تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

hamidrta

عضو جدید
سلام
حمید جان یکم بیشتر توضیح میدی؟
به ظاهر امر که تحلیل استاتیکی باید مناسب باشه
مگر اینکه صورت مسله چیز خاصی داشته باشه

سلام یک چهار چوب داریم که ورق 3 داریم و 4 خم داره ورق ها روش یک بار 17000 کیلوگرمی می زاریم می خوام تحمل بار رو بدونم با چه روشی کار کنم

hamidrta

عضو جدید
سلام اقایون من یک چهار چوب دارم و یک ورق رویه این چهار چوب هر کدوم رو جدا کشیدم.. خوب حالا موقع نیر و وارد می کنم رویه ورقم می خوام یک طوری بشه که تمام قطعاتم به هم وصل بشه و نیرو وارد میشه بارگزاری رویه اونا رو هم ببینم با چه روشی امتحان کنم و همه رو بهم متصل کنم؟

هر کار کردم نشد!

rezaebadi

عضو جدید
سلام

سلام

با انتخاب مسیر زیر می خواهم مثال Fracture and damage را در اباکوس run کنم چطوری می تونم این کار را انجام بدم راهنماییم کنید با تشکر از لطف شما.
Help >Search & Brows Manual>Examples>Abaqus Example Problems Manual>Static Stress/Displacement Analyses>Fracture and damage

masser

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
این error من ناشی از چیه؟
The elements contained in element set ErrElemExcessDistortion-Step1 have distorted excessively.

Print-out suppressed for subsequent distorted elements

There are a total of 165 excessively distorted elements.

Abaqus/Explicit Analysis exited with an error - Please see the status file for possible error messages if the file exists..

iranika

عضو جدید
سلام اقایون من یک چهار چوب دارم و یک ورق رویه این چهار چوب هر کدوم رو جدا کشیدم.. خوب حالا موقع نیر و وارد می کنم رویه ورقم می خوام یک طوری بشه که تمام قطعاتم به هم وصل بشه و نیرو وارد میشه بارگزاری رویه اونا رو هم ببینم با چه روشی امتحان کنم و همه رو بهم متصل کنم؟

هر کار کردم نشد!
قید tie رو استفاده کردی
با این قید طوری رفتار می شه که انگار یه قطعه وجود داره

mrnd67

عضو جدید
سلام
تمامی دوستان که در مورد سابروتین نویسی در آباکوس سوال دارند میتونن سوالات خودشون رو در تاپیک زیر بگذارند.
سابروتین-نویسی-در-ABAQUS

و از تمامی مدرسان و حرفه ای کارها خواش می کنن به سوالات جواب بدن تا بقیه از این علم نیز استفاده کنند.

mrnd67

عضو جدید

a.n.a

عضو جدید
سلام
میشه تو آباکوس بار متحرک وارد کرد؟
اگه میشه باید چطوری این کارو انجام بدم؟

a.n.a

عضو جدید
سلام
با سابروتین نویسی: سابروتین dload میتونی انجام بدیم.

ممنون مرسی که جواب دادین از هرکی میپرسیدم میگف کارسختیه حالا میدونم باید برم دنبال چی
بازم ممنون:smile:

امیدوارم یادگرفتن سابروتین dload کار سختی نباشه

Amir kabir.Iran

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من یه شفت یکپارچه دارم که شکل اون رو هم ضمیمه کردم.از سمت چپ و راست (جاهایی که 2 جفت plane نزدیک به هم تعریف شده) با یاتاقان مهار شده و همون جا هم Boundry condition تعریف شده و در مرکز ثقل اون (تک صفحه وسط) توسط coupling point گشتاور اعمال شده و در قسمت predefined field سرعت دورانی تعریف شده و نوع مش هم free tet هستش اما با error زیر مواجه میشم:
problems have occured during the initial stiffness assembly
اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشممشاهده پیوست 131651

آخرین ویرایش:

mrnd67

عضو جدید
سلام من help آباکوس رو نگاه کردم ولی سردرنیاوردم که چطوری باید سابروتین رو بنویسم میشه کمکم کنین؟

برای جواب این سوال به تاپیک سابروتین نویسی در abaqus همین قسمت نرم افزارهای مکانیک برید.

سلام وخسته نباشید
من یه مدل دو بعدی دارم که بصورت truss است در مدل من یه بادبند ضربدری هست که بصورت wire هست ولی یه مشکل دارم این دو تا wire وقتی از روی هم رد میشوند یه مفصل وسطشون ایجاد میشه در صورتی که من میخوام این دو تا wire از هم فاصله داشته باشند و از روی همدیگه رد بشن و عملکرد مستقل داشته باشند حالا سوال من اینه که چطوری میتونم این مفصل رو از بین ببرم و این دو تا wire از روی هم رد بشن ؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم من قبلا یه مدل تو ورژن 6.11 درست کردم حالا ورژن 6.12 را نصب کردم موقع بازکردن اون مدل همش خطا میده ونرم افزار بسته میشه
نمیدونم چرا اینجوری شده
پایان نامم بدجوری گیر کرده لطفا راهنماییم کنید
باتشکر
مشاهده پیوست 130433

به نظر من: نبايد قاب رو با truss مدل كنيد ! بهتر است با beam مدل شود كه در اينصورت اگر در يك part رسم شود مشكل rigid بودن اتصالات و محلي كه اعضاي قطري از روي هم مي‌گذرند پيش خواهد آمد !! كه براي حل آن بهتر است قاب و المان‌هاي مهاربندي در 3 پارت جداگانه رسم و در assembly چينش شوند و در interaction اتصلات و نقاط تقاطع رو هرطور كه مدنظر داريد تعريف كنيد

max_strong99

عضو جدید
سلام
من یه سوال خیلی مهم در مورد اباکوس داشتم ، میخواستم یک بادبند ضربدری را با روش شبه استاتیکی تحلیل کنم طبق نتایج آزمایشگاهی باید 0.375 ٪ ،0.5 ٪ drift در 6 cycle و 1٪ drift را در 4 cycle و 1.5 ٪ ، 2٪ ، 3٪ drift را در 2 cycle توسط یک جک هیدرولیکی با rate =51 mm per minute وارد کنم ، سوال من اینکه من با کدوم step و چطوری میتونم این تحلیل و این drift ها و چرخه ها رو معرفی کنم تا بتونم منحنی هیسترزیس این بادبند رو در بیارم و همچنین من دو تا شکل متفاوت از time history دارم کدام را باید وارد نرم افزار اباکوس بکنم ؟؟ معنی (time (step در این نمودار چیه وجطور میتونم این را به زمان برحسب ثانیه تبدیل کنم ؟؟
(ارتفاع سازه 437 سانتیمترو یک طبقه و دوبعدی هست )
ممنونم میشم منو راهنمایی کنید
با تشکر

مشاهده پیوست 132754مشاهده پیوست 132755

iranika

عضو جدید
سلام
من یه سوال خیلی مهم در مورد اباکوس داشتم ، میخواستم یک بادبند ضربدری را با روش شبه استاتیکی تحلیل کنم طبق نتایج آزمایشگاهی باید 0.375 ٪ ،0.5 ٪ drift در 6 cycle و 1٪ drift را در 4 cycle و 1.5 ٪ ، 2٪ ، 3٪ drift را در 2 cycle توسط یک جک هیدرولیکی با rate =51 mm per minute وارد کنم ، سوال من اینکه من با کدوم step و چطوری میتونم این تحلیل و این drift ها و چرخه ها رو معرفی کنم تا بتونم منحنی هیسترزیس این بادبند رو در بیارم و همچنین من دو تا شکل متفاوت از time history دارم کدام را باید وارد نرم افزار اباکوس بکنم ؟؟ معنی (time (step در این نمودار چیه وجطور میتونم این را به زمان برحسب ثانیه تبدیل کنم ؟؟
(ارتفاع سازه 437 سانتیمترو یک طبقه و دوبعدی هست )
ممنونم میشم منو راهنمایی کنید
با تشکر

مشاهده پیوست 132754مشاهده پیوست 132755

مهندس یکم بیشتر توضیح میدی،شاید بتونم کمکی کنم

max_strong99

عضو جدید
سلام به نظرتون از کدام amplitude استفاده کنم tulbar ,peridic ,… کدام؟
این drift را به همین صورت 0.03 ,0.02 ,…معرفی کنم یا باید به ارتفاع سازه ضرب کنم و بصورت تغییرمکان تعریف کنم ؟ منظورم این بود که در قسمت amplitude ، دریفت را به صورت 3درصد ،2 درصد بزارم یا بصورت تغییرمکان مثلا 0.03*437=13cm ارتفاع سازه=437
به نظر شما کدوم بهتره؟ایا اصلا اباکوس drift میفهمه یا باید تعریفش بکنم؟
drift همون تغییرمکان نسبی یعنی تغییرمکان طبقه اول به طبقه دوم تقسیم بر ارتفاع بین اون دو طبقه ، البته در اینجا مدلم فقط یک طبقه است .
ببخشید یه سوال دیگه داشتم در نمودار دومی که براتون ادرسشو گذاشتم منظور از time برحسب step چیه ؟
ممنون

iranika

عضو جدید
سلام به نظرتون از کدام amplitude استفاده کنم tulbar ,peridic ,… کدام؟
این drift را به همین صورت 0.03 ,0.02 ,…معرفی کنم یا باید به ارتفاع سازه ضرب کنم و بصورت تغییرمکان تعریف کنم ؟ منظورم این بود که در قسمت amplitude ، دریفت را به صورت 3درصد ،2 درصد بزارم یا بصورت تغییرمکان مثلا 0.03*437=13cm ارتفاع سازه=437
به نظر شما کدوم بهتره؟ایا اصلا اباکوس drift میفهمه یا باید تعریفش بکنم؟
drift همون تغییرمکان نسبی یعنی تغییرمکان طبقه اول به طبقه دوم تقسیم بر ارتفاع بین اون دو طبقه ، البته در اینجا مدلم فقط یک طبقه است .
ببخشید یه سوال دیگه داشتم در نمودار دومی که براتون ادرسشو گذاشتم منظور از time برحسب step چیه ؟
ممنون
مهندس عزیز تنها سوالی که یکم از جوابش مطمئنم بحث time
time همون مدت زمان انجام فرآیند که خودش به برای حل چند تیکه میشه (می تونی مقدارش تعداد و... را براش تعیین کنی)
مثلا یک ساختمان رو در نظر بگیر که می خوایم تحلیل زلزله براش انجام بدیم،خوب تو بحث زلزله زمان خیلی مهم که توی همین option تعیین میشه
بابت سوال اول ،یک کتاب هست که کتاب خوبی هم هست وو همش مثال های عمرانی حل کرده خیلی جامع و کامل ،بذار نگاش کنم اگه ازش چیزی پیداکردم خبرت میکنم
مال انتشارات انگیزه است سرچ کنی پیداش میکنی

max_strong99

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماییتون اگه کمکم کنید واقعا لطف بزرگی میکنید ، ببخشید یه سوال دیگه تواین کتاب اشاره ای به نحوه بدست اوردن منحنی هیسترزیس تو اباکوس کرده؟
ممنون

آخرین ویرایش:

bluen

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون میشم اگه کسی بگه چطور باید از ماکزیمم توانایی کامپیوتر تو حل اکسپلیسیت استفاده کرد؟

با سپاس

iranika

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماییتون اگه کمکم کنید واقعا لطف بزرگی میکنید ، ببخشید یه سوال دیگه تواین کتاب اشاره ای به نحوه بدست اوردن منحنی هیسترزیس تو اباکوس کرده؟
ممنون
مهندس در اول فرصت برسی میکنم بهت خبر میدم
ولی فکر میکنم که حل کرده باشه!

iranika

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون میشم اگه کسی بگه چطور باید از ماکزیمم توانایی کامپیوتر تو حل اکسپلیسیت استفاده کرد؟

با سپاس
سلام رفیق
توی ماژول job داری تعریف میکنی توی سربرگmemory مقدار استفاده از رم رو مشخص میکنیم و تو سربرگ parallelization تعداد هسته درگیر

تجربه ثابت کرده اگر سیستمت 4 هسته ای عدد 3 رو وارد کنی این جوری هسته 4 شروع به مدیریت سه هسته دیگه میکنه و سرعت تحلیل بالا میره

s90amir

عضو جدید
سلام
من وقتی اسمبلی رو تو ابا کوس می زنم نرم افزار میپره بیرون
چند بار هم پاکش کردم و دوباره نصب کردم ولی نشد اگه یکی اینجا کمکم کنه ممنون میشم

iranika

عضو جدید
سلام
من وقتی اسمبلی رو تو ابا کوس می زنم نرم افزار میپره بیرون
چند بار هم پاکش کردم و دوباره نصب کردم ولی نشد اگه یکی اینجا کمکم کنه ممنون میشم
زمانی که نرم افزار ران بود،به نت وصل شدی؟