرچند ممکنه نظرم براتون کودکانه باشه اما دنیا کار خودشو میکنه

حالا هی فرت و فرت تاپیکو بیار بالا :|

+

من هیچ مشابهتی بین عتوان انتخابی و متن ندیدم!

میتونستی عنوان دیگه ای رو انتخاب کنی من اصن متن رو نخوندم و نمیدونم چه ربطی به موضوع داره

فقط میدونم راجب به پول و ایناست :دی هیچ ربطی هم به این مریضی نداشت :|

کاش قبل از فرستادن هرچیزی در اینجا اندکی تامل کنیم

بهتون پیشنهاد میکنم ویرایش بفرمایید /.

شاد باشید :gol:

خوبه اول خودتون میگید متن رو نخوندم و بعد میگید

میتونستی عنوان دیگه ای رو انتخاب کنی من اصن متن رو نخوندم و نمیدونم چه ربطی به موضوع داره

فقط میدونم راجب به پول و ایناست :دی هیچ ربطی هم به این مریضی نداشت :|

کاش قبل از فرستادن هرچیزی در اینجا اندکی تامل کنیم

arsalan.ZN

عضو جدید
من میگم عنوانت مشکل داره جناب

بهرحال موفق باشی

منم با شما موافقم عنوان تاپیک کاملا موج منفی میده ولی متن واقعیت جامعه رو بیان میکنه چیزایی که کم و بیش هممون باهاش درگیریم و در اطرافمون میبینیم اما اینا اسمش او چیزی که شما میگید نیست بهتر بود اسم مناسبتری انتخاب میکردین و دوست عزیز همه انسانهارو با یه چشم نبینید هنوز هم انسانهای خوب و با شرافت وجود دارند .

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهمیت و ارج زندگی در همین است که موقت است،
تو باید جاودانگی خودت را در جای دیگری نشان بدهی،
و آن جا «انسانیت» است!
"فریدون مشیری"

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونایی که از محنت ما بی غمند , اونا چی؟
روزگار غریبی شده . هر کس را که از شیر مادر می برند , فرداش مرشد میشه و شروع میکنه به نصیحت قوم.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که از محنت ما بی غمند , اونا چی؟
روزگار غریبی شده . هر کس را که از شیر مادر می برند , فرداش مرشد میشه و شروع میکنه به نصیحت قوم.

کسانی که از محنت شما بی غمند ، همه در واژه "تو" جای گرفته اند. تو ، اینجا یک واژه کلی هست نه یک نفر...

چرا اسم سرطان رو انتخاب کردم؟

برای اینکه این حرف ها همه گیره و ریشه دوانده ، به شخص خاصی هم مربوط نمیشه.

ولی فکر کنم اکثر دوستان اصلا متوجه نشدن منظور از این پست چی هست؟ هرکس اسم سرطان دید بدش اومد...

• Like
واکنش ها: ayja

amirdolu2

عضو
این بهترین واژه ای بود که برای درد ماها میشد ذکر کرد ، سرطان...

سرطان ، یعنی یه سلولی که به بقیه سلول ها رحم نمیکنه و اونها رو میخوره و نهایتا کل سلول ها (انسان) رو به مشکل میندازه ، وضع ما هم تقریبا همینجوریه ، همه ما سرطان داریم ، فقط به منفعت خودمون فکر میکنیم و به راحتی به دیگران ضربه می زنیم ، همه سعی میکنیم که از جیب دیگری بکنیم و به جیب خود بزنیم ، ما سرطانی هستیم و دیگران رو داریم میخوریم ، ما از درون داریم همدیگه رو میخوریم.

شاعر میگه :

بنی آدم اعضای یک پیکرند/که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار/دگر عضوها را نماند قرار
تو کز مهنت دیگران بی غمی/نشاید که نامت نهند آدمی

ما نه تنها وقتی عضوی به درد میاد ، رنج و عذاب نمی گیریم بلکه خودمون سایر اعضا رو هم از آروم و قرار ساقط میکنیم.

نه تنها از مهنت دیگران بی غم نیستیم بلکه بر مهنت دیگران هم می افزاییم.

با اینکه میتونیم مشکل و گره باز کنیم ، اما دیگران رو دست میندازیم. وضع ادارات ، کاغذ بازی ها ، اسراف هایی که از این کاغذها میشه ، گران فروشی ها ، دروغ ها ، غش در معاملات ، خودخواهی ها ، سرکوب ضعیف ها ، افزایش فاصله طبقاتی ، پارتی بازی ها ، مشکلات وام ازدواج ها و مسکن ها ، بیکاری ها ، اعتیادها ، ماهواره ها ، گرانی ها ، تنبلی ها ، وقتی تلف کنی ها ، وضع محیط زیست ، اینهمه سوء مدیریت ، اینهمه نقص و عیب.

ما واقعا کجای راهیم ، به کجا داریم می ریم؟ آیا واقعا لیاقت ما جهنم موعود نیست؟

ضمن تایید برخی از سخنان شما باید بگویم شاید علت این عوامل برگردد به فرهنگ وبه خصوص فرهنگ نیمه ایرانی-مذهبی ما.

و شناخت عوامل و عوامل دخیل در این بد فرهنگی ما اگه پیدا بشه شاید بتونین گام موثری در این زمینه برداریم.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمن تایید برخی از سخنان شما باید بگویم شاید علت این عوامل برگردد به فرهنگ وبه خصوص فرهنگ نیمه ایرانی-مذهبی ما.

و شناخت عوامل و عوامل دخیل در این بد فرهنگی ما اگه پیدا بشه شاید بتونین گام موثری در این زمینه برداریم.

به نظر شما این عوامل چی میتونن باشن؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسانی که از محنت شما بی غمند ، همه در واژه "تو" جای گرفته اند. تو ، اینجا یک واژه کلی هست نه یک نفر...

چرا اسم سرطان رو انتخاب کردم؟

برای اینکه این حرف ها همه گیره و ریشه دوانده ، به شخص خاصی هم مربوط نمیشه.

ولی فکر کنم اکثر دوستان اصلا متوجه نشدن منظور از این پست چی هست؟ هرکس اسم سرطان دید بدش اومد...
با سلام
ساده گوئی و ساده نویسی بهترین هنر انسانی است که شما در نوشته هاتون اونو رعایت نمیکنین. یه جورائی به سبک شعر نو و با ایماء و اشاره و تمثیل گفتی که همه رو ریختی بهم. ساده بگی موفقی دوست عزیز.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ساده گوئی و ساده نویسی بهترین هنر انسانی است که شما در نوشته هاتون اونو رعایت نمیکنین. یه جورائی به سبک شعر نو و با ایماء و اشاره و تمثیل گفتی که همه رو ریختی بهم. ساده بگی موفقی دوست عزیز.

دوست عزیز از این ساده تر بلد نیستم بگم:

بیماری سرطان در بدن ، بدین معناست که: یک سلول از هزاران سلول موجود در بدن ، به جای اینکه به وظیفه خودش عمل کنه ، میاد به سایر سلول ها تهاجم میکنه و به اونها اسیب میزنه و بدن از حالت عادی خود خارج میشه ، وقتی این حالت رخ داد ، یعنی یکی از اعضای بدن یک شخص مثل کبد ، دچار مشکل و سرطان میشه ، و در پی اون ، بقیه اعضا نیز ، مانند مغز و دل و اعصاب و روحیه و ... فرد نیز به درد میفتن ، این حرف ها خلاصه اش میشود این شعر : چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضو ها را نماند قرار

حالا این حرف ها رو ، به انسان ها تعمیم بدیم ، بگیم که فرض کنید :

بدن انسان مساوی است با جهان.

تک تک سلول های بدن انسان ، مساوی است با تک تک آدم های جهان.

خلاصه ی این حرف ها میشه کدام شعر؟ : بنی آدم اعضای یک پیکرند / که در آفرینش ز یک گوهرند

حالا میگیم که ما دچار سرطان هستیم ، چرا؟ چون به جای اینکه به وظیفه خودمون عمل کنیم ، داریم به بغل دستیمون آسیب میزنیم ، این آسیب رساندن هم کاملا مشخص هست که چه آسیب هایی رو عرض میکنم ، مثلا یک مورد اون کم فروشی یا گران فروشی هست ، خب؟ وقتی یک نفر گران می فروشد ، یعنی از جیب دیگران میزند و به جیب خود پول میزند ، خب؟

حالا طبق گفته شاعر میگیم که : تو کز محنت دیگران بی غمی/نشاید که نامت نهند آدمی.

حالا میگیم که ما انسان های کره خاکی ، نه تنها از محنت و رنج و عذاب دیگران خبر نداریم ، بلکه بر رنج و غم و سختی دیگران می افزاییم ، حالا سوال میپرسیم که :

ما کجای زندگی هستیم؟ دنیا داره به چه سمتی میره؟

متوجه شدید عزیز دل؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چی شده که همه به همدیگه کنایه میزنید...!. خانم آیجا و شما.

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال میپرسیم که :

متوجه شدید عزیز دل؟
ما درایران زندگی میکنیم. همه دارن پیشروی میکنند مام داریم درجا میزنیم. مقدمه تون خیلی طولانی بود. انگار که داشتی به بچه های کلاس اکابر درس میدادی. چرا فکر میکنی من دیر میفهمم؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره بدون مقدمه که نمیشه حرف زد ، من که نمیتونم بدون باز کردن سر حرف ، بگم دنیا داری کجا میری! باید حرف رو اول تفهیم کنم بعد سوال بپرسم.

شما شاید لحن صحبت کردنتون جوری هست که نمیشه تشخیص داد که آیا دارید نقد و خیرخواهی میکنید یا طعنه می زنید ، لطفا سوال یا مطالبتون رو با آرامش بیشتری بفرمایید تا بنده دچار خطا نشوم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالاخره بدون مقدمه که نمیشه حرف زد ، من که نمیتونم بدون باز کردن سر حرف ، بگم دنیا داری کجا میری! باید حرف رو اول تفهیم کنم بعد سوال بپرسم.

شما شاید لحن صحبت کردنتون جوری هست که نمیشه تشخیص داد که آیا دارید نقد و خیرخواهی میکنید یا طعنه می زنید ، لطفا سوال یا مطالبتون رو با آرامش بیشتری بفرمایید تا بنده دچار خطا نشوم
مقدمه باید به موضوع ربط داشته باشه .
اینا رو که نوشتی چه ربطی به سئوال داره : ؟؟؟؟؟؟؟

بیماری سرطان در بدن ، بدین معناست که: یک سلول از هزاران سلول موجود در بدن ، به جای اینکه به وظیفه خودش عمل کنه ، میاد به سایر سلول ها تهاجم میکنه و به اونها اسیب میزنه و بدن از حالت عادی خود خارج میشه ، وقتی این حالت رخ داد ، یعنی یکی از اعضای بدن یک شخص مثل کبد ، دچار مشکل و سرطان میشه ، و در پی اون ، بقیه اعضا نیز ، مانند مغز و دل و اعصاب و روحیه و ... فرد نیز به درد میفتن ، این حرف ها خلاصه اش میشود این شعر : چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضو ها را نماند قرار

خلاصه ی این حرف ها میشه کدام شعر؟ : بنی آدم اعضای یک پیکرند / که در آفرینش ز یک گوهرند

حالا میگیم که ما دچار سرطان هستیم ، چرا؟ چون به جای اینکه به وظیفه خودمون عمل کنیم ، داریم به بغل دستیمون آسیب میزنیم ، این آسیب رساندن هم کاملا مشخص هست که چه آسیب هایی رو عرض میکنم ، مثلا یک مورد اون کم فروشی یا گران فروشی هست ، خب؟ وقتی یک نفر گران می فروشد ، یعنی از جیب دیگران میزند و به جیب خود پول میزند ، خب؟

حالا میگیم که ما انسان های کره خاکی ، نه تنها از محنت و رنج و عذاب دیگران خبر نداریم ، بلکه بر رنج و غم و سختی دیگران می افزاییم ، حالا سوال میپرسیم که :

متوجه شدید عزیز دل؟
خط آخرتون هم صحیح نیست. شما نباید به یه نفر کاربر خانم بگید عزیز دل . متوجه شدید؟؟؟؟؟؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقدمه باید به موضوع ربط داشته باشه .
اینا رو که نوشتی چه ربطی به سئوال داره : ؟؟؟؟؟؟؟

متوجه شدید عزیز دل؟
خط آخرتون هم صحیح نیست. شما نباید به یه نفر کاربر خانم بگید عزیز دل . متوجه شدید؟؟؟؟؟؟

بنده اصلا فکر نمیکردم شما خانم باشید ، یعنی به لحنتون نمیخوره خانم بوده باشید ، به هر حال بنده متوجه این موضوع نبودم ، پوزش میطلبم

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده اصلا فکر نمیکردم شما خانم باشید ، یعنی به لحنتون نمیخوره خانم بوده باشید ، به هر حال بنده متوجه این موضوع نبودم ، پوزش میطلبم
خواهش میکنم. اونش مهم نیست. شما هنوز به سئوال من جواب ندادید. من پرسیدم : مقدمه باید به موضوع ربط داشته باشه .
اونا رو که نوشتی چه ربطی به سئوالتون داره : ؟؟؟؟؟؟؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم. اونش مهم نیست. شما هنوز به سئوال من جواب ندادید. من پرسیدم : مقدمه باید به موضوع ربط داشته باشه .
اونا رو که نوشتی چه ربطی به سئوالتون داره : ؟؟؟؟؟؟؟

بنده فکر میکنم ربط داره ، اگر شما میگید نداره ، خب ممنون که گوشزد کردید ، سعی میشه از دفعه بعد مقدمه ی مربوط تری نوشته بشه

• Like

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثلا که تو را نهادند ادمی --- چ گلی زدی ب سر ملتی !!!! :)) فقط خودت بخور و خودت بپوش و خودت عشق و حال کن ... صفا سیتی

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز