به نظرتون اقایون به چیشون مینازن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما خو خیالمون از خودمون راحته بچه ها
بذارین حداقل خانما بیان اینجا برا خودشون پست بدن،امارشون بره بالا،شاید خدا خواست عضو فعال شدن

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا نمیشه مثلا اینکه ما انتخاب میکنیم ما تصمیمای حساسو میگیریم ما خوش تیپیم ما همونجوری که هستیم خودمونو نشون میدیم وفاداریم پول برامون اهمیت کمی داره...
بازم بگم؟؟؟؟؟

شما انتخاب کردین،تصمیم گرفتین که .... زدین به جامعه!!:cool:
ما بی وفاییم پولم برامون خیلی مهمه....

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حقیقته میتونی از تو قرآن پیداش کنی....میتونی به سایت مرجع تقلید خودت مراجعه کنی و ازش اینو سوال بپرسی......نمیدونم شما ها چرا نمیخواهین قبول کنین....:w16:

مرجع تقلید ما نداریم خودمونیمو خای خدامون....
بار آخرتم باشه الکی واسه من از خودت آیه در میاری!!
:cool:

heartbroken

عضو جدید

مرجع تقلید ما نداریم خودمونیمو خای خدامون....
بار آخرتم باشه الکی واسه من از خودت آیه در میاری!!
:cool:

نه الان مثلا فکر کردی من ترسیدم؟؟؟؟؟؟؟اولا که عددی نیستی دوما مسلمون اگر باشی حتما یه مرجع تقلید داری سوما از خودم در نمیارم و از تو کتابایی خوندم هست که متاسفانه یادم رفته اسمشون رو چهارما مشکل داری من تقصیری ندارم میتونی بری پیش روان پزشک پنجما دفعه آخرت باشه این طوری صحبت کردی ضعیفه:cool:

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم اینو معلم دینی مون یه زمانی میگفت :D و تو میتونی از مرجع تقلیدت بپرسی .....;)

مسأله آفريده شدن حوا از پهلوى آدم، چيزى است كه قرآن درباره آن صراحتى ندارد؛ و عبارت<و خلق منها زوجها» را نيز نبايد بر آن معنى حمل كرد، به گونه‏اى كه گزارش قرآن همسان گزارش تورات گردد، توراتى كه در دست مردم است و آفرينش آدم را يكسان يك داستان تاريخى نقل مى كند.(33)
منبع

heartbroken

عضو جدید
مسأله آفريده شدن حوا از پهلوى آدم، چيزى است كه قرآن درباره آن صراحتى ندارد؛ و عبارت<و خلق منها زوجها» را نيز نبايد بر آن معنى حمل كرد، به گونه‏اى كه گزارش قرآن همسان گزارش تورات گردد، توراتى كه در دست مردم است و آفرينش آدم را يكسان يك داستان تاريخى نقل مى كند.(33)
منبع

دقیقا تو همین منبع تون ببین چی نوشته من دیگه چیزی نمیگم درباره خلقت حوا....

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه الان مثلا فکر کردی من ترسیدم؟؟؟؟؟؟؟اولا که عددی نیستی دوما مسلمون اگر باشی حتما یه مرجع تقلید داری سوما از خودم در نمیارم و از تو کتابایی خوندم هست که متاسفانه یادم رفته اسمشون رو چهارما مشکل داری من تقصیری ندارم میتونی بری پیش روان پزشک پنجما دفعه آخرت باشه این طوری صحبت کردی ضعیفه:cool:

نه مسلمون تویی ما بی دینیم....از تو کدوم کتاب خوندی بگو ما هم بریم بخونیم!!!اسمشو یادت رفته اون دیگه مشکل خودته...
من هر جوری دلم بخواد حرف میزنم به تو هم ربطی نداره..

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا تو همین منبع تون ببین چی نوشته من دیگه چیزی نمیگم درباره خلقت حوا....

پس توی قرآن نگفته که حوا از دنده ی آدم خلق شده .گفته:
قرآن كريم درباره خلقت حوا مى فرمايد:
<يا ايها الناس اتقوا ربكم الذى خلقكم من نفس واحده و خلق منها زوجها و بث منهما رجالاً كثيراً و نسأ»(نسأ، 4 / 1) اى مردم، از پروردگارتان كه شما را از نفس<نفس واحدى» آفريد و جفتش را[ نيز] از او آفريد، و از آن دو، مردان و زنان بسيارى پراكنده كرد، پروا داريد/
<هو الذى خلقكم من نفس واحدْ و جعل منها زوجها ليسكن اليها»(اعراف، 7 / 179)
اوست آن كس كه شما را از نفس واحدى آفريد، و جفت وى را از آن پديد آورد تا بدان آرام گيرد/
<خلقكم من نفس واحدْ ثم جعل منها زوجها»(زمر، 39 / 6)
شما را از نفسى واحد آفريد، سپس جفتش را از آن قرار داد/

+پهلو و دنده و این چیزارو اشخاص گفتن که قابل انکاره.

heartbroken

عضو جدید
نه مسلمون تویی ما بی دینیم....از تو کدوم کتاب خوندی بگو ما هم بریم بخونیم!!!اسمشو یادت رفته اون دیگه مشکل خودته...
من هر جوری دلم بخواد حرف میزنم به تو هم ربطی نداره..

مگه دست خودته ضعیفه؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ همین قدر هم نمیشه بهت گفت...ترسو

heartbroken

عضو جدید
<يا ايها الناس اتقوا ربكم الذى خلقكم من نفس واحده و خلق منها زوجها و بث منهما رجالاً كثيراً و نسأ»(نسأ، 4 / 1) اى مردم، از پروردگارتان كه شما را از نفس<نفس واحدى» آفريد و جفتش را[ نيز] از او آفريد، و از آن دو، مردان و زنان بسيارى پراكنده كرد، پروا داريد/
اوست آن كس كه شما را از نفس واحدى آفريد، و جفت وى را از آن پديد آورد تا بدان آرام گيرد/

یعنی تو حرف امام باقر (ع) رو که پدر بزرگوارشون حضرت علی(ع) قرآن ناطقه رو میگی قابل انکار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس اگر حرف این بزرگواران رو رد میکنی میشه بگی حرف کی رو قبول داری؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزان
این بحثها همش کل کل و شوخیه
وگرنه هیچ فرقی بین زن و مرد نیست
قران میگه : ان اکرمکم عند الله اتقیکم (گرامی ترین شما نزد خدا،باتقواترین شماست)
هم مرد خوب داریم تو قران و هم زن خوب
خدا درباره حضرت عیسی میگه: و اذ تخرج الموتی باذنی ( و انگاه که مرده را به اذن من(از زمین) خارج میکنی)
و درباره مادرش مریم میگه : و امه صدیقه (و مادرش بسیار راستگو بود)

masoud612

عضو جدید

بله حرف شما درسته هم مرد و هم زن از نفسی واحد و ذات اصلی آفریده شده اند

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی تو حرف امام باقر (ع) رو که پدر بزرگوارشون حضرت علی(ع) قرآن ناطقه رو میگی قابل انکار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس اگر حرف این بزرگواران رو رد میکنی میشه بگی حرف کی رو قبول داری؟

ائمه گفتن که هر سخنی از ما شنیدید با قرآن تطبیق بدید.اگه با قرآن یکی بود بدونید که حرف ما هست.
در هر صورت این که حوا از کجای آدم بوجود اومده باشه به نظر من مساله مهمی نیس و نیازی نیس بهش حساس شد.چون نتیجه ی مفیدی هم نداره.
اولین ملاک قرآن هست.بعد حرف ائمه رو با قرآن تطبیق میدیم تا از صحتش و تحریف نشدن حرفشون مطلع شیم.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبع

<زنها اختيار دارند همان گونه كه مردها اختيار دارند، خداوند زن را با كرامت خلق كرده و آزاد خلق كرده است.
این جمله رو از همون منبعی که گذاشتی کپی کردم....
این جمله دروغ محضه...

یه جا میگه باید از مرد تمکین کنی یه جا دیگه میگه اختیار داری....
سرمون گیج رفت از این همه دروغ..

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
<زنها اختيار دارند همان گونه كه مردها اختيار دارند، خداوند زن را با كرامت خلق كرده و آزاد خلق كرده است.
این جمله رو از همون منبعی که گذاشتی کپی کردم....
این جمله دروغ محضه...

یه جا میگه باید از مرد تمکین کنی یه جا دیگه میگه اختیار داری....
سرمون گیج رفت از این همه دروغ..

نه عزیزم دروغ نیست.این بحث جبر و اختیار رو گفته که مرد و زن هر دو دارای اختیار هستن.زن در انتخاب همسر آزاده.اگه همسری اختیار نکنه نیازی به تمکین هم نداره.تمکین به حقوق بین زن و مرد برمیگرده و حق و حقوق رو باید رعایت کرد.

heartbroken

عضو جدید
بله منم قبول دارم ملاک تقواست و هیچ برتری بین زن و مرد نیست .......کله این تاپیک واسه شوخیه و خنده همین....

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای خدااااااااااااا.........ترسیدم......من اگر توی ضعیفه بخوای لهم کنی که دیگه بچه کرمون نیستم.....:biggrin:

هههههههههههههههههه خندیدم....نیشتو ببند

:cool:یه چیزی میخواستم بگم ولی به خاطر بقیه بچه ها نمیگم....نه به خاطر تو به خاطر خودشون چون میدونم اگه بگم ناراحت میشن...