بچه هاي مهندسي! كمك.به آيندم بستگي داره.

natalie

عضو جدید
بچه هاي عمران ميگن معماري يه رشته فانتزيه و حرف اول و آخر رو توي سازه و ساختمون مهندساي عمران ميزنن و مهندساي معماري عملاً كاره اي نيستن و فقط ميتونن توي طراحي هنري و زيبايي يه ساختمون يا طراحي داخلي ساختمون نقش داشته باشن.چقدر اين حرف درسته:que:

خوب معلومه غلطه!!! نه اینکه به خاطر اینکه رشته خودمه...(حالا خواستیدم فکر کنید به این خاطره.)..اقا در تعریف اصلی رشته معماری و عمران این اومده که معمار طراحی می کنه عمران حساب می کنه ...پس عمرانیا فقط در حد یه ابزارن واسه پیش بردن کار معماریا..
بگذریم از این موضوع که توی کشور ما همه چی افتاده دست این عمرانی(که نتیجشو به راحتی می توونید مشاهده کنید و لازم به توضیح نیست)این معماره که ایده اصلیو میده ،فکر می کنه و همه چیزو در یک بنا از کانسپت تا تاسیسات و سازه به هم مرتبط می کنه در حالی که عمرانیا فقط قسمت سازه را انجام می دن پس می بینید که کاری که معماریا می کنند خیلی عظیم تر و کلی تر از عمرانیاس و اونان که زیر نظر معمار کار می کنن....به کشور داغون خودمون نگاه نکنین ولی اگه اطلاع داشته باشید توی پروژه هایی که داره توی دنیا انجام می شه یه اکیپ از مهندس معمار تاسیسات سازه و.. وجود داره که مدیریت با معماره و معماره که طرح اصلیو می ده و همه را هماهنگ می کنه........
در ضمن توی معماری همچین همه چیز به این اب خوردنی نیست که دوستان تعریف می کنن(وقتی از 7 شب هفته فقط 3 شبشو می توونی بخوابی اونم با کلی استرس که اگه پروژم تموم نشد چه خاکی به سرم بریزم!)....ولی این عشق توشه که همه چیزو واست اسون می کنه..:smile:

natalie

عضو جدید
نمی دونم چرا همه فک می کنن خووندن 4-5 تا نه اصلا 9-10 تا جزوه و حفظ کردنشون شق القمره و بعد نتیجه می گیرن که پس مکانیک و برق و شیمی(!!!!) سخته!!!!و معماریا که کمتر این کارو می کنن چه راحتن!!
نه عزیز من توی معماری باید واقعا بکشی...چون منبعی نیست که بهت بکه اقا ایده این کارت این ترم چی باشه ...یا واسه طراحی فرمولی وجود نداره...این فقط تویی و مغزت که داری همه چیو مدیریت می کنی.....اخرشم با اون تحویلای خفن و زمان برش بیچارت می کنه....
اما اگه دوسش داشته باشی رشته فوق العاده ایه،فقط معمولا اخر ترما به غلط کردن می یوفتی که چون کلا طبیعیه مهم نیست....!!!:biggrin:

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب معلومه غلطه!!! نه اینکه به خاطر اینکه رشته خودمه...(حالا خواستیدم فکر کنید به این خاطره.)..اقا در تعریف اصلی رشته معماری و عمران این اومده که معمار طراحی می کنه عمران حساب می کنه ...پس عمرانیا فقط در حد یه ابزارن واسه پیش بردن کار معماریا..
بگذریم از این موضوع که توی کشور ما همه چی افتاده دست این عمرانی(که نتیجشو به راحتی می توونید مشاهده کنید و لازم به توضیح نیست)این معماره که ایده اصلیو میده ،فکر می کنه و همه چیزو در یک بنا از کانسپت تا تاسیسات و سازه به هم مرتبط می کنه در حالی که عمرانیا فقط قسمت سازه را انجام می دن پس می بینید که کاری که معماریا می کنند خیلی عظیم تر و کلی تر از عمرانیاس و اونان که زیر نظر معمار کار می کنن....به کشور داغون خودمون نگاه نکنین ولی اگه اطلاع داشته باشید توی پروژه هایی که داره توی دنیا انجام می شه یه اکیپ از مهندس معمار تاسیسات سازه و.. وجود داره که مدیریت با معماره و معماره که طرح اصلیو می ده و همه را هماهنگ می کنه........
در ضمن توی معماری همچین همه چیز به این اب خوردنی نیست که دوستان تعریف می کنن(وقتی از 7 شب هفته فقط 3 شبشو می توونی بخوابی اونم با کلی استرس که اگه پروژم تموم نشد چه خاکی به سرم بریزم!)....ولی این عشق توشه که همه چیزو واست اسون می کنه..:smile:

نمی دونم چرا همه فک می کنن خووندن 4-5 تا نه اصلا 9-10 تا جزوه و حفظ کردنشون شق القمره و بعد نتیجه می گیرن که پس مکانیک و برق و شیمی(!!!!) سخته!!!!و معماریا که کمتر این کارو می کنن چه راحتن!!
نه عزیز من توی معماری باید واقعا بکشی...چون منبعی نیست که بهت بکه اقا ایده این کارت این ترم چی باشه ...یا واسه طراحی فرمولی وجود نداره...این فقط تویی و مغزت که داری همه چیو مدیریت می کنی.....اخرشم با اون تحویلای خفن و زمان برش بیچارت می کنه....
اما اگه دوسش داشته باشی رشته فوق العاده ایه،فقط معمولا اخر ترما به غلط کردن می یوفتی که چون کلا طبیعیه مهم نیست....!!!:biggrin:

البته در اینکه مهندسی معماری در ایران مظلوم واقع شده شکی نیست و اینکه طرح تمومه ساختمونا شبیه هم شده هم همینطور...
ولی مشکل اینجاست که معماری اصلا مهندس نیست یه هنره، قبلا هم در گرایش رشته هنر بود وحالا چجوریه وارد حوزه مهندسی شده الله اعلم. رشته ای که کلا 5-6 واحد ریاضی پاس میکنن که نشد مهندسی.
ماشالله یه دهانه میزنن 10 متر اونوقت مهندس عمرانه بیچاره باید طراحیش کنه. در ضمن شما مطمئنی در تمومه کشورهای دنیا معمار طرحو مدیریت میکنه. پس بچه ها مدیریت پروژه و ساخت کجان؟ اینو از کدوم منبع میگین؟، تمومه تیمه مهندسی کنار هم یه طرحو تموم میکنن . چه بسا که معمار یه طرحی بده و یه مهندس سازه اونو رد کنه.
در ثانی فعلا در ایران زندگی میکنیم و تو ایرانم عملا معمار نهایت کارش کشیدن یه نقشه و تاییدش توسط مهندس سازه ست، مگه تو پروژه های بزرگ که نقش معمار کمی پررنگتر میشه وگرنه تو کارای کوچیک نقشه شون اونقدم برجسته نیست. مگه ابنکه کارفرما سر کیسه رو شل کنه

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته در اینکه مهندسی معماری در ایران مظلوم واقع شده شکی نیست و اینکه طرح تمومه ساختمونا شبیه هم شده هم همینطور...
ولی مشکل اینجاست که معماری اصلا مهندس نیست یه هنره، قبلا هم در گرایش رشته هنر بود وحالا چجوریه وارد حوزه مهندسی شده الله اعلم. رشته ای که کلا 5-6 واحد ریاضی پاس میکنن که نشد مهندسی.
ماشالله یه دهانه میزنن 10 متر اونوقت مهندس عمرانه بیچاره باید طراحیش کنه. در ضمن شما مطمئنی در تمومه کشورهای دنیا معمار طرحو مدیریت میکنه. پس بچه ها مدیریت پروژه و ساخت کجان؟ اینو از کدوم منبع میگین؟، تمومه تیمه مهندسی کنار هم یه طرحو تموم میکنن . چه بسا که معمار یه طرحی بده و یه مهندس سازه اونو رد کنه.
در ثانی فعلا در ایران زندگی میکنیم و تو ایرانم عملا معمار نهایت کارش کشیدن یه نقشه و تاییدش توسط مهندس سازه ست، مگه تو پروژه های بزرگ که نقش معمار کمی پررنگتر میشه وگرنه تو کارای کوچیک نقشه شون اونقدم برجسته نیست. مگه ابنکه کارفرما سر کیسه رو شل کنه
به به چه نظرات پر باری 1) هر رشته ای برای خودش مفید و محترم و کسی که آگاهی و اصلاع نداره خیلی صریح و محکم نهمیتونه راجع به رشته ای نظر بده پس لفطا حرف الکی نزنین
2)معماری هرچی هست باشه اصلا مهندسی نباشه اگه قراره آدم فقط اسمه مهندسیو یدک بکشه و هیچی بلد نباشه که باید اون لیسانسو مهندسیو گذاشت لبه کوزه و.......مثل مهندسای عزیزی که اسمشون مهندسه و پل و ساختمون میسازن 2 روزه خراب میشه پس هیچ وقت ظاهر و اسم مهم نیست مهم اصل عمله
3)معماری رشته ای که همش به خلاقیت طرف برمیگرده رشته ای که خودش بوده و نیازی به دلیل و اتفاقی نداشته تا به وجود بیاد و متکی به رشته ی دیگه ای نیست
4)دلیل بعدی اینکه اون نقشه ها و پلانایی که شما میبینین همه یه شکلن اکثرا کار عمرانیاست چون تا 4یا5 سال پیش به ازای هر 1 دونه معمار 10 مهندس عمران فارق التحصیل میشده
5)...ادامه دارد

ooskarim

عضو جدید
سلام.من مهندس شیمی می خونم.واقعا رشته جالب شیرین و سخته.باید فرق مهندس شیمی با شیمی کاربردی رو بدونی.مهندس شیمی اصلا با شیمی اینا کاری نداره.بیشتر طراحیه.از نظر بازار کار هم که خداست.تو هر کارخونه یه مهندس شیمی لازمه.پالایشگاه و ... جای خود دارد.تو هر کشوری هم که بری با آغوش باز می پذیرنت.شک داری تحقیق کن.اگه ریاضی اینات ضعیفه اصلا توصیه نمی کنم.

zer

عضو جدید
be nazare man rshte haye havafaza v phisic vbargh az hame sakht tare
amma sakhti mani nadareh bayad deghat kard k chegoneh asan nemod

Mehrab413

عضو جدید
سلام.
در جواب اون مهندسی که گفته بود معماری سخته باید بگم رشته معماری اصلا شبیه به یه رشته مهندسی نیست ، اینو اکثر اساتید این رشته هم تایید میکنن.
رشته های سخت در حوزه مهندسی برق ، هوافضا و مکانیک هستند ولی باید توجه داشت که انسان تابع علایقه شخصیه خودشه نه سختی یا آسونی.به نظر من ببینید در چه زمینه علاقتون بیشتره همون زمینه را برایی تحصیل انتخاب کنین.
دم همه مهندسای ایران گرم;)

yapoo

عضو جدید
رشته های مثله برق و مکانیک و مخابرات سخته ولی معماری رشته ی جذاب و متونعیه که واقعا باید استعداد داشته باشی تا ایندت تضمین شده باشه

سخت ترینا:
1- مهندسی مکانیک
2-مهندسی برق- مخابرات
3-مهندسی شیمی

هلوترینها:
1-مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی(اگر مهندسی باشن!!!)
2-مهندسی معماری (با عرض معذرت این رشته مستقیما یه رشته هنریه تا مهندسی)
3-مهندسی صنایع(وجدانا چند واحد مهندسی پاس میکنن همش مدیریته)

yapoo

عضو جدید
به به چه نظرات پر باری 1) هر رشته ای برای خودش مفید و محترم و کسی که آگاهی و اصلاع نداره خیلی صریح و محکم نهمیتونه راجع به رشته ای نظر بده پس لفطا حرف الکی نزنین
2)معماری هرچی هست باشه اصلا مهندسی نباشه اگه قراره آدم فقط اسمه مهندسیو یدک بکشه و هیچی بلد نباشه که باید اون لیسانسو مهندسیو گذاشت لبه کوزه و.......مثل مهندسای عزیزی که اسمشون مهندسه و پل و ساختمون میسازن 2 روزه خراب میشه پس هیچ وقت ظاهر و اسم مهم نیست مهم اصل عمله
3)معماری رشته ای که همش به خلاقیت طرف برمیگرده رشته ای که خودش بوده و نیازی به دلیل و اتفاقی نداشته تا به وجود بیاد و متکی به رشته ی دیگه ای نیست
4)دلیل بعدی اینکه اون نقشه ها و پلانایی که شما میبینین همه یه شکلن اکثرا کار عمرانیاست چون تا 4یا5 سال پیش به ازای هر 1 دونه معمار 10 مهندس عمران فارق التحصیل میشده
5)...ادامه دارد

جوش نیار دوست عزیز معماری هنره تا مهندسی
درضمن مطمئن باش معماری از رشته های مادری مثله مکانیک و عمران و برق متنوعتر نیست شاید از همشون زمینه کاریش کمترم باشه
من یه مهندسه مکانیکم ولی میتونم یه ساختمونو معماری کنم چون کارشناسیم طراحی جامداته و معماری رو هم شامل میشه.محض اطلاع طرح برجی که طراحی کردم در مسابقه RED DOT DESIGNامسال شرکت داده میشه

صنایعم یه رشته مدیریتیه تا مهندسی

iman.f

عضو جدید
بابا همه از علاقه گفتید ولی این علاقه ... رو از کجامیشه پیدا کرد؟ توی دبیرستان خوب همه بچه های ریاضی ،فیزیک و ریاضی رو دوست دارن که اومدن رشته ریاضی. ولی علاق های تخصصی رو کسی نگفت چطور میشه پیدا کرد؟

iman.f

عضو جدید
اینکه مثلاً همه بتونن تو یه رشته نمره قبولی بیارن یعنی اون رشته راحته؟؟؟ ریشه حل خیلی از مشکلات کلان صنعت تو رشته‏ی صنایع پاسخ داده و حل میشه. بُعد کاربردی صنایع اصلاً راحت نیست. رباتیک میتونه بگه چه کار کنیم تا یه سازمان تولیدی از حالت رکود خارج شه؟ میتونه بگه چجوری به آدما انگیزه بدیم که هم کارشون رو خوب انجام بدن و هم زیادی خوش‏به‏حالشون نشه؟ و ... . شما میتونید عملکرد یه سازمان رو شبیه سازی کنید و سیاستای مختلف رو قبل از اجرا روش اعمال کنید تا بتونید مسائلی مثل سود و زیان و سطح خدمت‏دهی و رضایت مشتری و ... محاسبه و پیش‏بینی کنید؟؟؟؟؟؟؟
:warn: بیا تو سالن مطالعه دانشگاه ما ببین :warn:
هر کس یه تخصصی داره دوست من. مهندس صنایع هم نمیتونه ربات جوشکار طراحی کنه، میتونه؟ پس لطفا به موضوع بحث بچسبید

iman.f

عضو جدید
:mad:متاسفم واسه مملکتی که افرادی مثل بعضی از دوستان... مهندسش میخوان بشن. بابا 4 کلام حرف حسابی بزنید. همش تعصب و طرفداری از یک رشته بدون ذکر حتی یه دلیل قانع کننده, این قسمت هم شده جنگ رشته ها، مثل بقیه قسمت ها. واقعا متاسفم.

tigerman_h

عضو جدید
هر کس یه تخصصی داره دوست من. مهندس صنایع هم نمیتونه ربات جوشکار طراحی کنه، میتونه؟ پس لطفا به موضوع بحث بچسبید
خوب، شما که قبول داری هرکس یه تخصصی داره، چجوری میگی تخصص کی سخت‏تره؟؟؟
مثلاً 1کیلوگرم رو چه جوری با 1متر یا 1لوکس یا ... مقایسه میکنی؟
من میگم هیچ رشته‏ای تو دانشگاه آسون نیست. الکی نگید فلان رشته آسونه و همه میتونن بخونن.

tigerman_h

عضو جدید
بابا همه از علاقه گفتید ولی این علاقه ... رو از کجامیشه پیدا کرد؟ توی دبیرستان خوب همه بچه های ریاضی ،فیزیک و ریاضی رو دوست دارن که اومدن رشته ریاضی. ولی علاق های تخصصی رو کسی نگفت چطور میشه پیدا کرد؟
از طریق ارتباط مدارس و دانشگاه‏ها با صنعت.
بازدید از مراکز صنعتی و محیط‏های کاری میتونه واقعاً مفید باشه.

natalie

عضو جدید
سلام.
در جواب اون مهندسی که گفته بود معماری سخته باید بگم رشته معماری اصلا شبیه به یه رشته مهندسی نیست ، اینو اکثر اساتید این رشته هم تایید میکنن.
رشته های سخت در حوزه مهندسی برق ، هوافضا و مکانیک هستند ولی باید توجه داشت که انسان تابع علایقه شخصیه خودشه نه سختی یا آسونی.به نظر من ببینید در چه زمینه علاقتون بیشتره همون زمینه را برایی تحصیل انتخاب کنین.
دم همه مهندسای ایران گرم;)

درضمن مطمئن باش معماری از رشته های مادری مثله مکانیک و عمران و برق متنوعتر نیست شاید از همشون زمینه کاریش کمترم باشه
من یه مهندسه مکانیکم ولی میتونم یه ساختمونو معماری کنم چون کارشناسیم طراحی جامداته و معماری رو هم شامل میشه.محض اطلاع طرح برجی که طراحی کردم در مسابقه RED DOT DESIGNامسال شرکت داده میشه

سلام
بابا حالا چرا می زنین؟؟!!:biggrin:
هررشته ای واسه خودش مهمه ،چرا ما عادت کردیم بزنیم تو سر یه چیز دیگه تا خودمونو ثابت کنیم!!!!!:surprised:
""""در جواب اون مهندسی که گفته بود معماری سخته باید بگم رشته معماری اصلا شبیه به یه رشته مهندسی نیست ، اینو اکثر اساتید این رشته هم تایید میکنن."""این جملتون واقعا خنده داره!!!!رشته معماری سخت نیست چون مهندسی نیست(!!!!)چیه جو زده شدین با یه اسم مهندس...چیزی که ریخته همه جا مهندسه!!!ببینم مثلا درسایی مثل حقوق و...سخت نیست چون مهندسی نیست!!!!:surprised:
اره ما افتخار می کنیم که رشتمون با هنر خیلی سر و کار داره...اصلا واسه همینه که دوسش داریم...:heart:
بازم می گم هر رشته ای سختیای خودشو داره...وادم هیچ وقت تا توی موقعیت یه چیزی قرار نگیره نمی توونه قضاوت کنه....و این علاقس که همه ای سختیا رو اسون می کنه دوستان مهندسم اگه فک می کنن خیلی رشتشون سخته باید بدونن اون اول که داشتن انتخابش می کردن یه اشتباهی کردن .....
از بیرون نگاه می کنین هی می گین هنریه هنریه...کی گفته هنری بودن مساوی اسون بودنه گرچه برا من که خیلی اسونه چون عاشقشم!!!
""""محض اطلاع طرح برجی که طراحی کردم در مسابقه RED DOT DESIGNامسال شرکت داده میشه" """افرین به شما حالا این چه ربطی به موضوع داشت؟؟!!!

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز

فکرکنم شماها خیلی معماری دوس داشتین که اینقدر حسودیتو ن میشه و گیر دادین بهش اشکال نداره حالا مکانیکم بد نیست:cool::cool:
خوب دیگه اشکال همینه که ادمی که بیسواد در زمینه معماری و اونو نمیفهم هو درک نمیکنه ساختمون میسازه همین میشه که ساختمونا الان این شکلی میشن بقیه رشته ها لطف کنن در زمینه خودشونو فعالیت کنن کافیه نیاز نیست تو حوزه فعالیت ما دخالت کنن بعدشم شما ها چقدر به اسم گیر دادین مهم نفس عمله اصلا مهندسی نباشه کارگری باشه مهم خودشه نه اسمه اولش، مهم اینه که یه معمار با ارزشترین چیزیکه یه آدم داررو واسش میسازه معماری خلاقیت هنره هرچیزیکه هست و باشه مهم علاقس و ارزشمندیشکه واقعا مهمه چون واقعا با جامعه و انسانها گره خورده و تداعی کننده اوناست حالا شماها نمیخواد فشار بیارین به خودتون بالاخره این سرنوشت دیگه در ضمن هر رشته ای برای خودش و در جای خودش مهم مفید و ارزشمنده

navid jan

عضو جدید
اگه رشته هاي مهندسي رو از نظر سختي رتبه بندي كنيد 3تا رشته اي كه از همه سخت ترن و 3تا رشته اي كه تقريبا نسبت به بقيه مهندسي ها راحت ترن كدوما ميشن؟
پيشاپيش ممنون.:gol:
6.bargh
5. mekanik
4.omran
3.madan
2.memari
1.sanaye
az bala be paeen asun mishe

navid jan

عضو جدید
سلام مهتاب جان-سختی از چه نظر؟طی دوره کارشناسی یا موقع کار/ برا اولیش:برق-مکانیک-مهندسی ژنتیک-دومیش:اگه واقعا علاقه داشته باشی هیچ کدوم سخت نیست واگه برا اسمش یا درامدش بری زندگیت از دست رفتس!:eek:
دقیقا!!!

ahmad5959

عضو جدید
به نظر من سخت ترین رشته ها برق ( شامل تمام گرایش ها) - مکانیک و هوا فضا و تا حدودی کامپیوتر گرایش سخت افزار و ساده ترین صنایع و شیمی و معماری. البته به نظر من نرم افزار هم جز ساده ترین رشته هاست چون علاقه زیادی بهش دارم، اما خب سایر دوستان و دانشجویان چنین نظری ندارند و این رشته رو سخت تصور می کنن.

در ضمن شما اگر سال آینده کنکور دارین به هیچ وجه به این مسائل فکر نکنید، فعلا فقط به رتبه های بالا بیاندیشید و بدونید که بعد از روز کنکور سراسری فرصت کافی برای این کار هست:gol:

موافقم با اينكه برق سخت ترينه.

glamorous

عضو جدید

اکیییییییییییییییی پس معماری قبول نشدی،،،اما خیلی دوسش داری......................
کلا همه معماری دوس دارن چون تنها رشته ایه که با اون هم میتونی ادعای مهندسی کنی هم هنر مندی:heart::D

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هایی که میخوان انتخاب رشته کنن . زیاد گول حرف بقیه رو نخورن . چون همه یا از روی تعصب حرف میزنن یا از روی بی اطلاعی .

الان اینایی که میگن صنایع راحتترین رشتس هیچی دربارش نمیدونن

دلشون خوشه :biggrin::biggrin:

hamid reza2

عضو جدید
باتوچه به همی این حرفا باید رشته ای را انتخاب کنی وابسته به استخدام در یه ارگانی نباشی مثل مکانیک سیالات- عمران عمران- معماری که به راحتی و باتوجه به پشت کار خودت میتونی کار کنی و در امد خوبی داشته باشی
من پدرم مکانیک سیالات خونده و بامهر نظام مهندسی سالی دست کم 10 -15 ملیون در امد داره غیر از استادیش در دانشگاه ( البته پایه یکه )و مهندسای عمرانم حدود 40-50 ملیون البته همش بر میگرده به توانایی های خودت (نیازی به پارتی نداره)

fvdstyx

عضو جدید
بهترین راهش شناخت خودته .دوست داری یک خالق باشی یا یک مدیر یا .....طبیعت رو دوست داری یا زندگی شهری رو.به جزئیات بیشتر علاقه داری یا به کلیات-بیشتر دوست داری یک سیستم خلق کنی یا یک سیستمو بهبود ببخشی یا یک سیستمو متوقف کنی یا یه سیستکو مدیریت کنی.به این سئوالا جواب بده بدون در نظر گرفتن اینکه کدومش پول داره یا شهرت باست میاره یا ...

glamorous

عضو جدید
باتوچه به همی این حرفا باید رشته ای را انتخاب کنی وابسته به استخدام در یه ارگانی نباشی مثل مکانیک سیالات- عمران عمران- معماری که به راحتی و باتوجه به پشت کار خودت میتونی کار کنی و در امد خوبی داشته باشی
من پدرم مکانیک سیالات خونده و بامهر نظام مهندسی سالی دست کم 10 -15 ملیون در امد داره غیر از استادیش در دانشگاه ( البته پایه یکه )و مهندسای عمرانم حدود 40-50 ملیون البته همش بر میگرده به توانایی های خودت (نیازی به پارتی نداره)
واااا سالی 10 ،15 ملیون چیزی نمیشه ،یعنی ماهی 1،1.5 .........میخوای بچه رو از آینده نا امید کنی،تازه یارانه هام که بردارن فقط ماهی 500 تومن باید پول آب و برق و....... بدی

بیرجند

عضو جدید
رشته های سخت برق بخصوص گرایش مخابرات مکانیک هوافضا
آسوناش صنایع که معروفه به مهندسی گلابی فناوری اطلاعات که بیشتر مدیریته ولی اگه علاقه باشه سختی درسهاهم شیرینه

xphoenix

عضو جدید
بابا به چه زبونی بگم؟به خدا رشته ی ما جزو پدر دربیار ترین رشته هاست.هر کس میگه آسونه من حاضرم جامو یه هفته باهاش عوض کنم.عمرا اگه طاقت بیاره.عمرانیها که از ما هم بدترن.بیچاره ها از اول ترم تا آخر ترم دارن با یه سری درسای خشک و محاسباتی سر و کله می زنن.[/QUOTE
خوب بقيه رشته ها بايد با درساي خشك سرو كله بزنن!!!!كدوم رشته مهندسي خشك نيست؟؟؟؟؟؟؟؟

sara85

عضو جدید
همه چیز بستگی به علاقه داره اگه علاق نداشته باش ساده ترین رشته هم سخت می شه . توی هر رشته ای هم چند تا درس سخت وجود داره هم آسون به نظر من به به علاقه فکر کن چون فقط با علاقه از پس درس های سخت بر می یای;)

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی میدونه دفترچه کارشناسی ازاد کی میاد؟