تبريز شهر بدون گدا در جهان (برای دوستان تبریزی)

AVINA

عضو جدید
تمامی این مشکلات برمیگرده به فرهنگ مردم ایران در قبال ترکها

چرا خواهر من میگه میخوام با بچه ام فارسی حرف بزنم ؟ چون یکی از معلم های اینو بهش گفته!
گفته بچه های که در مهد و امادگی اصلا فارسی بلد نیستن دچار مشکلات یادگیری و عدم انعطاف میشند

چرا دخترها برای این که لهجه خودشونو یا زبون خودشونو قایم کنن فارسی حرف میزنن؟؟ چون اینقدر تو جامعه مسخره شده که دیگه نمیخواهد اینجوری باهاش رفتار بشه میخواهد اعتماد به نفسشو جبران کنه

چرا جونهای ما شعار تراختور تراختور باید بدهند؟؟ چون تراکتور سازی از فوتبال گذشته شده یک وسیله تا جونها حرفهای خودشونو نفرت خودشونو نشون بدهند

مشکلات رو خودمون درست کردیم و حالا وقتی می اییم این تو تاپیک ها رو میبینیم شروع میکنیم به سرکوب
نکته جالب اینه که فارس زبانان عزیز فکر میکنن چون زبان رسمی کشور فارسی هست پس هیچ کس حق صحبت و اظهار نطر در مورد سایر زبانها و اقوام رو نداره!
باز یادم اومد....
برم باز به بابام گیر بدم که چرا ترکی یادم نداد
ای بابا
کاش خودم بلد بودم...بچم پیشکش

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
تمامی این مشکلات برمیگرده به فرهنگ مردم ایران در قبال ترکها

چرا خواهر من میگه میخوام با بچه ام فارسی حرف بزنم ؟ چون یکی از معلم های اینو بهش گفته!
گفته بچه های که در مهد و امادگی اصلا فارسی بلد نیستن دچار مشکلات یادگیری و عدم انعطاف میشند

چرا دخترها برای این که لهجه خودشونو یا زبون خودشونو قایم کنن فارسی حرف میزنن؟؟ چون اینقدر تو جامعه مسخره شده که دیگه نمیخواهد اینجوری باهاش رفتار بشه میخواهد اعتماد به نفسشو جبران کنه

چرا جونهای ما شعار تراختور تراختور باید بدهند؟؟ چون تراکتور سازی از فوتبال گذشته شده یک وسیله تا جونها حرفهای خودشونو نفرت خودشونو نشون بدهند

مشکلات رو خودمون درست کردیم و حالا وقتی می اییم این تو تاپیک ها رو میبینیم شروع میکنیم به سرکوب
نکته جالب اینه که فارس زبانان عزیز فکر میکنن چون زبان رسمی کشور فارسی هست پس هیچ کس حق صحبت و اظهار نطر در مورد سایر زبانها و اقوام رو نداره!
همه اینا درست ولی شما قبول داری اصلا کار درستی نیست بعضی ها تو تبریز به مردم گیر میدن که چرا فارسی حرف میزنی ؟؟

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز یادم اومد....
برم باز به بابام گیر بدم که چرا ترکی یادم نداد
ای بابا
کاش خودم بلد بودم...بچم پیشکش
بابای شما در حق شما خیانت کرده
چون حداقلش این بود که یک زبون دیگه هم بلد بودین

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حاجی

نه هنوز هم هستند البته با یک لیوان پر اب کنارشون

سلام برادر

من هر وقت اومدم تبریز رفتیم توی بازار قدیمی اینا رو دیدم حالم بهم خورده!
فکر کنم از خیابان شمس تبریزی میشه بری برای بازار. درسته؟ (البته از خیابان تربیت هم میشه.)

Turk-oglu

مدیر بازنشسته

چون میبینم بعضی های دیگه تو شهر خودشون به ترکی حرف زدن ما گیر میدن

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه اینا درست ولی شما قبول داری اصلا کار درستی نیست بعضی ها تو تبریز به مردم گیر میدن که چرا فارسی حرف میزنی ؟؟

دلیلش کاملا واضحه

وقتی من میام تهران با من ترکی حرف میزنن؟

شما وقتی میرین انگلستان با شما فارسی حرف میزنن؟

چرا وقتی میرین ترکیه دنبال مترجم هستین؟ فرق ترک های ترکیه با ترک های ایران چیه؟ خونشان رنگی تر است؟نه فقط چون زبان رسمی ایران فارسیه باید همه فارسی حرف بزنن

چرا در کشوری مثل سویس یا المان مردم 2 یا 3 زبان بلدند؟

حالا برگردیم به ایران

ما هم نمیگیم وقتی امدین تبریز با ما ترکی حرف بزنین اما در قبال این لطفی که بهتون میکنن و با شما فارسی حرف میزنن قدر این محبت را بدانید نرین بگین من ازشون ادرس پرسیدم گفتند من نمیشناسمش

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره توالت فرنگی ایستاده:biggrin:
دقیقا
الان خواب هست
میخواین برم تو خواب بابا جونمو خفه کنم؟
اره با ملافه خفه اش کن;)
سلام برادر

من هر وقت اومدم تبریز رفتیم توی بازار قدیمی اینا رو دیدم حالم بهم خورده!
فکر کنم از خیابان شمس تبریزی میشه بری برای بازار. درسته؟ (البته از خیابان تربیت هم میشه.)
از نظر دینی مشکل داره؟

AVINA

عضو جدید
بی خیال !!! .... خب اشتباه اون رو تو جبران کن .... برو یاد بگیر ... این همه منبع خوب
داداشام بلدن
اما من فقط یکم میفهمم..بلد نیستم حرف بزنم
خیلی دوس دارم بلد باشم
آخه هر چی باشه ترکم و باید اصل خودمو حفظ کنم...
...
داداش بزرگم با دختر کوچولوش ترکی صحبت میکنه...اون بیشتر از من بلده....دو سالشه....خیلی بانمک حرف میزنه

GAME_OVER

کاربر ممتاز
دلیلش کاملا واضحه

چرا وقتی میرین ترکیه دنبال مترجم هستین؟ فرق ترک های ترکیه با ترک های ایران چیه؟ خونشان رنگی تر است؟نه فقط چون زبان رسمی ایران فارسیه باید همه فارسی حرف بزنن

حالا برگردیم به ایران

ما هم نمیگیم وقتی امدین تبریز با ما ترکی حرف بزنین اما در قبال این لطفی که بهتون میکنن و با شما فارسی حرف میزنن قدر این محبت را بدانید نرین بگین من ازشون ادرس پرسیدم گفتند من نمیشناسمش
چرا توقع دارین وقتی میرین تهران باهاتون ترکی حرف بزنن ..
وقتی من ترکی بلد نیستم آخه چه جوری ترکی حرف بزنم ؟؟
خوب زبان رسمی واسه همین روزاس دیگه ..
شما تو شهر خودت که همه ترکن ترکی حرف بزن تو تهران که فارسن فارسی حرف بزن ..
این کجاش توهین به شماهاست ..
در مورد آدرسم تو همه شهرا این چیزا پیدا میشه من قبلاً هم اینو گفتم ..
ولی این اخلاق رو فقط تو شهرای ترک نشین دیدم که به آدم گیر میدن که چرا ترکی حرف نمیزنی ..
-------------------
در ضمن آقای tork-oglu امضای خودت توهین به فارسا نیست؟

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
دلیلش کاملا واضحه

حالا برگردیم به ایران

قربون آدم چیز فهم
دو ساعت این حرفا رو من میگم ... اونا رو ول کردن گیر دادن به این که چرا من قبلا بعضیا رو ندیدم ولی همشون رو دیدم...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداشام بلدن
اما من فقط یکم میفهمم..بلد نیستم حرف بزنم
خیلی دوس دارم بلد باشم
آخه هر چی باشه ترکم و باید اصل خودمو حفظ کنم...
...
داداش بزرگم با دختر کوچولوش ترکی صحبت میکنه...اون بیشتر از من بلده....دو سالشه....خیلی بانمک حرف میزنه
خوب شما هم یاد بگیرین از همون ها یاد بگیرین
هیچ کشوری بدون اتکا به فرهنگ خودش پیشرفت نکرد
فقط قارچ هویت نداره بقیه هویت دارند

• Like
واکنش ها: Sarp

AVINA

عضو جدید
خوب شما هم یاد بگیرین از همون ها یاد بگیرین
هیچ کشوری بدون اتکا به فرهنگ خودش پیشرفت نکرد
فقط قارچ هویت نداره بقیه هویت دارند
چشم
از فردا تو خونه اولتیماتوم میدم فارسی ممنوع
بخدا سعی کردم
کمکم نمیکنن

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا توقع دارین وقتی میرین تهران باهاتون ترکی حرف بزنن ..
وقتی من ترکی بلد نیستم آخه چه جوری ترکی حرف بزنم ؟؟
خوب زبان رسمی واسه همین روزاس دیگه ..
شما تو شهر خودت که همه ترکن ترکی حرف بزن تو تهران که فارسن فارسی حرف بزن ..
این کجاش توهین به شماهاست ..
در مورد آدرسم تو همه شهرا این چیزا پیدا میشه من قبلاً هم اینو گفتم ..
ولی این اخلاق رو فقط تو شهرای ترک نشین دیدم که به آدم گیر میدن که چرا ترکی حرف نمیزنی ..
-------------------
در ضمن آقای tork-oglu امضای خودت توهین به فارسا نیست؟

من توقع ندارم وقتی رفتم تهران با من ترکی حرف بزنند!!!
من به داشته های خودم قانع هستم

اگر بدونن شما ترکی بلدین 100% گیر میدهن اما اگر بدونن بلد نیستین امکان نداره حتی 1 %
من دوستای ترکیسم خفنی داشتم که وقتی میرسیدند به یک شخص فارس باهاش جوری فارسی حرف میزدند که تو نمیفهمیدی این تورکه
قرار نیست یک نفر خاص رو به کل تعمید بدین
در مورد ادرس من ناراحت نیستم چون همه جا اینجوریه

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من از اینکه فارسی حرف بزنم راحت نیستم. هیچ کس با زبون غیر مادریش راحت نیست.
مردم واسه همین واکنش نشون میدن.
ولی اونجا بیشتر به افرادی گیر داده می شه که ترکی بلدن و فارسی حرف میزنن.
من زیاد دیدم، مشتری فارسی حرف میزنه و معازه دار هم خیلی راحت باهاش ترکی حرف می زنه چون می بینه که اون می فهمه. یه طرف ترکی، یه طرف فارسی.
ولی با یه فارس واقعی حتماً فارسی حرف می زنن.
اما یه مسئله دیگه این که فارس زبان ها انتظار دارن هر جایی که اونا اونجا هستن اگه کسی مخاطبش اون هم نباشه، اونجا فارسی حرف بزنه، اولا تو کلاس بچه های فارس از اینکه ترکا با هم تو کلاس ترکی حرف می زدن ناراحت بودن، احساس می کردن شاید داریم در مورد اونا بد گویی می کنیم، ولی بعداً فهمیدن که نه اصلی این جوری نیست.

GAME_OVER

کاربر ممتاز
من توقع ندارم وقتی رفتم تهران با من ترکی حرف بزنند!!!
من به داشته های خودم قانع هستم

اگر بدونن شما ترکی بلدین 100% گیر میدهن اما اگر بدونن بلد نیستین امکان نداره حتی 1 %
من دوستای ترکیسم خفنی داشتم که وقتی میرسیدند به یک شخص فارس باهاش جوری فارسی حرف میزدند که تو نمیفهمیدی این تورکه
قرار نیست یک نفر خاص رو به کل تعمید بدین
در مورد ادرس من ناراحت نیستم چون همه جا اینجوریه
خدا کنه اینجوری باشه ..
به من که خیلی گیر دادن ..
درضمن این گیر دادن کاری رو درست نمیکنه در مورد اوناییکه ترکن و فارسی صحبت میکنن ..تازه بدتر هم میشه..

AVINA

عضو جدید
من که کلی باهاش حال میکنم
خیلیم خوبیم
خیلیم قشنگ حرف میزنیم(البته ....بجز خودم)
ترک جماعت باحاله

GAME_OVER

کاربر ممتاز
اما یه مسئله دیگه این که فارس زبان ها انتظار دارن هر جایی که اونا اونجا هستن اگه کسی مخاطبش اون هم نباشه، اونجا فارسی حرف بزنه، اولا تو کلاس بچه های فارس از اینکه ترکا با هم تو کلاس ترکی حرف می زدن ناراحت بودن، احساس می کردن شاید داریم در مورد اونا بد گویی می کنیم، ولی بعداً فهمیدن که نه اصلی این جوری نیست.
من که این مدلیشو ندیدم ولی حتما هست دیگه ..
تو جمع ما که ترکا بیشتر جبهه میگرفتن ..
روزای اول که افتضاح .. اگه ما به یه جنایتکار ترک چیزی میگفتیم بهشون بر میخورد ..
دیگه تعصب تا این حدم بده ..
همیشه جبهه میگرفتن در مقابل فارسا .. درحالیکه اون فارسااصلا چیزی نگفته بودن ..
بعد یه مدت خودشون متوجه شدن که نباید اینقد سخت بگیرن و اتفاقا بیشتر از همه با فارسا دوست سدن..
این تعصب زیادی اصلا خوب نیست متاسفانه خیلی ترکا اینطورین..