بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

chego

کاربر فعال
دوستان ببخشین تاپیک انرژی دهیه یا ترسوندن همدیگه از دانشگاه و درس منه پیرمرد بعد چند سال دوری از درس میخواستم شروع کنم ولی جوری که بوش میاد باید بیخیال شم

mohammad370

عضو جدید
درسخوندن واسه جوونای تنبل این دوره مثل من سخته شما که قدیمی هستین
جوونم جوونای قدیم ...من داییم40سالگی فوقشو با معدل18 گرفت پارسال
شما قدم اول و بردارین استاد بقیش تلاشو توکل به خدا

mohammad370

عضو جدید
سلام بچها.منم تازه دینامیکو شروع کردم.به نظرتون چطوری باید بخونمش؟اخه همه ی سوالاش یه سیستمو محاسباتیه......

دینامیکو فقط بشین مثال حل کن از همین اول سال ...رو هم جمع شه کارت سخت میشه واقعا اول متن کتاب بعد مثالای حل شده بعدشم تمرینای حل نشده به صورت رندم حل کن

M.ARIABOY

عضو جدید
من دینایکو گرفتم 18 نشستم کل سوالات ک نه ولی یک در میون سوالان دینامیکو حل کردم
3 روزه تموم شد

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من این ترم درس پروژه تخصصی رو ورداشتم . میخاستم ببینم چ موضوعی شما پیشنهاد میدید که انتخاب کنم ؟؟؟

لطفا به این سوال دیگه جواب بدید ( به بقیه ک ندادید :دی )

موضوع پایان نامه شما چی بوده ؟؟؟
دوره کارشناسی

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من هنوز پروژه اخذ نکردم....قراره استادم برام فیلد مشخص کنه

به نظرم استادتون به تناسب تجربه و تخصصش ،میتونه یه موضوع جالب که خودشم بتونه خسابی کمکتون کنه،بهتون معرفی کنه :)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من این ترم درس پروژه تخصصی رو ورداشتم . میخاستم ببینم چ موضوعی شما پیشنهاد میدید که انتخاب کنم ؟؟؟

لطفا به این سوال دیگه جواب بدید ( به بقیه ک ندادید :دی )

موضوع پایان نامه شما چی بوده ؟؟؟
دوره کارشناسی

سلام

اگه سیالاتی میخوای کار کنی به نظرم ربطش بده به فلوئنت و گمبیت.چون تو دوره کارشناسی بتونی فلوئنت و گمبیت رو خوب یاد بگیری واسه ارشد برات خوبه.من ترم اول بیشتر پروژه هامو ربطش دادم به گمبیت و فلوئنت که خیلی برام مزیت داشت.یکی از موضوعات خوب در این زمینه ایرفویل هست.حتما باید یکی از استادات با فلوئنت و گمبیت کار کرده باشه و در دسترس باشه که به مشکل خوردی کمکت کنه.و در آخر:

من دارم رو پمپ های دوفازی کار میکنم خواستی میخوای با هم کار کنیم.فعلا تو مرحله سرچ هستم.

یاعلی

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام

اگه سیالاتی میخوای کار کنی به نظرم ربطش بده به فلوئنت و گمبیت.چون تو دوره کارشناسی بتونی فلوئنت و گمبیت رو خوب یاد بگیری واسه ارشد برات خوبه.من ترم اول بیشتر پروژه هامو ربطش دادم به گمبیت و فلوئنت که خیلی برام مزیت داشت.یکی از موضوعات خوب در این زمینه ایرفویل هست.حتما باید یکی از استادات با فلوئنت و گمبیت کار کرده باشه و در دسترس باشه که به مشکل خوردی کمکت کنه.و در آخر:

من دارم رو پمپ های دوفازی کار میکنم خواستی میخوای با هم کار کنیم.فعلا تو مرحله سرچ هستم.

یاعلی

سلام امیر جان
میشه لطف کنی راجب این پمپ دو فازی درحد چند خط توضیح بدی ؟؟؟ امروز یکی از اساتید میگفت ک پمپ دو فازی وجود ندارد . منم تعجب ولی نزدم تو سرش :دی اول میخام یکم راجبش بدونم
حس سرچ ندارم راستش :دی

درس سیستم انتقال آب رو برداشتم استاد ی پروژه برای هر کسی تعریف کرده من این پروژم شده تحلیل هیدرولیکی روش نظریه خطی کسی از دوستان جایی ی همچین موضوعی رو دیده ؟؟؟ لطفا کمک کنید پروژه تخصصی هم دارم :cool:

آخرین ویرایش:

behzadk2019

کاربر ممتاز
من هنوز پروژه اخذ نکردم....قراره استادم برام فیلد مشخص کنه

به نظرم استادتون به تناسب تجربه و تخصصش ،میتونه یه موضوع جالب که خودشم بتونه خسابی کمکتون کنه،بهتون معرفی کنه :)

ممنون . استادی که درسو باهاش گرفتم . میشه هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت . کلیه اختراعاتش اینا هم میشه در مورد خودرو . اینطوری ک شنیدم توی ایران خودرو هم کار میکنه .

موضوع خودرویی کسی سراغ نداره :دی؟؟؟؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام امیر جان
میشه لطف کنی راجب این پمپ دو فازی درحد چند خط توضیح بدی ؟؟؟ امروز یکی از اساتید میگفت ک پمپ دو فازی وجود ندارد . منم تعجب ولی نزدم تو سرش :دی اول میخام یکم راجبش بدونم
حس سرچ ندارم راستش :دی

درس سیستم انتقال آب رو برداشتم استاد ی پروژه برای هر کسی تعریف کرده من این پروژم شده تحلیل هیدرولیکی روش نظریه خطی کسی از دوستان جایی ی همچین موضوعی رو دیده ؟؟؟ لطفا کمک کنید پروژه تخصصی هم دارم :cool:

سلام

آن استاد یا حواسش نبوده....یا تو باغ نبوده.

دوفازی مثل جامد و مایع.......پمپ جامد و مایع مثل پمپ فاظلاب و......تو صنعت هم پمپ دوفازی(مثل پمپ کردن شیر) هم داریم که معمولا باعث خوردگی پره ها هم میشه.امیدوارم متوجه شده باشی.

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام

دوفازی مثل جامد و مایع.......پمپ جامد و مایع مثل پمپ فاظلاب و......تو صنعت هم پمپ دوفازی(مثل پمپ کردن شیر) هم داریم که معمولا باعث خوردگی پره ها هم میشه.امیدوارم متوجه شده باشی.
متوجه شدم ممنونم . ولی یک سوال پمپ داخل نیروگاه آبی تا اونجایی ک اون استاده گفت خودم شنیدم نباید به هیچ وجه هوا واردش بشه یا فازی دیگر . میشه این نوع پمپ دوفازی وجود داشته باشه ؟؟؟
قضیه پمپ اینا رو ی جورایی دوس دارم :دی

behzadk2019

کاربر ممتاز
بچه ها الان کارشناسی ناپیوسته مکانیک حرارت و سیالات دانشگاه ازاد میگیره ؟
تا اونجایی که من میدونم دیگه حرارت سیالات نمیگیره کارشناسی ناپیوسته

به دانشگاهیی که میخای بری به قسمت اموزشش ی زنگی بزن خیالت راحت شه ولی اینو من خودم اتفاقی از اموزش شنیدم

moalem1

عضو جدید
واای پس من چیکار کنم میخواستم کارشناسی برم حرارت سیالات
:(
خودم این خبر رو دیدم که این سئوال تو ذهنم ایجاد شد
http://isna.ir/fa/news/91040301182/%...AD%D8%B0%D9%81
ولی از شوهر خاله ام که دانشگاه داریون (شیراز ) درس میده پرسیدم گفت این ترم گرفته و گفت همچین خبری نیست ، اول سال هم از استاد راهنما پرسیدم اونم چیزی نگفت ، بهش گفتم ما واسه ادامه چه رشته های رو میتونیم انتخاب کنم گفت دولتی تاسیسات ، ازاد هم سیالات .
من میخواستم برم دانشگاه ازاد شیراز ، متاسفانه هر چی هم زنگ میزنم جوابم نمیدن
ولی داخل لیست رشته هاشون هست
http://engineering.iaushiraz.ac.ir/fa/feild/

دوستان اگه کسی خبری داره بهم بگه ممنون

behzadk2019

کاربر ممتاز
واای پس من چیکار کنم میخواستم کارشناسی برم حرارت سیالات
:(
خودم این خبر رو دیدم که این سئوال تو ذهنم ایجاد شد
http://isna.ir/fa/news/91040301182/%...AD%D8%B0%D9%81
ولی از شوهر خاله ام که دانشگاه داریون (شیراز ) درس میده پرسیدم گفت این ترم گرفته و گفت همچین خبری نیست ، اول سال هم از استاد راهنما پرسیدم اونم چیزی نگفت ، بهش گفتم ما واسه ادامه چه رشته های رو میتونیم انتخاب کنم گفت دولتی تاسیسات ، ازاد هم سیالات .
من میخواستم برم دانشگاه ازاد شیراز ، متاسفانه هر چی هم زنگ میزنم جوابم نمیدن
ولی داخل لیست رشته هاشون هست
http://engineering.iaushiraz.ac.ir/fa/feild/

دوستان اگه کسی خبری داره بهم بگه ممنون

میگم برو اینجا سوالتو بپرس . http://www.pubr-azmoon.com/help/

ان شاالله که مشکلتون حل بشه

Ya Hosen

عضو جدید
ســـلام دوستان و کاربران فعال یه سوال این تاپیک فقط جهت پرسش و پاسخ هستش؟؟؟؟؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون . استادی که درسو باهاش گرفتم . میشه هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت . کلیه اختراعاتش اینا هم میشه در مورد خودرو . اینطوری ک شنیدم توی ایران خودرو هم کار میکنه .

موضوع خودرویی کسی سراغ نداره :دی؟؟؟؟
موضوعی ک داده بهت خوبه-هدفتو اول مشخص کن
راجع خودرو روی موتورهای هیبریدی کار کن تو علم و صنعت هم استادش هست

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

تو هسته ای هم هست-مقالات دکتر حبیب امین فر رو سرچ کن

moalem1

عضو جدید
سلام دوستان من طی چند مدت پیش دنبال بررسی یک سری چیز ها داخل رشته مکانیک بودم به یک سری چیز ها برخوردم که میخوام ببینم شما چی میگید راسته ؟ یا دروغه ؟ هم دانشگاه ازاد و هم دولتی مورد بحث هست هم پیوسته و هم ناپیوسته درمود رشته مکانیک ورودی ها 92 به بعد هست
همون طور که خودتون میدونید چارت کلی رشته مکانیک سال 90 تغییر کرد ، من قرار بود کارشناسی ناپیوسته مکانیک سیالات رو بخونم اما الان میگن که این رشته حذف شده ، یکی میگه از سال 90 حذف شده یکی هم میگه نه من ورودی مهر نود هستم و الان هم تموم شدم دلیل مشخصی هم نداره حذفش شدنش جز این که گفتن این رشته مصوبه وزارت علوم را داره ولی چارت مشخصی نداره به همین دلیل بوده ، و بعد یک جای دیگه هم ذکر شده فقط واسه ورودی ها 92 هست !! یعنی 93 میگیره ؟!!
طی تماس ها که با دانشگاه ازاد واحد شیراز داشتم گفتن این رشته دو سالی میشه که حذف شده ول دوست من همون سال 90 وارد دانشگاه نی ریز شده بود و داشت مکانیک سیالات میخوند اونم ناپیوسته الان تموم شده
یک تماس دیگه داشتم با واحد ثبت نام دانشگاه ازاد نی ریز گفت که رشته مکانیک سیالات با جامدات الان شده یکی به اسم مهندسی مکانیک که پیوسته هست و معلوم نیست که نا پیوسته بیاد یا نه به نظر شما درسته ؟
بعدش دفترچه کنکور پارسال رو گرفتم سراسری مکانیک داشت ولی جلو هیچ کدوم نزه بود گرایش حرارت و سیالات فقط زده بود ساخت و تولید !! به نظر شما الان دولتی ها هم مکانیک سیالات ندارن ؟

چی شده کلن ؟

آخرین ویرایش: