ترفند های مربوط به:AUTOCAD

ترفند های مربوط به:AUTOCAD

• عالي

رای: 116 65.9%
  • خوب

رای: 51 29.0%
  • متوسط

رای: 9 5.1%
  • ضعيف

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    176

maryam28

عضو جدید
سلام دوستان
برنامه کد 2009 ریختم صفحه اش سفیده
از viwe/visual styles/2d رفتم اما بازم درست نشد
اگه میشه راهنماییم کنید
ممنون

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
op bezan
az panjereh baz shode
tabe display ro baz kon
dokme color ro bezan
az ghesmate samte chap 2d model space
az ghesmate vasat uniform background
va az ghesmate samte rast range meshki ro entekhab kon

memar_sh

عضو جدید
سلام
اینجا قرار دستور های تخصصی بنوسین نه رفع اشکال
حا لا این دستور داشته باشین
overkill
این دستور برای خط های روی هم افتاده خیلی مناسب وخخط های زیری با اجرای این فرمان پاک میشه

hadi2643

کاربر بیش فعال
با سلام یه سوال داشتم
در و پنجره های آماده ای که دانلود میکنیم رو اگه بخواهیم به اندازه دلخواه در بیاریم مثلا 1.20 یا 1.30 از چه فرمانی و چه جوری باید انجامش بدیم ممنون.

دوست عزیز با فرمان scale حالت Reference
فرمان را با تایپ sc فعال می کنید موضوع را انتخاب می کنید و یک نقطه در روی شکل می زنید بعد r تایپ کرده با ماوس فاصله ای رو که می خواهید تغییر دهید مشخص کنید بعد از مشخص کردن فاصله عددی رو که می خواهید آن فاصله به خود بگیرد تایپ کرده اینتر می کنید :gol:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بازیابی انتخاب ها

بازیابی انتخاب ها

سلام-وقتی یکسری ابجت را سلکت کردید و خواستید مجددا ازش استفاده کنید و یا سهوا از حالت انتخاب بیرون امد میتوانید باp اینتر بازیابی کنید.
مثال: har farmani:co enter... p enter
سلکت ها پیدا میشوند!
البته در ورژن های بالای 2010 جواب میدهد.

آخرین ویرایش:

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام-وقتی یکسری ابجت را سلکت کردید و خواستید مجددا ازش استفاده کنید و یا سهوا از حالت انتخاب بیرون امد میتوانید باp اینتر بازیابی کنید.
مثال: har farmani:co enter... p enter
سلکت ها پیدا میشوند!
البته در ورژن های بالای 2010 جواب میدهد.
در همه ورژن ها کار میکنه
L اینتر هم اخرین موضوع ایجاد شده و ترسیم شده رو انتخاب میکنه
متشکرم

Amir__Khan

عضو جدید
سلام
قبلا یک دستور یک کلمه ای تایپ میکردم که اتوکد 2007 از حالت 3بعدی به 2 بعدی تبدیل میکردم و حالا اونو فراموش کردم میشه یکی کمک کنه ؟؟؟

hadi2643

کاربر بیش فعال
با سلام دوست من ، اینجا که من کار می کنم عرفش اینه که مثلاً 1 متر رو 1 می نویسن نیم متر رو 0.5 می نویسن
بعد تو چاپ تو کادر بالا 1 می نویسن
تو کادر پائین 0.1 می نویسن موقع پرینت 1.100 میشه

ixabedi

کاربر فعال
با سلام دوست من ، اینجا که من کار می کنم عرفش اینه که مثلاً 1 متر رو 1 می نویسن نیم متر رو 0.5 می نویسن
بعد تو چاپ تو کادر بالا 1 می نویسن
تو کادر پائین 0.1 می نویسن موقع پرینت 1.100 میشه
مرسی دو سوال دارم
1) چرا برای مقیاس یک صدم در کادر پایین مربوط به مقیاس در پنجره پرینت 0.1 وارد می کنید؟
2)اگر نقشه ما مقیاس ش یک دهم باشه چطوری باید عمل کرد؟ مثلا 2 متر را چند وارد کنیم؟همچنین در موقع پرینت چه عددی رادر کادر پایین جهت پرینت با مثیاس یک دهم باید وارد کرد؟

hadi2643

کاربر بیش فعال
مرسی دو سوال دارم
1) چرا برای مقیاس یک صدم در کادر پایین مربوط به مقیاس در پنجره پرینت 0.1 وارد می کنید؟
2)اگر نقشه ما مقیاس ش یک دهم باشه چطوری باید عمل کرد؟ مثلا 2 متر را چند وارد کنیم؟همچنین در موقع پرینت چه عددی رادر کادر پایین جهت پرینت با مثیاس یک دهم باید وارد کرد؟
با سلام
1- برای اینکه شما تو کادر کوچیکه کنار که mm میلیمتر رو انتخاب کنید بعد 1 بدید به این معنیه که 1 میلیمتر روی نقشه برابر با 0.1 متر
2- پیشنهاد من به شما اینه که خودتون رو در گیر مقیاسها نکنید و زیاد بالا پائینشون نکنید چون ممکنه که به اشتباه بیفتید (البته هر جور راحتی)
شما می تونی 1/100 ترسیم کنی بعد برا پرینت کادر بالا رو 1 می نویسی و تو کادر پائین می نویسی 0.01
امیدوارم کمکتون کرده باشم

hadi2643

کاربر بیش فعال
مرسی هادی جان...
یه سوال دیگه
برای تغییریا سوئیچ از فضای دو بعدی به سه بعدی چکار باید کرد؟
با سلام
منظورتو متوجه نشدم ولی اگه بخوای از دو بعدی بدون رفتن به منوی viwe به سه بعدی بری کافیه کلید shift رو پائین نگه داری و غلطک وسط ماوس را پائین نگه داری بعد ماوس رو در همون حالت جابجا کنی
من اینطوریشو بلدم اگه راه دیگه ای داره نمی دونم

ixabedi

کاربر فعال
با سلام
منظورتو متوجه نشدم ولی اگه بخوای از دو بعدی بدون رفتن به منوی viwe به سه بعدی بری کافیه کلید shift رو پائین نگه داری و غلطک وسط ماوس را پائین نگه داری بعد ماوس رو در همون حالت جابجا کنی
من اینطوریشو بلدم اگه راه دیگه ای داره نمی دونم
مرسی...منظور همین بود
یه محیط 3 بعدی دیگه هم وجود داره که زمینه اش طوسی شبیه عکس زیر
نمیشه کاری کرد که از دو بعدی به محیط 3 بعدی با زمینه طوسی وارد شد؟
شما ترسیمات 3 بعدی را درکدام محیط انجام میدید سیاه یا طوسی؟

hadi2643

کاربر بیش فعال
مرسی...منظور همین بود
یه محیط 3 بعدی دیگه هم وجود داره که زمینه اش طوسی شبیه عکس زیر
نمیشه کاری کرد که از دو بعدی به محیط 3 بعدی با زمینه طوسی وارد شد؟
شما ترسیمات 3 بعدی را درکدام محیط انجام میدید سیاه یا طوسی؟

سلام فرقی نمی کنه سرعت جابجائی موضوعات تو حالت مشکی بیشتره
من با هر دوش کار می کنم

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام!چون به جواب فوری نیاز داشتم گفتم اینجا سوالمو بپرسمچیکارکنم فونتای فارسی رو تو کد نشون بده؟ فونت دارم؛ فایلو ریکاوری هم کردم ولی بازم فونتا رو علامت سوال نشون میده!!
سلام
شما باید style نوع فونتت رو ویرایش کنی چون اینطور که معلومه نوع فونت مورد نظر رو نداری
برای اینکار از منوی format گزینه text style رو بزن در قسمت styles لایه نوع فونتت رو انتخاب کن بعد در قسمت font name یه نوع فونتی که توی perveiw
عبارات فارسی رو که دیدی انتخاب کن
ولی باید به این نکته توجه کنی که عبارتی که توی پنجره perveiw میبینی باید (ش ش ذ ذ ز ز ی) باشه ممکنه حروف فارسی آخر نباشه
بعد از انتخاب نوع فونت درست گزینه backwards رو باید فعال کنی

#architect#

عضو جدید
این راهی که گفتی رو رفتم بازم نشون نمیده. قبلا یبار درست شده بود ولی نمیدونم ازکدوم قسمت رفتم که نشون داد!! الان هرکار میکنم نمیشه
راهش همون هستش که دوستمون تو پست قبلی گفت اگر این راه جواب نداده احتمالاً شما اون فونت رو نداری .... فونت تهیه کن بریز تو قسمت فونت اتو کد ایشالا درست میشه;)

power of one

عضو جدید
با سلام و تشکر از همه دوستان که صمیمانه به دوستاشون اطلاعات میدن خواستم یه سوال بپرسم شاید خیلی ساده باشه ولی ذهن منو شاید ماههاست مشغول خودش کرده، موقع باز کردن فایل اتوکد با پیغامی مواجه میشم که پس از اینتر زدن وارد فایل میشم ولی این پیغام همیشه موقع باز کردن اون فایل خاص همیشه میاد و من هم همیشه ردش میکنم
یه پنجره باز میشه واین فایل و میخوادdir.shx

power of one

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز....
می خوام یه ترفند ساده بهتون یاد بدم که می دونم خیلیا بلدند اما برا تازه کارا گذاشتم حالشو ببرند.
بعضیا عادت دارند که از یک نوع Layerبرای کاراشون استفاده کنند مثلآ در ها رو قرمز می دند یا پنجره ها آبی یا خط برش رو زرد...حالا فکر کنید می خواهید برید از یه سیستم غیر از سیستم خودتون استفاده کنید ولی اتوکد اونجا تنظیمات اتوکد سیستم شما رو نداره...میخوام ترفندی یاد بدم که شما با ساختن یه فایل تنظیمات Layerخودتونو تو هر سیستمی بتونید استفاده کنید....
برا اینکار وقتی پنجره layerرا باز کردید در حالی که لایه هاتونو ساخته باشید

1.کلیک راست وسط صفحه و انتخاب گزینه ی Save Layer States…

2.سپس پنجره ی زیر باز می شود.در قسمت New layer state name:اسم دلخواه رو بنویسید
3.در قسمت Descriptionتوضیحی در مورد موضوع مورد نظر.

4.حالا روی دکمه ی Layer states manager کلیک کنید
5.پنجره ی Layer states manager باز می شود و اسمی که انتخاب کرده بودید رو می تونید مشاهده کنید.
6.روی دکمه ی Exportکلیک کرده و پنجره ی جدیدی باز می شود

7.نامی را که مشخص کردهاید می بینید و یک نکته اینکه پسوند این نوع فابل ها lasمی باشد
8.فایل را در هر قسمتی از رایانه می خواهید Save کنید.

کلیک راست کردم ولی ظاهرا اتوکد 2007 این مورد رو نداره، درسته یا اگه داره کجاست؟

#architect#

عضو جدید
با سلام و تشکر از همه دوستان که صمیمانه به دوستاشون اطلاعات میدن خواستم یه سوال بپرسم شاید خیلی ساده باشه ولی ذهن منو شاید ماههاست مشغول خودش کرده، موقع باز کردن فایل اتوکد با پیغامی مواجه میشم که پس از اینتر زدن وارد فایل میشم ولی این پیغام همیشه موقع باز کردن اون فایل خاص همیشه میاد و من هم همیشه ردش میکنم
یه پنجره باز میشه واین فایل و میخوادdir.shx
این مشکل به خاطر یک ویروس که اصطلاحاً به اون ویروس کد میگن (اسم دقیقشو الان یادم نیست) ایجاد میشه خود ویروس به راحتی به وسیله آنتی ویروس پاک میشه ولی این پیغام روی اون فایل باقی میمونه.
یه ویروس دیگه هم هست که وقتی اتوکد به اون مبتلا میشه موقعی که یک فایل رو باز میکنی تو مرحله آخر لود کردن تا وقتی دکمه Esc رو نزنی فایل رو باز نمیکنه

#architect#

عضو جدید
salam
mikhastam az shoma dostan soal konam k chandin sale cad kar kardin 2 in ghesman dar morede saritar keshidan ye pelan ya maghta tozih bedin o begid
man khodam cad baladam vali faghat dasturaro baladam mikham bebinam shomaha k chandin sale kar mikonid ba in tarfanda chetori pelan o maghtao ....ina mikeshid
mamnoon misham age dar in zamine kasi komaki kone be dostan
با اجازه دوستان و اساتید گرامی
به نظر من سریع ترین راه کار کردن با کد کارکردن با کیبورد هستش این سریع ترین راهه
برای کشیدن مقطع و نما من همیشه از Xline استفاده میکنم .

#architect#

عضو جدید
مرسی دو سوال دارم
با تایپ un و زدن اینتر شما میتونی همه ی تنظیمات مربوط به اندازه ها رو تنظیم کنید ولی من هم با نظر دوست عزیزhadi2643 موافقم زیاد با مقیاس ور نرید بهتره چون حتماً به مشکل می خورین(باز هم میل خودتون)
این فرمانی هم که من گفتم برای بلوک کردن یک فایل واستفاده از اون در نرم افزار های دیگه مثل REVIT خیلی کاربرد داره.

hadi2643

کاربر بیش فعال
با اجازه دوستان و اساتید گرامی
به نظر من سریع ترین راه کار کردن با کد کارکردن با کیبورد هستش این سریع ترین راهه
برای کشیدن مقطع و نما من همیشه از Xline استفاده میکنم .
سلام من با نظر شما موافقم
یه نکته بگم من خودم از ترکیب آیکون و کیبورد استفاده می کنم اونم امتحان کن :gol:

shiva33

عضو جدید
مرسی از دوستان بله همینطور که میگید هست
ولی من گفتم اگه هر کسی بگه واسه کشیدن پلان و .... از چه دستور هایی استفاده میکنه (مثلا واسه کشیدن پلان از rec , Offcetاستفاده میکنیم )تا سریعتر کار انجام بشه تا از line فک کنم راه خوبی باشه البته من تو کار اساتید دخالت نمیکنم مرسی که پستم رو خوندید فونت فارسی نداشتم ببخشید

#architect#

عضو جدید
مرسی از دوستان بله همینطور که میگید هست
ولی من گفتم اگه هر کسی بگه واسه کشیدن پلان و .... از چه دستور هایی استفاده میکنه (مثلا واسه کشیدن پلان از rec , Offcetاستفاده میکنیم )تا سریعتر کار انجام بشه تا از line فک کنم راه خوبی باشه البته من تو کار اساتید دخالت نمیکنم مرسی که پستم رو خوندید فونت فارسی نداشتم ببخشید
باید اینو بگم که کار کردن با اتوکد تقریباً یه جورایی سلیقه ای هستش هر کس یه جوری کار میکنه بعضی ها با کیبورد بعضی ها با موس
برای استفاده از فرمان ها هم بستگی به پروژه داره
به نظره من باید تمام فرمان ها رو به خوبی بلد بود تا به موقع سریع ترین فرمان رو به کار برد.

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید شما ها هم مثل من موقعی که پلان رو جابه جا می کنین اندازه گذاری هاتون بهم بخوره

و دوباره کاری بکنین و دوباره اندازه گذاری بکنین

یه ترفند ساده اینه که تو خط فرمان dda رو تایپ کنین و اینتر بزنین و کل نقشه هاتونو کیلیک کنین و دوباره اینتر بزنین دیگه این موقع هنگام کپی کردم و جابه جا کردن

اندازه گذاری هاتون به هم نمی خوره ;)

behnammaksaee

عضو جدید
دستور scale دوستان عزیز لطف کردن و گفتن اما نه بصورت کامل اگه اجازه هست میخوام کاملشو بگم

دستور scale دوستان عزیز لطف کردن و گفتن اما نه بصورت کامل اگه اجازه هست میخوام کاملشو بگم

سلام خسته نباشید دستور scale دوستان عزیز لطف کردن و گفتن اما نه بصورت کامل اگه اجازه هست میخوام کاملشو بگم بهتون . همون طور که همه مون میدونیم این دستور برای تغیر مقیاس نقشه ها استفاده میشه روش اجرای دستور به این صورته که ما میتونیم با وارد کردن متن کامل دستور scaleیا مخفف آنsc رو داخل com mandدرخط فرمان و زدن کلید اینتر این دستور رو اجرا کنیم.یا ما میتواتیم از نوار ابزارmodifyنیز این دستور رو اجرا کنیم که شکل این دستور به صورت یک مربع هست که یک چهارم آن سفیده . وبقیش آبی رنگه خوب پس از اجرای دستور .اتوکد به ما میگه کدوم آبجکت رو میخواید scaleکنید.ما نیز باید آبجکتمون رو انتخاب و کلید اینتر رو فشار بدیم.سپس اتوکد از ما می پرسه از کدوم نقطه مقیاس آبجکت مورد نظر باید تغییر کنه ما باید یه نقطه رو برای انجام عملیات انتخاب کنیم.پس از انتخاب نقطه مورد نظر اگر بخواهیم آبجکت قبلی ما با مقیاس قبلی هم باقی بمونه ابتداcرو به معنی cpoy وارد میکنیم.وسپس حرف R رابه معنیReference وارد میکنیم Referenceرو برای تغییر مقیاس وارد میکنیم.پس از زدن R اینتر رو فشار میدیم به عنوان مثال اگر بخواهیم یک نقشه رو از مقیاس 1.100به مقیاس 1.500تقسیم کنیم ابتدا مقیاس 1.100 را بصورت 100/1ومقیاس1.500رو هم به همین صورت یعنی1/500وارد میکنیم.و سپس اینتر رو فشار میدیم.با انجام این مراحل مقیاس آبجکت ما تغییر میکنه.ضمنا اگر بخواهیم یک COPY از آبجکت اولیه ما یااصل آبجکت ما باقی نماند حرف Cیا COPYرو قبل از Rوارد نمیکنیم.امید وارم مفید باشه.شب بخیر

behnammaksaee

عضو جدید
اتربیون ادیتور

اتربیون ادیتور

سلام دوست عزیز اتربیون ادیتور مربوط نرم افزار تریدی مکس میشه فکر کنم مایاهم پنجره اتربیوت ادیتور رو داشته باشه ولی داخل کد نمیدونم تا حالا ندیدم.تحقیق میکنم بهتون خبر میدم ؟