تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شبکه های سنسوری

شبکه های سنسوری

با عرض سلام و احترام

از اساتید مجرب تقاضامندم در صورت امکان در زمینه شبکه های سنسوری کتاب و یا سایت های معتبری که می شناسند در پاسخ به این پست قرار دهند.

باتشکر ناتانائیل

sorona

عضو
سلام اگه کسی دیتا شیت lm11 فارسی و انگلیسیشو داره تو این جا بذاره ممنون میشم

DrAliNasr

عضو جدید
سلام
توی درس CNC باید 3 استپ موتور را کنترل کنیم و من برنامه کنترل را با labview نوشتم ( از طریق پورت پرینتر)
به مدار الکترونیکی درایور استپ موتور آمپر بال نیاز دارم (با ماسفت یا آی سی فرقی ندارد)
اگه تونستین تصویر مدار و لیست قطعات را بگذارید ممنونتون میشم

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
توی درس CNC باید 3 استپ موتور را کنترل کنیم و من برنامه کنترل را با labview نوشتم ( از طریق پورت پرینتر)
به مدار الکترونیکی درایور استپ موتور آمپر بال نیاز دارم (با ماسفت یا آی سی فرقی ندارد)

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=41409.0

درایو میکرو استپ

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شبکه های سنسوری ویا صنعتی مثل فیدباس

شبکه های سنسوری ویا صنعتی مثل فیدباس

با عرض سلام و احترام

از اساتید مجرب تقاضامندم در صورت امکان در زمینه شبکه های سنسوری کتاب و یا سایت های معتبری که می شناسند در پاسخ به این پست قرار دهند.

باتشکر ناتانائیل

DrAliNasr

عضو جدید
سلام
باز هم سلام
ظاهرا که با آی های درایور معمولی نمی شود این کار را انجام داد

اگه کسی بتواند محاسبات الکترونیکی برای این مدار انجام دهد و بفرمائید که چه ترانزیستور ماسفت و دیود و مقاومتی نیاز است واقعا عالی می شود

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همکاری در خصوص شبکه های سنسوری و شبکه های صنعتی مثل فیدباس و پروفیباس

همکاری در خصوص شبکه های سنسوری و شبکه های صنعتی مثل فیدباس و پروفیباس

با عرض سلام و احترام

از اساتید مجرب تقاضامندم در صورت امکان در زمینه شبکه های سنسوری و شبکه های صنعتی مثل فیدباس و پروفیباس کتاب و یا سایت های معتبری که می شناسند در پاسخ به این پست قرار دهند.

باتشکر ناتانائیل:gol:

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با عرض سلام و احترام

از اساتید مجرب تقاضامندم در صورت امکان در زمینه شبکه های سنسوری و شبکه های صنعتی مثل فیدباس و پروفیباس کتاب و یا سایت های معتبری که می شناسند در پاسخ به این پست قرار دهند.

باتشکر ناتانائیل:gol:

http://scholar.google.com/scholar?q="sensor+networks"&btnG=&hl=en&as_sdt=0,5

http://bookos.org/s/?q=Sensor+networks&e=1&t=0

Yasser Alashti

عضو جدید
سوال

سوال

با سلام خدمت دوستان و مهندسان گرامی عزیز
برای ترجمه تخصصی مقالات رشته الکترونیک شما چه مرکز یا فردی را پیشنهاد میکنید؟؟؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان و مهندسان گرامی عزیز
برای ترجمه تخصصی مقالات رشته الکترونیک شما چه مرکز یا فردی را پیشنهاد میکنید؟؟؟

به نظر من اگه خودتون یکم تلاش کنید و یکی دو صفحه ترجمه کنید دیگه راحت میشه واستون.منکه خودم زورم میومد انگلیسی بخونم ولی الان که زبان تخصصی دارم مجبور شدم بخونم یکم را افتادم.میتونید از google translate هم استفاده کنید.اگه توی ترجمه کردن هم مشکلی داشتید میتونید اون قسمتو بذارید از دوستان هرکی بلد باشه ترجمه میکنه براتون

hossein21

عضو جدید
سلام
مدار ماشین های اسباب بازی کنترلی که فقط جلو و عقب میرن رو کسی داره در جواب همین پست برام بزاره
ممنون میشم

star700

عضو جدید
سلام دوستان
پروژه کارشناسی من در مورد طراحی مدارات چاپی(PCB)هست.
کسی در این زمینه ،میتونه منو کمک کنه؟
مقاله ای در این زمینه دارید؟

sorona

عضو
با سلاممن در يك مدار كه با باطري 4 ولت و2 امپر تغذيه ميشد يك خازن 10 ولت و470فاراد رو برداشتم بجاش يك خازن 16 ولت با همان فاراد قرار دادم به نظر شما براي مدار مشكلي پيش مياد؟.درضمن دوستان مدار زياد حساس نيست....

hamedandy

عضو جدید
سلام.من برای یه تابلو،40 تا led رو با هم موازی کردم و می خوام یکسره روشن باشه.از چه منبع ولتاژی باید استفاده کنم؟

Yuri Boyka

عضو جدید
با سلاممن در يك مدار كه با باطري 4 ولت و2 امپر تغذيه ميشد يك خازن 10 ولت و470فاراد رو برداشتم بجاش يك خازن 16 ولت با همان فاراد قرار دادم به نظر شما براي مدار مشكلي پيش مياد؟.درضمن دوستان مدار زياد حساس نيست....

نه مشکلی پیش نمیاد.فقط خازنی که استفاده کردین آستانه تحمل ولتاژش تا 16 ولته و از لحاظ اقتصادی بیشتر هزینه کردین.

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام.من برای یه تابلو،40 تا led رو با هم موازی کردم و می خوام یکسره روشن باشه.از چه منبع ولتاژی باید استفاده کنم؟

این وابسته به مقدار توان ال ای دی هاتون داره.
ولی استفاده از یه ترانس کوچیک و مدار یکسوساز می تونه تمام توان لازم کل مدارتون رو با بازده خوبی تامین کنه.

soroosh.strife

عضو جدید
سلام

من تازگی راجع به ماژول های رادیویی z-wave شنیدم. به نظرم اومد که خیلی جالبن و می خواستم باهاشون کار کنم اما نمی دونم کجا می تونم پیدا کنم چون توی سایت های فروش قطعه چیزی پیدا نکردم.
کسی مس تونه بهم کمک کنه؟

ممنون

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام

من تازگی راجع به ماژول های رادیویی z-wave شنیدم. به نظرم اومد که خیلی جالبن و می خواستم باهاشون کار کنم اما نمی دونم کجا می تونم پیدا کنم چون توی سایت های فروش قطعه چیزی پیدا نکردم.
کسی مس تونه بهم کمک کنه؟

ممنون

به سایت www.ECA.ir مراجعه کنید.اگر نبود از طریق ایمیل ازشون بخواید که این ماژول رو براتون پیدا کنن.

elham2013

عضو جدید
نقشه برقکشی

نقشه برقکشی

سلام
من دانشجوی برقم.یک پروژه برای کارگاه برق دارم به اینصورت که باید نقشه برقکشی پلان بالای یک خونه رو با محاسبات بکشم.البته در سطح ساده و ابتدایی...
مهندسان محترم
اگر لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم!!!:(

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام
من دانشجوی برقم.یک پروژه برای کارگاه برق دارم به اینصورت که باید نقشه برقکشی پلان بالای یک خونه رو با محاسبات بکشم.البته در سطح ساده و ابتدایی...
مهندسان محترم

چه زمینه ای کمک می خواید؟

DrAliNasr

عضو جدید
سلام
مهندسان محترم
سلام
برادر من ناظر برق ساختمان از طرف نظام مهندسی است و کلی نقشه برقکشی دارد
اگز کمک خواستی پخ بده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا