تمرین گروهی آزمون اسکیس 95

roya et

عضو جدید
DSC08281.jpgDSC08282.jpgسوال پارسال: ایستگاه اتشنشانی.این کار من.که شیش ساعت و ربع طول کشید البته طی دو روز.خیلی دوس دارم بیشتر کار کنم اما چشمام درد میکنه تازگی. خستن :surprised:.نظر بدید خیلی ممنون میشم.
ایده کارم: که نوشتم فرود و صعود که حالت شیبدار داره به خاطر فرود و صعود ماموران اتشنشانیه.سمت اسایشگاه کارمندا و غذاخوریشون سمت جنوب و حنوب شرقیه. که اون قسمت پنجره نورگیر بیشتری داره.قسمت بالای لابی و میل فرود حالت انتزاعی بادگیر داره که برای تهویس. تهویه دود در پارکینگ خودرو ها هم هست که شکل ساده بادگیره.
قسمت استراحت و اماده باش در نیم طبقه بالاس. که با میل فرود و پله به لابی دسترسی داره.

آخرین ویرایش:

pari.arch

عضو جدید
مشاهده پیوست 258210مشاهده پیوست 258211سوال پارسال: ایستگاه اتشنشانی.این کار من.که شیش ساعت و ربع طول کشید البته طی دو روز.خیلی دوس دارم بیشتر کار کنم اما چشمام درد میکنه تازگی. خستن :surprised:.نظر بدید خیلی ممنون میشم.
ایده کارم: که نوشتم فرود و صعود که حالت شیبدار داره به خاطر فرود و صعود ماموران اتشنشانیه.سمت اسایشگاه کارمندا و غذاخوریشون سمت جنوب و حنوب شرقیه. که اون قسمت پنجره نورگیر بیشتری داره.قسمت بالای لابی و میل فرود حالت انتزاعی بادگیر داره که برای تهویس. تهویه دود در پارکینگ خودرو ها هم هست که شکل ساده بادگیره.
قسمت استراحت و اماده باش در نیم طبقه بالاس. که با میل فرود و پله به لابی دسترسی داره.

مرسی دوستم ک کاراتو میذاری...منم تازگی ها چشام نابود شده دیگه :confused:
چند تا نکته کوچیک ک به نظرم اومد یکی اینکه سر کنکور مدارک کارو باید تو سه تا شیت بچینیم پس از الانم این کارو انجام بدیم تا دستمون باشه و اینکه یهو ی شیت خالی نباشه و ی شیت دیگه مدارکش در هم بشه
بعد اینکه اگه تو پرسپکتیوات شاخصه های بنایی ک داری طراحی میکنی نشون بدی برات نمره میاره مثلا میل فرود تو حجم مشخص باشه یا ی انتزاعی از ماشین اتش نشانی..یا هرچیزی ک خودت به نظرت میرسه
توی پلان هم شاید بهتر بود ویترین به صورت ی اتاق در بسته نباشه ی فضای بزرگتر در ارتباط با لابی باشه و میل فرود هم اینکه رسیده به لابی شاید درست نباشه اگه مستقیم به قسمت ماشین های اتشنشانی میرسید شاید بهتر بود...
خوبه ک رفتی سراغ موضوعی ها بازم از کارات بزار :gol::gol::gol:

F A R Z A D

عضو جدید
موضوعی کار کردن زود نیست؟!!!
خب به پیش زمینه هر فرد هم بستگی داره...من تمرین خط شروع کردم یه کم جلو برم اینجا میزارم

roya et

عضو جدید
دوستان اطلاع دارین رتبه ها کی اعلام میشه؟

🔵 دهه سوم خردادماه، زمان انتشار نتایج اولیه آزمون ارشد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال 95 به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون در دهه سوم خردادماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد. 🔘منبع خبر:ایسنا

roya et

عضو جدید
مرسی دوستم ک کاراتو میذاری...منم تازگی ها چشام نابود شده دیگه :confused:
چند تا نکته کوچیک ک به نظرم اومد یکی اینکه سر کنکور مدارک کارو باید تو سه تا شیت بچینیم پس از الانم این کارو انجام بدیم تا دستمون باشه و اینکه یهو ی شیت خالی نباشه و ی شیت دیگه مدارکش در هم بشه
بعد اینکه اگه تو پرسپکتیوات شاخصه های بنایی ک داری طراحی میکنی نشون بدی برات نمره میاره مثلا میل فرود تو حجم مشخص باشه یا ی انتزاعی از ماشین اتش نشانی..یا هرچیزی ک خودت به نظرت میرسه
توی پلان هم شاید بهتر بود ویترین به صورت ی اتاق در بسته نباشه ی فضای بزرگتر در ارتباط با لابی باشه و میل فرود هم اینکه رسیده به لابی شاید درست نباشه اگه مستقیم به قسمت ماشین های اتشنشانی میرسید شاید بهتر بود...
خوبه ک رفتی سراغ موضوعی ها بازم از کارات بزار :gol::gol::gol:

ممنون راهنماییاتون عالیه.فقط من نمیدونم میل فرودگاهو چطوری کار کنم...سر میل به کجا وصل شه دیتیلش چطوره کلا. توی نگارخانه نور هم که طراحی کردم نمیدونم.فضای نمایش فیلم و اسلایدم باید نورگیری طبیعی داسته باشه یا نه!!!

maryam-25

عضو جدید
ممنون راهنماییاتون عالیه.فقط من نمیدونم میل فرودگاهو چطوری کار کنم...سر میل به کجا وصل شه دیتیلش چطوره کلا. توی نگارخانه نور هم که طراحی کردم نمیدونم.فضای نمایش فیلم و اسلایدم باید نورگیری طبیعی داسته باشه یا نه!!!

من هم پارسال سر جلسه به این مشکل برخوردم که چیزی از ضوابط موضوع نمیدونستم یا همین میل فرود میدونستم عنصر مهمیه برای نشون دادن موضوع ولی چیزی از دیتیل و جزییاتش بلد نبودم
فکر میکنم الان که داریم موضوعات رو تمرین میکنیم مخصوصا عملکردی ها خوبه به ضوابط و نمونه ها هم یه نگاه بندازیم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم پارسال سر جلسه به این مشکل برخوردم که چیزی از ضوابط موضوع نمیدونستم یا همین میل فرود میدونستم عنصر مهمیه برای نشون دادن موضوع ولی چیزی از دیتیل و جزییاتش بلد نبودم
فکر میکنم الان که داریم موضوعات رو تمرین میکنیم مخصوصا عملکردی ها خوبه به ضوابط و نمونه ها هم یه نگاه بندازیم
سلام:gol:. دیتیل میل فرود و از کجا میتونیم پیدا کنیم؟

roya et

عضو جدید
عمارت نظر به خلیج فارس سوال سال 91
اینم کار امروز و دیروزم. مدت زمان: 6:45 .نمیدونم چرا اینقد طول کشید.یه ساعت ایده عوض کردم فقط. بی حوصله کار کردم.ولی راجع به ایده کلیم. نظر بدید ممنون میشم.خطهامم کج شدن:redface:
DSC08287.jpgDSC08290.jpg

pari.arch

عضو جدید

منم بلد نیستم:D
ولی تو پرسپکتیو ک فکر میکنم دقیق نخواد مشخص کنیم همین ک مثلا ی میله ای بالا اومده با چند تا کابل وصله به سقف شاید نشون بده ولی دیتیل دقیقشو نمیدونم بزار ی سرچی میکنم اگه چیزی پیدا کردم اینجا میزارم

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بلد نیستم:D
ولی تو پرسپکتیو ک فکر میکنم دقیق نخواد مشخص کنیم همین ک مثلا ی میله ای بالا اومده با چند تا کابل وصله به سقف شاید نشون بده ولی دیتیل دقیقشو نمیدونم بزار ی سرچی میکنم اگه چیزی پیدا کردم اینجا میزارم
دستت درد نکنه گلم:gol:، منم حتما دنبالش می گردم، اگه شده حداقل عکسشو از تو فیلما می گیرم میذارم;)

pari.arch

عضو جدید
سلام دوستان! این دومین حجمیه که دارم میکشم :w45: اصلا خجالت میککشم بذارم اینجا.
موضوع خاصی نیست، اول شروع کردم ترکیب صفحات باهم رو تمرین کنم، بعدش تبدیل به حجم شد.مشاهده پیوست 258256

خجالت چرا دوستم کارت خیلی هم خوبه نگران چیزی هم نباش هممون با تمرین کردن به چیزی ک میخایم میرسیم;)
راستی اون قاب رو به اسمونو تو کارت خیلی دوست دارم:smile:

honeybee1370

کاربر بیش فعال
خجالت چرا دوستم کارت خیلی هم خوبه نگران چیزی هم نباش هممون با تمرین کردن به چیزی ک میخایم میرسیم;)
راستی اون قاب رو به اسمونو تو کارت خیلی دوست دارم:smile:
وای مرسی پری جون:gol::w40:
اتفاقا میخواستم ببینم که کسی متوجه میشه چی کشیدم یا نه، چون قبل ازینکه رنگ بذارم توی آسمونِ داخلِ قابو، به نظرم زیاد مشخص نبود که این قابه.
یه چیز دیگه من با زمین و کف سازیش و اینا مشکل دارم! الان از این زمینی هم که کشیدم خوشم نمیاد. نظرت چیه دربارش؟

pari.arch

عضو جدید
وای مرسی پری جون:gol::w40:
اتفاقا میخواستم ببینم که کسی متوجه میشه چی کشیدم یا نه، چون قبل ازینکه رنگ بذارم توی آسمونِ داخلِ قابو، به نظرم زیاد مشخص نبود که این قابه.
یه چیز دیگه من با زمین و کف سازیش و اینا مشکل دارم! الان از این زمینی هم که کشیدم خوشم نمیاد. نظرت چیه دربارش؟

منم با این چیزایی ک گفتی.مشکل دارم کلن:confused:
ولی تو این کار بهتره خط های کف سازی رو نشون بدی شاید اگه چندتا پله داشته باشی یا معبر ها رو هم نشون بدی سایتت بهتر تعریف بشه

moomidi

عضو جدید

در مورد میل فرود که خیلیا در موردش
سوال میپرسن:
میل فرود فقط در ایستگاه های آتش نشانی دو طبقه وجود داره و خوب تو کنکور هم باید دو طبقه میشد طرحمون-
اصلن دیتیلش مهم نیست، چیز خاصی هم نداره که مهم باشه
اونچیزی که مهمه اینه که محل میل فرود کجا باشه؟
محلش باید به پارکینگ ختم بشه که ماموران آتش نشانی سریع به ماشینا دسترسی داشته باشن
حالا ابعاد و اندازش هم باید طوری باشه که یک انسان معمولی بدون مشکل و سریع از اون عبور کنه
f s.JPGOMG_1142.jpg

مثلا توی این عکس دو تا میل فرود رو توی یک چاله و در کنار هم گذاشته + اینکه کنار راهرو است و طبقه پارکینگش هم دوبلکس وار طراحی کرده

ممکنه توی طرح شما یدونه میله تنهایی باشه یا از وسط سقف سوراخ شده باشه یا...
کلا بستگی به طرح و نظر شما داره

mon-@-rchitect

عضو جدید
سلام بچه ها خدا قوت
منم میخوام تازه شروع کنم به اسکیس تمرین کردن ولی نمیدونم اول موضوعی کار کنم یا نه؟؟؟
آخه ی دوسالی از معماری و طراحی دور بودم میشه گفت رسیدم به نقطه صفر البته یه چن وقتی فقط تمرین خط داشتم ولی الان که میخوام مثلا موضوعی کار کنم ایده ای به ذهنم نمیاد و همین باعث ترسم شده...
یه سال دیگه اینکه تو کنکور ریز فضاها رو بهمون میدن یا خودمون باید تشخیص بدیم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید;)

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خدا قوت
منم میخوام تازه شروع کنم به اسکیس تمرین کردن ولی نمیدونم اول موضوعی کار کنم یا نه؟؟؟
آخه ی دوسالی از معماری و طراحی دور بودم میشه گفت رسیدم به نقطه صفر البته یه چن وقتی فقط تمرین خط داشتم ولی الان که میخوام مثلا موضوعی کار کنم ایده ای به ذهنم نمیاد و همین باعث ترسم شده...
یه سال دیگه اینکه تو کنکور ریز فضاها رو بهمون میدن یا خودمون باید تشخیص بدیم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید;)

سلام:smile:
شما باید از روکشی شروع کنی دوست عزیز. روکشی از همه چی،پلان مقطع و بیشتر حجم
روکشی ک انجام بدی مجبوری به همه ی جزییات دقت کنی ،این باعث میشه این جزییات و ایده ها ثبت بشه تو حافظت و بعدا تو کارای خودت ازشون استفاده کنی
نه اینکه روزی یدونه روکشی کنیا باید حداقل 5،6تا روزی بکشی
آثار معمارای بزرگ رو هم تجزیه و تحلیل کن برای خودت،نکات مهمشونو برای خودت ی گوشه یادداشت کن
اینکارارو زود انجام بده بعدش برو سراغ موضوعی;)