تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

بابک1668

عضو جدید
راستش نه توی بحث پیشرفته به هر کی میگفتم تمام این محیط ها رو (ورق کاری-سطوح-مهندسی معکوس-متحرک سازی-بهینه سازی و ...) تدریس می کنند باور نمیکرد یکی بهم گفت که مطمئن باش کامل درس نمیده دیدم راست میگه مثلا یه تمرین میگفت میرفت نیم ساعت دیگه میومد

smmoosavian

عضو جدید
راستش نه توی بحث پیشرفته به هر کی میگفتم تمام این محیط ها رو (ورق کاری-سطوح-مهندسی معکوس-متحرک سازی-بهینه سازی و ...) تدریس می کنند باور نمیکرد یکی بهم گفت که مطمئن باش کامل درس نمیده دیدم راست میگه مثلا یه تمرین میگفت میرفت نیم ساعت دیگه میومد

متاسفانه تمام كتاب ها و تمام دوره ها تجاري شدن، فقط به اندازه شايد كمتر از نصف پولي كه مي گيرن آموزش مي دن. دانشجوها هم هيچوقت درس عبرت نمي گيرن. فقط به تبليغات توجه مي كنن. بنده يك بار درباره يكي از مولفين كه اتفاقا دكترا هم گرفته و كتاب هاش صرفاً تجاري و بي محتوا هستند در همين تالار نرم افزارهاي مكانيك انتقادهايي رو مطرح كردم كه بسياري با من هم عقيده بودن.

بابک1668

عضو جدید
بله من موندم چه جوری اجازه تدریس و تالیف کتاب به این ها میدن شما کتاب مهندسی معکوس با کتیا مثلث نارنجی رو ببینید تمام تمرین هاش کپی برداری از تمرین های خارجیه تو این سایت iran3ds.ir هستش میتونیسد دانلود کنید این کار یعنی توهین به شعور مخاطب اما خداییش کتاب آقای علیپور حقیقی کامله و تجارب شخصی خودشونه حتی تو دانشگاه هم تدریس کردند

yones66

عضو جدید
بله من موندم چه جوری اجازه تدریس و تالیف کتاب به این ها میدن شما کتاب مهندسی معکوس با کتیا مثلث نارنجی رو ببینید تمام تمرین هاش کپی برداری از تمرین های خارجیه تو این سایت iran3ds.ir هستش میتونیسد دانلود کنید این کار یعنی توهین به شعور مخاطب اما خداییش کتاب آقای علیپور حقیقی کامله و تجارب شخصی خودشونه حتی تو دانشگاه هم تدریس کردند

کی میگه تجارب شخصی خودشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مهندس علیپور هم کپی پیست یوتیوب و مقالات زبان اصلیه

خواهش میکنم اول تحقیق بعد حرررررررررررررررررف

بابک1668

عضو جدید
ایشون خودش شرکت ابعاد برداری با اسکنر نوری داره پس در نتیجه منطق میگه که باید با کتیا روی فایل های ابعاد برداری شده کار کنه ضمنا توضیحات دستوراتش جز به جز گفته شده من تا حالا فیلم یوتیوب ندیدم که بیاد ابزار ها رو اینجوری توضیح بده پی دی اف هم ندیدم فقط هلپ خود نرم افزار خوب توضیح داده اگر هم آقای علیپور از رو هلپ نرم افزار کتابش رو نوشته بارک الله به حوصله اش

yones66

عضو جدید
ایشون خودش شرکت ابعاد برداری با اسکنر نوری داره پس در نتیجه منطق میگه که باید با کتیا روی فایل های ابعاد برداری شده کار کنه ضمنا توضیحات دستوراتش جز به جز گفته شده من تا حالا فیلم یوتیوب ندیدم که بیاد ابزار ها رو اینجوری توضیح بده پی دی اف هم ندیدم فقط هلپ خود نرم افزار خوب توضیح داده اگر هم آقای علیپور از رو هلپ نرم افزار کتابش رو نوشته بارک الله به حوصله اش

ندیدید...... خودتون میگید ندیدید نه اینکه بگید نیست....
هست.....

pishrosanat

عضو جدید
سلام

از دوستانی که در محیط کتیا طراحی قالب انجام میدن یک سوال دارم.برای طراحی قالبهای پروگرسیو در کتیا چه میکنید؟خودم زمان زیادی با قسمت mold tooling design کار کردم و قالبهای زیادی به کمکش طراحی و ساختم.قالبهای پلاستیک دایکست و .... . برای طراحی قالبهای فلزی و پروگرسیو نیز از این محیط و با شگردهای خاص استفاده میکنم.ولی به نظرم برای نرم افزار در این سطح باید محیط جداگانه وجود داشته باشد.آیا اطلاعاتی دارید؟

بابک1668

عضو جدید
شما اگه دیدید خوشحال میشم بگید!!!و آدرسش به من هم بدید کسی که میخواد ماشین کاری با کتیا رو انجام بده باید تجربه واقعی داشته باشه پروژه هایی که مهندس علیپور تو بحث ماشین کاری و مهندسی معکوس انجام داده زیاد هست

mehd0551

عضو جدید
سلام یه نقشه از یک قطعه میخوام که کاملا مهندسی باشه نقشش (صافی سطح و تلرانس و ...) و اضافه تراش براش طبق اصول مهندسی رعایت شده باشه

بابک1668

عضو جدید
من بعد از استخراج جی کد با کتیا میخوام با شبیه ساز sscnc فایل جی کد ها رو باز کنم اما نمیشه ولی یه فیلم دارم که با مستر کم جی کد میگیره با همون فرمت جی کد کتیا اما با sscnc باز میکنه مشکل از شبیه ساز یا فایل کتیا رو باز نمیکنه

yasser2222

عضو جدید
سلام
تو اسمبلی میشه تمام صفحات مختصات رو یکجا مخفی کرد؟ یا باس تو پارتها اینکار رو بکنیم؟ ممنون

ali.fatemi4

عضو جدید
سلام
تو اسمبلی میشه تمام صفحات مختصات رو یکجا مخفی کرد؟ یا باس تو پارتها اینکار رو بکنیم؟ ممنون
سلام
بستگی به شیوه ی اسمبل کردن قطعاتتون داره که مثلا از یه قطعه چند بار استفاده کرده باشین
در کل بعضا گاهی لازمه برای ایجاد قیود از صفحه ها استفاده کرد

ali.fatemi4

عضو جدید
سلام یه نقشه از یک قطعه میخوام که کاملا مهندسی باشه نقشش (صافی سطح و تلرانس و ...) و اضافه تراش براش طبق اصول مهندسی رعایت شده باشه
سلام... خو چرا اینجا میگردین؟؟؟ تو گوگل یه سرچ بزنید بسی نمونه ها میاد!

yasser2222

عضو جدید
سلام
بستگی به شیوه ی اسمبل کردن قطعاتتون داره که مثلا از یه قطعه چند بار استفاده کرده باشین
در کل بعضا گاهی لازمه برای ایجاد قیود از صفحه ها استفاده کرد
نه ببینید یه طرح مونتاژ بم دادن که حدود 30 تا قطعه داره. صفحات مختصات همشون هم پیداس و مونتاز شلوغه. میخاستم صفحات همه رو یکجا مخفی کنم خلوت شه. میشه؟

ali.fatemi4

عضو جدید
نه ببینید یه طرح مونتاژ بم دادن که حدود 30 تا قطعه داره. صفحات مختصات همشون هم پیداس و مونتاز شلوغه. میخاستم صفحات همه رو یکجا مخفی کنم خلوت شه. میشه؟
خب راستش من تا حالا به این قضیه برخورد نکردم اما احتمالا با باز کردن زیر شاخه های نمودار درختی راحت این کار رو بشه انجام داد اما به صورت تک تک

mehd0551

عضو جدید
من برای این کار میام اول با دبل کلیک کردن روی گزینه شو و هاید این گزینه رو فعال میکنم بعد با موس روی مرکز قطعه (همون صفحات کاری )زوم میکنم و با انتخاب صفحات یکجا اون صفحات رو مخفی میکنم (توجه داشته باشید اگه قطعه ای تو کادر کشیده شده برای انتخاب صفحات قرار نگیره اون قطعه مخفی نمیشه - نصف اون قطعه تو کادر قرار بگیره هم مخفی نمیشه)برای 30 تا قطعه حدود 3 تا 4 دقیقه زمان میخواد

amir.m_cnc

عضو جدید
سلام ............سوال.............

وقتی با کتیا خروجی میگیری فیدریت های اعمال شده در استراتژی توی فایل جیکد اعمال نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه سری فایل های اضافی هم با جیکد میده ....اگه این اضافات رو نخواییم چه کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در ضمن با زیمنس850 خروجی میگیرم........

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام

Ctrl-F گزینه Part Design در بخش Type زیر workbench، گزینه plane در بخش type، گزینه Visible در بخش Visibility سپس نشانه جستجو (دوربین)، سپس گزینه select سپس دستور hide/show از نوار پایین کتیا.

smmoosavian

عضو جدید
سلام

اين كار چند تا روش داره
1- روش اول خيلي سريعه و فقط براي پنهان كردن صفحات استفاده ميشه و اون هم استفاده از user selection filter هست.
2- روش دوم استفاده از search هست. اين روش يك روش كلي هست كه توي همه محيط ها جواب ميده و نه فقط صفحات بلكه همه انواع مختلف هندسه و قيود رو شامل ميشه.

فيلم رو نگاه كنيد. دوست داشتم توضيحات هم روش بذارم ولي وقت نشد.

پیوست ها

• hiding the planes in assembly workbench.zip
    4.1 مگایابت · بازدیدها: 0

hojat1264

عضو جدید
سلام
یه راهنمایی در مورد نحوه ویرایش اندازه های قطعاتی که با نرم افزار trace parts تو محیط کتیا می خواستم؟
با تشکر

با سلام خدمت تمامی مهندسین گرامی و عرض وقت بخیر
بنده catia v5-6 r2013 رو نصب کردم. تمام مراحل رو درست اجرا کردم. ویندوز 8.1 دارم. قبلا کار میکردم. بعد از اینکه آباکوس رو نصب کردم متاسفانه کتیا کاملا از کار افتادش. بعدش نتونستم کاری کنم، تمام ویندوز رو از اول نصب کردم. یعنی تمام فایل ها رو خالی کردم دوباره ویندوز نصب کردم و دوباره کار نکردش. الان هم که میخوام Dassault system prerequistics x86-x64 رو uninstall کنم متاسفانه نمیشه. دوستان اگر کسی به این مشکل خورده کمک کنه ممنون میشم.

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمامی مهندسین گرامی و عرض وقت بخیر
بنده catia v5-6 r2013 رو نصب کردم. تمام مراحل رو درست اجرا کردم. ویندوز 8.1 دارم. قبلا کار میکردم. بعد از اینکه آباکوس رو نصب کردم متاسفانه کتیا کاملا از کار افتادش. بعدش نتونستم کاری کنم، تمام ویندوز رو از اول نصب کردم. یعنی تمام فایل ها رو خالی کردم دوباره ویندوز نصب کردم و دوباره کار نکردش. الان هم که میخوام Dassault system prerequistics x86-x64 رو uninstall کنم متاسفانه نمیشه. دوستان اگر کسی به این مشکل خورده کمک کنه ممنون میشم.

سلام دوست عزیز اگه ویندوز 8.1 64بیت داری نسخه ی 32بیت v5r21 و با servicepack 6 میتونی نصب کنی هیچ مشکلیم نداره.... روی 32 بیتشم با 32 بیت امتحان کن اگه نشد 64 بیت بریز

yasser2222

عضو جدید
اقا سلام یه برانکارد از جنس پلاستیک داریم طراحی میکنیم اما نمیدونم جنسشو چی بدم.
کسی میتونه چنتا پلاستیک محکم و سبک معرفی کنه؟
قطعات لوله ای هستند
ممنون

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
اقا سلام یه برانکارد از جنس پلاستیک داریم طراحی میکنیم اما نمیدونم جنسشو چی بدم.
کسی میتونه چنتا پلاستیک محکم و سبک معرفی کنه؟
قطعات لوله ای هستند
ممنون

carbon fiber می تواند گزینه خوبی باشد. لوله آماده از این جنس احتمالا در بازار موجود است البته در غیر اینصورت خودتان هم می توانید ورقه های فیبر کربن را خریداری و روی قالب استوانه ای بصورت چند لایه همراه با چسب اپوکسی بپیچید. قسمت مشکل کار پخت قطعه است که برای آن نیاز به اتاق پخت دارید.
البته این روش گران قیمت است.

بابک1668

عضو جدید
carbon fiber می تواند گزینه خوبی باشد. لوله آماده از این جنس احتمالا در بازار موجود است البته در غیر اینصورت خودتان هم می توانید ورقه های فیبر کربن را خریداری و روی قالب استوانه ای بصورت چند لایه همراه با چسب اپوکسی بپیچید. قسمت مشکل کار پخت قطعه است که برای آن نیاز به اتاق پخت دارید.
البته این روش گران قیمت است.
دوستان یکی جواب پست 4721 رو بده ممنون میشم

بابک1668

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان این لینک تمرین های خوبی داره http://iran3ds.ir/index.php/catia/catia-learning/catia-various
متاسفانه یک از (مثلا) اساتید کتیا این تمرین ها رو برداشته به زبان فارسی برگردانده و یک کتاب(مهندسی معکوس با کتیا مثلث نارنجی) به اسم خودش تموم کرده این یعنی توهین به شعور مخاطب به امید روزی که همه نوآوری داشته باشیم