* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

mechanicsoft

عضو جدید
خدایش کسی تو این انجمن این موضو ع رو نمی دونه
اگه میدونید لطفا مرا یاری کنید;););)
:(:(:cry::cry:

سلام دوست من توضیحات کافی در مورد نحوه اعمال نیروی تابعی در سایتم قرار دادم میتونید ملاحظه بفرمایید
لطفا به این لینک از سایت من مراجعه کنید توضیحاتی کامل در این مورد گذاشتم
نحوه نوشتن و ذخیره کردن و فراخوانی تابع و اعمال تابعی نیرویی بر روی یک نود را توضیح داده ام
http://mechanicsoft.ir/post/35

a.n.a

عضو جدید
سلام به همگی

میتونین راهنماییم کنین چطوری باید تو انسیس برنامه ای واسه بار متحرک رو تیر بنویسم؟
خیلی خیلی ضروریه
:cry::(:cry:

persian-pride

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام یه مخزن کروی تحت فشار رو تو انسیس حل کنم
واسه سادگی میخوام به جای کره نیم کره حل کنیم
حالا واسه شرایط مرزی باید چه شرایطی رو در محل برش اعمال کنم؟
کره تحت فشار داخلی بالا و فشار خارجی اتمسفر و اختلاف دما در پوسته ی خارجی و داخلیه
ممنون اگه راهنمایی کنید
دلیل انتخاب اون شرط مرزی رو هم اگه بگین ممنون میشم
در شمن باید نیم کره حل بشه

Amin1984

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام یه مخزن کروی تحت فشار رو تو انسیس حل کنم
واسه سادگی میخوام به جای کره نیم کره حل کنیم
حالا واسه شرایط مرزی باید چه شرایطی رو در محل برش اعمال کنم؟
کره تحت فشار داخلی بالا و فشار خارجی اتمسفر و اختلاف دما در پوسته ی خارجی و داخلیه
ممنون اگه راهنمایی کنید
دلیل انتخاب اون شرط مرزی رو هم اگه بگین ممنون میشم
در شمن باید نیم کره حل بشه

سلام، من همۀ قیدها رو اعمال می کردم و فقط امکان تغییر مکان در راستای مقطع (همون جایی که نیمکره بریده شده) رو ازاد می گذاشتم. براش هیچ دلیل قانع کننده ای ندارم، شرمنده :redface:

persian-pride

عضو جدید
سلام، من همۀ قیدها رو اعمال می کردم و فقط امکان تغییر مکان در راستای مقطع (همون جایی که نیمکره بریده شده) رو ازاد می گذاشتم. براش هیچ دلیل قانع کننده ای ندارم، شرمنده :redface:

ممنون اما من دلیل میخوام باس واسه استادم دلیل بیارم چرا این قید رو اعمال کردم
اگه کسی از دوستان میتونه راهنماییم کنه ممنون میشه
فوریه>>>>>>>>>>>>>>:confused:

am2mk

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان
من یه سوال داشتم
با انسیس ورژن 12 میشه تحلیل های سیالاتی داشت؟ مثلا تحلیل توی لوله بررسی پرفیل سرعت و فشار در خم لوله و از این کارا

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان
من یه سوال داشتم
با انسیس ورژن 12 میشه تحلیل های سیالاتی داشت؟ مثلا تحلیل توی لوله بررسی پرفیل سرعت و فشار در خم لوله و از این کارا
بله در قسمت fluid dynamics از فلوئنت، CFX و Poly flow می تونین استفاده کنین که همش در ansys 12 هست

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان.
کسی میتونه راهنمایی کنه که چطور میشه روی مرز سازه شتاب رو براساس یک پروفایل برحسبg2/Hz وارد کرد؟(در workbench(
و اگه فایل Licgnerator 64 بیتی انسیس 12 یا 14 رو دارید بذارید لطفا.
ممنونم

aydogan

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام.لطفا یه کتاب خوب برای کسی که تازه میخاد با انسیس کار کنه معرفی کنید.[/FONT]
[FONT=&quot]در ضمن من انگلیسیم خوب نیس و نمی توانم از هلپ نرم افزار کمک بگیرم.[/FONT]

Amin1984

عضو جدید
سلام.لطفا یه کتاب خوب برای کسی که تازه میخاد با انسیس کار کنه معرفی کنید.
در ضمن من انگلیسیم خوب نیس و نمی توانم از هلپ نرم افزار کمک بگیرم.

سلام، کتاب طراحی مکانیزم های صنعتی با استفاده از روش المان محدود در نرم افزار انسیس تألیف حامد وهابی (در دو جلد)

ra ha

عضو جدید
سلام. من تا به حال با نرم افزار انسیس کار نکردم ولی برای پایان نامه ام باید یک ژیروسکوپ ارتعاشی خطی MEMS رو با نرم افزار انسیس طراحی و شبیه سازی کنم.از شما خواهشمندم مرا راهنمایی کنید که برای طراحی و شبیه سازی این نوع ژیروسکوپ با نرم افزار انسیس باید از چه منبعی کمک بگیرم:que:

bluen

عضو جدید
سلام بکس
میخام یه مدل(پارت) را از کتیا بیارم تو آباکوس از طریق ایمپورت مدل اررور میده!!!

گشتم یه چیزی به اسم ABAQUS Elysium Neutral transfer دیدم تو نت ایده ایی ندارین بچه ها؟

سپاس

(تاپیک کتیا حدف شده چراااااااااااااااااااااا!؟؟؟)

bluen

عضو جدید

آقا همه فرمتارو تست کردم فایده نداره یه 50 تا اررور (یه اررور 50 باری باز میشه) مرتبط با لایسنس کتیا تو محیط اباکوس میده!

جون من کمک کنین واسه شنبه میخخخخام

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.لطفا یه کتاب خوب برای کسی که تازه میخاد با انسیس کار کنه معرفی کنید.
در ضمن من انگلیسیم خوب نیس و نمی توانم از هلپ نرم افزار کمک بگیرم.

سلام
برای شروع مثلث نارنجی مناسب هست.

reza2495

عضو جدید
بچه ها كسي يه مثال حل شده از يك كامپوزيت تو انسيس داره؟ من دنبال مشخصات مكانيكيه يك كامپوزيتم كه توي انسيس كمانش ورقشو بررسي كنم. هرچي ميگردم نميتونم اين مشخصاتو پيدا منم.(منظورم مدول يانگ و برشي و ضريب پواسون و ايناست).انگار سكرته:cry:. اگه كسي ميتونه راهنماييم كنه ممنون ميشم.

tir70

عضو جدید
گه جواب سوال میدونید خواهشا جواب بدین تو پروژم گیر کردم خیلی ضروریه...من دارم رو یه پروژه پا کار می کنم که شبیه یه تیر یه سر گیر دار هس که میخوام رو 20 نود ان نیرو وارد کنم به طوری وقتی نیرو رو نود اولی وارد کردم میخوام رو نود 2 نیرو وارد کنم اثر نیرو اولی رو روتیشن جسم و تنش های پیش اومده تو جسم ازبین نره و همین کار رو میخوام به ترتیب تا نود 20 انجام بدم اگه میدونید لطف کنید....

Amin1984

عضو جدید
گه جواب سوال میدونید خواهشا جواب بدین تو پروژم گیر کردم خیلی ضروریه...من دارم رو یه پروژه پا کار می کنم که شبیه یه تیر یه سر گیر دار هس که میخوام رو 20 نود ان نیرو وارد کنم به طوری وقتی نیرو رو نود اولی وارد کردم میخوام رو نود 2 نیرو وارد کنم اثر نیرو اولی رو روتیشن جسم و تنش های پیش اومده تو جسم ازبین نره و همین کار رو میخوام به ترتیب تا نود 20 انجام بدم اگه میدونید لطف کنید....

سلام، منظورتون رو از نحوه اعمال نیرو کامل نفهمیدم:redface: ولی اگه تمام نیروهاتون رو در یک مرحله وارد می کنید، فکر نمیکنم که اثر هیچ یک از بین برود.

tir70

عضو جدید
سلام، منظورتون رو از نحوه اعمال نیرو کامل نفهمیدم:redface: ولی اگه تمام نیروهاتون رو در یک مرحله وارد می کنید، فکر نمیکنم که اثر هیچ یک از بین برود.

منظورم اینه که شبیه بلند شدن پا وقتی بلند می کنیم نیرو از یک نقطه برداشته شده و به نقطه دیگه وارد میشه ولی اثر بلند شدن پا هست یعنی روتیشن پا مهم هست تو گشتاوری که نقطه گیر دار وارد میشه میخوام وقتی به نود 2 وارد می کنم فقط اثر نیرو 1 باشه و خودش حذف بشه تا نود 20 هم همیجوری تکرار میشه...

Amin1984

عضو جدید
منظورم اینه که شبیه بلند شدن پا وقتی بلند می کنیم نیرو از یک نقطه برداشته شده و به نقطه دیگه وارد میشه ولی اثر بلند شدن پا هست یعنی روتیشن پا مهم هست تو گشتاوری که نقطه گیر دار وارد میشه میخوام وقتی به نود 2 وارد می کنم فقط اثر نیرو 1 باشه و خودش حذف بشه تا نود 20 هم همیجوری تکرار میشه...

سلام، خوب وقتی پا از یک نقطه بلند میشه دیگه تو اون نقطه که هیچ نیرویی وجود نداره!؟ پس وقتی نیرو نیست طبیعتاً گشتاوری هم نیست. منظورت از گشتاور انتهایی نقطۀ گیردار به نظرم نادرسته (یا شایدم هنوز کاملاً منظور شما رو نفهمیدم!).
حالا بیایید برگردیم به همون مسألۀ شخصی که روی یک پل در حال حرکت بود، اگر بخواهیم 20 قدم روی پل راه بره میتونیم بگیم که روی این پل 40 تا load step باید معرفی بشه. 20 تا برای بارگذاری و 20 تا برای باربرداری، یعنی اول در نقطۀ 1 نیرو وارد کرده و loadstep شمارۀ یک رو تعریف میکنیم، بعد نیروی این نقطه رو صفر میکنیم و load step شمارۀ 2 رو تعریف میکنیم و به همین ترتیب تا load step شمارۀ 40 ادامه می دهیم.
منتظر نظر شما و بقیۀ دوستان در مورد صحیح یا غلط بودن این روش هستم. موفق باشید.

tir70

عضو جدید
سلام، خوب وقتی پا از یک نقطه بلند میشه دیگه تو اون نقطه که هیچ نیرویی وجود نداره!؟ پس وقتی نیرو نیست طبیعتاً گشتاوری هم نیست. منظورت از گشتاور انتهایی نقطۀ گیردار به نظرم نادرسته (یا شایدم هنوز کاملاً منظور شما رو نفهمیدم!).
حالا بیایید برگردیم به همون مسألۀ شخصی که روی یک پل در حال حرکت بود، اگر بخواهیم 20 قدم روی پل راه بره میتونیم بگیم که روی این پل 40 تا load step باید معرفی بشه. 20 تا برای بارگذاری و 20 تا برای باربرداری، یعنی اول در نقطۀ 1 نیرو وارد کرده و loadstep شمارۀ یک رو تعریف میکنیم، بعد نیروی این نقطه رو صفر میکنیم و load step شمارۀ 2 رو تعریف میکنیم و به همین ترتیب تا load step شمارۀ 40 ادامه می دهیم.
منتظر نظر شما و بقیۀ دوستان در مورد صحیح یا غلط بودن این روش هستم. موفق باشید.
اگه از روش استفاده کنیم فرض کنیم نیرو اول وارد کردیم در یک زمانی معین بعد نیرو 2 رو در یک زمان وارد کنیم وقتی نیرو 2 رو وارد می کنیم دوباره از اول تحلیل می کنه یا اینک جواب نیرو اولی رو شرایز اولیه نیرو دومی درنظر می گیره؟بالاخره اگه بگیم پامون بلند می کنیم رو از پاشنه به نوک می ایستیم از زانو پا یه زاویه می گیره این زاویه نتیجه مرحله اوله دیگه ایا وقتی load step 2 رو جواب می گیرم تاثیر مرحله 1 است یا از بین میره؟

Amin1984

عضو جدید
اگه از روش استفاده کنیم فرض کنیم نیرو اول وارد کردیم در یک زمانی معین بعد نیرو 2 رو در یک زمان وارد کنیم وقتی نیرو 2 رو وارد می کنیم دوباره از اول تحلیل می کنه یا اینک جواب نیرو اولی رو شرایز اولیه نیرو دومی درنظر می گیره؟بالاخره اگه بگیم پامون بلند می کنیم رو از پاشنه به نوک می ایستیم از زانو پا یه زاویه می گیره این زاویه نتیجه مرحله اوله دیگه ایا وقتی load step 2 رو جواب می گیرم تاثیر مرحله 1 است یا از بین میره؟
سلام، دیگه دوباره از اول تحلیل نمی کنه ولی اثرش رو لحاظ می کنه. حالت زیر رو در نظر بگیرید:
وقتی که load stepها رو با هم run می کنیم (منظورم اون قسمتی از حل که طی این آدرس می رویم: solve>From LS files) تأثیر load step قبلی هم لحاظ میشه و چون load stepها دارند پشت هم اعمال میشوند، اگرچه نیرو در گام قبلی وارد شده باشد بازهم انسیس تأثیر نیروهای اعمال شده (اعم از تغییر شکل و یا تنش و یا مثلاً عکس العمل های تکیه گاهی) را از load step قبلی نگه می دارند و به load step بعدی اعمال می کنند.

آخرین ویرایش:

tir70

عضو جدید
سلام، دیگه دوباره از اول تحلیل نمی کنه ولی اثرش رو لحاظ می کنه. حالت زیر رو در نظر بگیرید:
وقتی که load stepها رو با هم run می کنیم (منظورم اون قسمتی از حل که طی این آدرس می رویم: solve>From LS files) تأثیر load step قبلی هم لحاظ میشه و چون load stepها دارند پشت هم اعمال میشوند، اگرچه نیرو در گام قبلی وارد شده باشد بازهم انسیس تأثیر نیروهای اعمال شده (اعم از تغییر شکل و یا تنش و یا مثلاً عکس العمل های تکیه گاهی) را از load step قبلی نگه می دارند و به load step بعدی اعمال می کنند.

سلام ...اگه کسی میدونه لطف کنه بگه کسی نمی دونه که بخواهیم به یه جسم تو نقطه درگیری یا نقطه اتصال زاویه بدیم به عنوان ورودی؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان،خواستم بدونم برای تحلیل آباکوس بهتره یا انسیس؟نرم افزار بهتری هم وجود داره؟ممنون میشم راهنماییم کنین،اگه میشه دلیلتون هم بگین،یاعلی

pooria.ae

عضو جدید
123.JPG

دوستان من ی پروژه تحلیل بال با انسیس دارم
اون قسمت که نوشته تعیید پیوسته بودن المان ها یعنی چی؟

nasser460

عضو جدید
سلام دوستان کسی فایل کتاب Ansys Workbench Tutorial Release 14 رو داره اینجا بذاره؟

mahsa.a.j

عضو جدید
COMSOL یا ANSYS ؟

COMSOL یا ANSYS ؟

با عرض سلام
موضوع پروژه من شبیه سازی میدان مغناطیسی یک جسم فرو مغناطیسه که منبع تحریکش یک میدان مغناطیسی خارجی یکنواخته برای اینکار از چه نرم افزاری بهتره استفاده کرد؟ طبق تحقیقات من از دو نرم افزار ansys و comsol میشه استفاده کرد ولی از هیچکدومشون جزوه یا راهنمای مناسبی که مربوط به کارم باشه پیدا نکردم اکثر مثال هاش مکانیکیه! با توجه به اینکه من با هیچ کدومشون آشنایی ندارم و وقتم هم خیلی کمه به نظرتون کدوم مناسبتره؟
من خودم ترجیج میدم با comsol‌ کار کنم چون شنیدم آسونتره ولی هیچ کدوم از استادام تا به حال اسمشو نشنیده بودن! چند نفر رو میشناسم که با ansys کار کردن ولی در حد چند تا مثال محدود و بیشتر مکانیکی و شنیدم کار با انسیس خیلی پیچیده ست! راستش اصلا نمیدونم چطور و از کجا باید شروع کنم اگه میشه کمی راهنماییم کنید که چطور باید شروع به کار کنم.
ممنون میشم از لطفتون

آخرین ویرایش:

minad_man

عضو جدید
سلام دوستان من با انسیس 13 کار میکنم و میخوام یک خرپای متقارن رو تحلیل کنم تو سی دی آموزشیش ((البته آموزش انسیس 12 رو استفاده میکنم که نباید زیاد تفاوتی

داشته باشه ))وقتی وارد بخش المانها میشه و link رو انتخاب میکنه در کادر سمت راست 2D spar 1 وجود داره. اینم عکس :

حالا وقتی من وارد بخش المانها میشم و link رو انتخاب میکنم 2D spar1 برا من نمیاد اینم عکس:

ممنون میشم راهنماییم کنید.

راستی انسیس قابلیت Undo همون CTrl+Z رو داره یا نه اگه دارخ کجاست؟

من شکل پیچیده ایی کشیدم ولی یجا اشتباه کردم ممنون میشم جواب بدین

آخرین ویرایش:

Amin1984

عضو جدید
سلام دوستان من با انسیس 13 کار میکنم و میخوام یک خرپای متقارن رو تحلیل کنم تو سی دی آموزشیش ((البته آموزش انسیس 12 رو استفاده میکنم که نباید زیاد تفاوتی

داشته باشه ))وقتی وارد بخش المانها میشه و link رو انتخاب میکنه در کادر سمت راست 2D spar 1 وجود داره. اینم عکس :

حالا وقتی من وارد بخش المانها میشم و link رو انتخاب میکنم 2D spar1 برا من نمیاد اینم عکس:

ممنون میشم راهنماییم کنید.

راستی انسیس قابلیت Undo همون CTrl+Z رو داره یا نه اگه دارخ کجاست؟

من شکل پیچیده ایی کشیدم ولی یجا اشتباه کردم ممنون میشم جواب بدین

سلام، همون link180 رو استفاده کن، انسیس از ورژن 13 به بعد المان مورد نظر شما رو تو link180 ادغام کرده. توجه کنید که این یک المان سه بعدیه (دارای درجات آزادی انتقال در جهات x، y و z) و احتمالا برای مدل های دو بعدی شما مجبور به محدود کردن درجات آزادی بشوید.
در مورد undo از قسمت session editor میشه یک کارایی کرد. اونجا یک فایل تکست باز میشه که میتونید دستوراتی که از زمان آخرین ذخیره اعمال نمودید رو ببینید و در صورت لزوم آنها را ویرایش کنید.

minad_man

عضو جدید
دوست عزیز واقعا ممنونم راهنماییتون جواب داد و مشکل برطرف شد. درمورد undo یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
چه دستوری رو باید بدم تا یکی دو مرحله به عقب برگرده ؟دوستان زیادی این مشکل رو دارند ممنون میشم اینجا شفاف سازی شه