تمرین گروهی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 225535
سلام دوستان
من در مورد کار مهندس مجتبی 2001 سوال داشتم حالا یا خود ایشو یا هر کسی که تونستند لطفا زحمت جوابشو بکشن ممنون میشم
در مورد کانال کولر احتمالا که تو عکس دورشو خط کشیدم یه توضیحی می خوام تو کار خانم عارفه هم بود

سلام مشیه شما به سوال من جواب بدین
خودتونو درگیر جزییات نکنید، خیلی مسائل مهمتری هست که باید رعایت بشه،من خودم ب شخصه اصلا تو کارم کانال کولر نخواهم گذاشت،چون نمره ای براش درنظر نمیگیرن

negar-arch

عضو جدید
دوست عزیز برای این موضوع من تا به حال ضابطه ای ندیدم ولی در عرف معمولا این اتفاق میوفته و واحدهای بزرگتر معمولا امکانات بهتری هم دارند . ولی برای انباری غیر از ارتفاع ضابطه مساحتی که الزام کنه وجود نداره. ولی برای پارکینگ واحدهای تا 150 متر یک پارکینگ و واحدهای بین 151 تا 250 متر مربع 2 پارکینگ و بیش از 250 متر 3 پارکینگ مورد نیاز هستش.
دوست عزیز من منظورم از 65 و 150 تنها مثالی بود برای یک واحد کوچک و بزرگ،150 میتونه 200 هم باشه. مقصود من رعایت نسبت بود، و برای همین چون ضابطه ای نیست، اما مصحح به این تفاوت توجه میکنه اینجا عنوان کردم.

Unique.f

عضو جدید
سلام دوستان و خسته نباشید
2 تا سوال داشتم که اگه کسی لطف کنه جوابمو بده ممنونش میشم
1.در مورد داکت کولر یه کم میخوام بدونم . ایا ضابطه خاصی داره و توی پلانها طبقات و بام یه کم در مورد ترسیمش توضیح بدید
2کد ارتفاعی توی ساختمان دوبلکس واسه تراز اول و دوم چه جوریه و چنده ؟(اخه توی مبحث 4 خوندم که ارتفاع توی میان طبقه ها باید طبقه زیز 2.4 و بالا 2.1 باشه اما توی نمونه پلان دوبکلس 2.8 هست البته این اندازه ها بدون ضخامت سقفه )
کلی درگیر این دو تا موضوعم .اگه کسی اطلاعاتی داره لطف کنه ممنون میشم

در رابطه با پلان دوبلکس من هم خیلی نگرانم و نمی دونم اگه طرح دوبلکس در یک طبقه رو تو سوال دادن باید چی کار کنیم و چه ضوابطی رو رعایت کنیم......خواهشا اگه کسی نمونه دوبلکس و اطلاعاتی راج بهش داره در اختیار بقیه هم قرار بده.

RAHA60

کاربر فعال
وای این آزمونای اشراق جواباشون یه جوریه..اصلا پلاناش قابل سکونت نیست .مثلا آزمون 6...ضوابط رعایت شده...اما....

اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم.

1-آشپز خونه چقدر مهمه که نور طبیعی داشته باشه؟
جوابای اشراق واسه نور آشپزخونه را برده آخر...کلی دور از ورودی..کدومش مهمتره؟نور به قیمت یه پلان بی ریخت؟

2-در پارکینگ پیلوتی می توان از حیاط برای دور گرفتن ماشین وپارک صحیح کمک گرفت؟قانونا؟

Unique.f

عضو جدید
مهندس ریاحی بابت تمام زحمتتون ممنونم و الان ازتون دوتا خواهش دارم، لطف می کنید اگر کمکمون کنید...
1. در مورد طراحی دوبلکس بهمون اطلاعات بدید و اگر نمونه خوبی دارید توی تاپیک قرار بدید. چند نفر توی تاپیک گفتن که امکان طراحی یک طبقه به صورت دوبلکس در آزمون امسال هست...
اصلا دوبلکس به واحدی میگن که نیم طبقه داره؟ یا یه قسمتش دو طبقه و یک قسمتش 1 طبقه با ارتفاع دوبرابر هست یا کلا کامل به صورت دو طبقه است که یک سری پله در خود واحد برای رفتن به طبقه بالا داره؟؟؟
2. در خصوص اضافه شدن مبحث 8 و 11 و همین طور افزایش 20000 تومنی ثبت نام آزمون طراحی، من خیلی نگران هستم که از این مبحث ها چه استفاده ای میخوان بکنن و این افزایش قیمت چه دلیل داشته و چه خواب جدیدی برامون دیدن؟؟؟؟؟لطفا نظرتون رو راجب این قضیه بدید...

Unique.f

عضو جدید
اذر 92 رو امروز ترسیم کردم نمیدونم خودم که فکر میکنم بد نمشاهده پیوست 225489شده مشاهده پیوست 225488/ خوشحال میشم نظر بدین و نقد کنین البته توی زمان محدود 8 ساعت ترسیم کردم یه خورده جزئییاتشو نرسیدم[/QUOTE

خسته نباشی آقای مهندس.
طول رمپ شما 1+10.66+1=12.66 شده و بعد برای طول پارکینگ جلوش و فضای چرخش ماشین برای دو پارکینگ کناری 10 متر فضا نیازه. شما چطور این فضا را تامین کردی در حالی که طول زمین 20.40 است؟
من ازمون آذر 92 رو از دوستانی که توی این آزمون شرکت کردن شنیدم که کل اختلاف ارتفاع 1.5 تا کف زیرزمین را با رمپ 15 درصد حل کردن(یعنی طول رمپ 10 متر شده) و دیگه اون دوتا یک متر با شیب 10 درصد رو در نظر نگرفتن تا بتونن پارکینگ ها رو با ابعاد 2.5 در 5 متر تامین کنند.

توی طبقات هم سعی کنید فضاهای تر روی هم قرار بگیرند.
نورگیر اتاق که 9 مترمربع شده طبق ضوابط نیست و باید 12 متر مربع باشه.

holooooooo

کاربر ممتاز
وای این آزمونای اشراق جواباشون یه جوریه..اصلا پلاناش قابل سکونت نیست .مثلا آزمون 6...ضوابط رعایت شده...اما....

اگه لطف کنید و جواب بدید ممنون میشم.

1-آشپز خونه چقدر مهمه که نور طبیعی داشته باشه؟
جوابای اشراق واسه نور آشپزخونه را برده آخر...کلی دور از ورودی..کدومش مهمتره؟نور به قیمت یه پلان بی ریخت؟

2-در پارکینگ پیلوتی می توان از حیاط برای دور گرفتن ماشین وپارک صحیح کمک گرفت؟قانونا؟
طراحیای اشراق خیلی داغونه،الان گفتی نگاه کردم آزمونه شش رو!
کل پلانش راهروس!
من که اصلا نگاشونم نکردم،
1- ببینید باتوجه به عمق 7متریه که برا نور ذکر کردن، اولویت نور مستقیم باپذیراییه،انتهای این 7متر میشه آشپزخونه باسه،ولی اگ عمق نور بیش از 7متر شد باز آشپزخونه رو همون انتها درنظرگرفته براش نورگیر بذارید،
آشپزخونه فضای فرعی یا درجه 2 هست و نسبت ب پذیرایی و اتاق خواب در »مرحله دوم اهمیت قرار میگیره.
2-تا اونجا که من میدونم نه! معمولا یه طوری ابعادو میدن که نیازی نیست اینکارو انجام داد
جریان افزایش قیمتم منظورشون اینه دفعه ی پیش هزینه آزمون 50 تومن بود الان 70،
بابا جریانی نداره، چون غذا میدن وسطش و میوه، همه چی هم گگرون شده گفتن ضرر نکن هزینه رو بیشتر گرفتن :D

Unique.f

عضو جدید
من دوره قبل که شرکت کردم ثبت نام طراحی 50 تومان بود ولی این دوره شده 70 تومان.درحالی که نظارت و اجرا افزایش چندانی نداشتن.برام سوال شده که دلیلش چی هست...........

Unique.f

عضو جدید
پس هلو جان این دو تا مبحث بی خود چرا اضافه شده؟ این شایعه دوبلکس دادن چیه قضیش.........

من تا حالا سه تا آزمون 93 و 92 و اسفند 91 رو توی کد کشیدم و شما هم دوتاشو دیدی اگه یادتون باشه....اما هنوز وقت نکردم دستی تمرین کنم.به نظرت وقتی دارم توی دو سه روز دوتا آزمون دیگه رو با دست و تایم مشخص تمرین کنم.نتیجه میده؟چی کار کنم؟احساس میکنم خیلی عقبم.اکثر دوستایی که قبول شدن حداقل همه آزمونای قبلو حداقل 1 بار تمرین کردن....امیدی ندارم...:cry:

arezooo82

عضو جدید
سریای پیش یادشون میرفت پول ناهارو بگیرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یهو یادشون افتاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

holooooooo

کاربر ممتاز
پس هلو جان این دو تا مبحث بی خود چرا اضافه شده؟ این شایعه دوبلکس دادن چیه قضیش.........

من تا حالا سه تا آزمون 93 و 92 و اسفند 91 رو توی کد کشیدم و شما هم دوتاشو دیدی اگه یادتون باشه....اما هنوز وقت نکردم دستی تمرین کنم.به نظرت وقتی دارم توی دو سه روز دوتا آزمون دیگه رو با دست و تایم مشخص تمرین کنم.نتیجه میده؟چی کار کنم؟احساس میکنم خیلی عقبم.اکثر دوستایی که قبول شدن حداقل همه آزمونای قبلو حداقل 1 بار تمرین کردن....امیدی ندارم...:cry:
آره عزیزم میتونی، یک هفته مونده، روزی یکیشو بزن، با تایم،بقیه رو ول کن، دوست دوست من اصلا نمیدونست طراحی چیه چارتا شیت داغون تحویل داد،25 شد وقبول،والا من مبحث 11روخوندم،هیچ چیز ب دردبخوری توش نبود برا این آزمون.. «
،بچه ها استرس نداشته باشین ،آدمو نابود میکنه،به خودتون اعتماد کنیین..

سریای پیش یادشون میرفت پول ناهارو بگیرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یهو یادشون افتاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بابا تورمه تورم :D

نیما کریمی

عضو جدید
سلام به همگی وآرزوی موفقیت.........
هلو جان مرسی واسه محبت هات.... درباره تراسی که این دوستمون کشیدن ، میخواستم بپرسم آیا میشه از همون تراس با اون عمق واسه نورگیری خواب استفاده کرد؟ اگرم عمقش زیاده خب آدم طول تراسو کم میکنه، یه کم معماریش بد میشه ولی به نظرت ارزش نداره که دیگه نورگیر نذاریم؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام به همگی وآرزوی موفقیت.........
هلو جان مرسی واسه محبت هات.... درباره تراسی که این دوستمون کشیدن ، میخواستم بپرسم آیا میشه از همون تراس با اون عمق واسه نورگیری خواب استفاده کرد؟ اگرم عمقش زیاده خب آدم طول تراسو کم میکنه، یه کم معماریش بد میشه ولی به نظرت ارزش نداره که دیگه نورگیر نذاریم؟
سلام خواهش میکنم،
نمیدونم دقیقا کار کیو دارین میگین،کاش نقل قول گرفته بودین،
ببینین عمق تراس میتونه تا 2.5 متر باشه،از لبه ی بیرونیه تراس تا انتهای فضایی که پشتش قرار داره اگر از 7 متر بیشتر نباشه نیاز ب نورگیر نیست،اگ بیشتر از 7 شد،نیاز به نورگیر هست.

Unique.f

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز از اونجایی که حس کردم توضیحاتم قانع کننده نبوده و ممکنه دوستان دیگه رو در این زمان کمی که به آزمون مونده سردر گم کنه نقل قولی به پستهای قبلی داشتم که هم جمعبندی بشه و ابهامات هم رفع بشه.
درسته که ما میتونیم ارتفاع کمتری رو تا حداقل مجاز رو برای مسکونی طراحی کنیم ولی به نظر این یک طراحی مطلوب نیست و این به این معنی نیستش که ارتفاع 3.24 برای مسکونی ارتفاع زیادی هستش و خارج از ضوابط هستش و ارتفاع مجاز رو رد میکنه.

ما در برخورد با ضوابط باید بهترین راه حل رو ارائه کنیم نه آسونترینش رو . فرق ما معمارها با بساز و بفروشها همینه . ما باید با تمام ضوابطی که وجود داره بهترین فضا رو خلق کنیم . راه حلی که شما فرمودید آسونترین راه حله و قابل اجرا هم هست ولی بهترین راه حل نیست . شما به شخصه آپارتمانی که سقف بلندتر و دلباز داره رو میپسندی یا آپارتمانی با سقف کوتاه و دلگیر رو؟

در مورد نحوه محاسبه ارتفاع بعضی آزمونهادر پستهای قبل با جزئیات توضیح داده شده که اینجا نقل قول هم کردم ولی ظاهرا آزمون 90 و 91 هنوز سوالاتی رو ایجاد کرده که در مورد جفتشون توضیحاتی رو خدمتتون عرض میکنم:
در مورد آزمونی مثال زدید که ماهیت اون پیچیده بودن و ضوابط اون هستش و مسلما قرار نبوده و نیست که همه شرکت کنندگان در این آزمونها قبول بشوند و طراح سوال دامهایی در سوال قرار میده تا عملکرد داوطلب آزمون رو بسنجه . همونطور که فرمودید در ازمون اسفند 91 طراح از کلمه
حداکثر 1.2 استفاده کرده و این دام سوال هستش . و کسانی در این آزمونها و بازار کار موفقتر هستن که بتونن تحلیل درستی از صورت سوال داشته باشند. در بازار کار هم هر کار جدیدی یک مساله جدید هستش و کارفرماها دنبال بهترین پاسخها هستند.
حالا در آزمون اسفند 91 دو تا سوال پیش میاد
1- آیا احتیاج به نورگیر برای زیر زمین داریم؟ 2- آیا حداکثر نورگیر رو لازم داریم؟
در ظاهر میتونیم نورگیری نداشته باشیم چون از حیاط میتونیم رمپ رو پایین ببریم و احتیاجی به بالا آوردن همکف نیست. ولی در این حالت ارتفاعمون میشه 10.82 که ضابطه 10.50 رو رد میکنه پس باید یک نورگیر بگذاریم که بتونیم از ضابطه 11.70 استفاده بکنیم . اگه 1.2 بیایم بالا که ارتفاعمون میشه 12.02 که به قول شما ضابطه 11.70 رو رد میکنه. پس به راحتی به جای 120 سانتیمتر 80 سانت همکف رو بالا میاریم که هم نورگیر داشته باشیم و هم ارتفاعمون 11.62 بشه و ضابطه رو رد نکنه و هم ارتفاع واحدهامون مناسب باشه. 11.62= 0.8+(3*3.24)+1.1
در مورد آزمون سال 90 با اینکه آزمون غیر استانداردی بود و مسئله دار بود و پارکینگها تامین نبود ولی بازم راهی وجود داشت که 4 واحد مرغوب با ارتفاع استاندارد داشته باشیم و فقط یکی از واحدها ارتفاعش کم بشه . به اینصورت که شما صرفا طبقه همکف رو(که معمولا طراحی مسکونی در اون مجاز نیست) 2.9 میگرفتی و 2 طبقه بعدی رو 3.24 که مجموعش میشد 11.68 که کمتر از 11.7 هستش:
11.68= 2.90+(2*3.24) +1.1+1.2

موفق و پیروز باشید

مهندس ریاحی اگر توی آزمون 91 ارتفاع همکف رو 80 بگیریم یا بیشتر، توی طبقه هم کف با گذاشتن جک معلول و پله و رمپ معلول در زیر زمین سرگیری داریم.توی همکف دوتا ورودی داریم.یکی برای مسکونی و دیگری برای آزانس.حالا یکی از این ورودیها بر روی فضاهای تتاسیسات انباری در زیرزمین قرار میگیره که مشکل سرگیری رمپ و جک رو میشه با پله یا پرکردن خاک حل کرد اما ورودی دیگه روی پارکینگ ها می افته و نمیشه سرگیریشو حل کرد...
برای همین من ارتفاع همکف رو 30 گرفتم که طبق گفته شما زیرزمین بدون نورگیر میشه و از ارتفاع مجاز 10.50 رد شده.مشاهده پیوست 12.91.pdf

لطفا به فایل طرحم توجه کنید.با این حال که همکف رو 30 گرفتم باز هم اون قسمت خط چین شده در زیرزمین ارتفاعش کمتر از 2.4 شده اما فکر کردم ب جون مقدار کمی ارتفاع کم شده و در قسمت ها تردد هم نیست قابل چشم پوشی هست ....
توی این موارد چی کار کنیم..................

ممنون از توضیحاتتون

holooooooo

کاربر ممتاز
پست 866... کار aiman1234........ طبقه اولش

آهان واحد سمت چپو میگین،ببینید از لبه ی بیرونیه بنا تا لب آشپزخونه زده 6متر به اضافه ی 3 متر آشپزخونه میشه 9متر،از 7بیشتر میشه،چاره ای جز گذاشتن نورگیر نیست

Positive Energy

عضو جدید
ستون گذاری

ستون گذاری

سلام.
دوستان میشه لطفا راجع به ستون گذاری اطراف رمپ توضیح بدبد؟قاب باید دورتادور رمپ بسته بشه؟ اصلا ستون گذاری اطراف رمپ باید چه جوری باشه؟
یه سوال دیگه اینکه حد اقل و حداکثر فاصله ی ستون ها چنده؟
ممنون می شم راهنمایی کنید.

holooooooo

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 225592

اینم حل آزمون آذر 92 من.لطفا نظر بدید.
مرسی

زیرزمین:

1-برا تاسیساتت نمیشه پنجره بذاری چون کدارتفاعیش جواب نمیده،براش داکت بذار
2- برای راه دوم خروجت از زیرزمین ،فلش پله باید رو به بالا باشه،تعدادشم قراره از منفیه 1.5 ب صفر برسه!
برای همکفت به حیاط دری جدا با پله های جدا در نظربگیر ازمثبت 1.2 به صفر برسه

همکف:
1- برا لابیه آسانسورت دیگه در نذار، این خودش الان جلو فرارو گرفته
2-ورودیه تجاریتو از مسکونیت جدا بگیر

اول:ا
1- اتاق خواب بالاییتو ببین ،از در که میرن تو باید خودشون فشار بدن از لای داکت برن داخل :D
اون داکته اونجا برا چیه؟!
2-تو واحد پایینیت اون ستونه نزدیک حمومتو یه کاریش بکن
دوم:
1-اگ خواب پایینتم درش مثل بالاییه ولی یادت رفته درستش کنی،باید بگم که درت تو پذیرایی باز میشع،ویکاریش بکن
بام
آبروی پایینیت چرا وسط بامه؟ بدون وجود هیچ داکتی،اگ داکت بود میتونستی بذاری اونجا،الان ببرش کنار داکت
آبروی خرپشتتم بیار کنار داکت اصلیت

RAHA60

کاربر فعال
طراحیای اشراق خیلی داغونه،الان گفتی نگاه کردم آزمونه شش رو!
کل پلانش راهروس!
من که اصلا نگاشونم نکردم،
1- ببینید باتوجه به عمق 7متریه که برا نور ذکر کردن، اولویت نور مستقیم باپذیراییه،انتهای این 7متر میشه آشپزخونه باسه،ولی اگ عمق نور بیش از 7متر شد باز آشپزخونه رو همون انتها درنظرگرفته براش نورگیر بذارید،
آشپزخونه فضای فرعی یا درجه 2 هست و نسبت ب پذیرایی و اتاق خواب در »مرحله دوم اهمیت قرار میگیره.
2-تا اونجا که من میدونم نه! معمولا یه طوری ابعادو میدن که نیازی نیست اینکارو انجام داد
جریان افزایش قیمتم منظورشون اینه دفعه ی پیش هزینه آزمون 50 تومن بود الان 70،
بابا جریانی نداره، چون غذا میدن وسطش و میوه، همه چی هم گگرون شده گفتن ضرر نکن هزینه رو بیشتر گرفتن :D

این7 متر را از کجا میگی؟آخه شمالی وجنوبی فرق داره..شمای که میگن 5 متر

azad arc

عضو جدید
سلام،
1- تا 7 متر
2- به غیر از رمپ، به فرض شما تو همکف رمپ معلول ،یا جک معلول دارید، خب این از سقف زیرزمین میزنه بیرون،وارتفاع مفید 2.4 إش رو کم میکنه،پس برای رسیدن به این ارتفاع »مفید ،اون قسمت زیرزمینو چند تا پله پایین میبریم،بعضیا هم با خاک پر میکنند!

هلو خانم مگه جک یا رمپ رو کف طبقه همکف اجرا نمیشه؟؟ دیگه از کجا میزنه بیرون ؟؟؟ بخدا من نگرفتم این موضوعو اگه میشه بیشتر توضیح بدید یا لطف کنید ترسیمی بیانش کنید ممنون میشششم

holooooooo

کاربر ممتاز
این7 متر را از کجا میگی؟آخه شمالی وجنوبی فرق داره..شمای که میگن 5 متر
تو مبحث جدید راجب شمالی یا جنوبی بودنش نگفته! کلی گفته!
مبحث 4 ص 59 بند
4_5_2_8_3
هلو خانم مگه جک یا رمپ رو کف طبقه همکف اجرا نمیشه؟؟ دیگه از کجا میزنه بیرون ؟؟؟ بخدا من نگرفتم این موضوعو اگه میشه بیشتر توضیح بدید یا لطف کنید ترسیمی بیانش کنید ممنون میشششم

ترسیمی توضیح میدم امروز، الان با گوشی آنم

holooooooo

کاربر ممتاز
جک معلول

جک معلول

به فرض جک معلول قراره از کد ارتفاعیه صفر به 1.20 برسه،
تو پی دی اف نشون دادم امیدوارم کامل بیان کنه، حالا اون قسمتی که سرگیر شده رو یه سری با خاک پر میکنن یه سری انباری و تاسیسات رو در اون قسمت قرار میدن و با چند تا پله ارتفاع مفید طبقه رو براش به دست میارن..
مشاهده پیوست jak malool.pdf

holooooooo

کاربر ممتاز
ستون گذاری رمپ

ستون گذاری رمپ

سلام.
دوستان میشه لطفا راجع به ستون گذاری اطراف رمپ توضیح بدبد؟قاب باید دورتادور رمپ بسته بشه؟ اصلا ستون گذاری اطراف رمپ باید چه جوری باشه؟
یه سوال دیگه اینکه حد اقل و حداکثر فاصله ی ستون ها چنده؟
ممنون می شم راهنمایی کنید.

در پلان تیرریزیه شماره یک فاصله ی آخرین ستون از لبه ی رمپ 2 متره!! برای همین چاره ای نداریم که در کنار رمپ هم ستون بذاریم، ور در صورتیکه که فاصله یه ستون D2 , D4 از 7 متر (درسازه فلزی) تجاوز نکند میتوانید ستون D3 را در همکف حذف کنید و به آن ستونک میگویند، که فقط جهت پوشش سقف در اطراف رمپ استفاده شده

در پلان تیرریزیه شماره 2 : فاصله ی آخرین ستون از لبه ی رمپ 120 سانتی متر هست، بنابراین میتوانید از آن ستون تا لبه ی رمپ تیری را کنسول کنید...در صورتیکه این اندازه از 120 بگذرد، دیگر مجاز به کنسول نبوده و باید در کناره ی رمپ ستونی قرار دهید
soton.ramp.jpg

Positive Energy

عضو جدید
در پلان تیرریزیه شماره یک فاصله ی آخرین ستون از لبه ی رمپ 2 متره!! برای همین چاره ای نداریم که در کنار رمپ هم ستون بذاریم، ور در صورتیکه که فاصله یه ستون D2 , D4 از 7 متر (درسازه فلزی) تجاوز نکند میتوانید ستون D3 را در همکف حذف کنید و به آن ستونک میگویند، که فقط جهت پوشش سقف در اطراف رمپ استفاده شده

در پلان تیرریزیه شماره 2 : فاصله ی آخرین ستون از لبه ی رمپ 120 سانتی متر هست، بنابراین میتوانید از آن ستون تا لبه ی رمپ تیری را کنسول کنید...در صورتیکه این اندازه از 120 بگذرد، دیگر مجاز به کنسول نبوده و باید در کناره ی رمپ ستونی قرار دهید
مشاهده پیوست 225612

مرسی holoooo جان از پاسخ دقیقت. لطف کردی :)

دناسا

عضو جدید
دوستان من یک نمونه سوال دوبلکس پیدا کردم که مال دوستم بودش که پارسال میرفته کلاس، خودش حل نکرده فقط گفتش که یک دونه اسانسور کافی بوده براش، دیگه چیز بیشتری نمیدونم حالا سوالو میذارم شاید مفید باشهIMG_0218.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است.