بیاین تشکیل گروه بدیم و پی ال سی رو به کمک هم و همزمان با هم یاد بیگیریم امروز نوزده فروردین 92

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلامی به گرمی حضور خدا:)
مثل همیشه برای همگی آرزو دارم تا در صحت و سلامتی و آرامش کامل باشید
:smile:
سلام.
ممنون.
شما هم همینطور.

:Dتو این تاپیک احساس میکنم ساعت زنگدارم/.
برای کی آلارم بذارم؟
متوجه منظورتون نشدم.
اگر منظورتون اینه که من نمیتونم به تمام خواسته ها سریع رسیدگی کنم به خاطر علم کمیه که دارم. ببخشید. ان شاء الله در آینده جبران میکنم.

شما هنوز به چند تا قولتون عمل نکردید و مهمترینش تجهیزاته:cool:
من به تجهیزات دسترسی ندارم فعلاً!!!
و اینکه میخاستیم در مورد تجهیزات و سنسور ها و ... صحبت کنیم که طبق نظر شما دوستان رفتیم سراغ S7. درسته ؟!

در مورد تمرین ها هم حداقل کاری که میکنیم اینه که جواب درست رو بعد از تمرین بررسی میکنیم. تا لا اقل خودتون بتونید جواب درست رو با جوابی که خودتون دادید مقایسه بکنید.

امیدوارم در آینده اینجا با ما همراه باشید و ما باید از pro-eng متشکر باشیم ایشون به اینجا روح دادن و امیدوارم همراهیشون همچنان ادامه داشته باشه/.
حضور انسانهایی مثل ایشون مایه ی امیدواریست/هنوز هستند کسانی که برای رضای خدا قدمی برمیدارن/.
خواهش میکنم. کاری نکردم.

OK;)

بسیار بسیار سپاس از حضور همگی :)

موفق و موید باشید.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
رخنه کردن یاهکبه معنی سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل در رایانه می‌باشد. در علوم مربوط به رایانه معنی هک گاه مساوی معنی کرک (crack) که رمزگشایی است نیز عنوان می‌شود. در گفتگوهای امروزی هک به معنی نفوذ به یک سیستم رایانه‌ای است. و کرک نیز به معنی رمزگشایی است و کراکر به فرد گشاینده رمز می‌گویند
هک چیست و هکر کیست و چگونه میشود هک کرد؟

ویروس استاکس نت و سیستم های کنترلی زیمنس Wincc، PCS7 و Supervisory Control And Data Acquisition SCAD

این صفحه باز نشد ممکنه نگاهی بهش بندازید؟

The PLC As An ICS/SCADA Hacking Tool

من تا اینجا میدونم که اونها هم از استاکس میگن و من فارسیش رو هم قرار دادم
آفرین و ممنون.
اون صفحه برای من هم باز نشد. با قند شکن هم امتحان کنید شاید باز بشه... !!

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
خوب تمرین 1 سری قبل رو که خانم Natanaeal زحمت کشیدن و یه توضیحاتی برامون آوردن.
تمرین 2 سری قبل رو هم که آقای Emad زحمت کشیدن و یه برنامه برامون نوشتن.
==
حالا بریم سراغ یه تمرین دیگه :
متن تمرین توی لینک زیر هستش :
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/196443-%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-(%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%82)/page3
قطار توی هر نقطه به مدت 5 ثانیه باید ایست داشته باشه و بعد حرکت کنه!!
سیستم کنترل آنرا طراحی کنید.
==
ضمناً در مورد تمرین 1 سری قبل (هک کردن PLC) هم میشه بیشتر تحقیق و پژوهش انجام داد!!!

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثل همیشه برای همگی آرزو دارم تا در
صحت و سلامتی و آرامش کامل باشید :smile:

متوجه منظورتون نشدم.
اگر منظورتون اینه که من نمیتونم به تمام خواسته ها سریع رسیدگی کنم به خاطر علم کمیه که دارم. ببخشید. ان شاء الله در آینده جبران میکنم.

من به تجهیزات دسترسی ندارم فعلاً!!!
و اینکه میخاستیم در مورد تجهیزات و سنسور ها و ... صحبت کنیم که طبق نظر شما دوستان رفتیم سراغ S7. درسته ؟!

در مورد تمرین ها هم حداقل کاری که میکنیم اینه که جواب درست رو بعد از تمرین بررسی میکنیم. تا لا اقل خودتون بتونید جواب درست رو با جوابی که خودتون دادید مقایسه بکنید.

خواهش میکنم. کاری نکردم.

نه به این شدت :)

ببینید مثلا منظورم درمورد همون روشنایی معابر اینه تا از نحوه نصب و قرار گرفتن تجهیزات بیشتر کار کنیم بعد بریم سراغ یه تمرین دیگه من راجع به سنسورهاش سرچ کردم اما مثلا یه سنسور مشخصی انتخاب شه و بگیم این تجهیزات چطور کنار هم قرار میگیرند/.
البته دلیل پرسش من هم این بود که فکر میکردم شما کار عملی در این زمینه ها انجام دادین...

اگر باعث ناراحتی شدم یا صحبتهام نشان از قدرنشناسی داره عذرخواهی منو بپذیرید/.

پس من برای اینکه دید صنعتی بهتری پیدا کنیم برا تصاویر از تجهیزات سرچو انجام میدم

امیدوارم بازدیدکنندگانی هم که این تصاویرو مشاهده میکنند با ما همکاری و بهمون کمک کنند/.

بله درسته/برای S7 رو همون نرم افزاری که قبلا گفتم کار میشه؟

این برای مسیر رفت،مسیر برگشت هم دقیقا مشابه رفت نوشته میشه فقط اول سنسور نقطه سی بعد بی بعد آ فعال میشن/.
یعنی یه موتور برای رفت یه موتور برای برگشت / درسته؟

آخرین ویرایش:

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام علیکم.
سلامت باشید.
نه به این شدت :)
دیگه شما شدت خودتون رو به ما انتقال دادید. :smile:

ببینید مثلا منظورم درمورد همون روشنایی معابر اینه تا از نحوه نصب و قرار گرفتن تجهیزات بیشتر کار کنیم بعد بریم سراغ یه تمرین دیگه من راجع به سنسورهاش سرچ کردم اما مثلا یه سنسور مشخصی انتخاب شه و بگیم این تجهیزات چطور کنار هم قرار میگیرند/.
البته دلیل پرسش من هم این بود که فکر میکردم شما کار عملی در این زمینه ها انجام دادین...
نخیر متأسفانه من هر تمرینی که میگم رو روش کار عملی انجام ندادم.
اساساً کامپیوتر برای این اختراع شده که شما جایی که نمیتونید کار عملی انجام بدید با اون حداقل شبیه سازی محیط واقعی رو داشته باشید.

اگر باعث ناراحتی شدم یا صحبتهام نشان از قدرنشناسی داره عذرخواهی منو بپذیرید/.
خواهش میکنم. نه مسئله ای نیست.
این مدتی هم که من نبودم به دلیل این بود که سرم شلوغ بوده.

پس من برای اینکه دید صنعتی بهتری پیدا کنیم برا تصاویر از تجهیزات سرچو انجام میدم
و اینکه ان شاء الله آزمایشگاه PLC هم تعبیه میکنم و فیلم ها و عکس هایی رو هم میزارم. اگر دستم باز بشه.

امیدوارم بازدیدکنندگانی هم که این تصاویرو مشاهده میکنند با ما همکاری و بهمون کمک کنند/.
منم همینطور.

بله درسته/برای S7 رو همون نرم افزاری که قبلا گفتم کار میشه؟
بله.
S7-Micro Win
البته میتونیم خود برنامه PLC S7 رو هم کار کنیم.
فرقی نداره. چونکه ما میخایم فقط برنامه نویسی S7 رو کار کنیم و با برنامه های دیگه کاری نداریم.

این برای مسیر رفت،مسیر برگشت هم دقیقا مشابه رفت نوشته میشه فقط اول سنسور نقطه سی بعد بی بعد آ فعال میشن/.
یعنی یه موتور برای رفت یه موتور برای برگشت / درسته؟
میتونه یه موتور برای رفت باشه و یه موتور برای برگشت یا میتونه یه موتور باشه که چپ گرد - راست گرد کار کنه.
ولی در هر دو صورت دو عدد خروجی خواهیم داشت. که این دو عدد خروجی به کنتاکتور میرن تا عمل چپ گرد - راست گرد موتور اونجا انجام بشه.
موفق و موید باشید.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بله/کامپیوتر از نظر کلیات میتونه مفید عمل کنه /.

امید به خدا همونطوری پیش بیاد که به صلاحه/.

درسته ،حق با شماست ازونجایی که قرار نیست مستقیما پی ال سی مشخصی دخیل باشه حساسیت چندانی هم نداره/.

ممنون از راهنمایی شما

پاینده باشید/.

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
الان دیگه همه با مقدمات plc آشنا شدیم. تمرین هایی هم که تا الان بوده همه مقدماتی بوده که ما رو با تابع ها و ابزار های plc آشنا کنه
به نظرمن دیگه کم کم باید وارد مرحله پیشرفته بشیم و تمرین های سخت تر و طولانی تر انجام بدیم.
اگه دوست داشته باشین بعد از s7 بریم سراغ پی ال سی دلتا که الان خیلی زیاد شده و به خاطر قیمت ارزونی که داره شرکت ها از دلتا استقبال می کنند

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
natanaeal
سلام.

بله/کامپیوتر از نظر کلیات میتونه مفید عمل کنه /.
بله.

امید به خدا همونطوری پیش بیاد که به صلاحه/.
100 در 100.

درسته ،حق با شماست ازونجایی که قرار نیست مستقیما پی ال سی مشخصی دخیل باشه حساسیت چندانی هم نداره/.
Cpu مورد نظر S7-200 هستش.
ولی منظور من این بود که برنامه PLC S7 شامل برنامه های دیگه ای هم میشه که همشون صرفاً برای برنامه نویسی PLC نیستند و جهت کار های دیگه مورد استفاده قرار میگیرند.
مثل : SIMATIC Protool و SIMATIC Wincc و ...
در کل برخی نرم افزار های دیگه که توسط زیمنس در خانواده simatic عرضه شدن و میتونن مکمل setp 7 باشن به 3 دسته engineering و runtime و HMI تقسیم میشن.
که Protool و wincc جزو دسته HMI هستند.

ممنون از راهنمایی شما
خواهش میکنم.

پاینده باشید/.
موفق و موید باشید.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام
الان دیگه همه با مقدمات plc آشنا شدیم. تمرین هایی هم که تا الان بوده همه مقدماتی بوده که ما رو با تابع ها و ابزار های plc آشنا کنه
به نظرمن دیگه کم کم باید وارد مرحله پیشرفته بشیم و تمرین های سخت تر و طولانی تر انجام بدیم.
اگه دوست داشته باشین بعد از s7 بریم سراغ پی ال سی دلتا که الان خیلی زیاد شده و به خاطر قیمت ارزونی که داره شرکت ها از دلتا استقبال می کنند
سلام آقای Assar.
خوب هستید ؟!
==
بله. البته میشه تمرین های خیلی بیشتری هم داد.
==
بله.با تمرین های سخت تر موافقم. البته تا این جا هم تمرین های خیلی آسونی داده نشده!!!!
==
میتونیم سوئیچ کنیم. مشکلی نیست.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
STEP 7-Micro/win :
http://support.automation.siemens.c...n&objid=58523240&Datakey=24676421&caller=view
Service Pack 4 for STEP 7 V5.5 and STEP 7 Professional 2010 :
http://support.automation.siemens.c...=cseus&aktprim=0&extranet=standard&viewreg=WW
SIMATIC WinCC flexible ES Micro :
http://support.automation.siemens.c...tandard&viewreg=WW&objid=20986804&treeLang=en
==
با مراجعه به http://support.automation.siemens.com میتونید نرم افزار ها و اطلاعات خوبی به دست بیارید.
مثلا :
http://support.automation.siemens.c...tandard&viewreg=WW&objid=10805390&treeLang=en
یا :
http://support.automation.siemens.c...=cseus&aktprim=0&extranet=standard&viewreg=WW
پس از باز کردن صفحات بالا میتونید از طریق منوی navigation یا راهنما که در سمت چپ صفحه قرار داده شده محصول مورد نظر خودتون رو پیدا کنید و نرم افزار های مربوط به اون رو دانلود کنید.
==
با مراجعه http://www.automation.siemens.com/forum میتونید از فروم های وابسته به زیمنس استفاده کنید.
مثلا :
https://www.automation.siemens.com/...e&SortOrder=Descending&ForumID=41&Language=en
یا :
https://www.automation.siemens.com/forum/guests/PostShow.aspx?PostID=581932&Language=en&PageIndex=2
==

emad sahraee

عضو جدید
سلام

سلام و خسته نباشید خدمت مدیر تالار

ما هنوز plc S7 رو شروع نکردیم ...

آخرین ویرایش:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
شل گرفتیم تایپیک خوابید .. :(

:biggrin:چرا؟

نخوابیده راکده...:D

من درگیره ارشدم قبل از اونم خواستم نقل قول بگیرم تا در پاسخ به pro-eng پاسخ بگم گفتم ظاهرا که درگیر کارودانشگاهن تو معذوریت قرار نگیرن و فکرشون آزاد باشه...

بعد از آزمون تکلیفم معلوم نیست ممکنه به نت دسترسی نداشته باشم اما ادامه بدید بعنوان جزوه من و سایرین استفاده کنیم;)

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یکی ممکنه لدر مثال زیر رو واسم بکشه؟و توضیح بده یکم پایم ضعیفه:(

0.jpg

h_javan_far

عضو جدید
سلام بچه ها من لیسانسم رو گرفتم یه چیزایی از پی ال سی بلدم یعنی یادمه
من برای کارم نیاز دارم که بیشتر یاد بگیرم پس دوست دارم از همون اول و مدارات ابتدایی شروع کنیم
بد نیست بچه ها رشته و گرایششون رو هم بگن
برای شروع چپ گرد و راست گرد به صورت دستی رو پیشنهاد میدم
خودم احتمالا تا فردا یا پس فردا برنامه استپ سون رو نصب میکنم

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام دوستان
یکی ممکنه لدر مثال زیر رو واسم بکشه؟و توضیح بده یکم پایم ضعیفه:(

مشاهده پیوست 229926

:) خدمت شما...
FBD:

FBD.JPG

LAD:
LAD.JPG

emad sahraee

عضو جدید
:biggrin:چرا؟

نخوابیده راکده...:D

من درگیره ارشدم قبل از اونم خواستم نقل قول بگیرم تا در پاسخ به pro-eng پاسخ بگم گفتم ظاهرا که درگیر کارودانشگاهن تو معذوریت قرار نگیرن و فکرشون آزاد باشه...

بعد از آزمون تکلیفم معلوم نیست ممکنه به نت دسترسی نداشته باشم اما ادامه بدید بعنوان جزوه من و سایرین استفاده کنیم;)

من plc دارم می خونم اصلا مخم هنگیده واقعا لوگو جوجو بود شما رفیق نیمه راهید :mad:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من plc دارم می خونم اصلا مخم هنگیده واقعا لوگو جوجو بود شما رفیق نیمه راهید :mad:

شما که تو کارید چرا اینو میگید؟شما که راحت میتونید برنامه بنویسید و تست بگیرید!!
من سه تا کتاب از مهندس ماهر پی دی اف دارم فکر نمیکنم اینجا اجازه داشته باشم قرار بدم بنابراین اگر شما یا هرکسی نیاز دارید میتونم آپ کنم...
درمورد من رفیق نیمه راه از شواهد (تا الان) اینطور بر نمیاد من پست نگهابانیمو ترک نکردم قربان;)
بعد از آزمونم همونطور که گفتم تکلیفم مشخص نیست:)

emad sahraee

عضو جدید
شما که تو کارید چرا اینو میگید؟شما که راحت میتونید برنامه بنویسید و تست بگیرید!!
من سه تا کتاب از مهندس ماهر پی دی اف دارم فکر نمیکنم اینجا اجازه داشته باشم قرار بدم بنابراین اگر شما یا هرکسی نیاز دارید میتونم آپ کنم...
درمورد من رفیق نیمه راه از شواهد (تا الان) اینطور بر نمیاد من پست نگهابانیمو ترک نکردم قربان;)
بعد از آزمونم همونطور که گفتم تکلیفم مشخص نیست:)

من 2 جلد کتاب مهندس ماهر رو گرفتم خیلی گنگه من هنوز عملی شروع نکردم ولی نزدیکم .شروع کنم اینجا رو با اطلاعات زیر و رو می کنم

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من 2 جلد کتاب مهندس ماهر رو گرفتم خیلی گنگه من هنوز عملی شروع نکردم ولی نزدیکم .شروع کنم اینجا رو با اطلاعات زیر و رو می کنم

کدوم کتابارو گرفتید؟چرا گنگه؟من جلد یکشو تا یه جاهاییش خوندم حدود 100 صفحه اما گنگ نبود البته من یادداشت برمیداشتم

خیلی هم عالی، منم تا هستم، هستم:)

emad sahraee

عضو جدید
کدوم کتابارو گرفتید؟چرا گنگه؟من جلد یکشو تا یه جاهاییش خوندم حدود 100 صفحه اما گنگ نبود البته من یادداشت برمیداشتم

خیلی هم عالی، منم تا هستم، هستم:)

سلام
راهنمای جامع step 7 جلد یک چاپ پنجم (90 صفحه اولش خوبه ازون به بعدش .مثل کومولاتورها و رجیسترهای حافظه cpu s7 )
شما برنامشو نصب کردید؟

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
راهنمای جامع step 7 جلد یک چاپ پنجم (90 صفحه اولش خوبه ازون به بعدش .مثل کومولاتورها و رجیسترهای حافظه cpu s7 )
شما برنامشو نصب کردید؟
من هروقت هرچی برام سواله درمورد دستگاه و برد و هرچیزی تو نت سرچ میکنم
اتفاقا اینجور مباحثو هرچی توضیح بدن فقط سردرد عایده کاره
بنظرم خودتون بخونید و سرچ کنید البته بعد نمونه های مرتبط و کاربردشونو ببینید بهتر متوجه میشید+ من کتاب ابزار دقیق و موریس مانو معماری کامپیوترو کنار دستم دارم (همیشه ...)

مثلا همین آکومولاتور من گشتم دو مورد دیدم

1- آکومولاتور چیست؟
2- انبارک یا آکومولاتور ACCUM (یک چهارم انتهایی صفحه رو ببینید...)
وظیفه ش لود نمودن بارگذارای داده است تو تایمرها و شمارنده ها و مقایسه گرها ...

خواهش میکنم من همینقدر که خاموش و روشن میشه سیستمم و میتونم بیام نت خوشحالم نمیخوام زیاد به سیستمم فشار بیاد از همینقدر کاراییشم بی نصیب شم/.
اما تو فکرم یه گوشی که قابلیت نصب نرم افزارای تخصصی رو داره بخرم چون حملش هم برام راحتتره و همیشه میتونم رو نرم افزارا کار کنم

میدونید چه نرم افزارایی برای برق رو گوشی هم قابل اجران؟

ضمنا کتابایی که من دارم:
Industrial_Ethernet_maher Full
Profibus_Maher
Step7_jeld1
Step7_jeld2

emad sahraee

عضو جدید
من هروقت هرچی برام سواله درمورد دستگاه و برد و هرچیزی تو نت سرچ میکنم
اتفاقا اینجور مباحثو هرچی توضیح بدن فقط سردرد عایده کاره
بنظرم خودتون بخونید و سرچ کنید البته بعد نمونه های مرتبط و کاربردشونو ببینید بهتر متوجه میشید+ من کتاب ابزار دقیق و موریس مانو معماری کامپیوترو کنار دستم دارم (همیشه ...)

مثلا همین آکومولاتور من گشتم دو مورد دیدم

1- آکومولاتور چیست؟
2- انبارک یا آکومولاتور ACCUM (یک چهارم انتهایی صفحه رو ببینید...)
وظیفه ش لود نمودن بارگذارای داده است تو تایمرها و شمارنده ها و مقایسه گرها ...

خواهش میکنم من همینقدر که خاموش و روشن میشه سیستمم و میتونم بیام نت خوشحالم نمیخوام زیاد به سیستمم فشار بیاد از همینقدر کاراییشم بی نصیب شم/.
اما تو فکرم یه گوشی که قابلیت نصب نرم افزارای تخصصی رو داره بخرم چون حملش هم برام راحتتره و همیشه میتونم رو نرم افزارا کار کنم

میدونید چه نرم افزارایی برای برق رو گوشی هم قابل اجران؟

ضمنا کتابایی که من دارم:
Industrial_Ethernet_maher Full
Profibus_Maher
Step7_jeld1
Step7_jeld2

2تا کتاب اول رو اگر وقت کردید برای منم ارسال کنید.
بله تعریفش هست کاربردی بودنش تو نرم افزار یکم گنگه.مثلا من نمیدونم واسه نوشتن برنامه مثل برنامه های لوگو از کجا شروع کنم با اینکه فانکشن بلاکارو میشناسم

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
2تا کتاب اول رو اگر وقت کردید برای منم ارسال کنید.
بله تعریفش هست کاربردی بودنش تو نرم افزار یکم گنگه.مثلا من نمیدونم واسه نوشتن برنامه مثل برنامه های لوگو از کجا شروع کنم با اینکه فانکشن بلاکارو میشناسم

سیستمم یکم بهم ریخته اما سعی میکنم براتون میفرستم
ببینید این با لوگو یه فرقایی داره
مثلا شروعش اینه که شما باید رک و متعلقاتشو بچینید بعد مثل لوگو شروع به نوشتن برنامه میکنید
File>"new project wizard
Multi project and master data library انتخاب کنید
"Continue"
نوع PLC انتخاب شود مثلا CPU 417-4 شماره سفارش و مشخصات CPU رو دقیق انتخاب کنید
"Continue"
در مرحله "Wich object will be use in the project?"
"Number of Level" عدد 3 انتخاب
گزینه های AS objec هردوچارت CFCSFCتیک زده شوند
قسمت "OS object" گزینه "PCS7 OS " و "single- user system" فعال و تیک زده شود
OS مخفف operator station سیستمهای اپراتوری رابط بین انسان و ماشین
"Continue"
Directory name: اسم پروژه
با زدن دکمه Preview حالت پیکربندی پروژه نمایش داده میشه
Make رو کلیک تا در حین ایجاد پروژه صفحه ای که تظیمات پیش فرض رو تووش انجام میدید باز میشه
وتو این صفحه از کادر اول مورد اول رو فعال و از کادر دوم مورد سومو فعال کنید
بعد پیکر بندی سخت افزاری رو صفحه 26 به بعد کتاب هست و بعد هم باید پیکربندی رو دانلود کنید

حدود یسالونیمه که از اس 7 فاصله گرفتم فقط تئوری خوندم اما کار سختی نیست تو توضیحات کتاب نبود؟
اگر بتونید جزوه Simatic PC S7 از موسسه آموزشی آرین علم و صنعت رو تهیه کنید خیلی کمکتون میکنه

سایت موسسه : www.aryanelmosanaat.com

بهترین چیزی که میتونه کمک کنه ازاصطلاحات از حالت اختصاری خارج شه...

مثلا SFC مخفف Sequential Function Chart سیستم کنترل ترتیبیه که به قسمتهای اجرائی مرحله به مرحله با ضریب اطمینان بالائی تفکیک شده...

آخرین ویرایش:

emad sahraee

عضو جدید
سیستمم یکم بهم ریخته اما سعی میکنم براتون میفرستم
ببینید این با لوگو یه فرقایی داره
مثلا شروعش اینه که شما باید رک و متعلقاتشو بچینید بعد مثل لوگو شروع به نوشتن برنامه میکنید
File>"new project wizard
Multi project and master data library انتخاب کنید
"Continue"
نوع PLC انتخاب شود مثلا CPU 417-4 شماره سفارش و مشخصات CPU رو دقیق انتخاب کنید
"Continue"
در مرحله "Wich object will be use in the project?"
"Number of Level" عدد 3 انتخاب
گزینه های AS objec هردوچارت CFCSFCتیک زده شوند
قسمت "OS object" گزینه "PCS7 OS " و "single- user system" فعال و تیک زده شود
OS مخفف operator station سیستمهای اپراتوری رابط بین انسان و ماشین
"Continue"
Directory name: اسم پروژه
با زدن دکمه Preview حالت پیکربندی پروژه نمایش داده میشه
Make رو کلیک تا در حین ایجاد پروژه صفحه ای که تظیمات پیش فرض رو تووش انجام میدید باز میشه
وتو این صفحه از کادر اول مورد اول رو فعال و از کادر دوم مورد سومو فعال کنید
بعد پیکر بندی سخت افزاری رو صفحه 26 به بعد کتاب هست و بعد هم باید پیکربندی رو دانلود کنید

حدود یسالونیمه که از اس 7 فاصله گرفتم فقط تئوری خوندم اما کار سختی نیست تو توضیحات کتاب نبود؟
اگر بتونید جزوه Simatic PC S7 از موسسه آموزشی آرین علم و صنعت رو تهیه کنید خیلی کمکتون میکنه

سایت موسسه : www.aryanelmosanaat.com

بهترین چیزی که میتونه کمک کنه ازاصطلاحات از حالت اختصاری خارج شه...

مثلا SFC مخفف Sequential Function Chart سیستم کنترل ترتیبیه که به قسمتهای اجرائی مرحله به مرحله با ضریب اطمینان بالائی تفکیک شده...

سلام
مرسی ناتائیل توضیح خوبی بود ولی این جوری اصلا توی این کتاب ها ننوشته نشده
من بعد از مرحله new project wizard از من نوع cpu رو می خواد بعدم اسم پروژه بعد شماره OB
الان من یه پروژه ساختم ولی اون چیزایی که شما نوشتی هیچ کدوم بزای من نیومده...
.سایتی که گذاشتی ارور میده

آخرین ویرایش:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مرسی ناتائیل توضیح خوبی بود ولی این جوری اصلا توی این کتاب ها ننوشته .سایتی که گذاشتی ارور میده

برای اینکه کلمه های کتاب همه اختصاری و غیرقابل درکه بهترین کار اینه که جزوه ای پیدا کنید که این اختصاراتو تشریح کرده باشه تا بشه درک کرد

در مورد سایت من خودم لینکو وارد میکنم مشکلی نداشت اما امروز ارور داد موسسه تو اصفهان زنگ بزنید یا میل بگید اگه میتونن این جزوه رو روسایت

بذارن...http://www.iranrd.net/Fa/?Page=Member&CompID=1865

http://www.iranpetrotech.com/companies/iranian/products-services/khadamateh-omoomi/%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D9%88%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA

emad sahraee

عضو جدید
برای اینکه کلمه های کتاب همه اختصاری و غیرقابل درکه بهترین کار اینه که جزوه ای پیدا کنید که این اختصاراتو تشریح کرده باشه تا بشه درک کرد

در مورد سایت من خودم لینکو وارد میکنم مشکلی نداشت اما امروز ارور داد موسسه تو اصفهان زنگ بزنید یا میل بگید اگه میتونن این جزوه رو روسایت

بذارن...http://www.iranrd.net/Fa/?Page=Member&CompID=1865

http://www.iranpetrotech.com/companies/iranian/products-services/khadamateh-omoomi/%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D9%88%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA

عمرا این کارو انجام بدن .ترجیح میدم یه راه دیگه براش پیدا کنم.بالاخره قفلشو باز می کنم.اگه تونستی چیزی برام email کنی ممنون میشم هم کلاسی