بیایید مثل آدم زندگی کنیم!!!!!!!

saeed10373

عضو جدید
حتما خیلیهاتون تاپیک زیر رو خوندید:

لطفا به باباي من احترام بذارين!
سلام به همه!!!
ميخواستم در مورد مردي حرف بزنم که زندگيش رو واسه خانوادش گذاشته!! ما يه خانواده 5نفري هستيم،باباي من به رفته گر ساده شهرداريه اون 25 ساله که داره زير پاي شمارو تميز ميکنه تازگي يا از بس خم و راست شده ديسک کمر گرفته،دکتر ها گفتن بايد عمل بشه، بابام زير بار نميره ميگه من که چيزيم نيست شما نگران نباشين ولي من که ميدونم بخاطر پولشه اگه بخواد يه تومن پول عمل بده ديگه هيچي نداره بريزه تو شکم ما! بعضي موقع ها که شيفت شبه و يا نصفه شب همش نگرانم که يه جوون بي خيال مست نکرده باشه که هواسش به بابام نباشه و بزنه بهش بعدش بياد بگه بگين چند شد ديه اش رو بديم! يه روز بابام رو از دور زير نظر گرفته بودم که داشت آشغال ها روجمع ميکرد: پوست چيپس و سانديس رو از رو زمين برداشت اندخت تو پلاستيکش بعدشم کمرش رو صاف کرد دستاش رو به کمرش زد يه آه کشيد و دوباره خم شد از اول: پوست کيک،پفک شيشه دلستري که همين دو دقيقه پيش از تو يه ماشين پرت شد بيرون و......... خدارو شکر که ديگه داشت شيفتش تموم ميشد،ديگه نتونستم طاقت بيارم سرم به ديوار گذاشتم و بسيار اشک ريختم آخه چرا بايد سرنوشت باباي من اين باشه که زير پاي شما هارو جمع کنه!!! اين ميتونه درد دل هر جوووني باشه که باباش رفته گره، فقط يه لحظه خودتون رو بزارين جاي افراد اون خانواده ببينين اونا چي ميکشن!! تورو خدا بياين به باباهاي خودمون و قشر ضعيف جامعه مون احترام بذاريم به خدا انصاف نيست که ريخت و پاش هاي ما رو يکي ديگه جمع کنه! من خودم چند وقتييه که دقيقا حواسم به اين موضوع هست ديگه خودم آشغال هام رو بريزم ميريزم تو سطل اشغال،به نظرم نميياد کار سختي باشه!
تورو خدا،به همه مقدسات قسمتون ميدم که کار خودتون رو به گردن ديگران نندازين!!!!!!!!!!!!

تو جواب باید بگم:

همه میگن قشنگ بود ولی....

اصلا قشنگ نبود و نیست (به عنوان یه فرد قشر پایین در نظر بگیرید)
سعدیا به عمل کار برآید به سخندانی نیست

اخه کجای تایید یه مطلب دردناک قشنگه؟؟؟؟؟؟؟

گریه کردن برای همچین مطالبی هم بی ارزش خواهد بود و بر گریه کن نمیتوان خرده بر گریه گرفت همونطور که مولا حضرت علی (ع) بر درد دیگران میسوخت
باور کنید اگر حضرت علی ای توی تاریخ وجود نداشت هیچ انگیزه ای برای تحمل سختیهای زندگی ای که بهمون تحمیل میشه وجود نداشت
به نظر من اگه میخواهید جامعه امون آرمانی بشه اینه که واقعا مرد باشید و از غصه مشکل دیگران شب خوابمون نبره تا مشکلاتشون رو حل کنیم شاید بگید 5انگشت یکی نیست و رفتگر باید این طور زندگی کنه و شهردار اون طور ولی کجا گفتن اختلاف بین 5تا انگشت به انازه فاصله زمین تا اسمونه که رفتگر تو سرما و گرما جون بکنه و با اون حقوق که اصلا نمیشه اسمش رو هم حقوق بذاره خرج یه خونواده 5نفره رو بده و شهردارها و امثالهم تو ناز و نعمت و بنز ضد گلوله و...
تو رو خدا بیایید مثل مرد باشید و برای ارامش مردم جامعه امون یه کاری کنیم دیگه بسه هی از هم دزدیدن خسته نشدیم از این زنگی حیوونی و جنگلی؟

تو رو خدا بیایید آدم بشیم بیایید تا اون زمون که هنوز مستاجر نشین تو جامعه هست به فکر ویلا خریدن تو شمال و.. نباشیم

تا پیاده ای هست به فکر بوگاتی و .. نباشیم

بیایید به خاطر خدا باهم و برای هم زندگی کنیم

saeed10373

عضو جدید
ازت ممنونم سارا جان
واقعا باید یه روز بیدار شیم
هر جه زودتر بهتر
امیدوارم بچه ها هم همت کنن و کم کم با باور همدیگه بتونیم جامعه ای زیبا داشته باشیم

آتشگاه

عضو جدید
من با بعضی از حرفاتون موافقم با بعضی دیگه مخالف
مثلادر مورد کمک کردن به دیگران کاملا موافقم ولی در مورد استفاده نکردن از امکانات و لذت نبردن از زندگی به فرض اینکه مستاجر در کشور هست خیلی مخالفم
من یه عمر تلاش کنم ولی ازش استفاده نکنم
آخه این چه منطقیه؟