بچه هاي مهندسي! كمك.به آيندم بستگي داره.

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا كه شما بايد علاقتو ببيني ..ببيني توي چه درسهايي قوي هستي و علاقه داري..
دوما اينكه كه ميگن رشته صنايع راحته..واقعا همينطوره؟!!!شما تجربشو داشتين يا از بيرون به اين قضيه نگاه كردين؟مهندسي صنايع تركيبي از همه رشته هاست..بايد جوري درس بخوني كه بتوني از تمام رشته اطلاعاتي بدست بياري...حالا به نظرتون اين كار راحتيه؟حداقل رشته هاي ديگه در يك راستا هستن ..مثلا كامپيوتر اكثرا درساشون در رابطه با كامپيوتر هست يا رشته هاي ديگه كه در يك مسير هستن..

KARA_DENIZ

عضو جدید
کی گفته صنایع راحته؟!:mad:
نمی دونم کی این لغت گلابی رو هم به صنایع نسبت داده:mad:
خانومی من گرایش برنامه ریزی خوندم:)
وارد کار که میشی میفهمی که صنایع مخصوصا گرایش برنامه ریزی مشکله:redface:

KARA_DENIZ

عضو جدید
بچه هایی که میخوان انتخاب رشته کنن . زیاد گول حرف بقیه رو نخورن . چون همه یا از روی تعصب حرف میزنن یا از روی بی اطلاعی .

الان اینایی که میگن صنایع راحتترین رشتس هیچی دربارش نمیدونن

دلشون خوشه :biggrin::biggrin:
خوبه یکی حرف درست از صنایع زد آقا علی

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صنایع درسش مصلما راحتره اما کارش خیلی ذهن اماده ای میخاد چون گستردست!
باید تو همه چی کار بلد باشی تا بتونی وظیفتو انجام بدی!

lady bayat

عضو جدید
بچه هاي عمران ميگن معماري يه رشته فانتزيه و حرف اول و آخر رو توي سازه و ساختمون مهندساي عمران ميزنن و مهندساي معماري عملاً كاره اي نيستن و فقط ميتونن توي طراحي هنري و زيبايي يه ساختمون يا طراحي داخلي ساختمون نقش داشته باشن.چقدر اين حرف درسته:que:
کاملا اشتباهه نمی دونم شاید تازه وارد دانشگاه شدی یا تعصب خاصی داره یه مهندس معمار از فاز صفر کار تا اخرین فاز باید سر پروژه باشه ولی مهندس سازه از فاز سه وارد کار می شه . پایه ی کار پلان معماری که کار مهندس معمار و مهندس سازه باید بیاد برای پلان معماری یه فونداسیون طراحی کنه ;)

lady bayat

عضو جدید
سخترين رشته:برق-مخابرات
آسانترين:معماري
کی می گی معماری اسونه ؟؟؟؟؟؟؟:eek:
معماری هم سخته هم وقت می بره هم هزینه ی بالایی داره.چون داره جز به جز یک ساختمون رو طراحی می کنه تازشم باید هم سازه هم مکانیک هم برق هم تاسیسات بلد باشه .;)

lady bayat

عضو جدید
خوب معلومه غلطه!!! نه اینکه به خاطر اینکه رشته خودمه...(حالا خواستیدم فکر کنید به این خاطره.)..اقا در تعریف اصلی رشته معماری و عمران این اومده که معمار طراحی می کنه عمران حساب می کنه ...پس عمرانیا فقط در حد یه ابزارن واسه پیش بردن کار معماریا..
بگذریم از این موضوع که توی کشور ما همه چی افتاده دست این عمرانی(که نتیجشو به راحتی می توونید مشاهده کنید و لازم به توضیح نیست)این معماره که ایده اصلیو میده ،فکر می کنه و همه چیزو در یک بنا از کانسپت تا تاسیسات و سازه به هم مرتبط می کنه در حالی که عمرانیا فقط قسمت سازه را انجام می دن پس می بینید که کاری که معماریا می کنند خیلی عظیم تر و کلی تر از عمرانیاس و اونان که زیر نظر معمار کار می کنن....به کشور داغون خودمون نگاه نکنین ولی اگه اطلاع داشته باشید توی پروژه هایی که داره توی دنیا انجام می شه یه اکیپ از مهندس معمار تاسیسات سازه و.. وجود داره که مدیریت با معماره و معماره که طرح اصلیو می ده و همه را هماهنگ می کنه........
در ضمن توی معماری همچین همه چیز به این اب خوردنی نیست که دوستان تعریف می کنن(وقتی از 7 شب هفته فقط 3 شبشو می توونی بخوابی اونم با کلی استرس که اگه پروژم تموم نشد چه خاکی به سرم بریزم!)....ولی این عشق توشه که همه چیزو واست اسون می کنه..:smile:
افرین به این می گن یه اگاهی . نه اینکه چون رشتمونه داریم دفاع می کنیم نه . ولی به قول شما پروژه ها تو ایران دست عمرانیهاس که نتیجش این همه مکان که اصلا جذابیتی برا زندگی نداره;)

nice_rose9126

عضو جدید
رشته های مکانیک، الکترونیک، مواد و مهندسی شیمی جز رشته های سخت حساب میشن.
رشته هایی مثل عمران، معماری، کشاورزی و چنتای دیگه که الان یادم نیست رشته های خیلی سختی نیستند.
البته هر رشته ای سختی خودش رو داره مثلا معماری پروژهای عملیش زمان بر و تا اندازه ای مشکله و احتیاج به ذوق دانشجو هم داره.
موادم جزء رشته های سخته؟!!!

من که میگم برو کلاس ارایشگری چون درامدش از همه رشته ها بیشتره. یه عروس بزک کنی اندازه حقوق 1 ماه بقیه میتونی در بیاری

ali.izdpnh

عضو جدید
کی می گی معماری اسونه ؟؟؟؟؟؟؟:eek:
معماری هم سخته هم وقت می بره هم هزینه ی بالایی داره.چون داره جز به جز یک ساختمون رو طراحی می کنه تازشم باید هم سازه هم مکانیک هم برق هم تاسیسات بلد باشه .;)

بله قبول دارم كه معماري رشته اي هست كه حوصله ميطلبه؛و ميشه گفت يه رشته دخترانه است.اما جذابه و خستگي و فشار رواني زيادي به آدم وارد نميشه.درسته؟;)

ilCapitano

عضو جدید
حالا به غير از كشاورزي كه علاقه اي ندارم ، ميمونه عمران و معماري.صنايع چي؟ ميگن راحته.اگه شيمي(پتروشيمي)خيلي سخته دورش رو خط بكشم.نظرتون چيه؟
سلام دوست عزیز!
هر رشته ای سختی خودشو داره . اگه صنایع بخوای بخونی، اگه نخوای کار کنی و فقط به فکر پاس کردن باشی، میشی مهندس گلابی(لقب رشته عزیز ما!!!) ولی اگه بخوای کار کنی و بخونی واقعا رشته جذاب و در عین حال زمان بری ولی از خیلی از رشته ها آسون تره

omid5555

عضو جدید
با سلام
دوستان به صور تعصبی فقط به رشته ی خودشون نگاه کردند

اما به نظر من سخت ترین رشته مهندسی فقط مهندسی فناوری اطلاعات(IT)

omid5555

عضو جدید
با سلام
دوستان به صورت تعصبی فقط به رشته ی خودشون نگاه کردند

poroshad

عضو جدید
با سلام
دوستان به صور تعصبی فقط به رشته ی خودشون نگاه کردند

منم با حرف شما اميد جان موافقم.و فك ميكنم چون فناوري اطلاعات رشته تقريبا گمناميه و اكثرا با اون آشنايي ندارن دارن در حقش كم لطفي ميكنن

natalie

عضو جدید
بله قبول دارم كه معماري رشته اي هست كه حوصله ميطلبه؛و ميشه گفت يه رشته دخترانه است.اما جذابه و خستگي و فشار رواني زيادي به آدم وارد نميشه.درسته؟;)
ببینم شما فردا تحویل پروژت باشه بعد کل ترمم خلاصه بشه تو این تحویل بعد باید یه ماکت بزرگ و درست و حسابی بسازی و کلی شیت ببندی و تو ئم بعد کلی امتحان مجبور باشی یه شبه همه این کارارو بکنی اصلا فشار روانی بهت وارد نمی شه؟؟!!! اخی....فقط خرخونی که روان قوی نمی خواد این کارام می خواد...!!! من همیشه از خدا می خوام به این مردم (مخصوصا مردم ایران)بفهمونه که تا یه چیزی رو نمی دونن لطفا بیخودی در موردش نظر ندن....خواهرو برادرای مهندس من چرا وقتی از یه رشته ای هیچی نمی دونین حالا معماریم نه صنایع ،کشاورزی،IT....بیخودی برای خودتون دسته بندی می کنین...واقعا چرا؟؟!!!

noirgalaxy

عضو جدید
اگه رشته هاي مهندسي رو از نظر سختي رتبه بندي كنيد 3تا رشته اي كه از همه سخت ترن و 3تا رشته اي كه تقريبا نسبت به بقيه مهندسي ها راحت ترن كدوما ميشن؟
پيشاپيش ممنون.:gol:
مکانیک که میگن سخته راستشو میگن اما اگه دقت کنی بیشتر به هندسه و فیزیک مربوط میشه و خیلی جذاب هم هست

فرنازي

عضو جدید
رشته زيبا

رشته زيبا

رشته زيبا اون رشته ايه كه بتوني به خاطرش شب بيداري داشته باشي و خم به ابروت نياري حالا اصلا مهم نيست كه سخت باشه يا آسون :D
تنها چيزي كه مهمه علاقه است. مثل من كه به هيچ وجه به تبليغاي منفي در حق رشته ام اهميت نميدم و مثل همون اول كه انتخابش كردم عاشقشم و مي خوام تا تهش برم.:mad:

s.m.montazeri

عضو جدید
بچه هاي عمران ميگن معماري يه رشته فانتزيه و حرف اول و آخر رو توي سازه و ساختمون مهندساي عمران ميزنن و مهندساي معماري عملاً كاره اي نيستن و فقط ميتونن توي طراحي هنري و زيبايي يه ساختمون يا طراحي داخلي ساختمون نقش داشته باشن.چقدر اين حرف درسته:que:

به شهر های مدرن مثل شانگهای ، نیویورک و..................................نگاه کن !
به نظر تو اگر هنر معماری نبود سازه های بی نظیر و برج های رویایی و... خلق می شد ؟
اگر علم مهندسی زلزله و سازه ( به قول شما عمران ) نبود این ایده ها ساخته می شد ؟

پس هم معماریه هم عمران!! ( حالا تو بگو پزشکی مهمتره یا دارو سازی ؟ می شه یکی شونو حذف کرد ؟؟؟!!! )

به نظر من که علوم تفکیک نا پذیرند !! ما هستیم که نمی تونیم همه رو کسب کنیم.

آخرین ویرایش:

s.m.montazeri

عضو جدید
رشته هایی مثل عمران، معماری، کشاورزی و چنتای دیگه که الان یادم نیست رشته های خیلی سختی نیستند.
البته هر رشته ای سختی خودش رو داره مثلا معماری پروژهای عملیش زمان بر و تا اندازه ای مشکله و احتیاج به ذوق دانشجو هم داره.

مبنای رتبه بندی شما چیه؟ زیاد علمی بنظر نمیاد ! بیشتر به نظرات عوام شباهت داره تا نظرات آکادمیک!

اول سختی رو تعریف کن!

تعریف1: درس رو می خونم و یاد نمی گیرم!

راه حل: منابع مناسب رو پیدا کن، پیش نیاز ها رو یاد بگیر! اگه باز مشکل داری ....

به طور کل رشته های مهندسی ساده ترین رده علوم هستند! چون کاربردی تر و ملموس تر از رشته های دیگه مثل علوم پایه و علوم انسانی هستند.

تعاریف شما چیه؟

درجه بندی رشته ها وقتی درسته که همه اونها رو بشناسی. ضمنا بهترین بودن در هر رشته ای کار دشواریه!!
با این اوصاف پیشنهاد می کنم به این صورت کسی رو راهنمایی نکن ، تا گمراه نشه .

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر منم همینه:)

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبنای رتبه بندی شما چیه؟ زیاد علمی بنظر نمیاد ! بیشتر به نظرات عوام شباهت داره تا نظرات آکادمیک!

اول سختی رو تعریف کن!

تعریف1: درس رو می خونم و یاد نمی گیرم!

راه حل: منابع مناسب رو پیدا کن، پیش نیاز ها رو یاد بگیر! اگه باز مشکل داری ....

به طور کل رشته های مهندسی ساده ترین رده علوم هستند! چون کاربردی تر و ملموس تر از رشته های دیگه مثل علوم پایه و علوم انسانی هستند.

تعاریف شما چیه؟

درجه بندی رشته ها وقتی درسته که همه اونها رو بشناسی. ضمنا بهترین بودن در هر رشته ای کار دشواریه!!
با این اوصاف پیشنهاد می کنم به این صورت کسی رو راهنمایی نکن ، تا گمراه نشه .
اصلا حوصله ندارم با شما وارد یه بحث فلسفی بشم ولی باید بگم نظر شمارو قبول ندارم.

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مکانیک و مواد متالورژی و برق سختن . صنایع و کشاورزی و کامپیوتر آسونن.

s.m.montazeri

عضو جدید
بهترین باش!!

بهترین باش!!

فقط باید به فکر بهترین بودن باشید (البته علاقه انگیزه رو ایجاد می کنه ) ا!!

هر رشته ای نیازی رو رفع می کنه !

شما بفرمایید : بین رشته های مورد بحث کدومه که ماهی هزارن نو آوری یا مقالات علمی نداره ؟؟؟؟؟!!!

امروزه هر شاخه ای از علم به قدری رشد کرده که نیاز به متخصص خودشو داره . در بین رشته های مهندسی ( که از ساده ترین شاخه های علوم هستند ) هیچ تخصصی جای تخصص دیگری رو نمی تونه بگیره .
مثلا رشته مهندسی عمران که رشته خودمه در ایران تو کارشناسی ارشد دوازده (12) گرایش مختلف داره، گرایش خودم مهندسی زلزله هست که به گرایش های مهندسی سازه و مهندسی ژئوتکنیک (بویژه سازه) نزدیک تره ولی هرکدوم دنیایی از مطالب مختص خودشونو دارن !! اینها که گرایش های یک رشته بود ، دو رشته مختلف که دیگه ..... !!!

دوستان پس منطقی باشید و بی تعصب نظر بدین و یک بعدی نباشید.

amiiinem

عضو جدید

کاملا درسته! مخصوصا اینکه خستگي و فشار رواني زيادي به آدم وارد نميشه!
بنده به شخصه شب و روزای متوالی رو گذروندم که 3 مین خوابیدن آرزوم بود.
روز تحویل پروژه همچون افغانی استانبولی به دست!
نمی دونم چه اصراریه بیای اینجا در مورد چیزی که نمی دونی اظهار نظر کنی..!

فرض کن فاصله ی آخرین کرکسیون تا ارائه 1 هفته باشه..:eek:

ali.izdpnh

عضو جدید
ببینم شما فردا تحویل پروژت باشه بعد کل ترمم خلاصه بشه تو این تحویل بعد باید یه ماکت بزرگ و درست و حسابی بسازی و کلی شیت ببندی و تو ئم بعد کلی امتحان مجبور باشی یه شبه همه این کارارو بکنی اصلا فشار روانی بهت وارد نمی شه؟؟!!! اخی....فقط خرخونی که روان قوی نمی خواد این کارام می خواد...!!! من همیشه از خدا می خوام به این مردم (مخصوصا مردم ایران)بفهمونه که تا یه چیزی رو نمی دونن لطفا بیخودی در موردش نظر ندن....خواهرو برادرای مهندس من چرا وقتی از یه رشته ای هیچی نمی دونین حالا معماریم نه صنایع ،کشاورزی،IT....بیخودی برای خودتون دسته بندی می کنین...واقعا چرا؟؟!!!

دوست عزیز ما ایرانیان اول باید یاد بگیریم که چطور به نظر هم دیگه احترام بگذاریم،و اگر حرفی داریم با قلم بزنیم و توحین نکنیم.ما ایرانیان باید یاد بگیریم به خودمون احترام بگذاریم،و سنجیده سخن بگوییم.
من هیچ توهینی به رشته معماری نکردم و نخواهم کرد(فقط خر خونی،از رشته ای هیچی نمیدونین؛برای خودتون دسته بندی می کنین)من فقط نظر خودمو گفتم و بازهم میگم.

natalie

عضو جدید
دوست عزیز ما ایرانیان اول باید یاد بگیریم که چطور به نظر هم دیگه احترام بگذاریم،و اگر حرفی داریم با قلم بزنیم و توحین نکنیم.ما ایرانیان باید یاد بگیریم به خودمون احترام بگذاریم،و سنجیده سخن بگوییم.
من هیچ توهینی به رشته معماری نکردم و نخواهم کرد(فقط خر خونی،از رشته ای هیچی نمیدونین؛برای خودتون دسته بندی می کنین)من فقط نظر خودمو گفتم و بازهم میگم.
فک نمی کنم جایی از پست من توهین داشته باشه...نمی خوام بحث کنم ..یعنی تاپیک موضوعش یه چیز دیگس و ظرفیت این موضوعو نداره...سنجیده: وقتی یه حرف سنجیدس که از روی اگاهی باشه دوست عزیز نه حدسی....در ضمن من فقط روی سخنم با شما نبود ببخشید اگه نقل قول از پست شما باعث سو تفاهم شد ...کلا گفتم...خوبه ادم تا یه چیزی رو نمی دونه بیخودی حکم صادر نکنه و فکر نمی کنم این حرف اشتباهی باشه....

maryam4

عضو جدید
رشته هاي it ,برق ومهندسي مواد جزءرشته هاي سخت و صنايع رشته ي شيرين و كشاورزي رشته ي آسونيه