تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزمم:gol:

بنده هنوز وقت نکردم بخونم ... میخواهم از 10 روز دیگه شبا دو ساعت بخونم ... امیدوارم که برسم ... 24 خرداد هم امتحان دانشگاه دارم
انشاءالله همگی پایدار و موفق باشید:w27:

elham218

عضو جدید
سلام خانوما و آقایون مهندس

من دارم دوباره برای ازمون نظام می خونم:wallbash:

مهندسین عزیز من برای سوالاتی ک نوشته حالت standby هستمیم و طی شرایطی می خایم بریم به حالت prime اشکال دارم.

یعنی اینکه کجا می گیم دیزل می تونه تو حالت جدید کار کنه یا ن اشکال دارم

مثلا سوال 26 اذر 90 نمی فهمم

می دونم درصد کارکرد دیزل در حالتهای مختلف چنده ولی بقیه اینکه دیزل می تونه از ی حالت ب حالت دیگه بره رو نمی دونم چطوری میشه.

کسی لطف می کنه توضیح بده

ممنون:w27:

leon2008

عضو جدید
سلام دوستان منم به جمعتون اضافه شدم.
عضو نظام شدم البته نتونستم برای خرداد ثبت نام کنم یعنی دیر فهمیدم.ایشالا که برای سریه بعد قبول بشم.

p_farahbakhsh

عضو جدید
سلام دوستان. کسی تو تبریز تونسته کتاب حل سوالای دکتر شایقیو پیدا کنه؟

من هرچی گشتم از هرجا پرسیدم نیست!

mohammadg846

عضو جدید
سلام خانوما و آقایون مهندس

من دارم دوباره برای ازمون نظام می خونم:wallbash:

مهندسین عزیز من برای سوالاتی ک نوشته حالت standby هستمیم و طی شرایطی می خایم بریم به حالت prime اشکال دارم.

یعنی اینکه کجا می گیم دیزل می تونه تو حالت جدید کار کنه یا ن اشکال دارم

مثلا سوال 26 اذر 90 نمی فهمم

می دونم درصد کارکرد دیزل در حالتهای مختلف چنده ولی بقیه اینکه دیزل می تونه از ی حالت ب حالت دیگه بره رو نمی دونم چطوری میشه.

کسی لطف می کنه توضیح بده

ممنون:w27:

خب وقتی از یه دیزل فول تایم کار بکشیم میشه حالت continues که برای جلوگیری از سوزش دیزل :Dباید 30 درصد کمتر از حداکثر قدرتش ازش کار بکشیم
وقتی در شرایط استند بای هستیم یعنی پنراتور گهگاهی قراره کار بکنه و البته با حداکثر توان حالا اگه بخواهیم از standby بریم به prime کافیه توان خروجی ژنراتورمون را کم کنیم (کمتر گاز بدیم !!)و بجاش تایم کاری ژنراتور را افزایش بدیم
البته نمیدونم جواب اون سوال چطوری شده 3 !!!!!!!:(

mohammadg846

عضو جدید
دوستان این طرح و اجرای تاسیسات برقی که گفته منبع خاصی معرفی نمیشه رو باید چکار کنیم ؟؟ از کجا بخونیم ؟ چی بخونیم ؟ داستان چیه ؟ یکی به ما بگه چه خبره :razz:

تو پست شماره 522 برخی از منابع را معرفی کردم.البته لازم نیست همه را فول کنید !!

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ی-برق-(قدرت)?p=7471056&viewfull=1#post7471056

mohammadg846

عضو جدید
سلام.کسی از تبریزیها از نحوه درخواست پروانه خبر داره؟؟ میگن اینترنتی شده!!:que:
من بدلیل مشغله کاری هنوز 1 مدرک هم نتونستم جور کنم!!!!:(

elham218

عضو جدید
دوستان عزیز کسی در مورد شرایط کاری stand by به prime چیزی خاطرش مونده؟؟

تعریفا شونو بلدم ولی اینکه برای اینکه ببنیم وقتی تو حالت standby هستم ، میتونیم از حالت prime کار بکشیم یا ن؟؟؟

ممنون

omid-power

عضو جدید
سلام دوستان. کسی تو تبریز تونسته کتاب حل سوالای دکتر شایقیو پیدا کنه؟

من هرچی گشتم از هرجا پرسیدم نیست!

سلام
من تازه به جمعتون اضافه شدم.
اگر اصرار دارید که حتما چاپ جدید باشه از اردبیل( خود انتشاراتی)پرسیدم گفت این هفته توزیع میشه.ضمنا میتونید از بچه هایی که امتحان دادن تهیه کنیدو در هزینه ها صرفه جویی نمایید

tyler

عضو جدید
درود
کتاب شایقی رو میگن چاپ جدیدش رو گرون کرده.حدود 45000 تومن.واسه همینم مشتری زیاد نداره.

rozhina20

عضو جدید
سلام، من تازه استارت زدم برای امتحان خرداد؛ می تونم قبول شم؟ باید خلاصه نویسی هم کنیم توی برگه از کتابها؟ کمکم کنید لطفا
چطوری بخونم؟ روی چه مباحثی بیشتر تمرکز کنم؟
بچه ها لطفا راهنمایی کنید؛خصوصا نفیسه خانوم

آخرین ویرایش:

ile

عضو جدید
سلام، من تازه استارت زدم برای امتحان خرداد؛ می تونم قبول شم؟ باید خلاصه نویسی هم کنیم توی برگه از کتابها؟ کمکم کنید لطفا
من قسمت های محاسباتی رو یکجا جمع کردم و بصورت خلاصه طریقه محاسبات مثه آسانسور ،پله برقی ، بلندگو، تعداد روشنایی.... نوشتم. سرجلسه راحت محاسبشون کردم. ولی فکر نکنم قسمت های تئوری رو بشه خلاصه نویسی کرد چون حجمشون زیاده.

rozhina20

عضو جدید
من قسمت های محاسباتی رو یکجا جمع کردم و بصورت خلاصه طریقه محاسبات مثه آسانسور ،پله برقی ، بلندگو، تعداد روشنایی.... نوشتم. سرجلسه راحت محاسبشون کردم. ولی فکر نکنم قسمت های تئوری رو بشه خلاصه نویسی کرد چون حجمشون زیاده.

میشه این قسمت های محاسباتی که نوشتید قرار بدید توی سایت؟!

rozhina20

عضو جدید
بچه ها ممنون میشم کسی نکات محاسباتی و چکیده ای که از کتابها تهیه کرده بذاره تا بچه های دیگه هم استفاده کنن در این مدت کم باقی مونده
چرا کسی توی این تاپیک فعال نیس!؟

nafise05

عضو جدید
سلام عزیزم، چرا که نه! حتما حتما حتما مبحث 13 و 15 و راهنمای 13 رو خیلی خیلی خوب بخون، سوالای سال قبل حیاتی هستن، بعدش برو بقیه مباحث و آیین نامه آتش نشانی هم خوبه بخونی، خلاصه نویسی به خودت بستگی داره، اگه خوب بخونی و توی حل سوالای سالهای گذاشته راحت از توی کتابها جوابا رو پیدا کنی لزومی نیست
موفق باشید

leon2008

عضو جدید
دوستان به نظرتون کتاب شایقی بهتره یا فروغی؟ خواهشا دوستان نظراتشونو بگن ممنون

ile

عضو جدید

شایقی آزمون های سال های قبل رو بصورت تشریحی حل کرده ولی فروغی حالت جزوه داره، مثلا محاسبات مربوط به بلندگو در کتاب های خود نظام مهندسی وجود نداره ولی فروغی کامل توضیح داده و ازش مثال حل کرده.درکل مطالب مختلف رو از کتاب ها جمع آوری کرده و نکات مهمش رو گفته.

m.k3389

عضو جدید
سلام خدمت همه مهندسان عزیز

سلام خدمت همه مهندسان عزیز

من سال قبل امتحان دادم و خدا رو شکر قبول شدم ، هم از کتاب شایقی خوندم و هم فروغی
در ضمن مبحث 13 و راهنمای م 13 و آسانسور خییییییییلی مهمه
فقط مواظب زمان امتحان باشید
اگر زمان و حفظ کنی قبولیتون راهته
موفق باشید
:gol:

rozhina20

عضو جدید
من سال قبل امتحان دادم و خدا رو شکر قبول شدم ، هم از کتاب شایقی خوندم و هم فروغی
در ضمن مبحث 13 و راهنمای م 13 و آسانسور خییییییییلی مهمه
فقط مواظب زمان امتحان باشید
اگر زمان و حفظ کنی قبولیتون راهته
موفق باشید
:gol:
میشه بفرمایید،حقیقتا توی 1 ماه باقی مونده اگه 12 ساعت بخونیم قبولیم یا نه؟ من تازه میخوام از صفر شروع کنم!

mohammadg846

عضو جدید
میشه بفرمایید،حقیقتا توی 1 ماه باقی مونده اگه 12 ساعت بخونیم قبولیم یا نه؟ من تازه میخوام از صفر شروع کنم!

بله میشه قبول شد
من 1.5 -2 ماه قبل آزمون شروع کردم روزی 4-5 ساعت (یه دوره آمادگی آزمون) و 60 شدم و قبول شدم البته براحتی میتونستم بالای70 بزنم و یه سری عوامل مانع شد

AmooSaeid

عضو جدید
بله میشه قبول شد
من 1.5 -2 ماه قبل آزمون شروع کردم روزی 4-5 ساعت (یه دوره آمادگی آزمون) و 60 شدم و قبول شدم البته براحتی میتونستم بالای70 بزنم و یه سری عوامل مانع شد

دوره آمادگی آزمون کجا رفتی مهندس ؟

LM741

عضو جدید
سلام بچه ها کسی چارت بندی تاسیسات برقی سایت http://azmoonline.com/ داره .
اگر کسی داره می تونم جزوه کنکوری تاسیسات برقی رو بهش بدم .
اگر کسی داره بهم پیام خصوصی بفرسته

pordel112

عضو جدید
به نظر من نیازی به کلاس نیست فقط سوالات سالهای قبل رو حل کنید و مشکلاتتون رو هم توی همین تاپیک می تونید پیدا کنید من که سال گذشته با همین روش قبول شدم

elham218

عضو جدید
به نظر من نیازی به کلاس نیست فقط سوالات سالهای قبل رو حل کنید و مشکلاتتون رو هم توی همین تاپیک می تونید پیدا کنید من که سال گذشته با همین روش قبول شدم

ب نظر خود من سال اسون بود
من خودم ی صفحه کامل رو ندیدم و با نمره 49 رد شدم

کلاس نرفتم ولی انصافا امتحان ساده بود
ولی ب ی ماه فک نکنم بشه خوند و قبول شد

بالا