تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

mehrdad70

عضو جدید
سلام آیا پرتابل سالید هست اگه هستش از کجا میشه تهیه کرد و با سالید نصبی همون ورژن فرقی میکنه

@yasaman@

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مشکل سالیدی دارم که خییییلی فوریه:)اگه خیلی سادست معذرت پیشاپیش...من یه منحنی بسته دارم و یه دایره که تو یه نقطه به این منحنی متصله...میخوام این دایره روی این مسیر حرکت کنه یعنی سوییپش کنه اما وقتی میرم تو دستور سوییپ اصلا امکان انتخاب این دایره به عنوان پروفایل نیست...چرا؟

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه مشکل سالیدی دارم که خییییلی فوریه:)اگه خیلی سادست معذرت پیشاپیش...من یه منحنی بسته دارم و یه دایره که تو یه نقطه به این منحنی متصله...میخوام این دایره روی این مسیر حرکت کنه یعنی سوییپش کنه اما وقتی میرم تو دستور سوییپ اصلا امکان انتخاب این دایره به عنوان پروفایل نیست...چرا؟
در sweep هر یک از موارد مسیر و پروفایل باید در یک اسکچ جدا گانه تعریف شده باشند

@yasaman@

عضو جدید
خیلی ممنون از جوابتون ولی منظورتونو متوجه نشدم...یعنی مشکل از نقطه تقاطعه؟

mer30fery

کاربر ممتاز
خیلی ممنون از جوابتون ولی منظورتونو متوجه نشدم...یعنی مشکل از نقطه تقاطعه؟
نه میتونه مسیر از پروفایل بگذره - قطعش کنه - یا اصلا بهش وصل نباشه. فقط نباید تو یک صفحه تعریف شده باشند. شاید اسکچتون fully defined نیست از گزینه repair sketch برای پیدا کردن خطای اسکچ استفاده کنید.

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
نیاز فووووووووووووری
از دوستان کسی هست که انطباق بلبرینگ در زمان جا زدن رو بدونه؟
قطر خارجی بلبرینگ 85mm و قطر داخلی 50mm و با ضربات نرم چکش قراره سر جاش قرار بگیره
من خودم بلبرینگ رو مبنا گرقتم و برای میله به قطر 50mm انطباق m6 رو انتخاب کردم ولی واسه سوراخ 85mm موندم چیکار کنم
دوست عزیز شما میتونید برای انطباقات از کتاب جداول استانداردها استفاده کنید
اما برای بلبرینگ چون بلبرینگ استناندارد هستش پس باید مبنا قرار بگیره و با حرف بزرگ نشون داده بشه مثلا H7 و برای محور همون m6 خوبه وضعیت انطباق هم باید برای محور در نظر گرفت (35+ و 15+ حد بالا و پایین برای محور)

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
نه میتونه مسیر از پروفایل بگذره - قطعش کنه - یا اصلا بهش وصل نباشه. فقط نباید تو یک صفحه تعریف شده باشند. شاید اسکچتون fully defined نیست از گزینه repair sketch برای پیدا کردن خطای اسکچ استفاده کنید.
سلام
به نظر منم مربوط به این میشه که تو یه صفحه و یه اسکچ تعریف شدن
در صفحه و اکچ متفائت با مورد دیگه این کار رو انجام بدید حتما" نتیچه میگیرید

SAJADKIYANI

عضو جدید
سلام
از دوستان کسی میتونه کمکم کنه که چطور تو محیط Assembly میشه این ساچمه رو روی این مسیر قرار داد.از جه قیدی باید استفاده کرد.دقیقا مثل شکل دوم در بیاد.ممنون میشم. 2.jpg 1.jpg

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام
از دوستان کسی میتونه کمکم کنه که چطور تو محیط Assembly میشه این ساچمه رو روی این مسیر قرار داد.از جه قیدی باید استفاده کرد.دقیقا مثل شکل دوم در بیاد.ممنون میشم. مشاهده پیوست 171291 مشاهده پیوست 171290

سلام شما باید از ابزار های کمکی استفاده کنید
با دستور Point از منوی Insert --> Reference Geometry یک نقطه مرکز ساچمه تعریف کنید
و یک اسکچ ساده دایره به عنوان مسیر روی بدنه بلبرینگ
حالا این دوتارو به هم مقید کن.
09-19-2013 08-20-14.jpg
بــزرگـتــر بــبــیــنــیــد

شاد باشید.:smile::d:cap::)

آخرین ویرایش:

mehrdad70

عضو جدید
سلام چطوری میشه تو سالید یاتاقان داشت چون بلبریگ داره گفتم شاید یاتاقان حاضری هم داشته باشه
اگه کسی حاضری اونو داره آپ کنه ممنون میشم

SAJADKIYANI

عضو جدید
سلام مهندس ممنون بازم مثل همیشه عالی بود.
فقط ی مشکل دیگه دارم.اینکه میشه توی سالید یه شیلنگ لاستیکی طراحی کرد که بتونم توی محیط اسمبل بین دو نقطه غیر هم مرکز با قیدها به هم وصلشون کنم طوری که وقتی یک سمت با قید ثابت شد سمت دیگه با حالت اجرای دستور قید ب صورت الاستیکی به سوراخ دوم هم مرکز بشه؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

mer30fery

کاربر ممتاز
movement flexible component

movement flexible component

سلام به دوستان
در سالید قابلیتی وجود دارد که میتوان مجموعه های مونتاژی که زیر مجموعه یک فایل مونتاژی اصلی هستند را انعطاف پذیر کرد نمود.
در حالت عادی وقتی شما یک اسمبلی خرد را وارد یک اسمبلی جدید میکنید اگر جسم شما در اسمبلی خرد حرکت میکرد(یعنی کاملا مقید نبود مثل یک لولا)
در اسمبلی جدید دیگر حرکت نمیکند
برای ایجاد قابلیت انعطاف پذیری در نمودار درختی بر روی فایل مونتاژی خرد مورد نظر(همون مثلا لولا) کلیک کنید و گزینه component properties را بزنید
پایین سمت راست گزینه solved As را بر روی ّflexible قرار دهید

medium.jpg

medium2.jpg

شاد و موفق باشید
:):smile::biggrin::D

مهدی 108

عضو جدید
با سلام می خواستم بدونم با داشتن سه نما از یک جسم(ماشین یا هواپیما) در قالب یک تصویر مثل این تصویر http://www.airforceworld.com/attacker/gfx/su25/su25m_3d.gif
میشه اون رو وارد سالید کرد و روش شروع به کشیدن کرد تا یه مدل سه بعدی ازش بدست آید؟

سلام دوست عزیز

به صورت بادی و البته نه دقیق ، بله میشه

طراحی آئودی R8 رو بر اساس عکس در سالیدورک دارم منتهی یکم حجمش زیاده ، در نت بگردی احتمالا پیدا کنید

بهنام.e

عضو جدید
با سلام و تشکر از شما آیا این تکنین اسم خاصی داره؟ اگر داره لطفا لاتینش رو بگید.

shahrokhblash

عضو جدید
درود بر دوستان
در ترسیم spline برای اندازه گذاری در این شکل مشکل دارم
این قسمتی از تمرین کتاب سالیدورک نویسنده دکتر نیما جمشیدی متاسفانه توضیح نداده فقط ترسیم کرده اعداد مورد نظر را باید چطور وارد کنم
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس فراوارن
لینک تصویر:
10-11-2013 5-07-54 PM.jpg

mer30fery

کاربر ممتاز
spline

spline

درود بر دوستان
در ترسیم spline برای اندازه گذاری در این شکل مشکل دارم
این قسمتی از تمرین کتاب سالیدورک نویسنده دکتر نیما جمشیدی متاسفانه توضیح نداده فقط ترسیم کرده اعداد مورد نظر را باید چطور وارد کنم
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس فراوارن
لینک تصویر:
مشاهده پیوست 174482

فیلم ضمیمه شده را ببینید
spline.jpg

پیوست ها

• spline.rar
    2.5 مگایابت · بازدیدها: 0

hoorad

عضو جدید
با سلام
من یه مدل با سالید درست کردم
اما میخوام همه ی اندازه ها رو در یه عدد ضرب کنم. راه ساده ای هست؟
یا باید تک تک اندازه ها رو ضرب کنم؟

mer30fery

کاربر ممتاز
با سلام
سلام
چرا از دستور اسکیل استفاده نمیکنید؟
کلا مدلتون در یک مقیاسی مثلا 2برابر یا مثلا نصف میشه.
هدف خاصی دارید واضح تر بگید.

8618993

عضو جدید
با سلام

با دستور اسکیل اینکار رو میشه انجام داد دیگه.....

siamak.rostami

عضو جدید
بارگذاری در solid

بارگذاری در solid

سلام
چطور ری میشه روی یه قطعه که طراحی کردی بارگذاری کنی و حرکتشو ببینی ؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چطور ری میشه روی یه قطعه که طراحی کردی بارگذاری کنی و حرکتشو ببینی ؟

از منوی COSMOS express استفاده کن. البته وحشتناک ضعیفه و جواب ها غلط ولی عوضش سریعه و برای دید پیدا کردن خوبه. اگر دنبال جواب های بهتر هستی سراغ ABAQUS برو، البته باید وقت بزاری.

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
سلام .کسی میتونه کمکم کنه ؟!:w10:
من برای اجرای دستورات ورق کاری (SHEET METAL)به مشکل بر میخورم.بعد از اینکه شکل 2DدستورBASE FLANGE h[vh kldai.بعدش توی قسمت miter flangeلبه ی عمودی وداخلی طرحمو انتخاب میکنم OKنمیشه.چیکار باید کنم؟:(

bati 9

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من یه مشکل در محیط Drawing دارم و اون این هست که سه نما ای که به من میده سیستم آمریکایی هست . من چطور باید سه نما اروپایی بگیرم یعنی عوضش کنم ؟
2.jpg

1.jpg
در ضمن تنظیمات من روی ISO هست.

mamad_coolboy

عضو جدید
سلام
من در solid 2012 به مشکل خوردم برای یعنی دارم از روی کتاب این نرم افزارو یاد میگیرم ..
برای فرمول نویسی قسمت link value را پیدا نمیکنم که بقیه این اندازه ها رو بر اساسه اون لینک اندازه گذاری کنم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم :)

mamad_coolboy

عضو جدید
سلام عزیز :)
من solid 2012 دارم یاد میگیرم به یه مشکلی برخوردم راهنمایی کنید ممنون میشم
برای ایجاد فرمول در اندازه ها گزینه link value را پیدا نمیکنم کتابی که دارم از روش کار میکنم واسه solid 2010 هست
آدرسی که توی این کتاب داده برای این دستور در اونجا نیست :D