تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

Arman-7

عضو جدید
ببینید این رابطه ای که شما مطرح کردید برای تابع تبدیل سیستم (حلقه بسته) مطرح هست توی این سوال گفته حلقه باز
ولی منظور سوال این نیست که سیستم فیدبک نداره میگه فقط ماکزیمم دامنه حلقه باز رو حساب کنید شاید سیستم فیدبک داشته باشه شاید هم نه
امیدوارم منظور رو خوب رسونده باشم

malih9068

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

سلام دوستان خسته نباشید طبق قضیه میسون چطور مسیر پیشرو 4 شده؟
uploadfromtaptalk1415562351275.jpg

malih9068

عضو جدید

دوستان عزیز چهارتا مسیر مجزا که بخواهیم دو به دو ضرب کنیم کدوم مسیرها هستند

malih9068

عضو جدید

دوستان عزیز چهارتا مسیر مجزا که بخواهیم دو به دو ضرب کنیم کدوم مسیرها هستندuploadfromtaptalk1415562924702.jpg

Reza system 94

عضو جدید

همه بهره ها یک هستند فیدبک ها منفی یک جهتها مشخصه
گفتم جوابش مشخص باشه!
سلام
از ار به ایی که یه مسیر پیشرو بعد مسیر پیشرو رو با شاخه ها و گره هاش حذف کن ببین چندتا حلقه میمونه و دلتا مسیر پیشرو رو را حساب کن

malih9068

عضو جدید

سلام
از ار به ایی که یه مسیر پیشرو بعد مسیر پیشرو رو با شاخه ها و گره هاش حذف کن ببین چندتا حلقه میمونه و دلتا مسیر پیشرو رو را حساب کن
میدونم دوست عزیز ولی 4 که کتاب گفته نمیشه

malih9068

عضو جدید

سلام
چرا نمیشه؟حل خودتو بذار ببینم لطفا که چرا نمیشه؟
به نظرم یکیمون داره اشتباه میگه
ببینید وقتی مسیر رو مینویسیم مگر نباید حلقه های مجزا را برای دلتا حساب کنیم؟اینجا حلقه مجزا نداره!

Reza system 94

عضو جدید

ببینید وقتی مسیر رو مینویسیم مگر نباید حلقه های مجزا را برای دلتا حساب کنیم؟اینجا حلقه مجزا نداره!
واسه دلتا مسیر پیشرو یک منها مجموع حلقه هایی که بعد از حذف مسیر باقی مونده به اضافه حلقه های دو به دو مجزایی که هست منها سه به سه مجزا الی اخر

ieeeeieeee

عضو جدید
دوستان عزیز چهارتا مسیر مجزا که بخواهیم دو به دو ضرب کنیم کدوم مسیرها هستندمشاهده پیوست 225732

سلام برا حل این سوال: مسیر از ای به آر یکی داریم. درسته؟ ولی باید حواسمون باشه که حلقه هایی که از این مسیر مستقلن هم در نظر بگیریم براش. حالا در نظر گرفتن این حلقه ها برای مسیر پیشرو میشه عین مخرجمون( منتهی فقط حلقه های مستقل از این مسیرو باید در نظر بگیریم). تو این مساله 3 تا حلقه داریم که مستقل از مسیر پیشرومون هستن. درسته؟یعنی ال 3و ال 4و ال 5 و که حاصل دلتای آن میشه 4 . فرم کلیه صورت میشه. مجموع( مسیرهای پیشرو ضربدر دلتای حلقه های مستقل از مسیر پیشرو)

Reza system 94

عضو جدید

سلام دوستان
کنترل بینش رو حل کردید?
به نظرم کنترلش نسبت به دفعه پیش سخت بود:(

malih9068

عضو جدید

سلام برا حل این سوال: مسیر از ای به آر یکی داریم. درسته؟ ولی باید حواسمون باشه که حلقه هایی که از این مسیر مستقلن هم در نظر بگیریم براش. حالا در نظر گرفتن این حلقه ها برای مسیر پیشرو میشه عین مخرجمون( منتهی فقط حلقه های مستقل از این مسیرو باید در نظر بگیریم). تو این مساله 3 تا حلقه داریم که مستقل از مسیر پیشرومون هستن. درسته؟یعنی ال 3و ال 4و ال 5 و که حاصل دلتای آن میشه 4 . فرم کلیه صورت میشه. مجموع( مسیرهای پیشرو ضربدر دلتای حلقه های مستقل از مسیر پیشرو)
سلام بعله درسته اما داخل حل گفته چهارتا حلقه داریم از نوع مجزا....!

qmars10

عضو جدید
دوستان به نظرطون چطور مقدار 10به توان 3/8روبدست اورد بدجور رومخمه

Reza system 94

عضو جدید

سلام دوستان میشه نظرتون راجع به این سوال بگین

آخرین ویرایش:

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

درود
دوستان تو سوال ۲۸ فصل ۵ کتاب تقوی چاپ سوم به یه مشکل خوردم
تو صورت سوال تعریف خطا اختلاف ورودی خروجیه که میشه تعریف دوم ، ولی تو حل گفته فرض سوال خطا با تعریف اول هست ، ولی باز تو ادامه حل از تعریف دوم حل کرده چجوریاست ????!?!

من دارم اشتباه میکنم یا این اشتباه تایپیه ??!?

پیوست ها

• uploadfromtaptalk1418042385948.jpg
    uploadfromtaptalk1418042385948.jpg
    37.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوستان تو سوال ۲۸ فصل ۵ کتاب تقوی چاپ سوم به یه مشکل خوردم
تو صورت سوال تعریف خطا اختلاف ورودی خروجیه که میشه تعریف دوم ، ولی تو حل گفته فرض سوال خطا با تعریف اول هست ، ولی باز تو ادامه حل از تعریف دوم حل کرده چجوریاست ????!?!

من دارم اشتباه میکنم یا این اشتباه تایپیه ??!?
سلام دوست عزیز

من کتاب استاد تقوی رو ندارم اما سوال زیر رو میتونی اینجور تحلیل کنی

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون این روشیه که تو کتاب امین رضایی حل کرده .

اینم حل کتاب تقوی

پیوست ها

• uploadfromtaptalk1418045798527.jpg
    uploadfromtaptalk1418045798527.jpg
    36.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • uploadfromtaptalk1418045821187.jpg
    uploadfromtaptalk1418045821187.jpg
    36.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون این روشیه که تو کتاب امین رضایی حل کرده .

اینم حل کتاب تقوی

سلام عرفان جان..این چه عکسیه ادم یاد غروب می افته :smile:.....

ببین من نمیدونم خطای اول چیه و کیه و دوم کیه و چیه... چون هر کسی میتونه به این خطا ها اسم بده... دو تا خطا داریم...یکیش اونی هست که تفاضل خروجی و ورودی رو میخواد و یکی خطایی هست که تفاضل خروجی ضرب در H منهای ورودی رو میخواد(واسه سیستم های فیدبک واحد هم چون H یک هست جفتش یکی هست)

حالا واسه این سوال چون H داریم که همون K هست پس واسه محاسبه ی خطا توی حلی که گذاشتی مولف اومده از همون تعریف استفاده کرده و به جای خروجی C طبق تابع تبدیل به جاش R ضرب در T گذاشته...

الان که دقت کردم اره اشتباه چاپی هست... همون خطای دومه گویا... ولی با اسم ها شما بازی نکن به روشی که من گفتم حفظ کن...

خود من که اصلا به این روش ها حل نمیکنم...

ولی یه چیزی بگم گویا چاپ سوم هم فقط کپی شده این حل ها... چون ببین اصلا توی کدوم گزینه گفته به ازای فلان K خطا بی نهایت میشه (اخه واسه سیستم های ناپایداره خطا بی نهایته) که مولف اومده شرط راث رو بررسی کرده ..واضحه نیازی به این کار اصلا نبوده و نیست.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

منظوره این سوال چیست ؟ و چطوری به جوابه نهایی رسیده؟؟ تابع تبدیل نوشتنشو بلدم.
1.jpg

0.jpg

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام دوستان

منظوره این سوال چیست ؟ و چطوری به جوابه نهایی رسیده؟؟ تابع تبدیل نوشتنشو بلدم.
مشاهده پیوست 228068

مشاهده پیوست 228069

سلام... واستون توی عکس جوابو گذاشتم... و متوحه میشید چطوری با یه میسون ساده بدست میاد...

مد پنهان هم اره یعنی همون حذف صفر و قطب .... از طرفی چون تابع تبدیل طوری هستش که نمی تونیم با دست تجزیه کنیم باید از گزینه ها کمک بگریم و کافیه با جایگذاری اعداد گزینه ها هم صورت و هم مخرج صفر باشه (در واقع اون عدد صفر صورت و مخرج باشه) و در واقع اون صفر و قطب قابل حذف می باشند... مثلا اول عدد منفی یک رو می زاریم (من خودم چک نکردم) میبنیم نهایتش صورتو صفر میکنه یا مخرج یا هیچ کدام ولی قطعا جفتشو صفر نمی کنه... بعدش گزینه 3 و 4 حذف میشه... بعدش تفاوت گزینه ی 1 و 2 در در صفر هستش اونم چک میکنیم اگه جواب داد گزینه ی دو درسته نداد یک درسته... واسه محکم کاری هم میشه j رو هم امتحان کرد یه وقت اگه در نوشتن تابع تبدیل شک داشته باشیم تا مبادا از روی تابع تبدیل اشتباهی که نوشتیم به اشتباه گزینه ها رو حذف کرده باشیم.با ارزوی موفقیت.

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام.دوستان این سوال دکترای 91 به نظرتون غلط نیست.؟!

مگه توی سطری از راث که تمام صفر میشه از سطر بالاش معادله کمکی مینویسم بعدش مشتق میگیریم این باعث نمیشه حتما ضرایب این دوسطر هم علامت باشه؟ اگه اره

پس فکر کنم طراح حواسش نبود چون این جا b منفی و c مثبته.... وبرام قابل توجیه نیست؟نظر شما چیه؟

sanup2006

عضو جدید
سلام.دوستان این سوال دکترای 91 به نظرتون غلط نیست.؟!

مگه توی سطری از راث که تمام صفر میشه از سطر بالاش معادله کمکی مینویسم بعدش مشتق میگیریم این باعث نمیشه حتما ضرایب این دوسطر هم علامت باشه؟ اگه اره

پس فکر کنم طراح حواسش نبود چون این جا b منفی و c مثبته.... وبرام قابل توجیه نیست؟نظر شما چیه؟

دقیقا همینطوره. همواره b و c هم علامت هستند.
سوتی داده طراح.

Piruz-68

عضو جدید
دوستان یه سوال دارم ممنون میشم جوابم بدید
آخرای صفحه 12جزوه مکان ریشه دکتر ابویی اونجایی که اومده یه مکان ریشه کشیدهوk[SUB]x [/SUB]رو مشخص کرده و اومده توضیحاتی که درباره بازه های مختلف k داده رو من متوجه نمیشم؟
مثلا اومده زده 0<k<k[SUB]x[/SUB]
یک ریشه حقیقی منفی دو ریشه حقیقی منفی از کجا اینو نوشه؟ایا بخاطراین نوشه که چون یک ریشه منفی در k=0در مبدا داریم یک ریشه هم درs=-1 و یک ریشه هم در s=-3.
دربازه k=k[SUB]x [/SUB]دو ریشه حقیقی مکرر در نقطه شکست داریم و اون یک ریشه حقیقی منفی رو نمیدونم بر چه اساسی نوشته ؟
در بازه k[SUB]x[/SUB]<k<12/5 نوشته دو ریشه مختلط سمت چپ اما چرا سمت چپ مگر بر روی محور jw ما ریشه مختلط نداریم و اینکه اون ریشه حقیقی منفی رو بر چه اساسی نوشته ؟
و بقیه بازه ها رو هم متوجه نمیشم؟

آخرین ویرایش:
بالا