بچه هاي موادي !!! حق تون داره ضايع ميشه!!! كجاي كارين؟ !

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ...
من چند وقتي هست پي المپيادهي دانشجويي هستم تا اينكه...
امروز با يه چيز مواجه شدم كه از 100 تا چوب واسم بد تر بود !
المپیاد علمی دانشجویی کشور
شرایط شرکت در المپیاد غیرمتمرکز دانشگاههای دولتی، آزاد اسلامی، پیام نور و غیر انتفاعی
موضوع: آزمون های المپیاد های غیر متمرکز به منظور انتخاب دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور برای شرکت در مرحله نهایی المپیاد دانشجویی کشور از میان 8 قطب دانشگاهی به شرح زیر برگزار می شود.

رشته های آزمون: رشته هایزبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم ااقتصادی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی( زراعت و اصلاح نباتات و تکنولوژی بذر ) و طراحی صنعتی.

پس رشته مواد ، رشته مادر كجاس؟؟؟!!
آخه چرا؟ اين يه توهين به موادي هاس ..كه حق شركت در المپيادهاي دانشجويي كشور ندارن! :(

ميگم بياين به نشانه اعتراض ،خودزني كنيم؟!؟! :biggrin:

مي دونيد كساني كه در اين المپيادها برگزيده مي شن چه امتيازاتي دارن؟ اولينش معافيت از خدمت سربازي هست ... عضويت در سازمان ملي نخبگان كشور ،اعطاي حقوق ماهيانه؛تسهيلات كمك پژوهشي و بسياري از امتيازات ديگه ...
چرا در رشته مواد نبايد اين المپياد برگزار بشه؟

مي تونيد به اين آدرس بريد و مشاهده كنيد
نظرتون چيه؟ بياييد اعتراضاتمون رو به سازمان سنجش اعلام بكنيم؟

ho3in.s

عضو جدید
ای بابا! اینجور تبعیضا که تازگی نداره!
اگه این آقایون (و البته خانمها) به اهمیت Materials Science واقف بودن که وضعمون این نبود!

رستم دستان

عضو جدید
جناب یعقوبی عزیز همون طوری که می گید اگرم برگذاربشه مخصوص دانشگاهاست پس به دکه شما مربوط نمیشه

abandoned

عضو جدید
این بی سوادی افراد است که ما داریم این طور هدرمیریم
باید چی کار کنیم؟
به کی اعتراض بدیم؟
گوش شنیدن دارن؟

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
مادر رشته ها فعلا رفته غذا بپزه واسه بچه های المپیادی اش!
راست میگه این که تازگی نداره مثلا وزارت نفت یه موقع آگهی استخدام میزنه از کودکیاری تا کتابداری استخدام داره موادی نداره.
ولی جدا اگه به فکر این رشته نباشن باید دور توسعه ی پایدار رو خط بکشن.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
درسته ،نظر من هم همينه .
جالبه كسانيكه در اين المپياد رتبه ميارن بي قيدو شرط مي تونن وارد شركت نفت بشن .
اگه بريد توسايت متوجه مي شيد .
آخه من موندم ... رتبه 1 ادبيات از خوردگي لوله هاي نفت چي مي فهمه ؟؟؟؟ !!!!‌

مادر رشته ها فعلا رفته غذا بپزه واسه بچه های المپیادی اش!
راست میگه این که تازگی نداره مثلا وزارت نفت یه موقع آگهی استخدام میزنه از کودکیاری تا کتابداری استخدام داره موادی نداره.
ولی جدا اگه به فکر این رشته نباشن باید دور توسعه ی پایدار رو خط بکشن.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
به نظر من قوي ترين اعتراضي كه ميتونه به اين مشكل وارد بشه اعتراض هيئت علمي مواد دانشگاه ها به سازمان سنجش هست.
اعتراضات مستقيم ما به سازمان سنجش هيچ نتيجه اي نخواهد داشت :(
من شخصا موضوع رو با هيئت علمي دانشگاه يزد درميون خواهم گذاشت تا مگر نامه اي ،اعتراضي، چيزي ....
خواهشا پيگيري كنيد

این بی سوادی افراد است که ما داریم این طور هدرمیریم
باید چی کار کنیم؟
به کی اعتراض بدیم؟
گوش شنیدن دارن؟

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من قوي ترين اعتراضي كه ميتونه به اين مشكل وارد بشه اعتراض هيئت علمي مواد دانشگاه ها به سازمان سنجش هست.
اعتراضات مستقيم ما به سازمان سنجش هيچ نتيجه اي نخواهد داشت :(
من شخصا موضوع رو با هيئت علمي دانشگاه يزد درميون خواهم گذاشت تا مگر نامه اي ،اعتراضي، چيزي ....
خواهشا پيگيري كنيد

مرسی

منم با مدیر گروهمون صحبت می کنم

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون مادر رشته هاست مظلوم واقع شده دیگه/اگه پدر بود که این طور نمیشد;)
مثلا تو ورزش رشته دو میدانی مادر همه رشته هاست/باور کنید من به جز احسان حدادی، نه تو ایران و نه تو دنیا یک ورزشکار دومیدانی نمیتونم نام ببرم/پس قضیه حله،اعتراض رو عوض میکنیم که پدر بشیم :smile:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
متشكرم .:gol::gol:
بقيه هم اگه همت كنن يه پيگيري انجام بدن .. از ما كه گذشت لا اقل ورودي هاي بعدي بتونن استفاده كنن .

مي دونيد كه اين سري المپيادها براي افزايش سطح علمي دانشجويان رشته خيلي مفيد هست و مي تونه به پيشرفت رشته مون كمك كنه .پس همه با هم ...
:w43:

دغدغه مند

عضو جدید
خودماییم رشته مواد هم همچین رشته درست درمونی نیست دیگه.
حقیقتا ارزششو نداره که وقت صرف کنن.

basu-87

عضو جدید
سلام منم پایه اعتراض هستم .امیدوارم فایده داشته باشه.
به امید سرافرازی همه مهندسین مواد

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگرچه یه کمی هم غیرت خوبه ولی اگه از لحاظ علمی هم بخواهیم بحث کنیم یه جورایی عقب موندگی صنعت ما بخاطر همین طرز فکره که مواد بدرد نمی خوره. در صورتی که همه جا پیشرو صنایع همین مواده.

دغدغه مند

عضو جدید
دوستان بنده رو ببخشند
آخه من دیدم بعد از اون حرف بحث کشیده شده به مشکلات مواد و صنعت.فکر کردم از اون پست هایی که فقط میخواد یک صحبتی بشه و تموم.
اولین مورد اینکه اگر بخواین هرکس تکی بره این کارو بکنه.فکر کنم کار درستی نباشه.از انجمن های علمی و نامه از اون طریق فکر کنم بهتر باشه.
به نظر من بهتره انجمن علمی در هر دانشکده هر شهر با یک نامه حالا از مدیر گروه گرفته یا رئیس دانشکده تا حتی بالاتر این موضوع رو گوشزد کنه.
البته من خودم تو انجمن علمی نیستم اما میشه در میان گذاشت.
اینطوری فکر کنم حداقل کاری که الان میشه کرد.
البته راه حل دیگه ای هم میتونه باشه که فکر کنم خیلی سخت تره و امکان عملی کردنش واقعا سخت.
مثلا در همایش هایی که برگزار میشه و یا مسابقات خاص رشته مواد میشه این موضوع رو به طور حاشیه مطرح کرد.
باز هم عذرخواهم

Ho$$ein

کاربر ممتاز
با تشكر از بقيه دوستان كه قول همكاري دادن .
جناب دغدغه مند قرار نيست كسي تنهايي اقدام كنه ... ما اين بحث رو اينجا مطرح كرديم كه دوستان از طريق هيئت علمي دانشگاه ها اقدام كنن شايد بشه كاري كرد.
من عضو هيئت علمي هستم و موضوع رو با مديرگروه درميون ميزارم و ازش مي خوام هر كار ميتونه انجام بده.

باز هم از دوستاني كه همكاري مي كنند ممنونم

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
مواد و متالورژی لازمه ی صنعته اصلا بدون خواص فیزیکی و مکانیکی و ترمودینامیکی و ... نمی شه جسمی رو شناخت و به کار برد به نظرم ظلمه

از طرفی ، البته باید قبول کنیم ریاضیات مون نسبت به برق و مکانیک ضعیف تره به خاطره همینه ما رو زیاد تحویل نمی گیرن

Ho$$ein

کاربر ممتاز
خدمت دوستان عرض کنم که در جواب ایمیل اعتراضی بنده به بخش برگزاری این المپیاد متوجه اهمیت مهندسی مواد درکشور شدم:
این متن ایمیلی که به من اومده اس!
----------------------------------------------------------------------------------------------
با سلام
در حال حاضر بنا به پیشنهاد شورای برنامه ریزی المپیاد هیچگونه رشته اضافه نخواهد شد.
موفق باشید
مرکزالمپیاد
-----------------------------------------------------------------------

اگه اعتراضی دارید این شما و این آدرس ایمیل مرکز
<olympiad@sanjesh.org>

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمت دوستان عرض کنم که در جواب ایمیل اعتراضی بنده به بخش برگزاری این المپیاد متوجه اهمیت مهندسی مواد درکشور شدم:
این متن ایمیلی که به من اومده اس!
----------------------------------------------------------------------------------------------
با سلام
در حال حاضر بنا به پیشنهاد شورای برنامه ریزی المپیاد هیچگونه رشته اضافه نخواهد شد.
موفق باشید
مرکزالمپیاد
-----------------------------------------------------------------------

اگه اعتراضی دارید این شما و این آدرس ایمیل مرکز
<olympiad@sanjesh.org>

به به

اینجوری نمیشه

به حرفه ما که گوش نمیدن

باید به اساتید بگیم

hamedraper

عضو جدید
المپیاد

المپیاد

:biggrin:بچه ها مژده
اعتراضمون به سازمان المپیاد داره جواب میده
من خیلی به این کارا وارد نیستم، اما از مدیر انجمن میخوام یه درخواست کتبی مبنی بر اضافه شدن رشته مواد به المپیاد دانشجویی به سازمان المپیاد(اگه اسمشو درست گفته باشم) بفرسته.
از ما که دیگه داره میگذره ولی برا موادیای بعدی شاید خوب باشه