[تاپیک امور مدیریتی تالار مهندسی عمران]

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
پست های یک تا پنج این تاپیک تارخ گذشته ان و باعث ایجاد ورودی طولانی و بدی شده اند لطفا پاک بشن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/314315-اخبار-عمرانی

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدیر جان صفحه اصلی تالار بازم شلوغ شده.پس کجاست اون حذف کردن ها و اخطارهایی که قولش رو داده بودی:D
در صورت امکان یا پاک و یا منتقل بشوند.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مدیر جان صفحه اصلی تالار بازم شلوغ شده.پس کجاست اون حذف کردن ها و اخطارهایی که قولش رو داده بودی:Dدر صورت امکان یا پاک و یا منتقل بشوند.
جان مدير جان ؟ اين سوز و گدازايي كه من ميبينم ميگم بذارم يه هفته اي باشه بلكه جوابي بگيره بعدش بفرستم بره

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
پست های یک تا پنج این تاپیک تارخ گذشته ان و باعث ایجاد ورودی طولانی و بدی شده اند لطفا پاک بشن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/314315-اخبار-عمرانی

حاج مدیر من گفتم کلاه بیار رفتی سر اوردی .... ؟

قرار شد 5 پست اول پاک کنی زدی کلا تاپیک رو .......( جاااااااااااان )

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه یاسر جان ، حواس پرتیه ، یدم نبود ، اگر پست اول تاپیکی حذف بشه کلاً تاپیک حذف میشه :) حالا برش میگردونم 2-3-4-5 رو حذف میکنم .

reza2011

عضو جدید
طريقه جستجو در تالار :

براي جستجوي يك كلمه خاص در تالار به صورت زير عمل كنيد :

ابتدا در كادر خالي بالاي صفحه سمت چپ عنوان كلمه مورد نظر خود را وارد و سپس روي علامت
كليك كنيد .

به عنوان مثال من دنبال مقاله اي درباره بتن سبك هستم . براي اين منظور در داخل كادر سفيد رنگ عبارت بتن سبك رو تايپ و روي علامت ذره بين كليك ميكنم . جستجو توسط گوگل در كل تالارهاي باشگاه انجام و نتايج ارائه ميشود .

تذكر مهم : دوستان توجه داشته باشند كه دگمه جستجوي پيشرفته عملكرد صحيحي نداشته و نتايج مطلوب به شما نخواهد داد . لذا توصيه ميكنم از همين روش كه گفته شد براي جستجو در باشگاه استفاده كنيد .

دوستان عزيز قبل از مطرح كردن سئوال يا درخواست خود يكبار در تالار براي درخواست خود جستجو كنيد .

reza2011

عضو جدید

طريقه قرار دادن عكس در تاپيك :

دوستان عزيز براي قرار دادن يا درج عكس در داخل پست بايد مراحل زير رو انجام بديد :

1- ابتدا بايد عكس خود را به اينترنت ارسال كنيد .
به اين كار اصطلاحا آپلود عكس گفته ميشود . براي اين منظور آپلود سرورهاي زيادي در فضاي اينترنت يافت ميشود كه عكس يا ساير فايلهاي شما رو بطور رايگان در فضايي ذخيره و آدرسي را به شما ميدهند كه جهت درج عكس به آن نياز خواهيد داشت . قبل از هر كار توصيه ميكنم ابتدا حجم عكس خودتون رو كاهش بدهيد . سپس فرمت ذخيره سازي رو JPG انتخاب كنيد . حالا به شما نشون ميدم كه چطور در برنامه فتوشاپ به سادگي ميتونيد اين كار رو انجام بديد :

ابتدا برنامه فتوشاپ رو باز كنيد .
سپس تصوير مورد نظر رو باز كنيد .

به منوي Image رفته و گزينه Image size ... رو انتخاب كنيد .

در پنجره نشان داده شده در بخش Pixel Dimension در كادر Width در صورتيكه عدد بالاي 800 بود به 800 تغيير بديد . بصورت اتوماتيك بخش Height تكميل ميشود . سپس گزينه OK رو كليك كنيد .

تذكر : چنانچه عدد مندرج در بخش Height رو به 800 تغيير داديد و كيفيت تصوير خيلي پايين آمد , به مقدار 100 واحد به آن اضافه كرده و اينكار را تا جايي انجام بدهيد كه كيفيت به درجه قابل قبول برسد .

حال بايستي فايل رو ذخيره كرد . براي اين منظور به منوي File رفته و گزينه Save as ... رو انتخاب كنيد . در بخش Format نوع فايل رو JPEG انتخاب كنيد و دگمه SAVE رو كليك كنيد .

پنجره ديگري باز ميشود . در اين حالت در بخش Quality عددي بين 4 تا 7 انتخاب كنيد . بديهي است كه با كم كردن Quality ( كيفيت ) , حجم عكس كاهش پيدا خواهد كرد . با كم كردن درجه كيفيت بلافاصله تاثير مستقيم ان در عكس نشان داده خواهد شد . لذا قبل از زدن دگمه OK در اين پنجره كيفيت مناسب براي ذخيره عكس را انتخاب كنيد .

حال يكي از سايت هاي آپلود رايگان عكس رو باز كرده و عكس رو آپلود كنيد . براي آپلود عكس من سايت مولتي هاستر رو پيشنهاد ميكنم . براي پيدا كردن ساير سايت هاي آپلود عكس كافيست جمله سايت هاي آپلود رايگان عكس رو در سايت گوگل سرچ كنيد .

تذكر : ميتوانيد بيش از يك عكس تا حداكثر 10 عكس را همزمان آپلود كنيد .

پس از ورود به سايت مولتي هاستر با دگمه Brows فايل مورد نظر خود را انتخاب و سپس با دگمه شروع آپلود عكس از روي كامپيوتر شما به سرور سايت آپلود عكس منتقل خواهد شد . پس از تكميل عمليات آپلود پنجره اي شبيه به اين پنجره خواهيد داشت :

آدرس عكس شما در رديف اول مشخص ميشود . در تصوير بالا آدرس عكس با فلش مشخص شده است . اين آدرس براي درج عكس در تالار مورد نياز است . اين آدرس رو كپي كرده و به مرحله 2 برويد .

2- حال در صفحه ارسال تاپيك مطابق شكل زير دگمه ارسال عكس رو كه در شكل زير با
فلش مشخص شده است كليك ميكنيد :

حال با فشردن دگمه درج تصوير يك پنجره مطابق شكل زير ظاهر خواهد شد :

در اين پنجره گزينه From URL رو از بالاي پنجره انتخاب و سپس آدرسي كه در سايت آپلود عكس كپي كرده بوديد در بخش URL , وارد ميكنيد . توجه شود كه تيك گزينه Retrieve remote file and reference locally رو برداريد و سپس گزينه OK رو انتخاب كنيد .

تذكر مهم : چنانچه قصد داريد فايل خود را در داخل خود سرور باشگاه آپلود كنيد كافيست در پنجره بالا بخش From Computer رو انتخاب كنيد و سپس فايل خود را از داخل كامپيوتر انتخاب كنيد .

كار تمام است و عكس شما در داخل پست قرار ميگيرد .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید
سلام مهندس
چطوری میتونم لیستی از تاپیکهایی که توشون فعالیت داشتم تهیه کنم.
چطوری میتونم بفهمم به پستی که گذاشتم جواب دادن یا نه.

سلام دوست من .

براي اين منظور بايستي در تاپيك مورد نظر مشترك شويد . اگر پست اول من رو در همين تاپيك مشاهده فرماييد طريقه اشتراك در تاپيك رو بطور مفصل شرح داده ام . وقتي در يك تاپيك مشترك ميشيد به محض اينكه هر كسي در اون تاپيك پست جديدي بزنه يك ايميل به آدرس ايميل شما ارسال خواهد شد . براي حذف اشتراك از يك تاپيك نيز شما كافيست وارد اين صفحه شده و سپس در بالاي صفحه دگمه مشاهده تمام تاپيك هاي مشترك شده رو بزنيد . حال تاپيك مورد نظر خودتون رو از ليست انتخاب و سپس در پايين صفحه سمت چپ روي گزينه تاپيك هاي انتخاب شده كليك كرده و سپس گزينه حذف اشتراك را انتخاب و سپس دگمه برو رو كليك كنيد .

روش ديگر براي اشتراك در تاپيك آن است كه شما ابتدا وارد اين صفحه شده و سپس از منوي سمت راست صفحه گزينه تنظيمات شخصي رو انتخاب ميكنيد .

حال در بخش حالت پیشفرض برای اشتراک تاپیک های تالارها , گزينه اطلاع رساني توسط ايميل رو انتخاب ميكنيد . سپس دگمه ذخيره تغييرات در پايين صفحه رو كليك ميكنيد تا تغييرات لحاظ شود . بدين صورت بطور اتوماتيك در هر تاپيكي كه بسازيد يا شركت كنيد مشترك ميشويد و به محض هر پاسخ يا پست جديد در آن تاپيك از طريق ايميل به شما اطلاع رساني خواهد شد .

reza2011

عضو جدید
بعضی وقتها توی کنترل پنلم (توی همون قسمتی که امتیازات هست ) به جای پست تشکر شده نوشته هایی مثل عالی ، دستت درد نکنه ، یا حتی سوال هست.

چطور اینطور نوشته هایی رو ارسال میکنن؟
آیا این نوشته ها هم امتیاز دارن؟

براي اينكار كافي هست كه دگمه ستاره كنار دگمه تشكر رو كليك كني . براي دادن امتياز به يك پست بهتره كليد تشكر رو بزني ولي اگر دگمه تشكر نبود يا خواستي مطلبي رو بنويسي از دگمه ستاره استفاده كن . استفاده همزمان از 2 دگمه ممكن نيست .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام مهندس
چطوری میتونم لیستی از تاپیکهایی که توشون فعالیت داشتم تهیه کنم.
چطوری میتونم بفهمم به پستی که گذاشتم جواب دادن یا نه.

یک راه بهترشم اینه که برید توی صفحه شخصیتون ، سمت راست زیر عکستون گزینه همه ارسالهای من رو انتخاب کنید

reza2011

عضو جدید
سلام
یه سوال،چطور میتونم یک تصویر رو در امضا قرار بدم؟

دوست عزيزم كاربران عادي اين امكان رو ندارن . فقط مديران قادر هستن در امضاي خودشون عكس درج كنن . براي كاربران عادي كليد درج عكس وجود نداره به همين دليل شما قادر به اين كار نيستيد . :)

reza2011

عضو جدید
با سلام .پاسخ با نقل قول چه طوریه؟ لطفا توضیح دهید که چه طور می تونم پاسخ با نقل قول بنویسم

سلام . طلاجان در پستي كه قصد داري ازش نقل قول كني كليد پاسخ با نقل قول رو كليك ميكنيد . صفحه اي باز ميشه كه جمله نقل قول شده در تگ [/QUOTE] قرار گرفته . بعد از تگ مربوطه ميتونيد مطلب خود را تايپ كنيد و سپس كليد ارسال پاسخ رو كليك كنيد . لازم به توضيح هست كه در جمله نقل قول هر گونه ويرايشي در اين حالت ميتوانيد انجام دهيد . موفق باشي گلم . :gol:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق قوانین سایت مطالب تکراری حذف میشند . شرمنده ، مطلب شما بارها توی تالار عکس و ... و در زوایای مختلف موجود بود ..
سلام
دشمنتون شرمنده
ولی چرا نوشتی انتقال داده شد؟
من که نمیدونم کجا تکرار شده،در صورت امکان لینکش رو بزار...
در ضمن به فرض تکرار،اینجا تالار عمران هست ،اینجا که تکرار نشده....
میدونم ایراد از کجاست!به گمونم شما یا از جرثقیل خوشت نیومده و یا از عربستان و یا شایدم از رستوران:biggrin:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دشمنتون شرمنده
ولی چرا نوشتی انتقال داده شد؟
من که نمیدونم کجا تکرار شده،در صورت امکان لینکش رو بزار...
در ضمن به فرض تکرار،اینجا تالار عمران هست ،اینجا که تکرار نشده....
میدونم ایراد از کجاست!به گمونم شما یا از جرثقیل خوشت نیومده و یا از عربستان و یا شایدم از رستوران:biggrin:

تعارف که نداریم :) شرمنده به هر حال ، قانونه دیگه ، اگر تکراری نبود که نمیفرستادمش بره ... حالا برش میگردونم چون دوست خوببی هستی ایشالله که ارشد ها نبینند .

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعارف که نداریم :) شرمنده به هر حال ، قانونه دیگه ، اگر تکراری نبود که نمیفرستادمش بره ... حالا برش میگردونم چون دوست خوببی هستی ایشالله که ارشد ها نبینند .
نه مدیر جان اگه موقعیتت به خطر میفته نمیخواد برگردونی،حذف کن بره
ممکنه اخطار بگیریا:biggrin:
در ضمن خوبی از خودتونه

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امورات مدیریتی .

امورات مدیریتی .

سلام ، دوستان محترم ، تعداد زیادی تاپیک و مطلب توی این تالار وجود داره ، میخواستم اگر احساس میکنید تاپیکی باید مهم بشه ، حذف بشه یا ادغام بشه به من اطلاع بدید ، ممنون میشم .

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
همشون مهم هستن. فقط یه پیشنهاد... بهترین پاسخ به سوالات یا خلاصه پاسخ ها رو مشخص کنین تا یکی سوال مشابهی براش پیش اومد بتونه استفاده کنه خیلی خوب میشد.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من که از خدامه ولی راستش و بخواید از نقشه برداری هیچ سر رشته ای ندارم جز اون 2 واحدی که سال 80 پاس کردم :( بهتره یک پیشنهاد بهتر بده ، از دوستان کسی مایل هست مدیریت تالار نقشه برداری رو بر عهده بگیره ؟!

مجتبی اس

عضو جدید
من که از خدامه ولی راستش و بخواید از نقشه برداری هیچ سر رشته ای ندارم جز اون 2 واحدی که سال 80 پاس کردم :( بهتره یک پیشنهاد بهتر بده ، از دوستان کسی مایل هست مدیریت تالار نقشه برداری رو بر عهده بگیره ؟!
من حاضرم اگه دوستانم موافق باشن