تمرین گروهی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

azad arc

عضو جدید
به نظر من خودتون تمرین انجام بدید بذارید اینجا ایراداتونو بچه ها بگیرننننن بهترین کاره، اون تمرینا خالی از ایرادم نیست، و بهتون بگم رمز موفقیت در این آزمون فقط و فقط انجام دادن تمرین دستیه

منم با شما موافقم هلو جان ..ولی میدونی مشکل چیه ؟ مشکل اینجاست که وقتی طرحی رو میزنی یا تمرین میکنی مطمین نیستی که آیا این طرحت مورد قبول هست یا نه؟ این از همه بدتره و نگرانیتو بیشتر میکنه ولی فک کنم اون جزوههای خانه عمران خیلی بهتر باشن روند کار میاد دستت..بعدشم اینو نمیشه گفت که تمرین زیاد بکنی چون بودن دوستانی که زیاد تمرینم کردن ولی متاسفانه دوره به دوره نمرشون پایینتر بوده ..به نظر من نباید زدگی رو در خودمون القا کنیم چون معماری واقعا رشته فرسایش زاست بخصوص این طراحی ..کاش طراحی هم تستی میکردن حداقل ادم هدفش مشخص بود میدونست که تو طراحی جواب فقط یک گزینه س برای همه ولی متاسفانه تو این آزمون همه همه راه و میرن مشخص نیس واقعا رو چه مبنایی تصحیح میکنن راستش منم خودم اصلا تمرین نکردم فقط نکاتو میخونم البته میخام اون جزوه اشراقم بگیرم البته بخش مربوط به حل کردن آزمونهای چهار دوره قبل

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم با شما موافقم هلو جان ..ولی میدونی مشکل چیه ؟ مشکل اینجاست که وقتی طرحی رو میزنی یا تمرین میکنی مطمین نیستی که آیا این طرحت مورد قبول هست یا نه؟ این از همه بدتره و نگرانیتو بیشتر میکنه ولی فک کنم اون جزوههای خانه عمران خیلی بهتر باشن روند کار میاد دستت..بعدشم اینو نمیشه گفت که تمرین زیاد بکنی چون بودن دوستانی که زیاد تمرینم کردن ولی متاسفانه دوره به دوره نمرشون پایینتر بوده ..به نظر من نباید زدگی رو در خودمون القا کنیم چون معماری واقعا رشته فرسایش زاست بخصوص این طراحی ..کاش طراحی هم تستی میکردن حداقل ادم هدفش مشخص بود میدونست که تو طراحی جواب فقط یک گزینه س برای همه ولی متاسفانه تو این آزمون همه همه راه و میرن مشخص نیس واقعا رو چه مبنایی تصحیح میکنن راستش منم خودم اصلا تمرین نکردم فقط نکاتو میخونم البته میخام اون جزوه اشراقم بگیرم البته بخش مربوط به حل کردن آزمونهای چهار دوره قبل
این که نمونه ببینید خوبه، ولی دقت داشته باشید این نمونه ها از طریق مصحح مورد تصحیح قرار نگرفته، پس نمیتونید مطمئن باشید که اینا کاملا درست هستند، مشکلی باخریدش ندارما، بحثم سر این موضوعه که وقتی خودتون تمرین میکنید هم سرعتتون بالا میره هم ظوابطی رو که مطالعه کردین میتونین پیاده کنید، و کارتون بذارید تو تایپیک هستند دوستانی که در زمینه رفع اشکال مهارت دارن، هرچقدرم که ظوابط بلد باشید اما نرسید سر تایم کارتونو ارائه بدین فایده «نداره..

azad arc

عضو جدید
این که نمونه ببینید خوبه، ولی دقت داشته باشید این نمونه ها از طریق مصحح مورد تصحیح قرار نگرفته، پس نمیتونید مطمئن باشید که اینا کاملا درست هستند، مشکلی باخریدش ندارما، بحثم سر این موضوعه که وقتی خودتون تمرین میکنید هم سرعتتون بالا میره هم ظوابطی رو که مطالعه کردین میتونین پیاده کنید، و کارتون بذارید تو تایپیک هستند دوستانی که در زمینه رفع اشکال مهارت دارن، هرچقدرم که ظوابط بلد باشید اما نرسید سر تایم کارتونو ارائه بدین فایده «نداره..

ولی خب به ظاهر تو سایتش زده که جواب آزمونها تو سط نفر اول طراحی که فک کنم خانم انسه نزاد هست پاسخ داده شده وقتی نفر اول طراحی باشه پس کارش از نظر مصحح فک نکنم دارای ایراداته چندانی باشه ..منم موافقم با شما واققققققعا اگه تمام ظوابط رو بلد باشی ولی نتونی رو نقشه پیاده کنی هیچ فایده ای نداره..حقیقتش من سری قبل خیلی تمرین کردم ولی ازمونو خیلی بد دادم اصلا کلا سر جلسه ازمون به هم ریختم همه نقشه ها رو فضایی زدم به همین خاطر نمیدونم انگیزه ام یاریم نمیکنه که دست به تمرین بزنم

holooooooo

کاربر ممتاز
ولی خب به ظاهر تو سایتش زده که جواب آزمونها تو سط نفر اول طراحی که فک کنم خانم انسه نزاد هست پاسخ داده شده وقتی نفر اول طراحی باشه پس کارش از نظر مصحح فک نکنم دارای ایراداته چندانی باشه ..منم موافقم با شما واققققققعا اگه تمام ظوابط رو بلد باشی ولی نتونی رو نقشه پیاده کنی هیچ فایده ای نداره..حقیقتش من سری قبل خیلی تمرین کردم ولی ازمونو خیلی بد دادم اصلا کلا سر جلسه ازمون به هم ریختم همه نقشه ها رو فضایی زدم به همین خاطر نمیدونم انگیزه ام یاریم نمیکنه که دست به تمرین بزنم

بخدا توکل داشته باشید، ایشالا اینبار قبولید، فضایی که خوبه من از استرس زمینی که هیچی زیرزمینی ام که هیچ ...داغون بود برا من، تایم به شدت کم آوردم، من ظوابطو خورده بودم به قولی، اما چون تمرین دستیم کم بود و استرسم کمک کرد، تایمو ترکوندم کلا ;-)
اون خانمم انسیه قربان نژاد هستن

azad arc

عضو جدید
بخدا توکل داشته باشید، ایشالا اینبار قبولید، فضایی که خوبه من از استرس زمینی که هیچی زیرزمینی ام که هیچ ...داغون بود برا من، تایم به شدت کم آوردم، من ظوابطو خورده بودم به قولی، اما چون تمرین دستیم کم بود و استرسم کمک کرد، تایمو ترکوندم کلا ;-)
اون خانمم انسیه قربان نژاد هستن

ممنونم از لطفتون همه مون توکلمون به خداست برای شما هم آرزوی قبولی دارم تو این دوره ....ببخشید شما جزوه اشراق رو مطالعه کرده اید/ چون حقیقتش میخاستم دو بخش اولشو بخرم یعنی هم نکات طراحی و هم پاسخنامه چهار دوره قبل آزمون رو..نمیدونم واقعا مفیدن یا نه؟

holooooooo

کاربر ممتاز
ممنونم از لطفتون همه مون توکلمون به خداست برای شما هم آرزوی قبولی دارم تو این دوره ....ببخشید شما جزوه اشراق رو مطالعه کرده اید/ چون حقیقتش میخاستم دو بخش اولشو بخرم یعنی هم نکات طراحی و هم پاسخنامه چهار دوره قبل آزمون رو..نمیدونم واقعا مفیدن یا نه؟
آره، همیناییه که آقای ریاحی گذاشتن، نکات طراحیش همیناس، اونیکی حل آزموناشم، بد نیست من برا دوره ی قبل گرفته بودم اما فکرکنم در حد 10 دقیقه هم بهش نگاه نکردم، چون خیلی از طراحیاش خوشم نمیاد، ولی برا نمونه خوبه
ممنوووووووووووووووووووووووووووون دوستم...میشه برای اسفند 92 و ی ازمون دیگه را هم لطفا نظرتو بگی؟ ممنونم واقعا...محبت کردی
اسفند 92:
میخواستم ببینم اگر موتورخانه پله بخوره بره پایین برای سازه مشکلی پیش میاد؟ من زیر تجاری را چون سرگیر بود خاک پر گذاشتم.. یا تاسیسات را بذارم اونجا؟.میشه راهنماییم کنید؟

http://s5.picofile.com/file/81459674...and92.rar.html
در ازمون:
اونم مال سوال امتحان بوده که بر زمین 10 متر بوده
- در این سوال خواسته موتورخانه و انباری ها در طبقه 2- زیر پارکنیگ باشند.....برای پله دسترسی به 2- میشه همان باکس پله و آسانسور تا 2- ادامه پیدا کند؟

- دیوار موتورخانه هم باید عایق ضد حریق بشود؟

http://s5.picofile.com/file/8145967576/azmoon.rar.html

جواب سوالاتونو که قبلا دادم، در مورد جک معلول که عارفه بهت گفت، منظورش اینه که جک معلول ارتفاع پارکینگتو کم میکنه ، ار 2.4 کمتر میشه، برای همین میگه پارکینگت رده..
- در زمین 3 بر نور وقتی نورگیر بذاری این به معنیه اینه که نتونستی طراحی کنی، باشد طوری طراحی کنی که 7 متر عمق نورگیری داشته باشی، جایی که میشه 9 متر نمره منفی داره..
- یه داکتی برای 2 تا سرویس و آشپزخونه گذاشتی وسطه پلانت، به یکی از سرویسات دسترسی نداره،
- نمایش پلان پله، تو تمام طبقات نباید بصورت خط ندید باشه، فقط در زیر زمین، تو بقیه طبقات به صورت نما دیده میشه...

92

زیرزمین: ستون A'2 کجاست؟

اول: چرا انقدر تراس داری؟ ابعاد داکتاتم زیاده، سعی کن تناسبات را رعایت کنی، الان اتاق خوابت اندازه ی پذیرایی شده تو واحد 1 خوابت.

پایین باکس پله ات نورگیره؟!! این پلانو با یه نورگیرم میتونی حل کنی، اتاق خوابت خیلی نافرم شده، هیچ کدوم از اتاق خواباتم کمد دیواری ندارن

بانوبانو

عضو جدید
سلام دوست عزیزم...خوبید؟
میشه ازتون خواهش کنم لطف کنید تمرینامو نگاه کنید واقعا ممنون میشششششششششششششم
اسفند 91: زیرزمین با 6 پارکنیگ و 4 انباری و اتاق تاسیسات
همکف ازانس مسافرتی در 1.2+
طبقه 1 و 2: تیپ دو واحد دو خوابه
ورودی رمپ از حیاطه که شابلون گرد نداشتم فعلا نکشیدم...
توی این سوال:
- نحوه حل اختلاف ارتفاع طبقه همکف و اول که تجاریه و 4 متر شده...
که باکس پله را فقط در طبقه 1 و 2 بزرگتر کردم...که پوتر اکس افتاده داخل باکس پله البته از سمت طبقه های اصلی نه انتهای پله که نیم طبقه است
این راه درسته؟
اگرنه خواهش میکنم ی راه بهم بدید که تجاری های همکف را چه جوری حل کنم
چون وقتی 3 طرفه کنم پله را....محلهای بازشوهای دربهام تغییر میکنه و مجبورم اسانسور دو درب بذارم که کارم سخت میشه...واقعا ممنون میشم
http://s5.picofile.com/file/8145967368/esfand91.rar.html

اسفند 92:
میخواستم ببینم اگر موتورخانه پله بخوره بره پایین برای سازه مشکلی پیش میاد؟ من زیر تجاری را چون سرگیر بود خاک پر گذاشتم.. یا تاسیسات را بذارم اونجا؟.میشه راهنماییم کنید؟

http://s5.picofile.com/file/8145967418/esfand92.rar.html

در ازمون:
اونم مال سوال امتحان بوده که بر زمین 10 متر بوده
- در این سوال خواسته موتورخانه و انباری ها در طبقه 2- زیر پارکنیگ باشند.....برای پله دسترسی به 2- میشه همان باکس پله و آسانسور تا 2- ادامه پیدا کند؟

- دیوار موتورخانه هم باید عایق ضد حریق بشود؟

http://s5.picofile.com/file/8145967576/azmoon.rar.html

میشه وقتی ستون فلزی با ابعاد 25 در 25 داریم.....فضای دو تا پارکینگ را داخل به داخل 4.5 و محور به محور 4.75 بگیرم؟
برای فضای تردد 5 در 5 پشت ماشین هم....اکس به اکس باید چند باشه؟
ممنون

واقعا ممنون میشم راهنماییم کنیددددددددددددددددددد

مرسسسسسسسسسسسسسی بانو جونم و همه دوستان

سال 91
اولین ایراد کار در اینجاست که باکس پله رو که هیچ نیازی به نور نداره در سمت دیواری گذاشتی که امکان نورگیری مستقیم داره. و با این کار موجب شدی که در سمت غرب که چسبیده به پلاک هست نیاز به نورگیر داشته باشی.
اگر باکس پله رو در دیوار غربی می ذاشتی از سمت شرق نور شرق رو کاملا استفاده می کردی. و با طراحی صحیح نیازی به نورگیر نداشتی.

دوم اینکه ما همیشه باکس پله رو براساس بیشترین تعداد پله طراحی می کنیم و برای تغییر ازپلهای ابتدایی کم می کنیم نه از دو طرف.
در هر پاگرد کد ارتفاعی نوشته شود.
در طبقه اول داکت رو بین دو سرویس بذار.
زیرزمین دیوار انباری رو خطچین کشیدی؟
حداقل فاصله محور تا محور برای پارک دو اتومبیل 5 متراست نه 4.75 و داخل به داخل 4.5
در پلانها اندازه گذاری های فضاهای اصلی داخلی رو کامل انجام بدید.
در این ازمونهای اخیر نما جز درخواست ها نبوده . با این حال کدهای ارتفاعی طبقات رو فقط ازیک طرف در نما نشان دهید.

اسفند 92
فکر می کنم می تونی زیر تجاری پله بدی پایین بری . و برای تاسیسات استفاده کنی .( مطمءن نیستم.)
تناسبات اتاق ها خوب نشده و دراز به نظر می اد.
سعی کن فضاهای تنگ و باریک ایجاد نکنی مثلا دو انباری که در پارکینگ کنار تاسیسات گذاشتی رو اگه نود درجه بچرخونی فضای جلوش باز تر می شه.
ذر طبفه اول یک نورگیرگذاشتی . چرا در طبقه دوم آشپزخانه رو کنار اون نورگیر نذاشتی و دوباره نورگیر جدا گذاشتی.( ای زمین خوار:d)
یک نورگیر کافی بود.

برای دسترسی به طبقه -2 همون باکس پله رو استفاده کنید.
محور تا محور 5 متر.
دیوار موتورخونه باید ضد حریق و 20سانتی باشد.

برای ابعاد پارکینگ ها مراجعه به صفحه 73 مبحث 4 سال 92

در کل کارت رو به پیشرفته و این ایراداتی که تونستم ببینم رو مطمئنا به راحتی می تونی رفع کنی . امیدوارانه و با اراده ادامه دهید.

arefeh

کاربر ممتاز
سال 91
اولین ایراد کار در اینجاست که باکس پله رو که هیچ نیازی به نور نداره در سمت دیواری گذاشتی که امکان نورگیری مستقیم داره. و با این کار موجب شدی که در سمت غرب که چسبیده به پلاک هست نیاز به نورگیر داشته باشی.
اگر باکس پله رو در دیوار غربی می ذاشتی از سمت شرق نور شرق رو کاملا استفاده می کردی. و با طراحی صحیح نیازی به نورگیر نداشتی.

دوم اینکه ما همیشه باکس پله رو براساس بیشترین تعداد پله طراحی می کنیم و برای تغییر ازپلهای ابتدایی کم می کنیم نه از دو طرف.
در هر پاگرد کد ارتفاعی نوشته شود.
در طبقه اول داکت رو بین دو سرویس بذار.
زیرزمین دیوار انباری رو خطچین کشیدی؟
حداقل فاصله محور تا محور برای پارک دو اتومبیل 5 متراست نه 4.75 و داخل به داخل 4.5
در پلانها اندازه گذاری های فضاهای اصلی داخلی رو کامل انجام بدید.
در این ازمونهای اخیر نما جز درخواست ها نبوده . با این حال کدهای ارتفاعی طبقات رو فقط ازیک طرف در نما نشان دهید.

اسفند 92
فکر می کنم می تونی زیر تجاری پله بدی پایین بری . و برای تاسیسات استفاده کنی .( مطمءن نیستم.)
تناسبات اتاق ها خوب نشده و دراز به نظر می اد.
سعی کن فضاهای تنگ و باریک ایجاد نکنی مثلا دو انباری که در پارکینگ کنار تاسیسات گذاشتی رو اگه نود درجه بچرخونی فضای جلوش باز تر می شه.
ذر طبفه اول یک نورگیرگذاشتی . چرا در طبقه دوم آشپزخانه رو کنار اون نورگیر نذاشتی و دوباره نورگیر جدا گذاشتی.( ای زمین خوار:d)
یک نورگیر کافی بود.

برای دسترسی به طبقه -2 همون باکس پله رو استفاده کنید.
محور تا محور 5 متر.
دیوار موتورخونه باید ضد حریق و 20سانتی باشد.

برای ابعاد پارکینگ ها مراجعه به صفحه 73 مبحث 4 سال 92

در کل کارت رو به پیشرفته و این ایراداتی که تونستم ببینم رو مطمئنا به راحتی می تونی رفع کنی . امیدوارانه و با اراده ادامه دهید.

بانو جان عذر خواهی میکنم که دخالت میکنم...در مورد اون جمله ای که قرمز کردم امکان اینکه راه پله در قسمت شرق باشد وجود نداره...چون پارکینگ تامین نمیشه...و بهترین فضایی که میشه راه پله رو در نظر گرفت همون بخش غربی هست...البته میتونست طوری طراحی کنه که نورگیر هم استفاده نکنه....هر چند خود بنده هم در زمان تمرین نورگیر قرار داده بودم....اما بعدش متوجه شدم که طراحی بدون نورگیر غیرممکن هم نیست....ولی راهپله به غیر اون راستا جای دگه ای نمیشه قرار داد...البته شاید شما تونستید حلش کنید و اگر راهنمایی کنید که ما هم بتونیم از اطلاعاتتون استفاده کنیم واقعا خوشحال میشیم دوست عزیز....
درسته قبول شدیم ولی باز هم نیاز به کمک داریم برای پیشرفت کردن:)

در ضمن مهندسین عزیز روی کمک من هم حساب کنید تا الان یه مدتی به صورت پیام خصوصی چیزی که بلد بودم رو میگفتم....اما الان با توجه به مدت زمان کمی که دارید ...وظیفه خودم میدونم نکات هر چند کوچیک و یا حتی تکراری رو بهتون بگم....امید به اینکه اول از همه با توکل به خدا و دوم با تلاش خودتون و کنار بودنتون بتونیم سهمی کوچیکی در قبولیتون داشته باشیم....
پس لطفا همگی از همین امروز استارت رو بزنید....;)

saraafsoon

عضو جدید
بانو جان عذر خواهی میکنم که دخالت میکنم...در مورد اون جمله ای که قرمز کردم امکان اینکه راه پله در قسمت شرق باشد وجود نداره...چون پارکینگ تامین نمیشه...و بهترین فضایی که میشه راه پله رو در نظر گرفت همون بخش غربی هست...البته میتونست طوری طراحی کنه که نورگیر هم استفاده نکنه....هر چند خود بنده هم در زمان تمرین نورگیر قرار داده بودم....اما بعدش متوجه شدم که طراحی بدون نورگیر غیرممکن هم نیست....ولی راهپله به غیر اون راستا جای دگه ای نمیشه قرار داد...البته شاید شما تونستید حلش کنید و اگر راهنمایی کنید که ما هم بتونیم از اطلاعاتتون استفاده کنیم واقعا خوشحال میشیم دوست عزیز....
درسته قبول شدیم ولی باز هم نیاز به کمک داریم برای پیشرفت کردن
من چندتاسوال دارم عارفه جان:biggrin:

در ضمن مهندسین عزیز روی کمک من هم حساب کنید تا الان یه مدتی به صورت پیام خصوصی چیزی که بلد بودم رو میگفتم....اما الان با توجه به مدت زمان کمی که دارید ...وظیفه خودم میدونم نکات هر چند کوچیک و یا حتی تکراری رو بهتون بگم....امید به اینکه اول از همه با توکل به خدا و دوم با تلاش خودتون و کنار بودنتون بتونیم سهمی کوچیکی در قبولیتون داشته باشیم....
پس لطفا همگی از همین امروز استارت رو بزنید....;)
من چندتاسوال دارم عارفه جان:smile:
1-سرگیری رمپ بلاخره1.95 یا2.05؟
2-میشه پله ای که واسه سال92 مقطعشو کشیدی ازنظرنقشه کشی توضیح بدی؟کلا نقشه کشی پله دربرشو پلان مخصوصا برش فکرکنم مشکل دارم مخصوصا نحوه نشون دادن نرده تومقطع از جلوی باکس پله همونی که سال92 کشیدیو یه توضیحی بده لطفا.
3-صفحه63 و71 مبحث 4 نگاه کن
-درسرتاسراشپزخانه دیواری باید فضای کارازاد وعاری ازاشیا ولوازم ثابت به عرض حداقل0.90مترازلبه قفسه هادرنظرگرفته شود
یعنی اگه یه ور اشپزخونمون کابینت داشته باشم 90سانت کافیه برای رفت وامدوکار مثلا0.60کابینت با0.901.50بکشیم درسته؟بگیره؟
-چه فرقی بین مجرای خارجی نوروهواونورگیر یامحفظه افتابگیره؟
-اینکه نوشته این مجراهاباید1.5مترعرض داشته باشند وباارتفاع لازم درکناردیوارخارجی درحیاط پیشبینی شوند یعنی چی دقیقا؟

​شرمنده این همه سوال میپرسما؟

arefeh

کاربر ممتاز
من چندتاسوال دارم عارفه جان:smile:
1-سرگیری رمپ بلاخره1.95 یا2.05؟ عزیزم دوستان توی مباحث دیدن که 1.80 گفته شده حداقل برای سرگیری رمپ و برای افراد 2.05....ولی من خودم سرگیری برای رمپ و خودرو رو 1.95 گرفتم
2-میشه پله ای که واسه سال92 مقطعشو کشیدی ازنظرنقشه کشی توضیح بدی؟کلا نقشه کشی پله دربرشو پلان مخصوصا برش فکرکنم مشکل دارم مخصوصا نحوه نشون دادن نرده تومقطع از جلوی باکس پله همونی که سال92 کشیدیو یه توضیحی بده لطفا.پلان و مقطع منظورتونه؟؟؟چشم براتون میزارم
3-صفحه63 و71 مبحث 4 نگاه کن
-درسرتاسراشپزخانه دیواری باید فضای کارازاد وعاری ازاشیا ولوازم ثابت به عرض حداقل0.90مترازلبه قفسه هادرنظرگرفته شود
یعنی اگه یه ور اشپزخونمون کابینت داشته باشم 90سانت کافیه برای رفت وامدوکار مثلا0.60کابینت با0.901.50بکشیم درسته؟بگیره؟نیگاه عزیزم گفته حداقل هیچ وقت حداقل ها رو در نظر نگیرید سعی کنید تا جایی که فضا جواب میده بیشتر بگیرید....این آشپزخونه های دیواری دیگه جلوشون کانتر نداره و با یه آستانه یا نیم پله ای از فضای پذیرایی جدا میشه....به نطر خودم این عرض 90 واقعا کمه...در اتاق خواب رو در نطر بگیر که بینش وایستادی و میخوای کار انجام بدی...خودت بکو تمرکزشون داری؟؟؟پس حداقل فضای آزاد از نظر من 1.5 باید باشه....
-چه فرقی بین مجرای خارجی نوروهواونورگیر یامحفظه افتابگیره؟ شماره صفحه این قسمتم میزاری ببینم چیه داستان؟؟
-اینکه نوشته این مجراهاباید1.5مترعرض داشته باشند وباارتفاع لازم درکناردیوارخارجی درحیاط پیشبینی شوند یعنی چی دقیقا؟

​شرمنده این همه سوال میپرسما؟
اینو میدونم که یه مجرا برای تاسیسات در نظر میگیریم....این محفظه برای وقتیه که شما موتورخانه در زیرزمین داری که با هوای بیرون در ارتباط نیست میای بخش از گف حیاط رو که سمت اتاق موتورخانه با یه محفظه ای باز میکنی که از اونجا هوا و نور به داخل موتورخانه بره....نمیدونم منظورمو تونستم بیان کنم یا خیر...اگر نه بگید تا ترسیمی نشون بدم....
اما در مورد نورگیر که خوب مشخصه هم نورگیر یا پاسیو هست
ولی این محفظه آفتابگیره نمیدونم چیه واقعا؟؟!!!!!!
انجام وظیقه عزیزم...کاری نکردم

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوستان این تمرین خرداد 93 منه لطفا ایراد هام رو بگید
ممنون

خسته نباشید مهندس....با اجازت نقدش میکنم امیدوارم مفید باشه برات
زیرزمین
1-اولین نکته پله...همیشه اصل پله اینه که شروعش از سمت راست باشه....فکر کنم این نکته رو فراموش کردید و یا بعد از اتمام کار متوجه شدید...فلش رو باید تغییر بدهید
2-یه اشتباه ترسیمی که یادت رفته ستون توی دیوار خارجی سمت راست فراموش کردی بزاری...شاید 0.25 زدم یا 0.5 نمره بابت همین مصحح های لجباز ازت کم کنند و حیقه چون شما جا انداختی و عمدی نی
3-تاسیسات با بیرون در ارتباط هست؟؟؟اگر ارتباط داره که باید پنجره براش تعریف کنید اگر نداره باید براش داکت تعریف کنید که حداقل تو سقف زیر زمین بره و از اونجا به صورت افقی در سقف جریان پیدا کنه تا به داکت اصلی برسه
4-نوشتن رو فراموش نکن حتما کنار کارهات چند خط فلش بزن بنویس
5-داکت اصلی باید دریچه بازدید داشته باشه با عرض حداقل 60 تا در صورت لزوم و تعمیر لوله های تاسیسات بتونند از راه پله با داخل داکت از طریق این دریچه دسترسی داشته باشند
6-درب راه پله خیلی بهتر بود که به داخل لابی آسانسور باز میشد نه جدا و مستقبم به زیرزمین و اینکه درب راهپله یک لنگه با عرض 1.10 می باشد
7-و متاسفانه یکم کیفیت عکسها پایینه و کد ارتفاعی ها کاملا مشخص نمیشه شاید هم بینایی بنده مشکل پیدا کرده:Dولی نمیتونم بخونم لطفا اینو هم بگید
8-همیشه این نکته رو فراموش نکنید که برای کد ارتفاعی پاگرد پله ها رو هم کد ارتفاعی حتما بزارید براش
در همکف
1- متاسفانه اسم فضاها رو نمیتونم بخونم به علت همون کیفیت عکسه اما به نظر خودت خیلی ریزش نکردی؟؟؟تجاریت خیلی کوچیک نشده تقریبا میشه گفت فضای مفید تجاری برابر شده با مجموع فضاهای جانبی مثل انباری و مدیریت و .....
2-درب پارکینگ رو شما نزاشتید البته فراموش شده
3-راهپله رو حتما در مورد بازشو و دربش بیشتر دقت کن...نباید به صورت مستقیم به فضا باز بشه...باید از لابی آسانسور استفاده کنی
4- نیاز به نگهبانی نیست برای مسکونی به نظرم لابی بیشتر نیاز هست تا بشه جلسات مجتمع رو در اون برگزار کرد
5- یه سئوال شاید اینی که میگم خطای چشمم باشه یا خطای اندازه از طرف شما و یا هدفمند....ستونها در زیرزمین بزرگتر بودند؟؟؟
6- به نظرم قسمت مسکونی توی همکفت خیلی جالب نشده و میشد بهتر از این در بیاری....
7- اگر محبت کنی اسم فضا ها رو بگی عالی میشه درگ کرد...چون نمیشه خوند...ممنونم

طبقه اول
1- از واحد کوچیکتر شروع میکنم برای نشون دادن تراس دیوار نکش...اگر قرار است که جان پناه رو نشون بدی به این شکل نشون نده چون با دیوارها یکی شده ...اول از همه ضخامت مداد کم تر...و دوم با 4 خط نشون باید داد...مگر با دو خط به فاصله 5 سانت نرده نشون بدی
2-سرویس بهداشتی بد جایی قرار داره...میتونی با یه پارتیشن از دید مستقیم به پذیرایی جدا کنی...
3- بهتره در ابتدای درب ورودی کمدی به عنوان کفش کن داشته باشی
4-آشپزخانه حتما نیاز به داکت داره و در زمان مبلمان هم باید احاق کاز بهش نزدیک باشه جهت هدایت لوله هود به داکت
5-اتاق خواب کمد نداره-فراموش شده بنجره بزاری - و از همه مهمتر دربش از داخل پذیرایی دیده میشه و این مناسب نیست
6- باز هم نکته راه پله حتما رعایت شود
7-در مورد باکس راه پله وقتی با دیوار خارجی در تماس هست میتونید نورگیر بزارید
8- در مورد اون واحد بزرگتر ....هم کمدها خواب
9-داکتهای آشپزخانه حمام سرویس
10-کد ارتفاعی برای هر واحد و پاگرد پله و نورگیر گذاشته شود برای تک تک
11-هر واحد الزاما تراس میخواهد اینجا فراموش کردید گویا
طبقه دوم
1- به نظرم این واحد رو باید خیلی بیشتر فکر کنی....اتاق خوابها عملا بی استفاده به علت پرتی ها ...
2- ایراداتی که در طبقه زیرین هم هست برای اینجا هم صادق هست
بام
1- تقسیم بندی شیب بندی بام خیلی خوبه اما داکتهایی باید اضافه بشه
برش
1- خیلی خامه....یکم اگر پرش میکردی بهتر میشه....و یه نکته اگر کد ارتفاعی پاگرد های پله رو هم گذاشتی بهتره ببری مستقیم روی بخش پله تا با کد ها دیگر قاطی نشه....

دوستم بهت پیشنهاد میکنم ابتدا کامل چیزهایی که گفته شد رو کاملا رفع کنی تا به نقشه کامل و درست برسی بعد بری سر تمرین بعدی....
منتظر اصلاح این کار هستیم
موفق باشید:gol:

اینو میدونم که یه مجرا برای تاسیسات در نظر میگیریم....این محفظه برای وقتیه که شما موتورخانه در زیرزمین داری که با هوای بیرون در ارتباط نیست میای بخش از گف حیاط رو که سمت اتاق موتورخانه با یه محفظه ای باز میکنی که از اونجا هوا و نور به داخل موتورخانه بره....نمیدونم منظورمو تونستم بیان کنم یا خیر...اگر نه بگید تا ترسیمی نشون بدم....
زیرزمین
1-اولین نکته پله...همیشه اصل پله اینه که شروعش از سمت راست باشه....فکر کنم این نکته رو فراموش کردید و یا بعد از اتمام کار متوجه شدید...فلش رو باید تغییر بدهید
2-یه اشتباه ترسیمی که یادت رفته ستون توی دیوار خارجی سمت راست فراموش کردی بزاری...شاید 0.25 زدم یا 0.5 نمره بابت همین مصحح های لجباز ازت کم کنند و حیقه چون شما جا انداختی و عمدی نی
3-تاسیسات با بیرون در ارتباط هست؟؟؟اگر ارتباط داره که باید پنجره براش تعریف کنید اگر نداره باید براش داکت تعریف کنید که حداقل تو سقف زیر زمین بره و از اونجا به صورت افقی در سقف جریان پیدا کنه تا به داکت اصلی برسه
4-نوشتن رو فراموش نکن حتما کنار کارهات چند خط فلش بزن بنویس
5-داکت اصلی باید دریچه بازدید داشته باشه با عرض حداقل 60 تا در صورت لزوم و تعمیر لوله های تاسیسات بتونند از راه پله با داخل داکت از طریق این دریچه دسترسی داشته باشند
6-درب راه پله خیلی بهتر بود که به داخل لابی آسانسور باز میشد نه جدا و مستقبم به زیرزمین و اینکه درب راهپله یک لنگه با عرض 1.10 می باشد
7-و متاسفانه یکم کیفیت عکسها پایینه و کد ارتفاعی ها کاملا مشخص نمیشه شاید هم بینایی بنده مشکل پیدا کرده:Dولی نمیتونم بخونم لطفا اینو هم بگید
8-همیشه این نکته رو فراموش نکنید که برای کد ارتفاعی پاگرد پله ها رو هم کد ارتفاعی حتما بزارید براش
در همکف
1- متاسفانه اسم فضاها رو نمیتونم بخونم به علت همون کیفیت عکسه اما به نظر خودت خیلی ریزش نکردی؟؟؟تجاریت خیلی کوچیک نشده تقریبا میشه گفت فضای مفید تجاری برابر شده با مجموع فضاهای جانبی مثل انباری و مدیریت و .....
2-درب پارکینگ رو شما نزاشتید البته فراموش شده
3-راهپله رو حتما در مورد بازشو و دربش بیشتر دقت کن...نباید به صورت مستقیم به فضا باز بشه...باید از لابی آسانسور استفاده کنی
4- نیاز به نگهبانی نیست برای مسکونی به نظرم لابی بیشتر نیاز هست تا بشه جلسات مجتمع رو در اون برگزار کرد
5- یه سئوال شاید اینی که میگم خطای چشمم باشه یا خطای اندازه از طرف شما و یا هدفمند....ستونها در زیرزمین بزرگتر بودند؟؟؟
6- به نظرم قسمت مسکونی توی همکفت خیلی جالب نشده و میشد بهتر از این در بیاری....
7- اگر محبت کنی اسم فضا ها رو بگی عالی میشه درگ کرد...چون نمیشه خوند...ممنونم

طبقه اول
1- از واحد کوچیکتر شروع میکنم برای نشون دادن تراس دیوار نکش...اگر قرار است که جان پناه رو نشون بدی به این شکل نشون نده چون با دیوارها یکی شده ...اول از همه ضخامت مداد کم تر...و دوم با 4 خط نشون باید داد...مگر با دو خط به فاصله 5 سانت نرده نشون بدی
2-سرویس بهداشتی بد جایی قرار داره...میتونی با یه پارتیشن از دید مستقیم به پذیرایی جدا کنی...
3- بهتره در ابتدای درب ورودی کمدی به عنوان کفش کن داشته باشی
4-آشپزخانه حتما نیاز به داکت داره و در زمان مبلمان هم باید احاق کاز بهش نزدیک باشه جهت هدایت لوله هود به داکت
5-اتاق خواب کمد نداره-فراموش شده بنجره بزاری - و از همه مهمتر دربش از داخل پذیرایی دیده میشه و این مناسب نیست
6- باز هم نکته راه پله حتما رعایت شود
7-در مورد باکس راه پله وقتی با دیوار خارجی در تماس هست میتونید نورگیر بزارید
8- در مورد اون واحد بزرگتر ....هم کمدها خواب
9-داکتهای آشپزخانه حمام سرویس
10-کد ارتفاعی برای هر واحد و پاگرد پله و نورگیر گذاشته شود برای تک تک
11-هر واحد الزاما تراس میخواهد اینجا فراموش کردید گویا
طبقه دوم
1- به نظرم این واحد رو باید خیلی بیشتر فکر کنی....اتاق خوابها عملا بی استفاده به علت پرتی ها ...
2- ایراداتی که در طبقه زیرین هم هست برای اینجا هم صادق هست
بام
1- تقسیم بندی شیب بندی بام خیلی خوبه اما داکتهایی باید اضافه بشه
برش
1- خیلی خامه....یکم اگر پرش میکردی بهتر میشه....و یه نکته اگر کد ارتفاعی پاگرد های پله رو هم گذاشتی بهتره ببری مستقیم روی بخش پله تا با کد ها دیگر قاطی نشه....

دوستم بهت پیشنهاد میکنم ابتدا کامل چیزهایی که گفته شد رو کاملا رفع کنی تا به نقشه کامل و درست برسی بعد بری سر تمرین بعدی....
منتظر اصلاح این کار هستیم
موفق باشید:gol:[/QUOTE]
ممنون بایت زحمتتون حتما مواردی رو که گفتید اصلاح میکنم

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
سلام دوستان. ممنون از عارفه خانم برای بازگشت شون. خیلی امیدوار شدم..
نظرهایی که روی کارها داده میشه بهترین راهنماست واقعا شاهکارین :heart:
امروز اولین تمرینم رو شروع کردم و گرفت و گیر زیاد داشتم. آذر 92 رو کار می کردم.
راستش چون مطمئن نیستم تا اینجا همه چیز درست باشه فقط زیر زمین و همکف رو کار کردم
خواهش می کنم یه نگاهی بندازید و ایراداش رو بگید.
فروشگاه یه مقدار کوچیک تر از میزان خواسته شده در اومد. توی حلاجی ارتفاع ها در زیر زمین امیدوارم اشتباه نکرده باشم. همینطور شیب رمپ. ارتفاع رو برای موتورخانه 2.80 گرفتم که نمی دونم کافیه یا نه. اینکه از پارکینگ راه خروج دومی به سمت حیاط داشته باشم یا نه رو مطمئن نیستم و هنوز نگذاشتم، البته جا هم کم دارم با این چیدمان ماشین ها.
طول رمپ معلول اینطور که حساب کردم خیلی زیاد میشد و جک گذاشتم. لابی خیلی بزرگه! اما توی صورت سوال فقط لابی و یک فروشگاه 25 متری داریم.
اینم لینک دفترچه
مرســــــــــــی
مشاهده پیوست tamrin azar 92.rar

saraafsoon

عضو جدید
1-درمورد رمپ انگاریکی ازبچه هامیگفتن ماشینای شاسی بلند امدن..2.05 والامن موندم همون1.95اختمالا بگیرم
2-ان موضوع هم صفحه71 مبحث4
3-درضمن ممنون که نقشه مقطعو...میزاری و ج میدی

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
سلام دوستان. ممنون از عارفه خانم برای بازگشت شون. خیلی امیدوار شدم..
نظرهایی که روی کارها داده میشه بهترین راهنماست واقعا شاهکارین :heart:
امروز اولین تمرینم رو شروع کردم و گرفت و گیر زیاد داشتم. آذر 92 رو کار می کردم.
راستش چون مطمئن نیستم تا اینجا همه چیز درست باشه فقط زیر زمین و همکف رو کار کردم
خواهش می کنم یه نگاهی بندازید و ایراداش رو بگید.
فروشگاه یه مقدار کوچیک تر از میزان خواسته شده در اومد. توی حلاجی ارتفاع ها در زیر زمین امیدوارم اشتباه نکرده باشم. همینطور شیب رمپ. ارتفاع رو برای موتورخانه 2.80 گرفتم که نمی دونم کافیه یا نه. اینکه از پارکینگ راه خروج دومی به سمت حیاط داشته باشم یا نه رو مطمئن نیستم و هنوز نگذاشتم، البته جا هم کم دارم با این چیدمان ماشین ها.
طول رمپ معلول اینطور که حساب کردم خیلی زیاد میشد و جک گذاشتم. لابی خیلی بزرگه! اما توی صورت سوال فقط لابی و یک فروشگاه 25 متری داریم.
اینم لینک دفترچه
مرســــــــــــی
مشاهده پیوست 224022
دوست عزیز محبت میکنی فایل رو به پی دی اف تبدیل کنی...در حال حاضر دسترسی به کد ندارم....ممنون
و اینکه اگر اندازه نداره کارت یه سری اندازه کلی رو بزن که بهتر متوجه بشم....ممنون

arefeh

کاربر ممتاز
1-درمورد رمپ انگاریکی ازبچه هامیگفتن ماشینای شاسی بلند امدن..2.05 والامن موندم همون1.95اختمالا بگیرم
2-ان موضوع هم صفحه71 مبحث4
3-درضمن ممنون که نقشه مقطعو...میزاری و ج میدی

منم میگم سرگیری رو 1.95 بگیر...کافیه
در مورد اون موضوع من اینو همون نورگیر برداشت کردم
و برای مقطع پله این خدمته شما
http://s5.picofile.com/file/8146436100/boresh_2.pdf.html

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
اینم فایل پی دی اف
ممنون

پیوست ها

• tamrin azar 92-Model.pdf
    94.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

saraafsoon

عضو جدید
عزیزم لطف کردی فرستادی من اینوداشتم ازهمین سایت منظورم بیشتر ودرواقع برش طولی ازپله هستش درواقع خط برش روبه جلوی پله باشه سال93 که طراحی کردینو قبول شدین ازان زاویه انگارپله هات ناقص والاازبرشتون من سردرنیاوردم اگه میشه نرده هم داشته باشه نحوه نمایششو ببینم .عارفه جان اصلا سال92 خودت پی دی افشو کشیدی درمورد ان توضیح میدی ان خط قرمزاکه کنارپله کشیدی اناچیه ؟مشاهده پیوست boresh.pdfav1redyn7cp15u6lpk07.jpg

arefeh

کاربر ممتاز
عزیزم لطف کردی فرستادی من اینوداشتم ازهمین سایت منظورم بیشتر ودرواقع برش طولی ازپله هستش درواقع خط برش روبه جلوی پله باشه سال93 که طراحی کردینو قبول شدین ازان زاویه انگارپله هات ناقص والاازبرشتون من سردرنیاوردم اگه میشه نرده هم داشته باشه نحوه نمایششو ببینم .عارفه جان اصلا سال92 خودت پی دی افشو کشیدی درمورد ان توضیح میدی ان خط قرمزاکه کنارپله کشیدی اناچیه ؟مشاهده پیوست 224041مشاهده پیوست 224042

من خط قرمز نمیبینم؟؟؟کجاست؟؟؟
ولی یه دونه شانست مقطع طولی داشتیم بیا
http://s5.picofile.com/file/8146441676/4.pdf.html
در مورد محفظه آفتابگیر هم صفحه 12 مبحث 4تعریف کرده...اینو بدون که به درد اقلیم سرد از نطر من میخوره چون یه فضای شفاف هست در نتیجه حالت آتریوم پیدا میکنه اما نیمه بازه....زیاد خودتو درگیرش نکنه...چیز مهمی نیست که به درد آزمون بخوره

arefeh

کاربر ممتاز
اینم فایل پی دی اف
ممنون

خسته نباشید دوست عزیز
زیر زمین
1- درب تاسیسات و انباری ها به بیرون باز میشه
2-ابعاد آسانسور چند؟؟؟حس میکنم کوچیکه
3-نیازی نیست اینقدر داکت ها بزرگ باشه فقط داکت اصلی رو عرضش 60-70 بگیرید اون یکی برای آسانسوره که به عنوان هواکش....و عرضش 30 هم باشه کفایت میکنه...بین دو داکت فراموش کردید یه دیوار تیغه 10 سانتی میخواد
4-چون حیات داریم و تعداد خودرو از 3 تا بیشتره در نتیجه از زیرزمین به سمت حیاط هم پله فرار داریم...یعنی یه تعداد از زیرزمین به حیاط و برای دسترسی از حیاط به همکف هم یه سری دگ هم اینجا پله میخوایم
همکف
1-نیازی نیست برای جک معلول یه بار یه 1.40 در 1.40 قبل از جک و 1.4 در 1.4 بعد از جک....و بعدش باز یه پاگرد....شما از انتهای لبه ستون جک معلول رو بزار....و بعدش جلوش یه 1.4 هم برای چرخش ویلچر که اون 1.4 جکم پاگرد هم داره...و اینجوری پرت فضاییت کمتر میشه

و نکته دگ اینکه زمان خیلی نداری پس سعی کن بیشتر وقت بزاری چون بعد از تسلط به طراحی باید کار با دست رو شروع کنی و ممکنه نرسی دستی کار کنی و همه زحمتهات به هدر بره

دوستان برای امشب فکر میکنم کافی باشه....اگر سوالی بود بپرسید فردا بهتون جواب میدم...
فقط خواهشن همه دوستانی که تمایل دارند در اینجا فعالیت کنند و تا حدی اطمینان پیدا کنند که قبول میشند همه تا روز دوشنبه کار آزمون 93 خودشونو کامل بزارند...در ابن آزمون نیازی نیست که با دست بکشید با اتوکد ترسیم کنید چون نیاز دارید که چند نمونه نقشه کامل برای خودتون سرجلسه ببرید
پس برای خودتون دلسوزی کنید و وقت بزارید....
همگی موفق باشید...شبتون بخیر

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
مرسی مرسی
ابعاد داخلی اتاق آسانسور 110x140 هست.
برای داکتها دیدم فضای پشت زیاده و یه مقدار ولخرجی کردم انگار! پس آسانسور رو می کشم عقب تر. تیغه هم فراموش کردم بله..
در انباری ها رو چون موقتی بود عمدا نذاشته بودم و نکته باز شدن در به بیرون رو هم نمی دونستم ممنون.
فقط این پله فرار به حیاط برام سواله که اگر وارد محدوده خود حیاط بشیم ممنوعه؟ و حتما باید پله در داخل مرز تراکم باشه؟
جک معلول رو هم اصلاح کردم.
امروز که طراحی رو شروع کردم فهمیدم چقد سخت تر از اونه که فکر می کردم. من از همین امروز سه شیفت کار می کنم! :confused:
این نقشه ها رو تموم می کنم و می رم سراغ 93
بی نهایت ممنون از وقتی که گذاشتین

saraafsoon

عضو جدید
عزیزم لطف کردی فرستادی من اینوداشتم ازهمین سایت منظورم بیشتر ودرواقع برش طولی ازپله هستش درواقع خط برش روبه جلوی پله باشه سال93 که طراحی کردینو قبول شدین ازان زاویه انگارپله هات ناقص والاازبرشتون من سردرنیاوردم اگه میشه نرده هم داشته باشه نحوه نمایششو ببینم .عارفه جان اصلا سال92 خودت پی دی افشو کشیدی درمورد ان توضیح میدی ان خط قرمزاکه کنارپله کشیدی اناچیه ؟مشاهده پیوست 224041مشاهده پیوست 224042
من این برشتوکه مال سال92بودو منظورم بود میبینی نرده گذاشتی توپلت فکرکنم ان قرمزاحاشیه پله ها نردس .یه قسمت برش دوتانرده میشه انجارو متوجه نمیشم

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
من این برشتوکه مال سال92بودو منظورم بد میبینی نرده گذاشتی توپلت فکرکنم ان قرمزاحاشیه پله ها نردس .یه قسمت برش دوتانرده میشه انجارو متوجه نمیشم

عزیزم یه جاهایی باید خودت تجسم کنی تا متوجه بشی....اون قسمت که دو تا میشه چون از یه سمت میاد بالا توی پاگرد میچرخه میره روی بازو دگ و از اونجا مجدد میره بالا و دوباره میچرخه....منتها چون یکی از بازو پشتشو میبینیم اون نرده رو دیگ نمیبینیم و فقط بالاشو میبینیم....من حقیقتا متوجه نمیشم ولی طبق چیزی که خودم تجسم کردم فکر میکنم درست باشه...حالا بقیه دوستان که ترسیم فنی قوی تر دارند نظر بدهند شاید من دارم اشتباه میکنم

arefeh

کاربر ممتاز
مرسی مرسی
ابعاد داخلی اتاق آسانسور 110x140 هست.
برای داکتها دیدم فضای پشت زیاده و یه مقدار ولخرجی کردم انگار! پس آسانسور رو می کشم عقب تر. تیغه هم فراموش کردم بله..
در انباری ها رو چون موقتی بود عمدا نذاشته بودم و نکته باز شدن در به بیرون رو هم نمی دونستم ممنون.
فقط این پله فرار به حیاط برام سواله که اگر وارد محدوده خود حیاط بشیم ممنوعه؟ و حتما باید پله در داخل مرز تراکم باشه؟
جک معلول رو هم اصلاح کردم.
امروز که طراحی رو شروع کردم فهمیدم چقد سخت تر از اونه که فکر می کردم. من از همین امروز سه شیفت کار می کنم! :confused:
این نقشه ها رو تموم می کنم و می رم سراغ 93
بی نهایت ممنون از وقتی که گذاشتین

دوستم آسانسور کابینش 1.10 در 1.40 هست ولی یه ایعاد هم باید برای دیوار خارجی آسانسور یا همون چاه آسانسور در نظر میگرفتی.و.....الان دقیقا حضور ذهن ندارم اما فکر میکنم 1.60 در 1.90بود....دوستان راهنمایی کنند....
دگ واقعا شیتون بخیر....:confused:

saraafsoon

عضو جدید
عزیزم یه جاهایی باید خودت تجسم کنی تا متوجه بشی....اون قسمت که دو تا میشه چون از یه سمت میاد بالا توی پاگرد میچرخه میره روی بازو دگ و از اونجا مجدد میره بالا و دوباره میچرخه....منتها چون یکی از بازو پشتشو میبینیم اون نرده رو دیگ نمیبینیم و فقط بالاشو میبینیم....من حقیقتا متوجه نمیشم ولی طبق چیزی که خودم تجسم کردم فکر میکنم درست باشه...حالا بقیه دوستان که ترسیم فنی قوی تر دارند نظر بدهند شاید من دارم اشتباه میکنم
متاسفانه من متوجه نشدم تریدیم کردم بازم:cry:

وسعت

عضو جدید
عارفه جااااااانووخیلی خوشحالم که هستی...جات واقعا خالی بود

همه دوستای عزیزممممممممممممممممممممممممم بانو و همه دوس جونا...ممنون ایرادامو گرفتید...اصلاح میکنم میذارم

واقعا دوستای خوبی هستید...ممنون...

وسعت

عضو جدید
1- از همه دوستای خیلی خوبم به خصوص: هلو....بانو بانو....عارفه و بقیه ...ممنونم...قول میدم کامل و اصلاح کنم و بذارم...خیلیییییییییییییییی لطف کردید

2- میشه فرصت تمرین خرداد 93 را تمدید کنید؟

3- منظور از اینکه "- نمایش پلان پله، تو تمام طبقات نباید بصورت خط ندید باشه، فقط در زیر زمین، تو بقیه طبقات به صورت نما دیده میشه..." نفهمیدم.....در پلان های طبقات خطوط باکس پله از پله 12 ام به بعد خط چین میشه؟درسته؟ منظور در مقطع بوده؟

4- دیروز پرسیدم....بهم گفتن: " اگه هالم نورگیری مستقیم یعنی پنجره داشته باشه....یهو فاصله اخرین دیوار از پنجره بشه 10 متر(به جای 7 متر) گفتن درسته! که نورگیر نمیخاد...درسته؟؟؟؟؟؟؟ ولی اگه مثلا هال از اشپزخانه نور بگیره، این فاصله باید حتما 7 متر باشه" درسته؟

5- برای درب پارکینگ که درب کرکره ای میذارم...دو تا خط صاف بکشم نازک بنویشم درب کرکره ای...یا حالت اکاردئونی...(زیگ زاکی بکشم؟)

6- اکس به اکس ستونها را 5 میگیرم چشم....اغفال شده بودم...

7- داخل نورگیر هم یکی گفت دیوار وسط واحدها را بکش و درب ورودی به پاسیو..ولی کسی نمیذاره...منم بذارم؟ نذارم بهتره......راهنمایی؟

8- برای پلان بام...شنیدم باید کل پلان بام از بالا یعنی حالت آبرو و شیب بندی اش دیده بشه...ولی خرپشته و پلان باکس پله و پلان داخلی اتاقک موتورخانه اسانسور دیده بشود. درسته؟

9- آفتاب شکن و باران گیر برای ضلع شمالی و جنوبی ساختمان بذارم؟60 سانتی متر؟

10- من محل ستونها و باکس پله را بد میذارم...که اتاقم قناس و بزرگ میشه...اصلاح میکنم...چشمممممممممممممممممممممممممم

11- بازم ممنونم

arefeh

کاربر ممتاز
متاسفانه من متوجه نشدم تریدیم کردم بازم:cry:
من نمیدونم واقعا چجوری توضیح بدم....؟؟؟!!!آقا فرزاد کمممممممممممممک.......کمک برسون....توی توضیح دادن فکر کنم خیلی بد توضیح میدم که متوجه نمیشن دوستان....شما توضیح بدید....

arefeh

کاربر ممتاز
1- از همه دوستای خیلی خوبم به خصوص: هلو....بانو بانو....عارفه و بقیه ...ممنونم...قول میدم کامل و اصلاح کنم و بذارم...خیلیییییییییییییییی لطف کردید

2- میشه فرصت تمرین خرداد 93 را تمدید کنید؟دیگ نهایت سه شنبه شب....چون زمان کم دارید و باید در هفته سه تا نمونه کار انجام بدید....حالا این هفته دو تا در نظر میگیریم....تا دوستان دگ هم آماده بشوند

3- منظور از اینکه "- نمایش پلان پله، تو تمام طبقات نباید بصورت خط ندید باشه، فقط در زیر زمین، تو بقیه طبقات به صورت نما دیده میشه..." نفهمیدم.....در پلان های طبقات خطوط باکس پله از پله 12 ام به بعد خط چین میشه؟درسته؟ منظور در مقطع بوده؟ وقتی توی زیرزمین میخوای پله ترسیم کنی و برش میزنی از یه جایی به بعد رو دگ اصلا نمیبینی اون میشه خط چین....وقتی توی طبقات وایستادی و برش میزنی مسلما پله هایی که به سمت بالا میرفتن رو از یه جایی نمیبینی اما عوضش پله های زیر این طبقه رو میبینی پس میشه نمایی و دگ خط چین نیست...فقط خط فلش پله دو تیکه میشه.....و در آخر هم پلان بام کامل همه پله ها دیده میشه و خط راهنمای جهت پله هم کامل نشون داده میشه....اوکی؟

4- دیروز پرسیدم....بهم گفتن: " اگه هالم نورگیری مستقیم یعنی پنجره داشته باشه....یهو فاصله اخرین دیوار از پنجره بشه 10 متر(به جای 7 متر) گفتن درسته! که نورگیر نمیخاد...درسته؟؟؟؟؟؟؟ ولی اگه مثلا هال از اشپزخانه نور بگیره، این فاصله باید حتما 7 متر باشه" درسته؟ به قول یکی از دوستان این قضیه 7 متر از دوره خرداد مرسوم شده...و طبیعتا چون در سریهای پیش نبود ...اگر عمق بالاتر از 7 متر هم میشد مشکلی نداشت....پس اگر در آزمونهای قبل با مشکل عمق مواجه شدید سعی کنید رفع کنید اگر واقعا نشد که دیگ موردی نداره....

5- برای درب پارکینگ که درب کرکره ای میذارم...دو تا خط صاف بکشم نازک بنویشم درب کرکره ای...یا حالت اکاردئونی...(زیگ زاکی بکشم؟)تا میتونی درب پارکینگ رو بازشو در نظر بگیر نه کرکره ای نه هیچی دگ....اگر نشد کرکره ای و دو تا خط صاف.....البته یه سری هم هست کشویی هست...ولی نمیدونم برای آزمون استفاده از اونها غلطه یا نه

6- اکس به اکس ستونها را 5 میگیرم چشم....اغفال شده بودم...

7- داخل نورگیر هم یکی گفت دیوار وسط واحدها را بکش و درب ورودی به پاسیو..ولی کسی نمیذاره...منم بذارم؟ نذارم بهتره......راهنمایی؟یعنی چی دیوار وسط؟؟؟درب نداره یه بازشو برای دسترسی از همکف به کف پاسیو اونم برای تمیز کردن و .....

8- برای پلان بام...شنیدم باید کل پلان بام از بالا یعنی حالت آبرو و شیب بندی اش دیده بشه...ولی خرپشته و پلان باکس پله و پلان داخلی اتاقک موتورخانه اسانسور دیده بشود. درسته؟ نه نیازی نیست...اون اسمش پلان خرپشته که توی نقشه های اچرایی اونو یه نقشه جدا در یک شیت جدا در نظر میگیرند...مگر در آزمون قید بشه

9- آفتاب شکن و باران گیر برای ضلع شمالی و جنوبی ساختمان بذارم؟60 سانتی متر؟ برای ضلع جنوبی جهت شدت زیاد نور در نظر میگیرند اما در ازمون توجهی به اون نمیشه....و بعید میدونم نمره کم کنند...چون از اون مهمتر چیزهای دگ هست که باید رعایت بشه

10- من محل ستونها و باکس پله را بد میذارم...که اتاقم قناس و بزرگ میشه...اصلاح میکنم...چشمممممممممممممممممممممممممم

11- بازم ممنونم

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.