بهم نرم افزار معرفی کنید

kavan1

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی ترم اول مکانیک سیالات هستم و با علاقه فراوان به این رشته اومدم!
میخواستم ازین اوایل با نرم افزارای این رشته آشنا شم اگه میشه لطف کنین اسمشونو+کاربردشونو بنویسید البته خودم Mechanical Engineering رو میشناسم(نمیدونم درست نوشتمش یا نه) ولی پرسیدم گفتن زیر مجموعه زیادی داره!:redface:
در آخر از دوستان میخوام بدون تعصب بگن که آینده کاری این رشته خوبه یا نه!
:D:D

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز دل ترم اول هنوز وارد مهندسی مکانیک نشدی این روند تا ترم 3 ادامه داره ایشالا از ترم 3 به بعد باید بیفتی رو نرم افزار که البته تو ایرانم زیاد به درد نمیخوره
جات بودم تمرکز میکردم رو مباحث اساسی شاخه سیالات
برا نرم افزار هم فلوئنت و انسیس و PDMS میتونه کمکت باشه
موفق باشی

toy.engineer

عضو جدید
هنوز زوده! ولی به زودی باید فلوئنت و انسیس (بیشتر توانتقال کاربدی هستن) سر و کله میزنی!:دی

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام دوستان
میخواستم ازین اوایل با نرم افزارای این رشته آشنا شم اگه میشه لطف کنین اسمشونو+کاربردشونو بنویسید البته خودم Mechanical Engineering رو میشناسم(نمیدونم درست نوشتمش یا نه) ولی پرسیدم گفتن زیر مجموعه زیادی داره!:redface:
تو می تونی بری سراغ یاد گرفتن سالید ورک یا کتیا
آره بازار کار این رشته خوبه البته بستگی به مهارت شما هم در رشته داره

mahasty85

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان
سلام
نرم افزار كرير يا همونhap كه مربوط به محاسبات بار گرمايي وسرمايي ساختمانها وتاسيسات مي شه
خيلي خوبه وتخصصي درس شما راجه به اين هم همان درس تهويه مطبوع است

pareparvaz-rz

عضو جدید
آموزش کلیه ماژول های فلوئنت FLUENT را به صورت کلی و به صورت جزئی در قالب فایلهای پاور پوینت و PDF می توانید از وبلاگ من دانلود کنید. در ضمن فایل های حل شده نرم افزار فلوئنت FLUENT و ورک شاپهای این نرم افزار در وبلاگ قرار داده شده است
.
WWW.ANSYSFLUENT.BLOGFA.COM
در صورت نیاز به آموزش قسمت خاصی از نرم افزار فلوئنت FLUENT می توانید از طریق EMAIL تماس بگیرین .در ضمنپروژه های شما در زمینه های زیر انجام میدهیم
فلوئنت fluent

۱-مدل کردن و تحلیل انواع توربو ماشین ها(پمپ هاو توربینها وفنها
....)

۲-تحلیل احتراق در محیط های دو بعدی و سه بعدی

۳-تحلیل جریان سیال روی هر وسیله محرک( ماشین ها و موشک ......)

۴- جریان چندفازی (Multiphase Flow: VOF, Mixture & Eulerian)

۵- انتقال گونه ها (Species Transport)

۶- محیط متخلخل (Porous Media)

۷- انتقال حرارت

پیام مدیریت:

قرار دادن میل و تلفن در پست خلاف مقررات باشگاه می باشد

لطفا در رعایت قوانین کوشا باشیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
Fluent+Career

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان

فکر می کنم این سوال بیش از ده بار پرسیده شده. شما تا سال چهارم دنبال نرم افزارای تخصصی نرو، نه از این لحاظ که سنگینن که اصلا اینطوری نیست، ای این لحاظ که فعلا نمی دونی می خوای چیکاره شی؟ بعد باید ببینی می خوای بعد لیسانس تو دانشگاه ادامه بدی یا وارد بازار کار بشی؟ نرم افزارایی مثل کریر از این دسته اند. سالیدورکز رو که دوستمون پیشنهاد داد اصلا به فکرش نباش جامداتی نمی دونم چرا گفت اصلا؟
سال اول تا می تونی maple و matlab یاد بگیر، البته اگه قصد ادامه تحصیل داری که بعدا برات فوق العاده به درد می خورن. ضمنا باید حتما یه زبان برنامه نویسی مثل fortran یا ++c هم یاد بگیری که تو همین لیسانس کلی به کارت میاد. بهتره همین سال اول یاد بگیری

بیژن مولایی

عضو جدید
نرم افزار هایی که به دردت می خورن، البته نمی گم بقیه کاربردی نیستن و لی این دسته کاربرد بیشتری دارند
MATLAB
Solid Works
یا
CATIA
ّFLUENT
Carrier
والبته مهمتر از همه
EXCEL & WORD!

mahdip

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوست عزیزم سیالات یکی از بهترین رشته هاست برو صفحه آگهی همشهری ورق بزن برای استخدام متوجه میشی.
سیالات گستردست تمام نرم افزارهائی که دوستان معرفی کردند به جزء کتیا و سالید بقیه به درد میخورند اما هرکدوم در یک شاخه خاص از سیالات.اول مسیرتو مشخص کن بعد نرم افزار.میخوای تاسیساتی کار کنی یا تهویه مطبوعی یا نیروگاهی و یا ..... هر کدوم زیر شاخه سیالاته اما با افق متفاوت.

بیژن مولایی

عضو جدید
سلام دوست عزیزم سیالات یکی از بهترین رشته هاست برو صفحه آگهی همشهری ورق بزن برای استخدام متوجه میشی.
سیالات گستردست تمام نرم افزارهائی که دوستان معرفی کردند به جزء کتیا و سالید بقیه به درد میخورند اما هرکدوم در یک شاخه خاص از سیالات.اول مسیرتو مشخص کن بعد نرم افزار.میخوای تاسیساتی کار کنی یا تهویه مطبوعی یا نیروگاهی و یا ..... هر کدوم زیر شاخه سیالاته اما با افق متفاوت.

من هم با نظر شما موافقم ولی بین خودمون باشه در زمینه تاسیسات اکثراً کارای فروش و بقول معروف دلالیه ولی تو جامدات وضع یه کمی بهتره
من خودم سیالاتم و علیرغم علاقه به تاسیسات متاسفانه همش کارشناس فروش و ... است ولی الان تو کار جامدات هستم و یه طورایی اوضاش بهتر از سیالاته
نظر من اینه

anishtain4

عضو جدید
من هم با نظر شما موافقم ولی بین خودمون باشه در زمینه تاسیسات اکثراً کارای فروش و بقول معروف دلالیه ولی تو جامدات وضع یه کمی بهتره
من خودم سیالاتم و علیرغم علاقه به تاسیسات متاسفانه همش کارشناس فروش و ... است ولی الان تو کار جامدات هستم و یه طورایی اوضاش بهتر از سیالاته
نظر من اینه

بیژن جان یه جورایی حرفت درسته، اما عملا تو تاسیسات کار اصولی نمیشه، اگه کار اصولی کنی خریدار داره، میشه یه مقدار خیلی کمی هم علمی کار کرد

Sword-cutler

عضو جدید
من واقعا نمیدونم دنبال چی هستی ولی زیاد دنبال نرم افزارهای تهویه مطبوع نرو چون پیمانکارا به این چیزا اعتقادی ندارن. تو انتخاب نرم افزار خودت باید تصمیم بگیری که و چه زمینه ای کار کنی ولی پایه اکثر این نرم افزارها تحلیل مهندسیه.

alisaadaty

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نظرم شما که تازه وارد این رشته شدید بهتره نرم افزار های ریاضی مثل mapleوmatlabوmatematicaرو یاد بگیرید
روی یکی شون تمرکز کنید و کلیه مسایل ریاضی رو سعی کنید تو این نرم افزار ها حل کنید
روی بحث plotهم وقت بگذارید تو این نرم افزار ها چون بعدا زیاد به کارتون میاد
در مورد این که کدوم یکشون رو هم کار کنید
من روی mapleکار کردم به خصوص از ورژن 9 به بعد خیلی راحت شده helpبسیار خوبی هم داره اما متاسفانه تو ایران اندازه matlabعمومی نیست
پیشنهاد میکنم matlabرو یاد بگیرید
موفق باشید

anishtain4

عضو جدید
یه چیزی رو یادم رفت، ترم های اول اگه درست بلد نیستی بشین کارکردن با word و power point و excel رو درست یاد بگیر، همه فکر می کنن کاری نداره که، باز می کنی اینا رو توشون تایپ می کنی حله دیگه، بعد موقع پایان نامه و نوشتن مقاله و جاهای دیگه گیر میافتن ناجور، از اول اینا رو درست یاد بگیر

بیژن مولایی

عضو جدید
جوابیه یکی از دوستان
اولا که موفق باشین. دوماً این که چون در داخل کشور اغلب صنایع نیاز به تحلیل ندارند و سالهاست که راه اندازی شده و دادن کار میکنن واسه همین این قسمت از مهندسی سیالات فقط محدود به جاهای خاصی میشه. ولی برای جامدات به لحاظ نیازهای طراحی خاص مشه راحت تر کار گیر آورد. آخه سیالات یه معمولا به قسمت تحلیل پیش از طراحی و عمدتاً مشاوره می پردازه و اصل کار رو جامدات انجام میده واسه ساخت و ... البته بگم که این دلیل نمیشه که فقط جامدات خوبه چون سیالات هم بجاش کاربرد داره.

من خودم تبدیل انرژی هستم ولی متاسفانه اکثر کارهای سیالات به صورت عمده و غالب روی مهندسی فروش هستش و خیلی کم به طراحی و اینا می پردازن. البته باز هم میگم که کاملا نسبیه ای حرفم.

در مورد نرم افزار هم گفتین من باید بهتون بگم که خسته نباشید
ورد و اکسل که مزیت حساب نمیشن و الان اگه مهندسی اونا رو بلد نباشه باید بهش با یه دید دیگه نگاه کرد.
سعی کنین یکی دو تا از نرم افزارای تخصصی سیالات و حتی الامکان یه نرم افزار جامداتی بلد باشین.
اون دوره پایپینگ هم که رفتین خیلی خوبه و روش میتونین حساب کنین.

و مهمتر از همه اینکه اگه پارتی و ... دارین که هیچی و اگه نه سعی کنین یه سری ادمای خفن رو به عنوان لینک پیدا کنین که در آینده بتونین روشون حساب وا کنین واسه کار و ... چون اکثر جاهای خوب معرفی میخوان. متاسفانه

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام مهندس جوان!
به نظرم از ترم 3 شروع کنید و در یکی یا دوتا نرم افزار عمیق شوید.
البته سایر نرم افزارها را هم در حد اشنایی بدونیو بد نیست و بعضاً به درد میخوره
کتیا، سالیدورکس، ابکوس، پرو اینجینیر، ادمز، ویژوال نسترن، ورکینگ مدل و... جامداتی اند که البته به نظرم کتیا یا سالید رو باید هر مهندس مکانیکی بدونه
نرم افزار ریاضیاتی هم متلب رو بلد باشی خوبه. البته میپل هم هست.
فلوئنت، گمبیت، انسیس، سی اف ایکس، ای ای اس، کرییر، پی دی ام اس و... هم سیالاتی هستند که بسته به فیلدی که قصد داری در آینده کار کنی، یدونشو انتخاب کن.
موفق باشید

entezar91t

عضو جدید
سلام باید ادامه بدی و در کارشناسی نمونی در غیر این بیکاری%%بنده دانشجوی مکانیک ساخت هستم و دارم به سیالات تغییر گرایش میدم%

mr.rahjou

کاربر فعال
عزیزان باید عرض کنم که امروزه دور دست نرم افزار های LCC و ECC تهویه مطبوع می باشد و بنده تعجب میکنم که استفاده از نرم افزار رو منع می کنند دوستان، چرا؟؟

در زمینه HVAC/R آنهایی موفقند که حرف و علم جدیدی داشته باشند و الا باید به سراغ کار اجرایی بروند، بیشترین طرح های پایلوت کشور در زمینه تاسیسات در حال اجرا می باشد که همگی توسط نرم افزار های مربوطه بررسی و تحلیل اقتصادی و Optimize شده اند.

باید عرض کنم که نرم افزار کریر اصلا نرم افزار قابل اعتمادی نیست و تمام!

asgar33

عضو جدید
به نظر من یک هشتم مهندس(دانشجوی ترم یک)بهتره نرم افزاری مثل مطلب رویاد بگیره که کلی تره اخه چیزی برا ارایه دادن با نرم افزارهای خفن نداره بایدحداقل نیم مهندس شهدر مورد کار هم تواستان ما کلا بازار استخدام راکد است و ما فقط به فکر خود اشتغال زای هستیم