تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

lottopi

عضو جدید
درود
کسی نرم افزار یا لینک دانلود آباکوس برای کتیا(abaqus for catia) را دارد؟

mohammad.ef

عضو جدید
سلام

1- آقا فرق Catia V5R21 با CATIA V5-6R2012 چیه ؟!؟
2- کتیا رو میشه آپگرید کرد ؟ یعنی من که رلیز 19 از یه کرک دیگه دارم میتونم رلیز 21 رو نصب کنم ؟ یا باید ورژن قبلی رو پاک کنم ؟

smmoosavian

عضو جدید
سلام

2- کتیا رو میشه آپگرید کرد ؟ یعنی من که رلیز 19 از یه کرک دیگه دارم میتونم رلیز 21 رو نصب کنم ؟ یا باید ورژن قبلی رو پاک کنم ؟

سوال اول رو نمی دونم ولی در مورد دوم شما برای هر ورژن باید کرک مخصوص به خودش رو داشته باشید

mohammad.ef

عضو جدید
سلام

سوال اول رو نمی دونم ولی در مورد دوم شما برای هر ورژن باید کرک مخصوص به خودش رو داشته باشید
پ

ممنون مهندس جان
1- اگه سرچ کردی و چیزی دستگیرتون شد ، به ما هم خبر بدین
2- منظورم این بود که اگه محل نصب ورژن جدید رو ، همون محل نصب ورژن قبلی تعیین کنم ، چه اتفاقی میوفته ؟
قابلیت آپگرید وجود داره ؟

smmoosavian

عضو جدید
پ

ممنون مهندس جان
1- اگه سرچ کردی و چیزی دستگیرتون شد ، به ما هم خبر بدین
2- منظورم این بود که اگه محل نصب ورژن جدید رو ، همون محل نصب ورژن قبلی تعیین کنم ، چه اتفاقی میوفته ؟
قابلیت آپگرید وجود داره ؟

در این صورت ممکنه ورژن قبلی دیگه بالا نیاد

marsel2010

عضو جدید
سلام

آقا فرق Catia V5R21 با CATIA V5-6R2012 چیه ؟!؟

سلام مهندس
تو قسمت در یک نگاه(At a glance) یه چیزایی گفته.
این صفحه مربوط به catia v5r21 هستش:

http://www.3ds.com/products/catia/portfolio/catia-v5/catia-v5r21/

این صفحه هم مربوط به V5-6R2012 هستش:

http://www.3ds.com/products/catia/portfolio/catia-v5/latest-release/

همین صفحه دومی رو هم فکر کنم اگه بخونی کافیه.
اگه اشتباه نکرده باشم مثلا واسه
V5-6R2012 نوشته که به کاربرهای ورژن 5 اجازه می ده تا با هسته مدلینگ ورژن 6 آشنا بشن و تستش کنن.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام

CATIA V5-6R2012 امکان به اشتراک گذاری داده ها بین نسخه 5 و نسخه 6 را فراهم می کند به این شکل که کاربران نسخه 5 می توانند نه تنها فایلهای نسخه 6 را در نسخه 5 بطور مستقیم بخوانند بلکه بطور پارامتریک آنها را ویرایش کنند چیزی که پیش از این حتی در ورژن های مختلف خود نسخه 5 امکان پذیر نبود.

lottopi

عضو جدید
با درود
آموزش کامل نصب کتیا v6 در ویندوز7 را لازم دارم.
کسی میتونه کمکم کنه؟

AFROUZ-E

عضو جدید
در میز کار assembly design، اگر قطعه ای رو copy/paste special کنیم، و حالت break link رو انتخاب کنیم، ارتباط با مرجع شکسته می شه و می توان مشخصات feature ها رو به دلخواه تغییر داد. اما اگر همین عمل رو روی یک product انجام دهیم، به همان نتیجه نخواهیم رسید و هنوز وابستگی برقرار هست. گزینه break link در این مورد اصلاً به چه منظور لحاظ شده است؟ و دوم این که، شما چه راهی رو برای کپی کردن یک پراداکت و شکستن ارتباط آن پیشنهاد می کنید؟

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
در میز کار assembly design، اگر قطعه ای رو copy/paste special کنیم، و حالت break link رو انتخاب کنیم، ارتباط با مرجع شکسته می شه و می توان مشخصات feature ها رو به دلخواه تغییر داد. اما اگر همین عمل رو روی یک product انجام دهیم، به همان نتیجه نخواهیم رسید و هنوز وابستگی برقرار هست. گزینه break link در این مورد اصلاً به چه منظور لحاظ شده است؟ و دوم این که، شما چه راهی رو برای کپی کردن یک پراداکت و شکستن ارتباط آن پیشنهاد می کنید؟

این روش در مورد یک product هم کار می کند اما شرطش این است که این product خودش زیر مجموعه یک product دیگر باشد و در product مادر اینکار انجام شود. نکته دیگر در این است که تنها خود product دچار قطع ارتباط می شود نه قطعات یا زیرمجموعه های آن.

بر ای تهیه یک کپی از یک product و زیر مجموعه قطعات آن یا چند فایل می توان از دستور send to استفاده کرد که در آن می توان پسوند یا پیشوندی هم به فایل های جدید داد تا با فایل های اصلی قاطی نشوند.

iranika

عضو جدید
سلام
چند وقت پیش پیگیر abaqus for catia شدم
جز آخرین ورژن موجود که برای r18 بود،یه نسخه جدید اومده بود که برای v6-5 بود، پس مجبور شدم که برم دنبال v6-5
نکته ایی که من متوجه شدم این بود عملا v6 به کار ما ایرانیا نیمیاد
چون ما نمی تونیم از سرور استفاده کنیم(حالا بیخیال لایسنس بشیم،واسه یه v5-6 خداتا لایسنس نصب میشه)
خبر بد هم اینه که v5 داره کم کم منسوخ میشه
abaqus هم همینطور!
یعنی خدا به دادمون برسه!

عشق کتی

عضو جدید
سلام
چند وقت پیش پیگیر abaqus for catia شدم
جز آخرین ورژن موجود که برای r18 بود،یه نسخه جدید اومده بود که برای v6-5 بود، پس مجبور شدم که برم دنبال v6-5
نکته ایی که من متوجه شدم این بود عملا v6 به کار ما ایرانیا نیمیاد
چون ما نمی تونیم از سرور استفاده کنیم(حالا بیخیال لایسنس بشیم،واسه یه v5-6 خداتا لایسنس نصب میشه)
خبر بد هم اینه که v5 داره کم کم منسوخ میشه
abaqus هم همینطور!
یعنی خدا به دادمون برسه!
من که رفتم سراغ همون autocad

marsel2010

عضو جدید
من که از سالید استفاده میکنم. تقریبا تمام نیاز هام رو هم برطرف میکنه! نه آباکوس می خوام نه فلوئنت.:D

iranika

عضو جدید
من که از سالید استفاده میکنم. تقریبا تمام نیاز هام رو هم برطرف میکنه! نه آباکوس می خوام نه فلوئنت.:D

بستگی داره چی بخوای انجام بدی
مثلا اگر بخوای ابرنقاط کار کنی
مجبور میشی از catia استفاده کنی چون solid توی این زمینه گیج میزنه!

13Amir

عضو جدید
سلام
اینایی که نقشه رو میکشن میفرستن برای cnc کدوم نرم افزاره ؟

iranika

عضو جدید
دادا گیر نده . انقدر هم نفوذ بد نزن . تو همین تاپیک مطمئن باش کسایی هستن که الان دارن v6 کار میکنن خیلی هم حرفه ایند.:confused:

گلم، منم اینا از همون حرفه های v6 شنیدم
اینا گیر نیست
اینا حقایقی که باید براشون آماده باشیم
حالا شما کارت راه میافته به کنار
اما من که مشکل پیدا میکنم!

marsel2010

عضو جدید
سلام
اینایی که نقشه رو میکشن میفرستن برای cnc کدوم نرم افزاره ؟

بعد از کشیدن از نرم افزار CAD مورد نظر، اکسپورت می کنن و معمولا این چیزا رو با نرم افزار powermill انجام میدن.
تاپیکش تو همین قسمت نرم افزاره.

amircatia

عضو جدید
سلام دوستان میخاستم بدونم چرا فایل کتیایی که داخل یک فولدر فارسی باز نمیشه البته این اتفاق در کامپیوتر شرکت میفته
در منزل همون فولدر فایلش باز میشه

hosein8667

عضو جدید
سلام دوستان من میخواستم تو محیط کتیا یک حلزونی طراحی کنم با کدوم محیطهای کتاب مثلث نارنجی میتونم اینکارو کنم

mds_eng

کاربر فعال
سلام
دوستان برای آموزش delmia بخصوص در زمینه های DPM Assembly، Device building، Robot Task Difinition و Human Task Simulation می تونند با ایمیل اینجانب تماس بگیرند
mds.iut2005@gmail.com

hosein8667

عضو جدید
مهندس جان میخوام حلزونی داخل یک پمپ رو با کتیا بکشم فقط هم با محیطهای کتاب مثلث نارنجی آشنایی دارم نمیدونم ایا این محیطها کافیه

iranika

عضو جدید
مهندس جان میخوام حلزونی داخل یک پمپ رو با کتیا بکشم فقط هم با محیطهای کتاب مثلث نارنجی آشنایی دارم نمیدونم ایا این محیطها کافیه
خیلی عالیه
مطمنا که میتونی
اگه همونی که توی ذهن منه،فکر میکنم صلب باشه بنابر این part desing میتونی براحتی طراحی کنی
اگه توضیحاتم کافی نبود باهام تماس بگیر
09373993038
همایونفر

miladst

عضو جدید
سلام ، من ویندوز 7 64 بیتی دارم کتیا ورژن v5r21 را نصب کردم ولی کرک نمیشه اگه دوستان فایل js0group.dll واسه 64 بیتی دارند لطفا آپ کنند
ممنون

mehran.eng

عضو جدید
سلام ، من ویندوز 7 64 بیتی دارم کتیا ورژن v5r21 را نصب کردم ولی کرک نمیشه اگه دوستان فایل js0group.dll واسه 64 بیتی دارند لطفا آپ کنند
ممنون
اگه کرک نمیشه اول نرم افزار رو remove کن.بعدش برو توی my computer و Dassault رو سرچ کن(ویندوز 7 و 8)
هر چی که سرچ کرد و پاک کن
نرم افزار رو دوباره نصب کن
کرکشو بریز
آمووزششو که انشالله بلدی ؟:دی
موفق باشی
http://www.4shared.com/file/izU9vDNL/JS0GROUP.html

hs15

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوال داشتم میخاستم بدونم شما کتیا ورژن 6 2012 رو ا ز روی اون فیلم اموزشه نصب میکنین ، اخرش کامل نصب میشه ؟ ، یعنی منظورم بدون ارور هستش
بعد حداقل سیستم سخت افزاری تون مثلا 8 گیگ رمو ایناست سرور منظورم هست ؟
مرسی

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال که فکر کنم تکراری باشه:
چه جوری میتونم وزن قطعه یا قطعات یک مجموعه را در محیط درفت ایجاد کرد که با تغییر وزن قطعه آن عدد نیز تغییر کند یا به اصطلاح آپدیت شود.
یادمه قبلا یکی از دوستان گفته بود با ماکرو نویسی میشه
اگر واقعا راه دیگه ای نداره این ماکرو نویسی رو توضیح بدید بد جوری لنگ این قضیه ام. ممنون

smmoosavian

عضو جدید
سلام
یه سوال که فکر کنم تکراری باشه:
چه جوری میتونم وزن قطعه یا قطعات یک مجموعه را در محیط درفت ایجاد کرد که با تغییر وزن قطعه آن عدد نیز تغییر کند یا به اصطلاح آپدیت شود.
یادمه قبلا یکی از دوستان گفته بود با ماکرو نویسی میشه
اگر واقعا راه دیگه ای نداره این ماکرو نویسی رو توضیح بدید بد جوری لنگ این قضیه ام. ممنون

پست شماره 2572 رو ببینید