تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

musitwain

عضو جدید
دوستان کسی نمیدونه ارتفاع سرگیر رو توی این جزوه ی خانه اشراق چند گرفته؟ صفحه 74 مبحث 4 گفته در توقفگاه خصوصی در صورت وجود ورودی مجزای دیگری برای اشخاص پیش بینی ورودی و خروجی سواره به ارتفاع حداق 1.80 متر الزامی است. توی این سوال از ورودی منفی 1.32 ، رمپ رفته به -2.60 . یعنی اگه بخواهیم سرگیر را 1.80 بگیریم نیازی نیست کل طول رمپ را توی همکف خالی بگذاریم برای سرگیری. لطفا اگه میدونید چطور حساب کرده راهنمایی کنید بدجوری روی مخه. ممنون عکس واضح تر از اون قسمت گذاشتم پارکینگ و همکف 010.jpg020.jpg

azade tajaddini

عضو جدید
دوستان کسی نمیدونه ارتفاع سرگیر رو توی این جزوه ی خانه اشراق چند گرفته؟ صفحه 74 مبحث 4 گفته در توقفگاه خصوصی در صورت وجود ورودی مجزای دیگری برای اشخاص پیش بینی ورودی و خروجی سواره به ارتفاع حداق 1.80 متر الزامی است. توی این سوال از ورودی منفی 1.32 ، رمپ رفته به -2.60 . یعنی اگه بخواهیم سرگیر را 1.80 بگیریم نیازی نیست کل طول رمپ را توی همکف خالی بگذاریم برای سرگیری. لطفا اگه میدونید چطور حساب کرده راهنمایی کنید بدجوری روی مخه. ممنون عکس واضح تر از اون قسمت گذاشتم پارکینگ و همکف مشاهده پیوست 256196مشاهده پیوست 256197

من جزوه اشراق نخوندم.ولی تا جایی میدونم سرگیری 195 برای شاسی بلند هست.180 ماشین معمولی و 205 عبور انسان.حتما سرگیری رو 195 گرقته.
در ضمن یه جا خوندم رمپ برای سرگیر نبودن فقط 3.33 مترش میتونه داخل سقف باشه

سحر خوشان

عضو جدید
داکت تاسیسات میتونه مشترک باشه ولی تهویه نه کلا جدا بگذاری بهتره فکر کن یه آشپز خونه آتیش بگیره اونوقت اونیکی هم در خطره چون داکت مثل دودکش عمل میکنه مگه با تمهیداتی مثل دمپر آتشو شبکه بارنده محاظت شده باشه پس به دردسرش نمی ارزه;)

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk
ممنونم ازتون.یه سوال : داکتا باید تا بام ادامه داشته باشن ولی از پایین تا رو سقف همکف بیاد کفایت میکنه.مثلا یه داکتی تو طبقه 2 داریم که توی طبقه 1 لازمش نداریم با این حال باید در طبقه اولم ترسیمش کنیم؟؟

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان کسی هست که محاسبه سرگیری رمپ رو یاد بده؟
هرکسی یه مدلی انجام میده!مثلا بمن گفتن از انتهای رمپ 2.66 بیا بسمت جلو میشه سرگیری ولی تو زمین شیبدار که مثلا کد ارتفاعی اون قسمت 1- هست به نظرم یجوری میشه!
اگه زمین شیبدار باشه چطوریه؟
متشکررررم

amirreza.dolat

عضو جدید

ممنونم ازتون.یه سوال : داکتا باید تا بام ادامه داشته باشن ولی از پایین تا رو سقف همکف بیاد کفایت میکنه.مثلا یه داکتی تو طبقه 2 داریم که توی طبقه 1 لازمش نداریم با این حال باید در طبقه اولم ترسیمش کنیم؟؟
کلیه داکتها از همکف تا بام ترسیم میشه و تو زیرزمین داکت تاسیسات خط چین میشه
داکت تهویه زیرزمین و تاسیسات هم تو زیرزمین خط چین و تا همکف ادامه دارن
کانال های کولر رو هم که توضیح دادم
البته در مورد داکت طبقه دوم که تو طبقه اول لازم نداریم مطمین نیستم ولی استنباطم اینه که لوله ها تو سقف تاسیسات تقسیم بشن بهتره تا تو سقفهای دیگه مگه داکت فقط مربوط به تهویه باشه که حرف شما درسته
باز هم میپرس دقیقش رو میگم

amirreza.dolat

عضو جدید

هرکسی یه مدلی انجام میده!مثلا بمن گفتن از انتهای رمپ 2.66 بیا بسمت جلو میشه سرگیری ولی تو زمین شیبدار که مثلا کد ارتفاعی اون قسمت 1- هست به نظرم یجوری میشه!
متشکررررم
1/95رو تقسیم کن به0/15طول بدست اومده رو از کل طول رمپ کم کن
عدد بدست اومده رو از ورودی رمپ مشخص کن میشه نقطه سر گیری

amirreza.dolat

عضو جدید

عدد بدست اومده رو از ورودی رمپ مشخص کن میشه نقطه سر گیری

البته این برای شیب از 0.0بود اگه زمین شیب دار بود یا تراز کف همکف بالاتر بود اول اون تراز رو از 1/95کم کن بعد تقسیم به 0.15کن و باقی قضایا...

amirreza.dolat

عضو جدید

اصلاحات:

البته یه اشتباه کوچولو گفتم طول از ابتدا رمپ محاسبه میشه که اشتباهه طول از انتهای رمپ محاسبه میشه
میشه

عدد بدست اومده رو از انتهای رمپ مشخص کن میشه نقطه سر گیری

سحر خوشان

عضو جدید
کلیه داکتها از همکف تا بام ترسیم میشه و تو زیرزمین داکت تاسیسات خط چین میشه
داکت تهویه زیرزمین و تاسیسات هم تو زیرزمین خط چین و تا همکف ادامه دارن
کانال های کولر رو هم که توضیح دادم
البته در مورد داکت طبقه دوم که تو طبقه اول لازم نداریم مطمین نیستم ولی استنباطم اینه که لوله ها تو سقف تاسیسات تقسیم بشن بهتره تا تو سقفهای دیگه مگه داکت فقط مربوط به تهویه باشه که حرف شما درسته
باز هم میپرس دقیقش رو میگم

ینی داکت موتورخونه رو تا بام ادامه ندم؟!

musitwain

عضو جدید
ممنون از راهنماییت. البته یکم راحت تر هم میشه گفت همین قضیه را. 1/95 را تقسیم بر 0.15 میکنیم طول به دست آمده را مستقیما از ابتدای رمپ مشخص میکنیم این طول سرگیر است و رویش نباید چیزی باشد. همین چیزی که شما گفتین میشه. ولی توی این سوال باز نمیدونم چرا اینقدر زیاد گرفته اینجا از منفی 1/32 شروع رمپمان هست 1/95 - 1/32 میشود 0/63 که تقسیم میکنیم بر 0/15 میشود 4/2 متر ( میتوانیم از کل طول رمپ کم کنیم و از انتهای رمپ نقطه ی سرگیری را مشخص کنیم ) یا یک راست از ابتدای رمپ 4/2 متر را خالی بگذاریم به عنوان سرگیر اما توی حل 6/44 را خالی گذاشته است.
اصلاحات:

البته یه اشتباه کوچولو گفتم طول از ابتدا رمپ محاسبه میشه که اشتباهه طول از انتهای رمپ محاسبه میشه
میشه

عدد بدست اومده رو از انتهای رمپ مشخص کن میشه نقطه سر گیری

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان تو ازمون اسفند 91 میشه جلوی ورودی ماشین یه فضای 5×5 بزاریم که ماشین امدادم بیاد داخل و بعد یه رمپ صاف دقیقا در راستای دیوار حیاط بکشیم تا زیرزمین؟یا حتما رمپ میافته سمت چپ؟
photo_2016-02-14_13-58-44.jpg

mahfa90

عضو جدید
سلام.کارت ورود به جلسه اومد.کسی از با تجربه ها میدونه برگزاری ازمون طراحی چطوریه؟ایا میز ها تحریر یا ترسیم هست یا همین روی این صندلی های دسته داره؟باید مثل اسکیس تخته شاسی ببریم؟قضیه ناهارچی میشه؟...

gony

عضو جدید
سلام.کارت ورود به جلسه اومد.کسی از با تجربه ها میدونه برگزاری ازمون طراحی چطوریه؟ایا میز ها تحریر یا ترسیم هست یا همین روی این صندلی های دسته داره؟باید مثل اسکیس تخته شاسی ببریم؟قضیه ناهارچی میشه؟...

زیاد روی شرایط مناسب تمرکز نکن.چون معمولا شرایط برگزاری امتحان مناسب نیست.از میزهای که برای ترسیم نقشه ها درنظر گرفته میشه تا نخوه برخورد مراقب ها.باید خودت رو برای شرایط بد آماده کنی.

من خودم مرداد اهواز امتحان دادم،تو اون گرمای شدید اهواز سالنی که ما توش امتحان دادیم کولرهاش خراب بود.و ما از گرمایی هلاک شدیم و میزهایی که برایمان گذاشته بودند میزهای مطالعه بودن که ارتفاع کمی داشتند.و هر دونفر را سر یک میز گذاشته بودند،خلاصه میخام بگم باید خودت رو با شرایط بد وقف بدی.در ازمون مرداد یکی از دلایل خراب کردن من شرایط افتضاح محل برگزاری جلسه بود.باور کن همین الان یاد اون شرایط میوفتم حالم بد میشه.

بهتره با خودت چنتا شکلات خوشمزه ببری..روی غذا هم زیاد حساب نکن چون وقت زیادی برای خوردن غذا نداری.حتما با خودت تخته رسم مدرج ببر.گونیا.پرگار.ماشین حساب کوچک برای محاسبه رمپ.شابلون مبلمان//.....

سحر خوشان

عضو جدید
نمیدونم قبوله یا نه !!!!!
دوستان چندتا سوال دارم
درز انقطاعشو زده 10 سانت ولی من 6 بدست اوردم.کدوم درسته دوستان؟
نباید دسترسی به حیاط بزاریم؟من ورودی پیاده رو از حیاط گرفتم.درسته؟photo_2016-02-14_21-15-58.jpg
من تونستم 11.5 متر رمپ درارم و ناچارا همکفو تا 1.20 اوردم بالا.طول رمپم درسته؟photo_2016-02-14_21-15-51.jpg

آخرین ویرایش:

افروغ

عضو جدید
سوال:
وقتی تو همکف تجاری داریم ،،،،،
میشه ورودی
درب ورودی ساختمون و تجاری
رو یکی بگیریم؟.........معقوله؟!!
(مث کار بالا ...اسفند 91)

سحر خوشان

عضو جدید
سوال:
میشه ورودی
بمن گفتن بهتره که نشه.و اینکه من فک میکردم ورودی ساختمون باید از حیاط باشه .ولی راهنمایی میخام از دوستان

mahfa90

عضو جدید
زیاد روی شرایط مناسب تمرکز نکن.چون معمولا شرایط برگزاری امتحان مناسب نیست.از میزهای که برای ترسیم نقشه ها درنظر گرفته میشه تا نخوه برخورد مراقب ها.باید خودت رو برای شرایط بد آماده کنی.

من خودم مرداد اهواز امتحان دادم،تو اون گرمای شدید اهواز سالنی که ما توش امتحان دادیم کولرهاش خراب بود.و ما از گرمایی هلاک شدیم و میزهایی که برایمان گذاشته بودند میزهای مطالعه بودن که ارتفاع کمی داشتند.و هر دونفر را سر یک میز گذاشته بودند،خلاصه میخام بگم باید خودت رو با شرایط بد وقف بدی.در ازمون مرداد یکی از دلایل خراب کردن من شرایط افتضاح محل برگزاری جلسه بود.باور کن همین الان یاد اون شرایط میوفتم حالم بد میشه.

بهتره با خودت چنتا شکلات خوشمزه ببری..روی غذا هم زیاد حساب نکن چون وقت زیادی برای خوردن غذا نداری.حتما با خودت تخته رسم مدرج ببر.گونیا.پرگار.ماشین حساب کوچک برای محاسبه رمپ.شابلون مبلمان//.....
خیلی ممنون که جواب دادین:gol::gol:

• Like
واکنش ها: gony

amirreza.dolat

عضو جدید

ینی داکت موتورخونه رو تا بام ادامه ندم؟!
داکت اصلی تاسیسات تو کل طبقات تا بام هست فقط داکت تهویه تاسیسات تو همکف تموم میشه دقت کنید تهویه;)

gony

عضو جدید
سوال:
میشه ورودی

از لحاظ ضوابط معماری قابل قبول نیست که دو مکان که کاربری متفاوتی داشته باشند دارای یک ورودی باشند.در ضمن معمولا در ازمون ترازی که برای ورودی ساختمان با واحد تجاری داده میشه متفاوته.مثلا ورودی همکف در تراز120 و ورودی تجاری در تراز +.0.1 داده میشود.که خودش نشون دهنده اینه که باید ورودی جداگانه داشته باشند.

setayesh1234

عضو جدید
حداقل درز انقطاع یه جا خوندم 7.5 هستش یه جای دیگه دیدم نوشته 5 سانتی متر.کدومشه آخه؟

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکررررم
شیبدارو غیر شیبدار نداره که،کل زیرزمین به اندازه مقداری که رمپ دادی رفته پایین خاکبرداری شده،همون2.66 برای ارتفاع2.05 و 3.33 رو برای ارتفاع 1.95 میتونی کم کنی از انتها.البته یه فرمولی رو دوستان توصفحات اول تاپیک(البته نه چندان اول) تاپیک گذاشته بودن،بهتره برین اونو ببینین.فک کنم تو صفحات بین 15تا 30 باشه.
دوستان تو ازمون اسفند 91 میشه جلوی ورودی ماشین یه فضای 5×5 بزاریم که ماشین امدادم بیاد داخل و بعد یه رمپ صاف دقیقا در راستای دیوار حیاط بکشیم تا زیرزمین؟یا حتما رمپ میافته سمت چپ؟
مشاهده پیوست 256204

اینجوری جاکم میاری.

وضعیت
موضوع بسته شده است.