تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
504 چقدر تاثیر داره تو کنکور ؟
504 بخونیم یا سوالای سالای قبل رو تحلیل کنیم و لغاتشو در بیاریم ؟ کدوم توصیه میشه ؟:que:

زبان کامپیوتر 1 واحد هست و بچه‌ها خیلی روش وقت نمیذارن. یا زبانشون خوبه و نخونده میزنن، یا زبانشون بده و وقتی که برای زبان داده شده رو به دروس مشترک که ضریبش 4 هست اختصاص میدن. خیلی از رتبه‌های برتر کنکور رو هم دیدم که زبان رو کلا نمیزنند.

ولی به هر حال اگه شما میخواید زبان بخونید، 504 فقط لغت رو بهتر میکنه و کمک زیادی در ریدینگ و گرامر نمیکنه. به نظرم اگه ریدینگ کنکورهای سال‌های پیش (برق و کامپیوتر) و کنکورهای آزمایشی رو تمرین کنید خود به خود لغت و گرامرتون هم حل میشه. ضمناً توو ارشد منابع انگلیسی هست و خوبه که متن خوندنتون از الان تقویت بشه. اولش یه خورده اذیت میکنه ولی زود عادت میکنید.

aysan 00500

اخراجی موقت
سلام.
504 چقدر تاثیر داره تو کنکور ؟
504 بخونیم یا سوالای سالای قبل رو تحلیل کنیم و لغاتشو در بیاریم ؟ کدوم توصیه میشه ؟:que:

504 برای زبان تخصصی برق بد نیست ولی به نظرم خوندنه لغاته تخصصی برق و تحلیل سوالای سالای قبل تو این زمان مناسبتره البته من خودم از کتابه زبان تخصصی مدرسان شریف میخونم چون فکر میکنم تو این زمان به جای خوندنه چندتا منبع مختلف وقتمونو واسه یه کتاب خوب بزاریم بهتره.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

خوندن لغت برای کنکور واقعا اشتباهه وقت تلف کردنه ممکنه کل 504رو بخونید وحتی یک سوال از ده تا سوال رو نتونید جواب بدید
ریدینگ بخونید اگه مهارت پیدا کنید تو جواب دادن به ریدینگ(باتمرین زیاد)حتی با ندونستن لغات هم میتونید سوالات رو جواب بدید
گرامر هم خوندنش بی فایده نیس
ولی به نظر من از لحاظ نمره آوری تست های زبان الویت وقتتونو اینطوری بذارید
1-ریدینگ
2-گرامر
3-لغت

rezaei.sp

عضو جدید
خوندن لغت برای کنکور واقعا اشتباهه وقت تلف کردنه ممکنه کل 504رو بخونید وحتی یک سوال از ده تا سوال رو نتونید جواب بدید
I don't agree with you about this.
وقتی داریم متن یا ریدینگ میخونیم ، عمده توجه ما باید به معنی متن و مفهوم اون باشه که بتونیم به سوالات درک مطلبش توجه کنیم . اگه در حین خوندن متن خیلی لغت باشه که معنیشونو ندونیم مجبوریم که از مفهوم فاصله بگیریم و بریم تو کار دیکشنری و لغت در آوردن که انرژی میبره و کلا ذهن رو خسته میکنه . نتیجه این میشه که از متن چیزی نمیفهمیم ، از زبان فراری میشیم و قصد داشتیم یه کار انجام بدیم در صورتیکه اونو ول کردیم و به یه کار دیگه مشغول شدیم.
ساختار 504 یه خوبی داره که اولا لغات مهم رو اورده در ثانی مثال های خوب داره و تمارین Interactive تو هر درس میاد که باعث میشه دانشجو دیگه لغت رو به حافظه بلند مدت بسپاره . تازه تو درسای دیگه تکرار میکنه .
من که از خوندنش بدی ندیدیم . ولی اینم قبول دارم که متن های تخصصی که تو کنکور میدن لغاتش خیلی بیشتره و خوندن 504 به تنهایی نمیتونه موفقیت آمیز باشه . و تو تاپیک بالا هم استاد عزیز بهنام به این مطلب اشاره کردن.
زبان کنکور واقعا سخته . به مولا سخته . والا سخته . اشک آدم رو در میاره . معلوم نیست اینهمه لغت رو از کجا در آوردن ؟:cry:

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
وقتی داریم متن یا ریدینگ میخونیم ، عمده توجه ما باید به معنی متن و مفهوم اون باشه که بتونیم به سوالات درک مطلبش توجه کنیم . اگه در حین خوندن متن خیلی لغت باشه که معنیشونو ندونیم مجبوریم که از مفهوم فاصله بگیریم و بریم تو کار دیکشنری و لغت در آوردن که انرژی میبره و کلا ذهن رو خسته میکنه . نتیجه این میشه که از متن چیزی نمیفهمیم ، از زبان فراری میشیم و قصد داشتیم یه کار انجام بدیم در صورتیکه اونو ول کردیم و به یه کار دیگه مشغول شدیم.
ساختار 504 یه خوبی داره که اولا لغات مهم رو اورده در ثانی مثال های خوب داره و تمارین Interactive تو هر درس میاد که باعث میشه دانشجو دیگه لغت رو به حافظه بلند مدت بسپاره . تازه تو درسای دیگه تکرار میکنه .
من که از خوندنش بدی ندیدیم . ولی اینم قبول دارم که متن های تخصصی که تو کنکور میدن لغاتش خیلی بیشتره و خوندن 504 به تنهایی نمیتونه موفقیت آمیز باشه . و تو تاپیک بالا هم استاد عزیز بهنام به این مطلب اشاره کردن.
زبان کنکور واقعا سخته . به مولا سخته . والا سخته . اشک آدم رو در میاره . معلوم نیست اینهمه لغت رو از کجا در آوردن ؟:cry:
دوست من راهش اینه که انگلیسیت روون و native باشه با انگلیسی کتابی نمیشه کنکور ارشد رو زد
ضمنا در قسمت reading قصد طراح دسنجیدن دایره لغات نیست بلکه سنجیدن مقدار comprehension شماست یعنی گرچه معنی لغاتو نمیدونی ولی مفهوم ومنظور متنو بفمی

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریدینگ بخونید اگه مهارت پیدا کنید تو جواب دادن به ریدینگ(باتمرین زیاد)حتی با ندونستن لغات هم میتونید سوالات رو جواب بدید
گرامر هم خوندنش بی فایده نیس
ولی به نظر من از لحاظ نمره آوری تست های زبان الویت وقتتونو اینطوری بذارید
1-ریدینگ
2-گرامر
3-لغت

آقا من اعتراض دارم، از کی من شدم استاد بهم خبر ندادن؟ :biggrin:

اینکه با دونستن لغتای 504 شاید نشه تستای لغت رو زد رو قبول ندارم، به نظرم نصفش رو میشه زد. یا مثلاً لغتای کنکور 92 کامپیوتر رو به نظرم اگه کسی 504 رو کامل بلد بود حتی میتونست همش رو بزنه. ولی بحث من اینه که اگه کسی امسال کنکور داره و زبانش خوب نیست نمیتونه از مهر شروع کنه به خوندن این کتاب. البته بعضیا میان از جعبه لایتنر استفاده میکنن و پشتش 504 تا لغت مینویسن و جلوش هم معنی فارسی یا توو بهترین حالت معنی انگلیسی ولی اینطوری فایده نداره. چون زبان کنکور توو اون گزینه‌ها خلاصه نشده و باید از صورت تست هم سر در آورد که اونجا هم میتونه لغتای عجیب غریب داشته باشه. تازه کاربرد کلمه توو جمله هم تمرین و هنر میخواد.

من وقتی 504 رو میخوندم خیلی طول کشید چون علاوه بر اینکه هر 3 جمله‌ی یک لغت رو بررسی میکردم و تمریناشو هم انجام میدادم، از دیکشنری دنبال معانی دیگه‌ی اون لغت و مثال‌هاش میگشتم.
البته کنکور یه خوبی داره اینه که اگه یه فعل علاوه بر معنی اصلیش، یه معنی پرتی هم داشته باشه، بیشتر اون معنی اصلی استفاده میشه ولی 504 هم بعضی جاها نواقصی داره مثلاً برای فعل appeal معنی "جذاب" رو گفته در حالی که یه معنی دیگه و اصلیش request هم هست. یا مثلا برای compel که شما اون رو گفتید، معنی فعل‌اش یعنی وادار کردن رو گفته و معنی صفتی‌ش رو نگفته. برای همین این چیزا رو خودمون باید دنبالش بریم و به خود مثال 504 قانع نباشیم. در کل این کتاب چیزای جالبی داره و سوالی داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم.

من از نسخه‌ی کامل longman استفاده میکنم که حجمش فکر کنم 4 گیگ هست ولی سایتش هم مثل خودش نرم افزارشه:
http://www.ldoceonline.com/
البته نرم افزارش یه قابلیتای دیگه هم داره. مثلا تفاوت فعل های که ظاهرا یه معنی دارن رو میگه. مثلا فعلای force و compel و make و coerce و ... رو مقایسه میکنه. اگه بتونید گیر بیاریدش حتما این کار رو بکنید. راستی اون جمله‌ای که برای contempt آورده بودید هم از این دیکشنری بود. از آکسفورد بهتره.

قاعدتاً ریدینگ‌ها رو از نظر کلمه‌های پیچیده آسون میدن و هر چی ریدینگ طولانی‌تر باشه آسون‌تره. نباید وقتی معنی یه کلمه رو ندونستید زود به دیکشنری مراجعه کنید شاید اصلا اون کلمه یا جمله توو کل مفهوم اثری نداره و یا شاید بعدا خودتون به قرینه متوجه شدید یا خود متن بیشتر توضیح داد. اگه سال بعد کنکور میدید، وقت کافی دارید و میتونید کتابایی که برای زبان تخصصی تدریس میشه رو گیر بیارید با اونا جلو برید چون زبان فقط مختص کنکور نیست. حتما در کنار خوندن لغت، متن هم تمرین کنید (هر چند متن های ساده)

rezaei.sp

عضو جدید
آقا من اعتراض دارم، از کی من شدم استاد بهم خبر ندادن؟ :biggrin:
ارادت داریم خدمت استاد بهنام. شما نه تنها در زبان ، بلکه در سایر درس های مهندسی و نیز در زمینه اخلاق استاد تمام ما هستید. امیدواریم که بتونیم استفاده کنیم و دست ما رو بگیرید.
راستش بنده یه دیکشنری Longman Contemporary گرفتم 2 سال پیش که DVD هم داشت و از اون زمان همون DVD رو نصب کردم و استفاده میکنم. چیز فوق العاده ای هست . نسخه اصلیش که فکر کنم بالای 30 تومن باشه الان ولی جنگل هم کرک کرده به قیمت 4 تومن میفروشه . من مرجع اصلی خودم همون دیکشنری هست که خیلی راضی کننده هست.
یه چیز خارق العاده که میتونم بگم اینه که چند شب پیش داشتم تست زبان کنکور پارسال رو حل میکردم دیدم اولین تست کننکور زبان مهندسی برق پارسال از مثل یکی از کلمه های همین دیکشنری اومده بدون تغییر. واقعا واسم جالب بود و این کامل بودن و مفید بودن اینرو میرسونه .
تست درباره لغت harness بود که تو دیکشنری یه مثال واسش زده و دقیقا همون مثال رو بعنوان تست کنکور اوردن. :)

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

بهترین کتابی که واسه گرامر زبان کنکور ارشد تا حالا دیدید چیه؟

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز

rezaei.sp

عضو جدید
بهترین کتابی که واسه گرامر زبان کنکور ارشد تا حالا دیدید چیه؟

با سلام و عرض تبریک عید غدیر
کتابهای مورفی بعنوان مرجع گرامر واسه مطالعه زبان هستند و واسه کنکور ارشد بعید میدونم مناسب باشند. کتابی که مولفش فارسی زبان باشه بهتر و مناسب تره واسه کنکور .

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

کتابهای مورفی بعنوان مرجع گرامر واسه مطالعه زبان هستند و واسه کنکور ارشد بعید میدونم مناسب باشند. کتابی که مولفش فارسی زبان باشه بهتر و مناسب تره واسه کنکور .

آره به زبان فارسی باشه بهتره

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام من هم عید رو به شما تبریک میگم دوست عزیز

از چند سال قبل که از گرامر هم سوال اومد تو کنکور همه کتابهای آقای مورفی رو پیشنهاد میدادند. تستهای گرامر چند سال قبل از کتابای ایشون بود. من خودم گرامر نمیخونم و نمیدونم چه فارسی و چه لاتین کتاب کنکوری الان چی تو بازار هست فقط نقل قول کردم.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
نرم افزار jMemorize
نرم افزار pauker
می خوام زبان یاد بگیرم این دو نرم افزار خوبه به نظر شما؟؟؟ یا بهتر از ایتا هست؟
کجا باید دانلودش کنم؟؟؟ یا بخرم؟؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
نرم افزار jMemorize
نرم افزار pauker
می خوام زبان یاد بگیرم این دو نرم افزار خوبه
کجا باید دانلودش کنم؟؟؟

نرم افزار اولی بهتره امکاناتش بیشتره میتونی از سایت زیر جستجو کنی دانلود کنی

www.irlanguage.com

rezaei.sp

عضو جدید
نرم افزار jMemorize
نرم افزار pauker

نرم افزار اولی بهتره امکاناتش بیشتره میتونی از سایت زیر جستجو کنی دانلود کنی

www.irlanguage.com
با سلام
دوستان این نرم افزار که گفتید من هنوز استفاده نکردم.
بنظر شما لازمه قبل از استفاده از این نرم افزار 504 رو تموم کنیم یا نه ؟ مستقل از کتابها میشه باهاش کار کرد ؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
با سلام
دوستان این نرم افزار که گفتید من هنوز استفاده نکردم.
بنظر شما لازمه قبل از استفاده از این نرم افزار 504 رو تموم کنیم یا نه ؟ مستقل از کتابها میشه باهاش کار کرد ؟

سلام
مثله جعبه لایتنره امکاناتی که داره میتونی عکسم بذاری. واسه مرور خوبه.اتفاقا لغات 504 1100 تافل اینارم فکر کنم توی اون سایت گذاشتن!

rezaei.sp

عضو جدید
سلام دوستان .
امروز کنکور 251 پارسه بود. خیلی خوشحال بودم . چون لغت های 504 رو هم که خونده بودم توش بود و تونستم جواب بدم.
ولی بازم تمرین میخاد . ریدینگاش خیلی انرژی میگیره . واقعا باید مثل آمادگی المپیک تمرین کرده باشی که توش نمونی .
بدرود.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

سلام دوستان .
امروز کنکور 251 پارسه بود. خیلی خوشحال بودم . چون لغت های 504 رو هم که خونده بودم توش بود و تونستم جواب بدم.
ولی بازم تمرین میخاد . ریدینگاش خیلی انرژی میگیره . واقعا باید مثل آمادگی المپیک تمرین کرده باشی که توش نمونی .
بدرود.

آزمونهای آزمایشی لغاتشون از کتابشون ومباحث تعین شده میاد و آدم میتونه براحتی سوالات رو جواب بده اما کنکور اصلا قابل پیش بینی نیس

rezaei.sp

عضو جدید
نرم افزار jMemorize
نرم افزار pauker
امروز رفتم انقلاب . فروشگاه های زبان اصلا اسم این نرم افزار رو هم نشنیده بودن. هیچکی خبر نداشت.
نمیدونم قضیه چیه که تو بازار نیست ؟
اون سایت هم که دوستمون معرفی کردن اصلا اینو نداره !
کسی در این مورد میتونه کمک کنه ؟:que:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
امروز رفتم انقلاب . فروشگاه های زبان اصلا اسم این نرم افزار رو هم نشنیده بودن. هیچکی خبر نداشت.
نمیدونم قضیه چیه که تو بازار نیست ؟
اون سایت هم که دوستمون معرفی کردن اصلا اینو نداره !
کسی در این مورد میتونه کمک کنه ؟:que:

دوسته من کافی بود یه سرچ کوچیک توی سایتی که گفتم میزدی

http://www.irlanguage.com/News/m/70/

[url]http://www.irlanguage.com/70/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%B9%D8%A8%D9%87-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%86%D8%B1-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-J-Memorize/

[/URL]

rezaei.sp

عضو جدید
آقا مسعود خیلی ممنون . مشکل حل شد. :w27:
درباره نرم افزار pauker هم میتونی کمک کنی ؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
آقا مسعود خیلی ممنون . مشکل حل شد. :w27:
درباره نرم افزار pauker هم میتونی کمک کنی ؟

pauker هم مثل همینه با کارایی کمتر.یعنی مثلا نمیتونی عکس بذاری.
قبلنا داشتم ولی الان نمیدونم از کجا میتونی دانلود کنی

aminvo

عضو جدید
سلام دوستان

آیا این نرم افزار j memorize روی گوشی هایی که اندروید هستند و از پلت فرم جاوا پشتیبانی می کنند به درستی نصب میشه و کار بده. چون اگه روی گوشی بیاد عالی میشه.

من کتاب 504 را هم کتاب اصلی را و هم نرم افزار جعبه لایتنرش را ریختم روی گوشی و دیگه لازم نبود که یک کتاب را این ور و اون ور بکشم. همیشه در درسترس. می تونید راحت بخونید.

دلم نیومد اینجا نزارم و رفتم آپلود کردم. فایل زیر را که دانلود کنید دو تا نرم افزار هست برای گوشی های اندروید.

یکیش کتاب 504 هست که شامل خود 504 لغت، معانیش و مثالهاش که در کتاب هست با تلفظ کامل لغت ها و مثال هاش و معانی هست. معنی فارسی لغات را هم داره.
دومیش هم نرم افزاری هست که شبیه جعبه لایتنر هست و خیلی چیز کاملی هست ولی دیگه از مثال ها کتاب خبری نیست( که قاعدتا هم در این چینین نرم افزاری نباید باشه)

من که از این دو تا نرم افزار خیلی استفاه کردم امیدوارم برای شما هم خوب باشه.

اگر هم که j memorize روی گوشی کار نمیده نرم افزاری دراید که 1100 لغت را در قالب لایتنر داشته باشه؟

پیشا پیش از راهنمایی هاتون سپاسگذارم

لینک دنلود با حجم تقریبی 4 مگا بایت.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
نرم‌افزار Pauker (فایل اول به زبان فارسی و فرمت exe؛ فایل دوم فرمت jar)
طرز کارش هم اینطوریه که اضافه کردن کارت‌های جدید رو می‌زنید و همه‌ی کارت‌ها رو می‌نویسید. بعد یادگیری کارت‌های جدید رو می‌زنید که به هر کارت 18 ثانیه وقت میده یاد بگیرید. البته می‌تونید "بعدی" رو بزنید تا توو این 18 ثانیه کارت‌های بیشتری یاد بگیرید. بعده 18 ثانیه کارت رو از شما می‌پرسه و اگه بلد بودید میذاره توو حافظه‌ی کوتاه مدت. بعده 12 دقیقه کارت‌های حافظه‌ی کوتاه مدت رو می‌پرسه و اگه بلد بودید میذاره توو خونه‌ی 1.

http://d-h.st/3j1
http://d-h.st/l0h

راستی فقط به عنوان یه توصیه، کسایی که پایه‌ی زبان متوسط به بالایی دارند به جای 504، کتاب Barron's Essential Words رو بخونند. 504 لغت‌های سطح پایین و همچنین لغت‌های پرت زیادی داره ولی کسی که لغاتش ضعیفه، خوبه.

سلام دوستان
آیا این نرم افزار j memorize روی گوشی هایی که اندروید هستند و از پلت فرم جاوا پشتیبانی می کنند به درستی نصب میشه و کار بده. چون اگه روی گوشی بیاد عالی میشه.
من کتاب 504 را هم کتاب اصلی را و هم نرم افزار جعبه لایتنرش را ریختم روی گوشی و دیگه لازم نبود که یک کتاب را این ور و اون ور بکشم. همیشه در درسترس. می تونید راحت بخونید.
دلم نیومد اینجا نزارم و رفتم آپلود کردم. فایل زیر را که دانلود کنید دو تا نرم افزار هست برای گوشی های اندروید.
یکیش کتاب 504 هست که شامل خود 504 لغت، معانیش و مثالهاش که در کتاب هست با تلفظ کامل لغت ها و مثال هاش و معانی هست. معنی فارسی لغات را هم داره.
دومیش هم نرم افزاری هست که شبیه جعبه لایتنر هست و خیلی چیز کاملی هست ولی دیگه از مثال ها کتاب خبری نیست( که قاعدتا هم در این چینین نرم افزاری نباید باشه)
من که از این دو تا نرم افزار خیلی استفاه کردم امیدوارم برای شما هم خوب باشه.
اگر هم که j memorize روی گوشی کار نمیده نرم افزاری دراید که 1100 لغت را در قالب لایتنر داشته باشه؟
پیشا پیش از راهنمایی هاتون سپاسگذارم
لینک دنلود با حجم تقریبی 4 مگا بایت.

جسارتاً 1100 رو که برای کنکور نمیخواید !؟

rezaei.sp

عضو جدید
نرم‌افزار Pauker

جسارتاً 1100 رو که برای کنکور نمیخواید !؟
سلام بهنام عزیز.
خیلی ممنون . زحمت کشیدی . دیگه همه چیز کامل شد.
راستش من هنوز درگیر 504 هستم که 15 روز دیگه تمومش میکنم.
خودت یه نسخه واسه من بپیچ و بگو که بعدش چیکار کنم. میخوام اول اینو تموم کنم بعد برم سراغ تست و سوال کنکور .
اگه کارم اشتباهه بگو که اصلاح کنم . لااقل زبان رو باید زیر 90 نزنم . اگه بالاتر که چه بهتر .

khashayar1991

عضو جدید
سلام دوستان. بهترین کتاب یا منابع واسه زبان عمومی + کلمه + زبان تخصصی چیه؟؟؟؟؟؟
واسه واژه ها فقط 504 کافیه ؟

rezaei.sp

عضو جدید
سلام دوستان. بهترین کتاب یا منابع واسه زبان عمومی + کلمه + زبان تخصصی چیه؟؟؟؟؟؟
واسه واژه ها فقط 504 کافیه ؟
سلام دوست عزیز .
منبع زیاد داریم تو زبان . سطح شما معلوم نیست ، درصد مورد نظر شما در آزمون زبان مشخص نیست و مقدار ساعتی رو هم که میخایید به زبان اختصاص بدید تعیین نکردید . واسه همین نمیشه یه منیع مناسب شما پیشنهاد داد.
یه کار عاقلانه اینه که شما تست های کنکور اصلی یا آزمایشی رو بزارید جلوتون و ببینید واسه اینکه بخوایید به سوالاش جواب بدین و از پسش بر بیایید چه روش و چه منابعی لازم دارید . توصیه دوستمون هم که زیر اومده راهگشای خوبیه واسه منبع لغات .

راستی فقط به عنوان یه توصیه، کسایی که پایه‌ی زبان متوسط به بالایی دارند به جای 504، کتاب Barron's Essential Words رو بخونند. 504 لغت‌های سطح پایین و همچنین لغت‌های پرت زیادی داره ولی کسی که لغاتش ضعیفه، خوبه.

بالا