تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار Fluent

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا خیرتون بده لااقل یه توجهی نثار ما کردید.
منظورتون از قسمت solution منوی solve هست؟ اگر این قسمت منظورتونه، peressure based ، unsteady ، implicit و بقیه هم دیفالت خودش.

انتقال حرارت رو هم فعال کردم.
پس مسئله شما گذرا است ببخشيد شما گام هاي زماني تون رو چي مي ذاريد
و بعد هم شما روش کوپل کردن سرعت با فشار رو couple قرار بديد ببينيم چي مي شه ولي در کل نبايد شرط مرزی در حین حل تغییر کنه
و یادتون باشه حل رو برای حالت دقت مضاعف قراربدید

z.alavi

کاربر فعال
پس مسئله شما گذرا است ببخشيد شما گام هاي زماني تون رو چي مي ذاريد
و بعد هم شما روش کوپل کردن سرعت با فشار رو couple قرار بديد ببينيم چي مي شه ولي در کل نبايد شرط مرزی در حین حل تغییر کنه
و یادتون باشه حل رو برای حالت دقت مضاعف قراربدید

گام های زمانی رو در حد دهم ثانیه میذارم.
مسئله ی من فشار و سرعت اصلا توش مطرح نیست، یک مسئله ی انتقال حرارت رسانشی هست. بازم باید سرعت و فشار رو کوپل بذارم؟
با دقت مضاعف هم همیشه کار میکنم.
با سپاس.

ani_mihandoost

عضو جدید
نرم افزار fluent&gambit

نرم افزار fluent&gambit

سلام _من چه جوری می تونم نرم افزارهای gambitوfluentرو دانلود کنم؟

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گام های زمانی رو در حد دهم ثانیه میذارم.
مسئله ی من فشار و سرعت اصلا توش مطرح نیست، یک مسئله ی انتقال حرارت رسانشی هست. بازم باید سرعت و فشار رو کوپل بذارم؟
با دقت مضاعف هم همیشه کار میکنم.
با سپاس.

برای زمان steady state چه زمانی رو در نظر می گیرید؟؟؟

z.alavi

کاربر فعال
برای زمان steady state چه زمانی رو در نظر می گیرید؟؟؟

آقا حل شد. زمان و اینها مشکل نداشت، توی مرزهام یه جایی رو اساسی اشتباه گذاشته بودم، حرف های شما باعث شد دوباره برگردم(البته منظورم بعد از هزار بار گشتن و پیدا نکردن هست ها!) و بررسی کنم و پیداش کنم.
بازم ممنون از لطفتون خیلی زیاد.

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا حل شد. زمان و اینها مشکل نداشت، توی مرزهام یه جایی رو اساسی اشتباه گذاشته بودم، حرف های شما باعث شد دوباره برگردم(البته منظورم بعد از هزار بار گشتن و پیدا نکردن هست ها!) و بررسی کنم و پیداش کنم.
بازم ممنون از لطفتون خیلی زیاد.

خواهش ولی برای خود من هم عجیب بود اخه حین حل شرط مرزی اصلا نباید تغییر کنه

mmodanloo

عضو جدید
درخواست شبیه سازی

درخواست شبیه سازی

سلام.
من برای شبیه سازی کلکتور خورشیدی تخت راهنمایی می خوام.کسی کار کرده؟لطفا زود جواب بدید.ضروریه.............:eek::eek::cry::cry:

basafa

عضو جدید
سلام.....می شه در مورد UDF شکلهای زیر کمکم کنید:

1) یک مستطیل با دیواره متحرک بالائی که با سرعت سینوسی( U=U0Sin(wt حرکت می کنه.
2) یک مستطیل که سیال از کل دیواره سمت چپ با سرعت ( U=U0Sin(wt وارد مستطیل می شه.
ممنون

ghasemvosugh

عضو جدید
سلام دوست عزیز
قربان چطور میشه دو قسمت یک جسم که به خاطر پیچیدگی هندسه هر کدام جدا از هم مدل شدن ، رو به هم چسباند ؟ راهنمایی بفرمایید اینکه کجا دنبالش بگردم ممنون میشم

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
قربان چطور میشه دو قسمت یک جسم که به خاطر پیچیدگی هندسه هر کدام جدا از هم مدل شدن ، رو به هم چسباند ؟ راهنمایی بفرمایید اینکه کجا دنبالش بگردم ممنون میشم

کافیه اون دو فایل رو از قسمت inport گمبیت وارد کنید و با استفاده از ابزار move او دو تکه رو روی هم قرار بدید سپس از ابزار merge استفاده کنید تا دو تکه به هم متصل بشن

mmodanloo

عضو جدید
سلام.
آقا شما درمورد شبیه سازی کلکتور خورشیدی کار نکردید؟؟؟؟؟؟؟نمیتونید منبعی معرفی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
آقا شما درمورد شبیه سازی کلکتور خورشیدی کار نکردید؟؟؟؟؟؟؟نمیتونید منبعی معرفی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟

شما باید مدل سازی سایه رو انجام بدید از قسمت define \model\rediation\استفاده کنید
و مدل سازی خودتون رو رو dicrete transfer قرار بدید تا تشعشع خورشید رو بتونید مدل سازی کنید

فقط در پنجره باز شده باید از solar calculation استفاده کنید برای این کار کافیه زمان و مکانی (طول و عرض جغرافیایی)که کلکتور خورشیدی قرار داره رو قرار بدید

در مورد منبع هم می تونید از توتریال ها یی که مساله radiation حل کردند استفاده کنید .

در ضمن مدل تون رو حتما سه بعدی طراحی کنید .

ghasemvosugh

عضو جدید
سلام
دوست عزیز چطور می شه دو قطعه را که به خاطر پیچیدگی هندسه جداگانه آنالیز کردیم به هم متصل کنیم ؟ البته در نرم افزار فلوئنت

ghasemvosugh

عضو جدید
دست عزیز این دوقطعه جدا گانه تحلیل فلوئنت شدن می خوام به هم متصل کنمشون و نتایج حاصل از اتصال این دو به هم رو بررسی کنم
ممنون

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دست عزیز این دوقطعه جدا گانه تحلیل فلوئنت شدن می خوام به هم متصل کنمشون و نتایج حاصل از اتصال این دو به هم رو بررسی کنم
ممنون

شما باید دوباره هندسه ها رو ببری تو gambit به هم match کنید بعد ببری تو fluent شرط مرزی بدید تا مساله حل بشه

نمی تونید دو مساله حل شده رو که سر هم کنید

basafa

عضو جدید
سلام.....می شه در مورد UDF شکلهای زیر کمکم کنید:

1) یک مستطیل با دیواره متحرک بالائی که با سرعت سینوسی( U=U0Sin(wt حرکت می کنه.
2) یک مستطیل که سیال از کل دیواره سمت چپ با سرعت ( U=U0Sin(wt وارد مستطیل می شه.
ممنون

ghasemvosugh

عضو جدید
آخه شنیدم می شه وگرنه معلومه که باید هندسه به هم متصل باشه بعد تحلیل کنی مهندس !

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
سلام.من تو نصب fluent مشکل دارم.میخوام فلوئنت6.3.26 و گمبیت 2.3.16 رو نصب کنم ولی گمبیتم اجرا نمیشه یکی دوسال پیش نصبش کردم و هیچ مشکلی نداشتم ولی روندش اصلاً یادم نیست میشه روند کاملش رو بهم بگید. بعد از اجرای گمبیت ارور زیر رو میگیره:fluent.JPG

hossein21

عضو جدید
سلام
به همگی میخوام کارایی ونیرویی که یک پره موقع چرخیدن ایجاد میکنه رو داشته باشم
لطفا کمکم کنید

a_tehrani

عضو جدید
سلام
میشه یکی بهم بگه میشه نقشه اتوکد رو تو گمبیت وارد کرد یا نه؟؟؟ یه فایل dwg دارم میخوام وارد گمبیت کنم اما نمیدونم چطوری

sh@hin

عضو جدید
محیط متخلخل

محیط متخلخل

Unzip porous.zip.چطور باید دانلودش کنم؟
لطفا برای مدلسازی یک حجم متخلخل راهنماییم کنید

nushak

عضو جدید
سلام.
من میخوام لایه کاتالیستی کاتد پیل سوختی PEM رو مدل کنم. این لایه بین 20 تا 50 میکرون ضخامت داره.
در واقع مدل من از دو فاز آب مایع و فاز گاز شامل اجزای هوا و بخار آب تشکیل شده و نیز محیط متخلخل هست.
که باید پروفایلهای فشار و سرعت برای فاز مایع و اجزاء مولی فاز گاز رو بدست بیارم.
پس هم باید محیط رو متخلخل در نظر بگیرم و هم انتقال اجزا و هم جریان دوفازی.
موندم که از کدوم نوع جریان دو فازی استفاده کنم. من با در نظر گرفتن یه سری شرایط مرزی به نتایجی رسیدم که اصلا قابل قبول نیست و کانتورها پروفایل ها رو کاملا پراکنده نشون میده!
من نیاز دارم که برای مدلم UDF بنویسم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.