تمرین گروهی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان آذر 90 باید هر طور شده هر 2 واحد 2 خوابه در بیاد؟؟
یا یکی 2 خوابه درآد کافیه؟
ممنونم.

طلعت

عضو جدید
در آزمون 90 قید نکرده یک واحد برای معلول طراحی بشه اما یکی از بچه ها یی که پارسال با نمره 38 قبول شده بود و کلاس هم رفته بود میگفت باید حتما یکی از واحد ها و یکی از پارکینگ ها قید بشه برای معلول و طبق ضوابط معلول طراحی بشه .

pishgam_9999

عضو جدید
خسته نباشین...
زیرزمین:
1- در انباری رو به بیرون باز شود. این حتمیه یا اختیاریه؟ من شنیدم آخه به داخل باید باشه؟
2- برای لابی آسانسورت در بذار، برای جلوگیری از رفتن دود به بالا. اوکی ممنون . به سمت بیرون باز بشه یا به سمت داخل؟
3- قسمت تاسیساتت و یه انباریت سرگیر میشه(منظور اینه ارتفاعش کم میشه) به دلیل وجود پله و جک معلول تو همکف، تو زیرزمین اون قسمتو چند تا پله بده بره پایین . اوکی ممنون
4- در ور.دی ماشینو اگه قراره هم تو همکف نشون بدی هم تو زیرزمین، تو زیرزمین به صورت خط چین نشونش بده. ممنون
اول
1- تراس واحد چپیت نافرم شده، یا کلا بده به اتاق خوابت یا پذیراییت. میبرمش تو پذیرایی که بزرگتره...
دوم
1-واحد راستیتو ترکوندی، در حمام از اتاق خواب نباشه، تو واحد دوخوابه، تو یک خوابه موردی نداره، در اتاق خوابو میبرم عقبتر که حمام بمونه بیرون.
در جفت اتاق خوابت از پذیراییی دید داره . اگه در اونیکی رو ببرم عقبتر که حمو م بیرون بمونه جفت اتاق خوابا داخل راهرو میرن که میشه با یه پرده فیلترش کرد . البته باید تو تمرینات بعدی بیشتر دقت کنم و راه حل بهتری پیدا کنم
در کل خسته نباشی، و بیشتر ظوابطو رعایت کردین ..باریکلا

ممنون خانم مهندس به نظرت نمره قبولی میدن بهش یا اینکه مردود میشم اگه اینطوری بکشم؟
البته مقطع رو هم نکشیدم.....
ولی بازم تمرین میکنم و واسه من وقت زیاده شاید تا اونوقت اصلا تستی شد:biggrin:

ولی خیلی خسته کنندس که همشو باید یکجا و پشت سر هم بکشیم.....

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ممنون خانم مهندس به نظرت نمره قبولی میدن بهش یا اینکه مردود میشم اگه اینطوری بکشم؟
البته مقطع رو هم نکشیدم.....
ولی بازم تمرین میکنم و واسه من وقت زیاده شاید تا اونوقت اصلا تستی شد:biggrin:

ولی خیلی خسته کنندس که همشو باید یکجا و پشت سر هم بکشیم.....

در مورد در انباری مهندس ریاحی تو پست 846توصیح دادن،
در لابی آسانسورت تو زیرزمین همون مثل پله به داخل بازشه،
نه بابا کارت عالیه، من باشم قبولتون میکنم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
اذر 92 رو امروز ترسیم کردم نمیدونم خودم که فکر میکنم بد نPicture 002.jpgشده Picture 001.jpg/ خوشحال میشم نظر بدین و نقد کنین البته توی زمان محدود 8 ساعت ترسیم کردم یه خورده جزئییاتشو نرسیدم

azad arc

عضو جدید
خدا بخیر بگذرونه معلوم نیس چی به چی هستش همه سردرگم و کلافه ..بازی با اعداد و ارقام ...........خدا ازتون نگذره وزارت راه و شهرسازی و دفتر مقررات ملیییییییی ..خب تستیش میکردید کفر خدا میبود چندتا کتاب معرفی میکردید و همه میدونستن که چی میخونن و چی امتحان میدن

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان آذر 90 باید هر طور شده هر 2 واحد 2 خوابه در بیاد؟؟
یا یکی 2 خوابه درآد کافیه؟
ممنونم.
واحد های مسکونی بالاتر از 75 متر باید دو خوابه باشن /زیر 75 یک خواب /بالاتر از 110 متر سه خواب
توی این سوال اشاره به تعداد خوابها نکرده و به گمونم گذاشته خود طراح تصمیم بگیره

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
در آزمون 90 قید نکرده یک واحد برای معلول طراحی بشه اما یکی از بچه ها یی که پارسال با نمره 38 قبول شده بود و کلاس هم رفته بود میگفت باید حتما یکی از واحد ها و یکی از پارکینگ ها قید بشه برای معلول و طبق ضوابط معلول طراحی بشه .
خب اینجا ک نگفته...
بچه ها یکی بیاد بگه دیگه...
هر 2 احدو باید2 خوابه در بیارم؟

holooooooo

کاربر ممتاز
اذر 92 رو امروز ترسیم کردم نمیدونم خودم که فکر میکنم بد نمشاهده پیوست 225489شده مشاهده پیوست 225488/ خوشحال میشم نظر بدین و نقد کنین البته توی زمان محدود 8 ساعت ترسیم کردم یه خورده جزئییاتشو نرسیدم
خسته نباشی..
زیرزمین:
1-در تاسیسات رو به بیرون،
من خودم خاک پر رو نمی پسندم،
به نظرم بهتره پله داد رفت پایین.
2-آسانسورت دودکشی عمل میکنه برا لابیش در بذار
3-دسترسی از زیرزمینت به حیاطو یادت رفته بذاری
4- مجرای خروج هوا برای موتورخونه کو
همکف:
1-ستوناتو چیکار کردی؟؟
2-نورگیرو نیاز نیست تو همکف نشون بدی
3-در پله رو به بیرون
4-در ورودیه ماشینو ترسیم نکردی
اول:
1-ایراد سازه ای، پوتر از تو نورگیرت رد میشه!
2-در واحد دولنگه باشه
3-ابعاد نورگیرت ایراد داره، برای یک فصای اصلی:اتاق خواب: باید 12متری باشه نه 9،پنجره هاشم ترسیم نکردی
4-داکتاتم بزرگه،از توبعصیاشم پوتر ردمیشه،حواستو جمع کن:ازتو نورگیر،داکت،آسانسور و پله نباید پوتر ردشه،البته پله فقط تو نیم طبقش.
5-ترسیم تراست اشتباس، خط انتهایی رو چرا دوخط کشیدی دیوارکه نداری جلو تراست،باید 1خط باشه
دوم:
1-باکس پلت در نداره!
خب اینجا ک نگفته...
بچه ها یکی بیاد بگه دیگه...
هر 2 احدو باید2 خوابه در بیارم؟

وقتی ذکر نشده، خودت هرطور صلاح میدونی،اگ قرارگیریه باکس پلت طوری باشه که مساحت یه واحدت بیشتره اونو دواحده کن،و واحد بعدیت ب فرص مساحتش نصف آین شد 1خوابش کن،اگر تقریبا برابرن،جفتشو 2واحده کن.'.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشی..
زیرزمین:
1-در تاسیسات رو به بیرون،
من خودم خاک پر رو نمی پسندم،
به نظرم بهتره پله داد رفت پایین.
2-آسانسورت دودکشی عمل میکنه برا لابیش در بذار
3-دسترسی از زیرزمینت به حیاطو یادت رفته بذاری
4- مجرای خروج هوا برای موتورخونه کو
همکف:
1-ستوناتو چیکار کردی؟؟
2-نورگیرو نیاز نیست تو همکف نشون بدی
3-در پله رو به بیرون
4-در ورودیه ماشینو ترسیم نکردی
اول:
1-ایراد سازه ای، پوتر از تو نورگیرت رد میشه!
2-در واحد دولنگه باشه
3-ابعاد نورگیرت ایراد داره، برای یک فصای اصلی:اتاق خواب: باید 12متری باشه نه 9،پنجره هاشم ترسیم نکردی
4-داکتاتم بزرگه،از توبعصیاشم پوتر ردمیشه،حواستو جمع کن:ازتو نورگیر،داکت،آسانسور و پله نباید پوتر ردشه،البته پله فقط تو نیم طبقش.
5-ترسیم تراست اشتباس، خط انتهایی رو چرا دوخط کشیدی دیوارکه نداری جلو تراست،باید 1خط باشه
دوم:
1-باکس پلت در نداره!

وقتی ذکر نشده، خودت هرطور صلاح میدونی،اگ قرارگیریه باکس پلت طوری باشه که مساحت یه واحدت بیشتره اونو دواحده کن،و واحد بعدیت ب فرص مساحتش نصف آین شد 1خوابش کن،اگر تقریبا برابرن،جفتشو 2واحده کن.'.
ممنون از توجه شما مهندس عزیز
متاسفانه اغلب این ایرادا رو خودم میدونستم ولی وقت کم اوردم
البته نمیدونم منظورتون از تراس اشتباه چیه؟
من چند جا دیدم که ستونها در مواقع لزوم از محور اصلی خارج شدن
در مورد ستونگذاری کسی منبعی نداره معرفی کنه ؟

holooooooo

کاربر ممتاز
IMG_20141020_215726.jpg
ممنون از توجه شما مهندس عزیز
متاسفانه اغلب این ایرادا رو خودم میدونستم ولی وقت کم اوردم
البته نمیدونم منظورتون از تراس اشتباه چیه؟
من چند جا دیدم که ستونها در مواقع لزوم از محور اصلی خارج شدن
در مورد ستونگذاری کسی منبعی نداره معرفی کنه ؟
ستون از محور خارج بشه مشکلی نداره، من از این یرادی نگرفتم،
آهان ستون گذاری کناررمپتم ایراد داشت..
تراستو سمت خارج ساختمونو باید یک خط ترسیم کنی
اینطوری

آخرین ویرایش:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 225496
ستون از محور خارج بشه مشکلی نداره، من از ینا یرادی گرفتم،
آهان ستون گذاری کناررمپتم ایراد داشت..
تراستو سمت خارج ساختمونو باید یک خط ترسیم کنی
اینطوری
شاید تراسش با نرده محفوظ شده...
خب نرده رو نمایش میدی....بیای تو تراس سقوط کنی خیلی قشنگ...خب نرده 2 خطس دیگه...
حالا نرده خودش ضخامت های مختلف داره...
شاید من دوس داشته باشم رو نرده های عمودی تراسم ی قوطی پهن ترسیم کنم با عرض زیاد و با ضخامت کم...اونوقت شاید پهناشو از 20 هم بیشتر بکشم...(ایراد ک نمیشه)حالا یا طرحمه یا جاساز گلدونامه...
اسن شاید نردمو بخام با باکس گلم ک رو نردس ترکیب کنم....

holooooooo

کاربر ممتاز
شاید تراسش با نرده محفوظ شده...
خب نرده رو نمایش میدی....بیای تو تراس سقوط کنی خیلی قشنگ...خب نرده 2 خطس دیگه...
حالا نرده خودش ضخامت های مختلف داره...
شاید من دوس داشته باشم رو نرده های عمودی تراسم ی قوطی پهن ترسیم کنم با عرض زیاد و با ضخامت کم...اونوقت شاید پهناشو از 20 هم بیشتر بکشم...(ایراد ک نمیشه)حالا یا طرحمه یا جاساز گلدونامه...
اسن شاید نردمو بخام با باکس گلم ک رو نردس ترکیب کنم....
حالا چرا انقدر عصبانی هستی؟ :D
ببین دیوار فضای مجاورو امتداد بدی به تراست، یعنی جلو تراستو بادیوار بستی، دوخطم که بخوای ترسیم کنی چون برش نخوردس باید ضخامت خطش آز دیوارت کمتر باشه

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چرا انقدر عصبانی هستی؟ :D
ببین دیوار فضای مجاورو امتداد بدی به تراست، یعنی جلو تراستو بادیوار بستی، دوخطم که بخوای ترسیم کنی چون برش نخوردس باید ضخامت خطش آز دیوارت کمتر باشه
عصبانی چیه بابا...
من....کنم عصبانی شم اینجا
هلو جان خب برش خورده ک دیده میشه نرده دیگه...برش افقی خورده و دیده میشه...یسره ی برش افقی خورده و همه با هم دیده میشن
این ک میگی بستس...بابا هلو جان تو داری ی تصویر هوایی میبینی ینی پلان...اون ک میگی جلو تراستو بستی با دیوار...شاید دیوارش کوتاهه..:D
ضخامت آره..

holooooooo

کاربر ممتاز
عصبانی چیه بابا...
من....کنم عصبانی شم اینجا
هلو جان خب برش خورده ک دیده میشه نرده دیگه...برش افقی خورده و دیده میشه...یسره ی برش افقی خورده و همه با هم دیده میشن
این ک میگی بستس...بابا هلو جان تو داری ی تصویر هوایی میبینی ینی پلان...اون ک میگی جلو تراستو بستی با دیوار...شاید دیوارش کوتاهه..:D
ضخامت آره..
اختیار داری عزیزم،
ببین معمولا پلان از 2سوم برش میخوره،ارتفاع جان پناه 110 سانته پس برش نمیخوره و به صورت نما دیده میشه،نما از بالا

holooooooo

کاربر ممتاز
ادامه آزمون 90

فایل کد در پست بعدی

زیرزمین:
تو پلان زیر زمین نیازی نیست اون 4متر حیاطو نشون بدین
برای آسانسورتون لابی با در ،درنظربگیرین
همکف:
در باکس پله رو ب بیرون باز بشه
درورودی ماشین در این طبقه ترسیم بشه
ورودیه پیادتون چرا در نداره
داکت حموم خیلی بزرگه و پوتر هم از توش رد میشه

طبقه ی بعدیرو ترسیم نکردین ؟

mane1

عضو جدید
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
فاصله پنجره پذیرایی تا دیوارانتهایی آشپزخانه اگر کوچکتر مساوی چه اندازه ای باشه آشپزخانه نیاز به نورگیر نداره؟
2- سرگیری غیر از رمپ 2.05 است؟ درسته؟
باتشکر

holooooooo

کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
فاصله پنجره پذیرایی تا دیوارانتهایی آشپزخانه اگر کوچکتر مساوی چه اندازه ای باشه آشپزخانه نیاز به نورگیر نداره؟
2- سرگیری غیر از رمپ 2.05 است؟ درسته؟
باتشکر

سلام،
1- تا 7 متر
2- به غیر از رمپ، به فرض شما تو همکف رمپ معلول ،یا جک معلول دارید، خب این از سقف زیرزمین میزنه بیرون،وارتفاع مفید 2.4 إش رو کم میکنه،پس برای رسیدن به این ارتفاع »مفید ،اون قسمت زیرزمینو چند تا پله پایین میبریم،بعضیا هم با خاک پر میکنند!

behnaz-s

عضو جدید
مهندسای عزیز خسته نباشید.از دوستای عزیز کسی نقشه میان طبقه نداره؟میان طبقه برا خودش ضوابطی داره؟:cry:

ha@sa

عضو جدید
سلام دوستان و خسته نباشید
2 تا سوال داشتم که اگه کسی لطف کنه جوابمو بده ممنونش میشم
1.در مورد داکت کولر یه کم میخوام بدونم . ایا ضابطه خاصی داره و توی پلانها طبقات و بام یه کم در مورد ترسیمش توضیح بدید
2کد ارتفاعی توی ساختمان دوبلکس واسه تراز اول و دوم چه جوریه و چنده ؟(اخه توی مبحث 4 خوندم که ارتفاع توی میان طبقه ها باید طبقه زیز 2.4 و بالا 2.1 باشه اما توی نمونه پلان دوبکلس 2.8 هست البته این اندازه ها بدون ضخامت سقفه )
کلی درگیر این دو تا موضوعم .اگه کسی اطلاعاتی داره لطف کنه ممنون میشم

hekmatiy

عضو جدید
زیرزمینتون را خوب در آوردید. به نظرم الان اساسی ترین مشکل توی کارتون جک معلول هستش، این در حالیه که شما به راحتی توی این آزمون میتونید از رمپ استفاده کنید ولی این کارو نکردید. من خودم تقریبا این پلانو کار کردم زیرزمین 90 درصد شبیه شده.
کلیت پلان همکفت بد نیست خوب شده. شاید بشه پاسیو را حذف کرد.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان از نمونه آزمونای اشراق به نظرتون کدومش کاملتره یه نمونه ببریم سر جلسه؟

gima

عضو جدید
soal

soal

tamrin azar 92.jpg
سلام دوستان
من در مورد کار مهندس مجتبی 2001 سوال داشتم حالا یا خود ایشو یا هر کسی که تونستند لطفا زحمت جوابشو بکشن ممنون میشم
در مورد کانال کولر احتمالا که تو عکس دورشو خط کشیدم یه توضیحی می خوام تو کار خانم عارفه هم بود

وضعیت
موضوع بسته شده است.