تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*Spirit*

عضو جدید
تجربیات تمرین برای اسکیس 93

تجربیات تمرین برای اسکیس 93

1
سلام بچه ها، من بعد کنکور 93 از قبل عید با پایه تقریبا صفر برای اسکیس کار می کردم. میدونستم توی آزمون تئوری، زیر 300 نمی شم! اما
امیدوارانه واسه اسکیس کار می کردمو کم کم می دیدم که نسبت به قبل خودم که دارم پیشرفت می کنم، همین هم برام بس بود.
بعد که رتبه ها اومد دوستان با یه جور ناامیدی نگاهم می کردند! 800 شده بودم. خودم اما کاملا مطمئن بودم که
اگه صد در صدِ انرژیمو واسه ی اسکیس بذارم حتماًجواب می گیرم!!
بشرط اینکه کم نذارم و تمامِ این مدت ، تمامِ تلاشمو بکنم.
و ایمان داشتم که در اینصورت نتیجه یِ کار من اصلا ربطی به اینکه دیگران در چه سطحی ان و چقدر تلاش میکنن ،نداره!!

2
یکی از کارایی که باید می کردم "تَرک" بود! ترک خیلی چیزا!
یاسر رحمانیان( که این کار سال 91 اش تو تاپیک هست 347#) می گفت شک نکن که اینترنت گوشیتو باید خاموش کنی!!
اسکیس یه عزم و اراده قوی میخواد، اگه از خیلی چیزا نبُری، به جایی هم نمی رسی!!

من هم از یه ماه مونده به اسکیس،از اتفاقات دور و برم بی خبر بودم چه برسه به اتفاقات دنیا و ... .
یعنی گوشیمو کنار نذاشتم... ولی اینترنتو چرا! رفقا و خانواده رو چرا!
این در حالی بود که تا قبل از اون، اینترنت و کلاً گوشیم، مونس من بود ؛هرموقع به هر دلیلی باتری خالی می کردم مثل معتادا بهش پناه می بردم!
اما تو دوران اسکیس سعی کردم خیلی صریح با این حال های بد مستقیماً مواجه شم! بدون هیچ مُسَکنی! یجور ژانر درد و وحشت!
درد از اینکه کارم خوب نیست،
اینکه علیرغم ادعای غیر قابل وصفِ معمارانه، توی بعضی چیزا خیلی ضعیفم و بعضاًٌ ترسیمات پایه ام هم مورددارن! مواجه بشم,
بدون عوض کردن بحث!
خیلی خب تلخه! بالاخره آدم نمی خواد بپذیره! اصلا یال و کوپالِ ترم هشتیِ معماری! نمی ذاره!
اما همین عمل که خیره بشی به پرسپکتیو غلطِت!* ->>*شیتِ بد، پاره کردن نداره! اتفاقا داشتن و دیدنِ روند کامل و مرتب کارها، خیلی توانایی آدمو تقویت می کنه!
و بعد یه پرسپکتیو خوب ببینی فقط با دید تحلیل، بدون تعریف و تمجیدِ کار دیگران - >>که جداً تو این دوران، زَهر مُهلکیه!-
هیچی اندازه این کار، دست آدمو سمت قلم و کاغذ نمی بره، انگار که یه جاهایی ناخودآگاه!
اصلا میشه نیروی محرکه ات! نمی فهمی چرا اینقدر از کشیدن خوشت اومد!!

من اولش میگفتم اینی که تو کار خودم دوست دارم...
خرده کانسپتی دارم ولی...آره! احتمالا با این نحوه ترسیم ده درصد هم بهش نمی دن! کارمو می دیدم و ناامید می شدم :(

ولی بعد میدیدم چاره چیه خوب؟ مگه راه دیگه ای داره؟ باید اینقدر کار کنم تا کارم برسه! جوریکه لااقل منظور خودمو بتونم برسونم ...
تجربه ایکه واسه من شد اینه که همینکه آدم نسبت به خودش پیشرفت کنه، هی بره مرحله بعدی خیلی به آدم قدرت میده؛
اینکه می بینی یکی یکی نقص هاتو هدف می گیری و اونها فقط کافیه تمرین و تلاش کنی به همین سادگی از بین میرن!
همین یه احساس تواناییِ عجیبی به آدم میده!
به یه حالی دچار میشی : یجور وَلَعِ کار کردن؛ ولعِ پیشرفت!
چیزی که واسه من نمره 80% اسکیسو داشت و چند برابر شدن علاقه ام به معماری رو!

3
اگه میخوای این سرزندگی و انرژی رو لااقل تو این مدت از دست ندی ؛از من به عنوان برادرکوچکتر اینو داشته باش::
در حین دورانِ یــــــاد گرفتن ، یــــــاد نده
بد جــــــــوری! ضرر می کنی!:(

4
مسئله ای که هست تمرین اسکیس حوصله هم میخواد،
یادمه یه ماه آخر خسته می رسیدم خونه، گاهی کنار شامِ دست نخورده، خوابم می برد.
صبح، خسته! بیدار می شدم خسته میرسیدم سر ورکشاپ،
توی جَوِ بچه ها و ورکشاپ انرژی می گرفتیم تا دم غروب کار می کردیم و دوباره شب از نو روزی ازنو!
این اتفاقی بود که واسه خیلیا میفتاد! به قول بچه ها میگفتن ما تو این چند هفته اونقدر که مهندس شقاقی رو دیدیم بابامونو ندیدیم!:)
درواقع باید بگم ماجرای ورکشاپ های مختلف، هر سال، البته اگه جذب حواشی نشی! همینه... و باید حوصله کنی!
این احوالات رو قبل ورکشاپ برای ما هم تعریف کردن که حوصلمون بره بالا و توقع 9-8 ساعت کار و 3-2 تا اسکیس، در روز رو داشته باشیم!

5
در نهایت امیدوارم اسکیس رو جدی بگیرید
با اعتقاد راسخ به اینکه : "هیچ زحمتی از چشم خدا مخفی نمی مونه"
موفق باشید!! ;)

آخرین ویرایش:

baby2jun

عضو جدید
نمیدونم به تاپیک شاید ربط نداشته باشه ازمون عملی دانشگاه ازاد صب بلافاصله بعد از ازمون تعوری هست یا عصر بعد از چن ساعت استراحت برگزار میشه؟

نگسر

عضو جدید
من شنیدم ک پارسال بچه ها بعد از ازمون اماده بودن ک برن استراحت کنن اما مراقبا بلافاصله برگه ازمون اسکیسو پخش کردن

سلام.امروز رفتم ازمون ارشد دانشگاه ازاد...فاجعه بود..واقعا یاد ازمون کاردانی افتادم ..اسکیس نمیدونستن چیه...یا اینکه اسکیس رو تغلب میکردن!!!!!!جالبه که تمام داوطلبین هم یه جایی قبول میشن.وااااای حالم بد شد ..کاش نرفته بودم.بی انگیزه شدم برا ارشد.

z.d.h

عضو جدید
واقعا آزاد فاجعه هست.موضوع طراحی پژوهشکده معماری و شهرسازی.سایت 1200 مترمربع.با 60% اشغال.سطح اشغال همکف 720 متر میشد..با کلی فضا که عملا مجموع فضاها 3000مترمربع میشد.یعنی 3-4 لول!!!!!!!!!!!!در شیراز!پلان تمام طبقات و سایت پلان و 2تا مقطع و نما 1 پرسپکتیو داخلی و یکی خارجی!با شیب 10% اون وقت زمان 3 ساعت!بعد توی 2 تا شیت آ3. جالب اینکه بعضی ها تئوری دادن پاشدن.بعضی وسط اسکیس.

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم:razz:.......من تو عمرم کلمه گنبد نما رو نشنیده بودم و چن روز پیش از استادم راجع بش پرسیدم و ایشونم گفتن که ینی از عرش تا فرش.......خب این کلمه رو باید از کجا یاد میگرفتیم؟

ebadi69

عضو جدید
بچه ها یه سوال دارم:razz:.......من تو عمرم کلمه گنبد نما رو نشنیده بودم و چن روز پیش از استادم راجع بش پرسیدم و ایشونم گفتن که ینی از عرش تا فرش.......خب این کلمه رو باید از کجا یاد میگرفتیم؟

اینو یادمه بچه ها از علی نیا پرسیدن اونم گف تو برگه سوال اسکیس همه چیزو توضیح میدن یادمه متن سوالشم تو کلاس برامون خوند که قشنگ توضیح داده بودن که یک عنصر نشانه ایه

ebadi69

عضو جدید
واقعا آزاد فاجعه هست.موضوع طراحی پژوهشکده معماری و شهرسازی.سایت 1200 مترمربع.با 60% اشغال.سطح اشغال همکف 720 متر میشد..با کلی فضا که عملا مجموع فضاها 3000مترمربع میشد.یعنی 3-4 لول!!!!!!!!!!!!در شیراز!پلان تمام طبقات و سایت پلان و 2تا مقطع و نما 1 پرسپکتیو داخلی و یکی خارجی!با شیب 10% اون وقت زمان 3 ساعت!بعد توی 2 تا شیت آ3. جالب اینکه بعضی ها تئوری دادن پاشدن.بعضی وسط اسکیس.

فقط میتونیم بگیم دانشگاه ازاد است دیگر کاریشم نمیشه کرد
خدارو شکر من ازمون ندادم!!!

nazmah

عضو جدید
salam be hamegy dustan ye pishnahad dashtam az unjaii k dastresy be gushy raht tar az pc has nemishe ye groh ham tu barnamhaye gushy mese telgram ke sorat balatary be enteghale ax va matlab dre ijad konim?
motmaenan zarar nemikonin va sary tar etelat m ontaghel mishe va hamintor karamun
:)

veritaaa

عضو جدید
تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

salam be hamegy dustan ye pishnahad dashtam az unjaii k dastresy be gushy raht tar az pc has nemishe ye groh ham tu barnamhaye gushy mese telgram ke sorat balatary be enteghale ax va matlab dre ijad konim?
motmaenan zarar nemikonin va sary tar etelat m ontaghel mishe va hamintor karamun
:)

برنامه tapatalk رو نصب کن راحت به اینجا با گوشی دسترسی داری.. نوتیفیکیشن هم میده

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

من با شنیدنش این معنی رو واسش متصور نمیشم! بنظر من گنبد نما ینی محلی برای نمایاندن گنبد
مثل همون قاب ک تو کار یکی از کارای برت اون سال بود.

revit

عضو جدید
سلام.
اینک دانشگاه آزاد حماسه آفرید !!!
صورت سوال (با کیفیت بالا)

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=241412&stc=1

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=241413&stc=1

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    37.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    28.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

a1ich

عضو جدید
سلام.
اینک دانشگاه آزاد حماسه آفرید !!!
صورت سوال (با کیفیت بالا)

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=241412&stc=1

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=241413&stc=1
خوده داستان یه ور .. اون دوست هنرمندی که حساب کرده دیده اینا تو دوتا a3 جا میشه رو دوست دارم آشنا شم باهاش!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با شنیدنش این معنی رو واسش متصور نمیشم! بنظر من گنبد نما ینی محلی برای نمایاندن گنبد
مثل همون قاب ک تو کار یکی از کارای برت اون سال بود.
مارال جون به خدا من یکی که همش ذهنم میره سمت گنبد.....حالا بدتر از اون فک می کنم باس یه سازه به شکل گنبد باشه!!!
................کلا فک کنم تو معقوله(مقوله!) معماری هنوز نینیم!!!

revit

عضو جدید
خوده داستان یه ور .. اون دوست هنرمندی که حساب کرده دیده اینا تو دوتا a3 جا میشه رو دوست دارم آشنا شم باهاش!

واقعا این دانشگاه آزدای ها (البته جسارت نباشه نه همشون) قبل طرح سوال ها باید برن ی چک آپ کامل کنند! ولی من پشت شیت ها هم کشیدم :confused:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من 1 پلان کشیدم!!! ینی شیتم کوچکترین جایه دیگه ای نداشت!!! :( علی تو شرکت کردی؟؟؟

طوبی01

عضو جدید
سلام
بچه ها موضوع های مختلفی که باید واسه اسکیس تمرین کنم از کجا میتونم پیدا بیارم؟؟

طوبی01

عضو جدید
استاد صدیق دو روز کلاس فشرده گذاشتن من تابحال کلاسی شرکت نکردم بنظرتون کلاسش مفید ثبت نام کنم؟؟؟

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=2075

بچه ها کی و چطوری باید برای ازمون اسکیس ثبت نام کنیم ؟!

شما با انتخاب رشته دروافع ثبت نام کردین، دو روز قبل آزمون اسکیس برای گرفتن کارت ورود به جلسه وارد سایت سنجش میشین،
همونجا باید مبلغ رو پرداخت کنید (امسال برای هر آزمون 20 تومنه انگار) و بعد با کدی که گرفتین میتونید کارت رو دریافت کنید

آخرین ویرایش:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها موضوع های مختلفی که باید واسه اسکیس تمرین کنم از کجا میتونم پیدا بیارم؟؟

منظورت نمونه سوال های سال قبله؟
اکه اسکیس های سال قبل منظورته تو اکادمی هس با کیفیت پایین البته
:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.