تاپیک ویژه دکترای 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

h_a_s

عضو جدید
سلام. با 230(دینامیک-ارتعاشات) شبانه میرسه؟ از هزینه شبانه کسی خبر داره؟ من دورو بر 40 50 میلیون شنیدم درسته؟:eek:
بله درست شنیدین
انسانی حدودا 40تومن تا 45 میلیون
فنی هم پارسال بین 50 تا 55 میلیون بوده که البته یکی از دوستام میخونه میگفتش ترمی 2.5 وام میدن بهشون و حدود 4 تومنم خودشون باسد بدن واسه هر ترم

h_a_s

عضو جدید
خیلی خراب کردم،

رتبم شد 140، خیلی بی استعدادم، آخه استعداد 15 درصد ، مطمئنم اگر 20 بود حداقل نصف این رتبه رو می آوردم. نمی دونم شهرستان برم، نرم! یه دلم می گه برو برو یه دلم می گه نرو نرو ...
من فکر نکنم 5 درصد رتبت رو نصف بکنه ها
ببین مثل امتحان ارشد اگر تو ضزیب هر درس درصداتون رو ضرب کنین و تقسیم کنین متوسط درصدتون به دست میاد
یعنی تخصص ضربدر 4+ زبان ضربدر 2+ استعداد تقسیم بر 7
حالا به نظرت 5 تقسیم بر 7 این همه رتبت رو جابجا میکنه؟
البته شایدم من اشتباه کنم و حرف شما درست باشه ها ولی به نظرم تخصصی خیلی مهم جون ضریبش 4

Doctor.mech

عضو جدید
ارشد کجا بودی؟
به نظرم که خواجه قبول میشی البته بستگی به رزومتم داره ها
مقاله داری چیزی؟

مقاله یه دونه نام اول دارم یه دونه هم نام دوم.
خواجه ارزشی نداره که.
خودم تهران خوندم ارشدمو.

فکر کنم اقدام برای خارج رفتن بهتره.

h_a_s

عضو جدید
حالا شاید انشاله جا بهتری قبول بشین چون دانشگاه تهران بودین ارشدو، بزنین همه جا رو توکل به خدا-امسالم معلوم نیست هر جا چند نفرو مصاحبه دعوت کنن
پارسال دوستم با 80 تهران رو هیچ کجاش رو نیاورد واسه مصاحبه-امثال نمیدونم چند برابر دعوت کنن
امثال بچه های دانشگاه تهران فکر کنم همه رتبه های خوبی آوردن
اگه برین که فکر میکنم شاید بهتر باشه
خواجه ارزشی نداره که.
خودم تهران خوندم ارشدمو.

Doctor.mech

عضو جدید
حالا شاید انشاله جا بهتری قبول بشین چون دانشگاه تهران بودین ارشدو، بزنین همه جا رو توکل به خدا-امسالم معلوم نیست هر جا چند نفرو مصاحبه دعوت کنن
پارسال دوستم با 80 تهران رو هیچ کجاش رو نیاورد واسه مصاحبه-امثال نمیدونم چند برابر دعوت کنن
امثال بچه های دانشگاه تهران فکر کنم همه رتبه های خوبی آوردن
اگه برین که فکر میکنم شاید بهتر باشه

راستش نه، امثال پرس و جو کردم بیشتر رتبه های خوب جامدات از پلی تکنیک و علم و صنعت دراومده !!!
آخه میدونی شما کل روزانه های تهران رو جمع کنی مگه چند نفر میشن؟
بعدا بخوان سه برابر هم دعوت کنن، از هر سه نفر دوتارو بندازن !!!!!!

مثلا اینکه شریف کلا 4 تا میخواد مسخرست.
هر دانشگاهی به تعداد اساتیدش میتونه یک یا 2 دانشجوی دکترا بگیره، این خساست دلیلی نداره.

h_a_s

عضو جدید
راستش نه، امثال پرس و جو کردم بیشتر رتبه های خوب جامدات از پلی تکنیک و علم و صنعت دراومده !!!
آخه میدونی شما کل روزانه های تهران رو جمع کنی مگه چند نفر میشن؟
بعدا بخوان سه برابر هم دعوت کنن، از هر سه نفر دوتارو بندازن !!!!!!

مثلا اینکه شریف کلا 4 تا میخواد مسخرست.
هر دانشگاهی به تعداد اساتیدش میتونه یک یا 2 دانشجوی دکترا بگیره، این خساست دلیلی نداره.
کلا تهران فکر کنم 26 یا 30 تا اگر اشتباه نکرده باشم
آره کلا دارن تهران رو کم میکنند و شهرستان ها رو زیاد میکنن با وجود اینکه دانشگههای تهران از نظر هیئت علمی و تعداد اساتید بهترن
شایدم چون سال قبل زیاد گرفتن امثال کم میگیرن وگرنه به قول شما شریف چرا باید 4تا بگیره یا امیرکبیر 3تا و....

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره کلا دارن تهران رو کم میکنند و شهرستان ها رو زیاد میکنن با وجود اینکه دانشگههای تهران از نظر هیئت علمی و تعداد اساتید بهترن
شایدم چون سال قبل زیاد گرفتن امثال کم میگیرن وگرنه به قول شما شریف چرا باید 4تا بگیره یا امیرکبیر 3تا و....

یک علتش اینه چون یه زمانی که ظرفیت ارشد رو باز گذاشته بودن و خیلی زیاد برداشتند اونا رسیدند به مرحله پایان نامه واسه همین اساتید با اونا سرشون گرمه
عین همین اتفاق برای دکترای سال پیش هم رخ داد اما دانشگاه های تهران اکثرا دانشجوهای دکترا را از سهمیه استعداد درخشان برمیدارن و کسی که تهران خونده باشه مثلا تو جامدات دانشگاه تهران کسی قبول شد که شریف ارشد خونده بود
در مورد شبانه نظری ندارم اما دکترای شبانه بجز شیراز و تهران و اصفهان و مشهد واقعا بی ارزشه و نه به درد دنیا میخوره نه اخرت

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواجه ارزشی نداره که.
خودم تهران خوندم ارشدمو.

تهران باشی احتمال قبولیت تو تهران و امیرکبیر خیلی زیاده

Doctor.mech

عضو جدید

آخه ببین تا نوبت پایان نامه بچه های دکترا برسه میشه 2 سال دیگه !!!
تازه اونم پروپوزال و امتحان و جامعه و از این حرفا، به نظرم بیشتر خبرهای پشت پرده باشه و واقعا هم موندم منظورشون از افزایش ظرفیت بیست درصدی واسه امسال چی بوده !!!!!!!!

تهران باشی احتمال قبولیت تو تهران و امیرکبیر خیلی زیاده

فکر نکنم بالای رتبه 20 رو اصلا برای مصاحبه به تهران یا شریف دعوت کنندها.
سه برابر ظرفیت این دو دانشگاه میشه 3*7=21 !!!!!!!

به نظرم 50 رو برای خواجه و تربیت مدرس و علم و صنعت فقط دعوت کنن.:(

caspianman

عضو جدید
سلام به همه دوستان
امسال استعداد تاثیرش خیلی زیاد بودو بین 13 تا 30 درصد اختلاف رتبه بالای 80 تا 90 بود!!

Doctor.mech

عضو جدید
سلام به همه دوستان
امسال استعداد تاثیرش خیلی زیاد بودو بین 13 تا 30 درصد اختلاف رتبه بالای 80 تا 90 بود!!

شما هم امسال کنکور دادین؟ اگه آره درصد و رتبتون چطوری بود؟
آره متاسفانه استعداد خیلی مهم شد امسال !!!

اینم از اسباب تاسفه که تست های هوش و بازی ریاضی میشه تعیین کننده پیروز آزمون دکترای مکانیک !!!

caspianman

عضو جدید
آره من هم شرکت کردم،184 شد این همه استعداد سر جلسه حل کردیم آخرش 13.33 درصد!
بنظرم باید gmat میخوندیم میومدیم سرجلسه
زبان 26 اختصاصی45
نمره کل 5863
دوستم شد 54
زبان22 استعداد34 اختصصی55

Doctor.mech

عضو جدید
آره من هم شرکت کردم،184 شد این همه استعداد سر جلسه حل کردیم آخرش 13.33 درصد!
بنظرم باید gmat میخوندیم میومدیم سرجلسه
زبان 26 اختصاصی45
نمره کل 5863
دوستم شد 54
زبان22 استعداد34 اختصصی55

نه والا من یک کتاب استعداد رو خونده بودم فایده ای نداشت.
باید بری روی تست های هوش و ... کار کنی.

یا مثلا اون متن هایی که میدن یا سئوالاتی مثل گروه بندی فوتبالشون و.... اینا همش به تجزیه تحلیل لحظه ای مربوط میشن !!!

مهمترینش زبان هست که متاسفانه زیاد روش کار نکردیم. :cry:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
جهت تنوع +

من قبل از کنکور: :biggrin:
من در زمان کنکور: :cool:
من بعد از کنکور: :D
من بعد از دیدن نتیجه: :surprised:

حالت احتمالی بچه های رتبه بالایی:

آخرین ویرایش:

chmahdi

عضو جدید
مجموعه مهندسی مکانیک -طراحی کاربردی زمینه دینامیک کنترل وارتعاشات
41/43 زبان انگلیسی

۳۳/۳۳ استعدادتحصیلی
۳۷/۴ مجموعه دروس تخصصی کارشناسی وکارشناسی ارشد
معدل موثر ۱۵/۸۹
رتبه: ۱۰۹
مجاز روزانه تا 155
مجاز شبانه تا 299
به نظرتون امیدی به شبانه تهران هست؟ (یک نفر امیرکبیر، یک نفر تهران)

آخرین ویرایش:

parandme

کاربر بیش فعال
خواجه ارزشی نداره که.
خودم تهران خوندم ارشدمو.

پارسال با وجود اینکه ظرفیت ها بشدت بالا بود ولی رتبه های حدودا بین 30 تا 40 رو خواجه نصیر پذیرفته بود ، من یکی از دوستام با چند تا مقاله ISI , و رتبه 38 هم علم و صنعت و هم خواجه نصیر و هم تربیت مدرس قبول شد (هم مصاحبه و هم نهایی )و خواجه نصیر رو بالاتر زده بود و الان اونجاست و میگه خیلی به دانشجو های تحصیلات تکمیلی سخت میگیرن مثلا دانشجو های دکترا بایستی ورود و خروجشونو با اثر انگشت ثبت کنن و موظفن مدت زمان معین رو تو هفته تو آزمایشگاهای دانشگاه کار کنن
با کاهش شدید ظرفیت های امسال فک کنم شانسی برای خواجه نصیر و علم و صنعت و تربیت مدرس هم نداشته باشین

یه چیز دیگه اگه میخاین تو ایران بمونین با دکتراتون یا
الف) باید استاد بشین که خیلی سخته معمولا 1- یا افرادی رو که شاخص هستن رو بر می دارن (مثلا همه مقاطع رو تو همون دانشگاه باشین + تعداد زیادی مقاله ISI داشته باشین) مثلا اگه تهران خونده باشین و بخایین استاد علم و صنعت بشین خیلی سخته ، هیت اعلمی هر دانشگاه ترجیح میدن فارغ التحصیلای تاپ خودشونو بردارن 2- یا کلا شریف خونده باشین و مقاله داشته باشین ( شریف استثناست و دانشگاه خاص محسوب میشه 3- یا دکترا تونو تو دانشگاهای تاپ آمریکا و کانادا خونده باشین
که مورد سوم خیلی مرسومه مخصوصا الان که دیگه دکترای داخل فراوون شده و همینطور خارج رفته ها هم خیلی زیاد شدن پس دانشگاها ترجیح میدن که خارجی ها رو بردارن
پس فرقی بین تهران و خواجه نصیر و علم و صنعت و تربیت مدرس نیست در هر حال برای هیت علمی شدن بایستی به دانشگاهای رده پایین تر شهرستانی فک کنید که در اون صورت خیلی تفاوتی بین این دانشگاها نیست و مقاله هاو رزومه ها هستن که تاثیر گذارن

ب) یا فکر کار در ایران هستین که البته کار با مدرک دکترا در ایران خیلی محدوده و برخی پژوهشگاهای خاص و صنایع و شرکت های تحقیقاتی وابسته به وزرات دفاع مشتری تون هستن که بر اونا هم اصلا ممهم نیست کدوم دانشگاه تهرانی درس خوندین فقط کافیه یکی از این شش دانشگاه تهرانی (شریف- امیرکبیر- تهران - علم و صنعت - خواجه نصیر- تربیت مدرس)باشین و از عهده پروژه صنعتی تعریف شده بربیاین

و نتیجه گیری >>> دکترا رو سعی کنید برید تو دانشگاهای تاپ آمریکا و کانادا بخونین ، اگه خواستین برگردین ایران میتونین هر کجا خواستین هیت علمی شین و هم اگه نخواستین برگردین ایران همه جای دنیا میتونین فعالیت کنین

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجموعه مهندسی مکانیک -طراحی کاربردی زمینه دینامیک کنترل وارتعاشات
41/43 زبان انگلیسی

۳۳/۳۳ استعدادتحصیلی
۳۷/۴ مجموعه دروس تخصصی کارشناسی وکارشناسی ارشد
معدل موثر ۱۵/۸۹
رتبه: ۱۰۹
مجاز روزانه تا 155
مجاز شبانه تا 299
به نظرتون امیدی به شبانه تهران هست؟ (یک نفر امیرکبیر، یک نفر تهران)

آره، امید هست کم هم نیست فقط بحث مایه است که اگر واست اوکیه مشکلی نیست.

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
فرض کنیم یکی رتبه یک بشه چقدر احتمالش هست که از مصاحبه قبول نشه؟ اگه از مصاحبه نمره ای نیاره، ممکنه قبول شه ؟ همچین موردی رو سراغ دارین که رتبه خیلی خوب باشه و از مصاحبه رد شه و قبول نشه؟

chmahdi

عضو جدید
مثل اینکه سال قبل برای چند نفر از رتبه های یک رقمی حقوق همچین مشکلی پیش اومده بود و اساتید دانشگاه تهران بهشون نمره مصاحبه ی خیلی کمی داده بودند. تا جایی که من یادمه کارشون به نامه نگاری و سایت های خبری هم رسیده بود. شاید اگر سرچ کنی خبرش پیدا بشه.

Doctor.mech

عضو جدید
پارسال با وجود اینکه ظرفیت ها بشدت بالا بود ولی رتبه های حدودا بین 30 تا 40 رو خواجه نصیر پذیرفته بود ، من یکی از دوستام با چند تا مقاله ISI , و رتبه 38 هم علم و صنعت و هم خواجه نصیر و هم تربیت مدرس قبول شد (هم مصاحبه و هم نهایی )و خواجه نصیر رو بالاتر زده بود و الان اونجاست و میگه خیلی به دانشجو های تحصیلات تکمیلی سخت میگیرن مثلا دانشجو های دکترا بایستی ورود و خروجشونو با اثر انگشت ثبت کنن و موظفن مدت زمان معین رو تو هفته تو آزمایشگاهای دانشگاه کار کنن
با کاهش شدید ظرفیت های امسال فک کنم شانسی برای خواجه نصیر و علم و صنعت و تربیت مدرس هم نداشته باشین

یه چیز دیگه اگه میخاین تو ایران بمونین با دکتراتون یا
الف) باید استاد بشین که خیلی سخته معمولا 1- یا افرادی رو که شاخص هستن رو بر می دارن (مثلا همه مقاطع رو تو همون دانشگاه باشین + تعداد زیادی مقاله ISI داشته باشین) مثلا اگه تهران خونده باشین و بخایین استاد علم و صنعت بشین خیلی سخته ، هیت اعلمی هر دانشگاه ترجیح میدن فارغ التحصیلای تاپ خودشونو بردارن 2- یا کلا شریف خونده باشین و مقاله داشته باشین ( شریف استثناست و دانشگاه خاص محسوب میشه 3- یا دکترا تونو تو دانشگاهای تاپ آمریکا و کانادا خونده باشین
که مورد سوم خیلی مرسومه مخصوصا الان که دیگه دکترای داخل فراوون شده و همینطور خارج رفته ها هم خیلی زیاد شدن پس دانشگاها ترجیح میدن که خارجی ها رو بردارن
پس فرقی بین تهران و خواجه نصیر و علم و صنعت و تربیت مدرس نیست در هر حال برای هیت علمی شدن بایستی به دانشگاهای رده پایین تر شهرستانی فک کنید که در اون صورت خیلی تفاوتی بین این دانشگاها نیست و مقاله هاو رزومه ها هستن که تاثیر گذارن

ب) یا فکر کار در ایران هستین که البته کار با مدرک دکترا در ایران خیلی محدوده و برخی پژوهشگاهای خاص و صنایع و شرکت های تحقیقاتی وابسته به وزرات دفاع مشتری تون هستن که بر اونا هم اصلا ممهم نیست کدوم دانشگاه تهرانی درس خوندین فقط کافیه یکی از این شش دانشگاه تهرانی (شریف- امیرکبیر- تهران - علم و صنعت - خواجه نصیر- تربیت مدرس)باشین و از عهده پروژه صنعتی تعریف شده بربیاین

و نتیجه گیری >>> دکترا رو سعی کنید برید تو دانشگاهای تاپ آمریکا و کانادا بخونین ، اگه خواستین برگردین ایران میتونین هر کجا خواستین هیت علمی شین و هم اگه نخواستین برگردین ایران همه جای دنیا میتونین فعالیت کنین

آمریکا هم جدیدا خیلی بد ویزا میده !!! دلار هم که وضعیتش اینجوریه !!!!!!
شما خودتون در چه حدی خوندین؟

azmireza

عضو جدید
شبانه دکتری هم مثل ارشد هستش؟ فرقش تو شهریه هست؟ یا چیزای دیگه هم هست؟

azmireza

عضو جدید
از بچه هایی که تو گرایش دینامیک-ارتعاشات رتبه خوب اوردن یه سوال.
برا درسای تخصصی ارشد چی خونده بودین؟ استعداد تحصیلی چی؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان سوال داشتم اگر امسال جایی برای مصاحبه دعوت شیم ولی نریم از کنکور سال های آینده دکترا ممانعت می کنن چون دوره کنکور ارشد و کارشناسی که این طور بود.

Rezzaa

عضو جدید
دوستان می خواستن دلیل کم شدن ظرفیت دانشگاههای تهران رو بدونن، اینم دلیلش!

قابل توجه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های خارجی

*انتقال دانشجویی به ایران*

پرتال دانشگاهی کشور برای اولین بار در ایران و بعد از رایزنی های بسیار با مسئولین محترم امر، اقدام به ارائه خدمات انتقال دانشجویان از خارج کشور به داخل کشور نموده است.

لذا با عنایت به حجم محدود ظرفیت دانشگاه های پذیرنده در کشور ، اولویت با کسانی است که زودتر اقدام به ثبت نام نموده باشند.

منبع: http://www.unp.ir/news_31233.htm

Rezzaa

عضو جدید
نه اینا شایعه هست.
اون استاد دانشگاه هست که باید دلش بخواد با یک دانشجو کار کنه و میتونه نگیره و هیچ اجباری تو پذیرش نیست.

مهمترین دلیلش رو پرسیدم، چون سال پیش بی رویه ارشد و دکترا گرفتن، اساتید برای امسال فرصت ندارن.
سال بعد دوباره ظرفیت میره بالا چون امسال ارشد و دکترا خیلی کم بر میدارن.

شایعه نیست، واقعیته! به هر حال باید افرادی رو که قبلاً بورس کردن و حالا امکان بورس کردنشون فراهم نیست رو در یک جایی مشغول کنن. در ضمن ظرفیتی که دانشگاه ها به وزارت علوم اعلام کردن با اونی که در دفترچه هست متفاوته و دلیلشم همین بورس خارج به داخل هست...

وضعیت
موضوع بسته شده است.