توصيه هاي ايمني براي سوراخ كردن گوش كودك

siimin

عضو جدید

1 - اگر قصد دارید گوشواره‌ای غیر از جنس طلا به گوشتان بیندازید، حتما با فردی كه گوشتان را سوراخ می‌كند مشورت كنید و از درستی انتخاب گوشواره خود مطمئن شوید.


2 - اگر پوست حساسی دارید، احتمالا تنها گزینه مناسب برای شما گوشواره‌ای از جنس طلا یا نقره مرغوب است. یادتان باشد كه قبل از لمس كردن گوش‌هایتان، دست خود را بشویید. این كار احتمال عفونت و گسترش آلودگی را كاهش می‌دهد.3 - گوشواره‌هایتان را باید روزی دوبار (یك بار صبح و یك بار شب) تمیز كنید.4 - برای تمیز كردن اطراف سوراخ گوش نیز از محلول ضد عفونی كننده مخصوص گوش استفاده كنید. محلول را روی تكه پنبه‌ای بمالید و ناحیه بین گوش و گوشواره را تمیز كنید.


5 - چند بار در روز، گوشواره را در گوشتان بچرخانید؛ این كار مانع از چسبیدن گوشواره به زخم سوراخ گوش می‌شود.6 - گوشواره را تا زمان مشخصی در گوش نگه دارید. شما باید حداقل بین 4 تا 6 هفته بعد از عمل سوراخ كردن گوش از گوشواره استفاده كنید، وگرنه زخم تازه جوش می‌خورد و سوراخ ناپدید می‌شود.


7 - اگر بعد از گذشت یك روز از سوراخ كردن گوشتان قرمزی و تورم یا درد مشاهده كردید، با احتمال اینكه علایم عفونت است، به پزشك عمومی مراجعه كنید.
 

Similar threads

بالا