تا ثیر جنس مقره ها روی ولتاژ

khaksar.ieee

عضو جدید
سلام
من یه سوال در زمینه دکلهای برق دارم میخواستم بدونم چطوری میشه از روی مقره های دکلها فهمید که ولتازشون چند kv هستش نمیدونم چرا کسی نمیاد جواب سوال ها رو بده کسی هست؟

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. هرمقره حدود 10kV ولتاژشه. باید بشماری تعداد مقره هارو بعد ضربدر 10 کنی. جوابش میشه ولتاژ دکل برحسب کیلوولت

khaksar.ieee

عضو جدید
سلام
ممنون ولی اگه 5 مقره باشه یعنی 5 کیلو ولت؟ مگه کمترینش 63 کیلو ولت نیست؟ بنظر میاد یه کم غیر منطقی بیاد

khaksar.ieee

عضو جدید
سلام
ممنون ولی اگه 5 مقره باشه یعنی 5 کیلو ولت؟ مگه کمترینش 63 کیلو ولت نیست؟ بنظر میاد یه کم غیر منطقی بیاد

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال در زمینه دکلهای برق دارم میخواستم بدونم چطوری میشه از روی مقره های دکلها فهمید که ولتازشون چند kv هستش نمیدونم چرا کسی نمیاد جواب سوال ها رو بده کسی هست؟
سلام. هرمقره حدود 10kV ولتاژشه. باید بشماری تعداد مقره هارو بعد ضربدر 10 کنی. جوابش میشه ولتاژ دکل برحسب کیلوولت
سلام

بله حسین آقا درست میگن. هر مقره حدود 10 - 11 کیلو ولت رو میتونه تحمل کنه

فقط یه مسئله ای هست این وسط!!! ولتاژ به صورت خطی و مساوی بین مقره ها تقسیم نمیشه!! بلکه مقره های نزدیک به کابل ، تحت تنش بیشتری هستن
با این حساب ولتاژ خط انتقال دقیقا با صرب در 10 کردن تعداد مقره ها به دست نمیاد
موفق باشید

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام

منظورتون 50 کیلو ولته؟!
بله حق با شما و دلیلش همونی هست که تو پست بالا عرض کردم

• Like
واکنش ها: sh85

khaksar.ieee

عضو جدید
تا ثیر جنس مقره ها روی ولتاژ

سلام
من چند روز پیش یه سوال در مورد چگونگی تشخیص ولتاژ دکلهای برق از مقره پرسیدم که چند تا از دوستان گفتن هر مقره حدودا 10 کیلو ولته ؟ حالا این ولتاژ به جنس مقره ها بستگی داره ؟ یعنی جنس شون که بعضی ها سرامیکی هستن تو این ولتاژ تاثیر داره ؟ کم و زیاد ش می کنه؟
با تشکر

Prince-Michkin

عضو جدید
مسلما تاثیر بسزایی داره.
معمولا مقره های فشار قوی و متوسط از نوع سرامیکی هستند.
البته معمولا مقره رو از روی ولتاژ انتخاب میکنند نه بالعکس !!!
مقره روی ولتاژ تاثیری نداره بلکه این ولتاژ هستش که نوع مقره رو تعیین می کنه.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
تاثیر داره، نمومه ای از همین موضوع رو به سعید عزیز هم نشون دادم. در یک خط 132 KV دو مداره ، به دلیل تفاوت جنس مقره های متصل به هادیهای دو مدار (یکی سرامیک، یکی هم اگه اشتباه نکنم شیشه ای) از تعداد متفاوتی نسبت به هم استفاده شده.

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله. تاثیر داره. حتی بفرم مقره ها نیز بستگی داره. مقره های بیشاز 10 kV معمولا از جنس شیشه ای هستند

behzad6787

عضو جدید
سلام

بله حسین آقا درست میگن. هر مقره حدود 10 - 11 کیلو ولت رو میتونه تحمل کنه

فقط یه مسئله ای هست این وسط!!! ولتاژ به صورت خطی و مساوی بین مقره ها تقسیم نمیشه!! بلکه مقره های نزدیک به کابل ، تحت تنش بیشتری هستن
با این حساب ولتاژ خط انتقال دقیقا با صرب در 10 کردن تعداد مقره ها به دست نمیاد
موفق باشید

با سلام
با توضیح آقا سعید موافقم!به طور کلی مثلا در خطوط 63kvبین 5 تا 7 مقره مورد استفاده میشه که این تفاوت تعداد به شرایط محیطی مثل میزان الودگی هوا و ....و چگونگی تامین استقامت مکانیکی و الکتریکی بستگی داره!