تعدد معماران

kar20

عضو جدید
تعدد معماران(مهم،فوری)

شوخی واقعی نما یا واقعی شوخی نما

طی تحقیقات و براورد های انجام شده به این نتیجه رسیدند که تعداد مهندسین محترم و دانشجویان عزیز رشته ی معماری حاضر در باشگاه،از پذیرش دانشجوی معماری از بدو ورود این رشته به این مرز و بوم پیشی گرفته و دارای رشد تصاعدی میباشد.:D

اگه دعوا نمیکنید نظرتون را به دیده ی منت میخوانیم
تقدیم به کلیه معماران و معمار نمایان گل

zanememar

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعدد معماران(مهم،فوری)

طی تحقیقات و براورد های انجام شده به این نتیجه رسیدند که تعداد مهندسین محترم و دانشجویان عزیز رشته ی معماری حاضر در باشگاه،از پذیرش دانشجوی معماری از بدو ورود این رشته به این مرز و بوم پیشی گرفته و دارای رشد تصاعدی میباشد.:D

جانم؟؟؟:eek: با کی بودی الان؟؟؟:razz:

butterfly_سبز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تعدد معماران(مهم،فوری)

مهندسی معماری؟!؟!؟!؟!؟!:w00:
از کی تا حالا آرشیتکت ها شدن مهندس؟؟!؟!؟
:w39:

zanememar

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتم که دعوام نکنید اما به نظر خودتون یکم زیادی زیاد نیستید؟

من موندم تو چطوری تونستی چرتکه بندازیو به این آمار دست پیدا کنی!:razz:
گرایش به این رشته داره زیاد میشه البته چندان هم خوب نیست.رقبا زیاد میشن.ولی تاپیکت هیچ پایه و اساس منطقی و عدلی نداره.

butterfly_سبز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هر وقت ادبا یاد گرفتی بیا حالیت کنم معماری مهندسی یا تفتانیک.........:w00::w39:
ادبا چیه؟ جبره؟ معادله چند مجهولیه؟ با دالامبر حل میشه؟ ریاضی مهندسیه؟ تنش و کرنش داره؟ دستگاهش چند معادله است؟ موهومیه؟ رویه است؟ همگن هستش؟ نوسان ارتعاشات طبیعیش چیه؟ دامنه نوسان چیه؟ میرا است؟ ...

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
خجالت بکشید..........هروقت لیاقت داشتید مثل معمارا کارای هنری بکنید بعد بیاید بگید مهندسیم.........کسی که اینجور تاپیکا را میزنه.......یه فرد خودخواهیه که هر چی میخواد میگه بعد میگه دعوا نکنید........

butterfly_سبز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خجالت بکشید..........هروقت لیاقت داشتید مثل معمارا کارای هنری بکنید بعد بیاید بگید مهندسیم.........کسی که اینجور تاپیکا را میزنه.......یه فرد خودخواهیه که هر چی میخواد میگه بعد میگه دعوا نکنید........
سعید جان حرص نخور ...
بنده بس که کارای اقوام معمارمون رو کردم دیگه خودم یه پا معمارم. از کقوا خیس کردن و چسبوندن رو شاسی تا رنگ آمیزی!! از راندو تا طرح سه ....
خوش به حالتون که نقاشی میکنین و حال میکنین!:cry:

حسین-تی

عضو جدید
اصولا هر کسی که کار طراحی و اندازه گیری انجام بده میشه مهندس . .
معمار ها هم کارای طراحی و اندازه گیری انجام میدن . .. پس مهندسن . . .!

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز بهتره انتقادپذیر باشید. کسی به شما توهین نکرده که اینطوری جبهه گرفتید. اگه نظرتون اینه که معماری مهندسی تره خوب دلیل بیارید شاید قانع بشیم.

nazilovelorn

عضو جدید
مهندسی معماری؟!؟!؟!؟!؟!:w00:
از کی تا حالا آرشیتکت ها شدن مهندس؟؟!؟!؟
:w39:

قابل توجه شما دوست عزیز عرض کنم که :

اصولا مهندس به فردی گفته می شود که با هندسه سر و کار داشته باشد و اگر در رشته ها یه نیم چه نگاه هم بندازید متوجه خواهید شد که معمارها مهندس هستند نه کس دیگر.

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بيخيال چرا عصباني ميشي:w24:

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز

اصولا مهندس به فردی گفته می شود که با هندسه سر و کار داشته باشد و اگر در رشته ها یه نیم چه نگاه هم بندازید متوجه خواهید شد که معمارها مهندس هستند نه کس دیگر.

در رابطه با معنی لغوی شما درست میگید. ولی اونچیزی که تو دنیا در مورد مهندسی مربوط میشه اصولا به رشته ای که محاسبات، طراحی، تحلیل و ... توش بیشتر باشه مهندسی تره. شما میشه بگید کدوم درستون تحلیل داره؟
استاتیک؟ استاتیک سخته؟ استاتیک همون درسیه که شما بهش میگید افتاتیک و اصولا معزلی شناخته میشه برای بچه های معماری در حالی که تو رشته مکانیک آبکی ترین درس و پایه ای ترین درس اصلی استاتیکه. تحلیل و طراحی همراه با محاسبه فنی از استاتیک تو مکانیک شروع میشه ولی تو معماری با استاتیک تموم میشه.
اینم باید بگم تا اونجایی که من با بچه های معماری سر و کار داشتم خودشونو تافته ای جدا بافته میدونن و کلا رو رشته شون خیلی حساسن و تو هر دانشگاهیم تحصیل کنن اعم از آزاد یا دولتی خیلی خودشونو تحویل میگیرن. مثلا بچه هایی که تو دانشگاه آزاد قزوین معماری میخونن ادعاشون در حد معماری سوربن فرانسه و حتی بیشتره. حالا من از شما سوال میکنم چرا همچین حسی دارید؟ فقط فحشمم ندیدیدا!
البته موضوع تاپیک ربطی به این مسئله نداشت ولی نمیدونم چرا مطرح شد.

nazilovelorn

عضو جدید
دوستان میشه یکی دقیقا هدف این تایپک رو مشخص کنه؟؟؟

من به شخصه نظرم رو که اطمینان کامل بهش داشتم رو گفتم ولی میخوام ببینم هدف چیه؟؟؟؟

nazilovelorn

عضو جدید
در رابطه با معنی لغوی شما درست میگید. ولی اونچیزی که تو دنیا در مورد مهندسی مربوط میشه اصولا به رشته ای که محاسبات، طراحی، تحلیل و ... توش بیشتر باشه مهندسی تره. شما میشه بگید کدوم درستون تحلیل داره؟
استاتیک؟ استاتیک سخته؟ استاتیک همون درسیه که شما بهش میگید افتاتیک و اصولا معزلی شناخته میشه برای بچه های معماری در حالی که تو رشته مکانیک آبکی ترین درس و پایه ای ترین درس اصلی استاتیکه. تحلیل و طراحی همراه با محاسبه فنی از استاتیک تو مکانیک شروع میشه ولی تو معماری با استاتیک تموم میشه.

ببخشید دوست عزیز شما اصل رو رها کردید چسبیدید به فرع.

ما تو کشورمون به افرادیکه تزریقات انجام میدن چی میگیم؟؟؟ دکتر

ایا منظورمون دقیقا این کلمه است حالا یه عده ای اسم خودشون رو میزارن مهندس ما باید قبول کنیم که مهندسن .

برام جالبه که تعریف رو قبول دارید بعد ربط میدید به استاتیک !!!حالا بر فرض مثال یه عده با استاتیک مشکل دارن خب که چی؟؟؟؟

rm_arch

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سعید جان حرص نخور ...
بنده بس که کارای اقوام معمارمون رو کردم دیگه خودم یه پا معمارم. از کقوا خیس کردن و چسبوندن رو شاسی تا رنگ آمیزی!! از راندو تا طرح سه ....
خوش به حالتون که نقاشی میکنین و حال میکنین!:cry:

دي شيخ با چراغ همي گشت گرد شهر / کز ديـو و دد ملولم و انسانم آرزوست / گفتند يافت مي‌نشود جسته‌ايم ما / گفت آن که يافت مي‌نشود آنم آرزوست
- مولوی
انسان بودن مهمه نه ............ مهندس بودن

nazilovelorn

عضو جدید
اینم باید بگم تا اونجایی که من با بچه های معماری سر و کار داشتم خودشونو تافته ای جدا بافته میدونن و کلا رو رشته شون خیلی حساسن و تو هر دانشگاهیم تحصیل کنن اعم از آزاد یا دولتی خیلی خودشونو تحویل میگیرن. مثلا بچه هایی که تو دانشگاه آزاد قزوین معماری میخونن ادعاشون در حد معماری سوربن فرانسه و حتی بیشتره. حالا من از شما سوال میکنم چرا همچین حسی دارید؟ فقط فحشمم ندیدیدا!

دوست عزیز من هم شامل همون دانشگاهی که فرمودید هستم: دانشگاه ازاد قزوین

ولی واقعا حرفتون رو درک نمی کنم نمیدونم با کجای قضیه مشکل دارید؟

مگه بده ادم به رشتش حساس باشه؟

یعنی شما هیچ حسی نسبت به رشتتون ندارید؟

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید دوست عزیز شما اصل رو رها کردید چسبیدید به فرع.

ما تو کشورمون به افرادیکه تزریقات انجام میدن چی میگیم؟؟؟ دکتر

ایا منظورمون دقیقا این کلمه است حالا یه عده ای اسم خودشون رو میزارن مهندس ما باید قبول کنیم که مهندسن .

برام جالبه که تعریف رو قبول دارید بعد ربط میدید به استاتیک !!!حالا بر فرض مثال یه عده با استاتیک مشکل دارن خب که چی؟؟؟؟

1 - اصل چی بود؟ :surprised:

2 - منظور منم همینه!

3 - چرا میزنی؟ من تعریف خودمو از مهندسی عنوان کردم بعد رشته معماریو با تعریف خودم توضیح دادم.

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم جواب دندان شکن....................
http://seddighatelier.com/site/default.aspx
http://www.iacenter.ir/
http://www.memarinews.com/
http://www.omidazeri.com/
http://www.oam.ir/
http://mehrazi.ir
WWW.MEMARAN.IR
شما هم دارید بفرمایید...
شما برید با موتور پیکان کار کنید.....بنزا ببینید که نمیدونید موتورش کدومشه چه برسه طراحی.......
بعدشم شیمی دانای محترم میان بنزین درست کنن میزنن یهو الکل کشف میکنن........

nazilovelorn

عضو جدید
1 - اصل چی بود؟ :surprised:

2 - منظور منم همینه!

3 - چرا میزنی؟ من تعریف خودمو از مهندسی عنوان کردم بعد رشته معماریو با تعریف خودم توضیح دادم.

ببخشید من اصلا نزدم اتفاقا بحث برام جالب شد اصل منظورم تعریف کلمه مهندسی بود .

لطفا شما هم جواب بدید.

butterfly_سبز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اصولا هر کسی که کار طراحی و اندازه گیری انجام بده میشه مهندس . .
معمار ها هم کارای طراحی و اندازه گیری انجام میدن . .. پس مهندسن . . .!
فکر کنم مهندس یعنی کسی که ماشین و یا سازه طراحی کنه و بسازه! معمارها معمولا هنرمندند البته با ارفاق!

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من هم شامل همون دانشگاهی که فرمودید هستم: دانشگاه ازاد قزوین

ولی واقعا حرفتون رو درک نمی کنم نمیدونم با کجای قضیه مشکل دارید؟

مگه بده ادم به رشتش حساس باشه؟

یعنی شما هیچ حسی نسبت به رشتتون ندارید؟

اینم جواب دندان شکن....................
http://seddighatelier.com/site/default.aspx
http://www.iacenter.ir/
http://www.memarinews.com/
http://www.omidazeri.com/
http://www.oam.ir/
http://mehrazi.ir
WWW.MEMARAN.IR
شما هم دارید بفرمایید...
شما برید با موتور پیکان کار کنید.....بنزا ببینید که نمیدونید موتورش کدومشه چه برسه طراحی.......
بعدشم شیمی دانای محترم میان بنزین درست کنن میزنن یهو الکل کشف میکنن........

نگفتم معماریا زیاد حساسیت نشون میدن رو رشته شون! البته فقط شما دانشجو ها نیستید. استاداتونم دیدم. همینطورین. خب اشکالی نداره. بد هم نیست خیلی زیاد. ولی حرص نخورید خیلی. دنیا ارزش این حرفارو نداره.

nazilovelorn

عضو جدید
دوستان عزیز لطفا درست و صحیح جواب بدید تا به کسی بر نخوره.

فکر نمیکردم بحث جالبی باشه ولی الان احساس میکنم که بحث خیلی خیلی خوبی میتونه باشه

من الان دیگه نیستم ولی حتما میام به این بحث ها ادامه میدم شاید دیدگاه هم باشگاهیای خودمون عوض بشه ...

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من اصلا نزدم اتفاقا بحث برام جالب شد اصل منظورم تعریف کلمه مهندسی بود .

لطفا شما هم جواب بدید.

عرض کردم خدمتتون. مهندسی تحلیل و طراحی همراه با محاسبه فنی هست. چیزی که معماری بهره ی کمی ازش برده. بیشتر هنره تا علم. خوب این چیز بدی نیست. البته این تعریف منه.

butterfly_سبز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

جوابتو این پایین خیلی قشنگ ابوالفضل میگه:
دمت گرم:gol:
دوستان میشه یکی دقیقا هدف این تایپک رو مشخص کنه؟؟؟

من به شخصه نظرم رو که اطمینان کامل بهش داشتم رو گفتم ولی میخوام ببینم هدف چیه؟؟؟؟
منم نمیدونم اما احساس کردم پایه کل کل باهالیه!
ناراحت میشی اگه ما هم مهندس باشیم؟؟؟؟؟
نه ناراحت که نه اما حقیقت یه چیزه دیگه است!
دي شيخ با چراغ همي گشت گرد شهر / کز ديـوو دد ملولم و انسانم آرزوست / گفتند يافت مي‌نشود جسته‌ايم ما / گفت آن که يافتمي‌نشود آنم آرزوست
- مولوی
انسان بودن مهمه نه ............ مهندس بودن
:w47:
نگفتم معماریا زیاد حساسیت نشون میدن رو رشته شون! البته فقط شما دانشجو ها نیستید. استاداتونم دیدم. همینطورین. خب اشکالی نداره. بد هم نیست خیلی زیاد. ولی حرص نخورید خیلی. دنیا ارزش این حرفارو نداره.
:gol::gol:

بالا