بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

• مجموع رای دهندگان
    387
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

m_shimi88

عضو جدید
سلام
کاملا با حرفتون موافقم، نمونه اش خود ماییم. رمانیکه ما م.شیمی قبول شدیم گرایشمون صنایع گاز بود ولی به همین دلایلی که گفتید هیئت علمیمون دنبال بدون گرایش کردن رشته مونند که توی مدرکمون حرقی از گرایش نباشه

UOTE=hamed_majhool;4663735]توی ایران دقیقا بر عکس خارج از ایران هرچقدر رشته جنرال تر باشه و بدون گرایش و کلی تر باشه بهتره...موقع استخدام به راحتی متوجه این قضیه میشین...چه در مقطع کارشناسی چه ارشد[/QUOTE]

hex6789

عضو جدید
و البته بند پ هم خیلی لازمه . من دوستی دارم که اتفاقا صنایع غذایی خونده بود و شرکت کاله آمل کار می کنه ، اون بهم گفت که کلا لیسانس و فوق لیسانس و اینا رو همه رو بذار یک طرف ، پارتی رو بذار یک طرف دیگه ، کاملا جایگذین علم میشه ;)

سیروس یه نظر دیگه دارم:
کلا لیسانس و فوق لیسانس و اینا رو همه رو بذار کنار ، پارتی رو بچسب ، کاملا جایگذین علم میشه! ;)

من که تو این فردوسی خراب شده گاز خوندم ولی تا جایی که می دونم مهندسی شیمی به صورت محض بهتره، البته به شرط اینکه دوستان بند پ در کنار شما قصد استخدام نداشته باشن :redface:
کلا نفت و گاز و پتروشیمی و حتی بیولوژی در مقطع لیسانس 12 واحد فرق دارن که این عدد برای صنایع غذایی به 20 میرسه ... و البته بعضی جاها مثل فردوسی 3تاش وجود داره ولی بازم تو مدرک گرایش نمی خوره! :eek:

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از شرکت دوستان...فکر نمیکردم بیو اینقدر طرفدار داشته باشه..تا حالا که فرآیند حرف اول رو میزنه بعدش بیو و پیشرفته به یک نسبت

k_siroos

مدیر بازنشسته
با تشکر از شرکت دوستان...فکر نمیکردم بیو اینقدر طرفدار داشته باشه..تا حالا که فرآیند حرف اول رو میزنه بعدش بیو و پیشرفته به یک نسبت

الان نانو و بیو تو دنیا حرف اول رو میزنه . نانو که جای خودش رو تقریبا باز کرده ، حالا نوبت بیو رسیده که به سرعت پیشرفت می کنه .

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
از نظر شما بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟
با در نظر گرفتن تمام شرایط و بدور از تعصب
با تشکر:gol:

الان جدیدا من پرسیدم گفتن فقط ی گرایشه که اشباع نشده
صنعت نفتم قبول کرده
کلا هنوز 500تا فارغ التحصیلم نداشته
بهترین استادها داره
اونم
ارشد پژوهشی مهندسی نفت هست
استخدامیاش همه قبولن
ی چیزی بین مخزن و فرایند و پالایش و گاز
همه منظوره

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من پلیمر رشته ی خیلی خوبیه
نمی گم بهترینه ولی به نظر من که عالی ترینه
بخصوص با ویژگی هایی که پلیمر ها دارند وتوانایی امیزش اونها با نانو ویا نانو کردن یک پلیمر میشه وهمین طور در بخش های دارورسانی هوافضا خودروسازی صنایع دفاع و....هم خیلی کار برد داره خصوصیات فوق العاده ای ازشون در اورد
پس جای تحقیقاتی خیلی خوبی داره
کارش رو نسبت به گرایش های دیگه برای خانم ها مناسب تر میبینم
ولی مشکل کاریش اینه که شرکت های خصوصی این رشته رو دردست دارن که امنیت کاری میاد پایین
ولی اگه سرمایه ی به نسبت کمی هم داشته باشی میتونی کار سود اوری رو ایجاد کنی

smhtermo

عضو جدید
یه توضیح گرایش ترموسنتیک و کاتالیست و بازار کار میخوام ازدوستان . کیست که مرا یاری کند

chemblog

عضو جدید
واسه ما بچه های دانشگاه خلیج فارس که شاخه ها رو برداشتن الان با عنوان مهندس شیمی فارغ التحصیل میشیم نه مثلا مهندس شیمی گاز
البته اینجور که شنیدم بهتر شده چون دیگه تو هر سه قسمت گاز و پالایش و پتروشیمی می تونیم استخدام بشیم در صورتی که قبلا فقط تو یه گرایش میتونستیم استخدام شیم.مثلا استخدام بچه های گاز تو قسمت پالایش یا پتروشیمی مشکل بود قبلا

ali.rad30

عضو جدید
من پارسال تو مقطع کارشناسی قبول شدم خواستم برم رشته پتروشیمی اما گفتن گرایشات حذف شدن و رشته مهندسی شیمی رفتم.حالا میخوام بدونم بخوام برم پتروشیمی بایس چکار کنم....
لطفا منو راهنمایی کنید.... یکی میگه از ترم 4 به بعد گرایشات انتخاب میکنیم ...یکی میگه اصلا همه گرایشات ادغام شدن باهم و بهش میگن مهندسی شیمی.یکی میگه تو ارشد گرایش انتخاب میکنن.

؟؟؟؟شما منو راهنمایی کنید.....

آخرین ویرایش:

k_siroos

مدیر بازنشسته
طراحی فرایندهای نفت
عاشقشم

مرسی از نظرتون دوست خوبم .

ببخشبد این سوال رو می پرسم ! از اونجا که حدس میزنم گرایش خودتون هم زراحی فرآیند باشه، می تونم بپرسم چه چیزهایی یاد گرفتین از این گرایش که انقدر بهش علاقه دارین ؟

ashkanat

عضو جدید
بهترین گرایش گرایش طراحی فرایندهاست که مادر نفت در ایران وجهان است

khkh

عضو جدید
سلام.
من شنيدم كنترل هم جز گرايشاي ارشد مهندسي شيميه.
مي خواستم بدونم توي صنايع نفت و گاز كار يه مهندس شيمي گرايش كنترل دقيقا چيه؟ اخه مي گن جذب مهندساي برق گرايش كنترل توي صنايع نفت و گاز زياده . كار اين دو تا با هم فرق داره يا يكيه؟

molanaser

عضو جدید
گرایش طراحی فرآیند از بهترین های ایران هست ولی من خودم وقتی از استادامون نظر خواستم که تو ارشد چه گرایشی رو انتخاب کنم خیلی هاشون می گفتند کنترل گرایش خوبی هست و واقعا هم همینطوره
البته بازم می گم طراحی گرایش اوله به نظرم
و همچنین به قول بعضی از دوستان گرایش هایی مثل بیو و محیط زیست تو خارج طرفدارای بیشتری داره بر عکس تو ایران

alireza_engineer

عضو جدید
سلام.
من شنيدم كنترل هم جز گرايشاي ارشد مهندسي شيميه.
مي خواستم بدونم توي صنايع نفت و گاز كار يه مهندس شيمي گرايش كنترل دقيقا چيه؟ اخه مي گن جذب مهندساي برق گرايش كنترل توي صنايع نفت و گاز زياده . كار اين دو تا با هم فرق داره يا يكيه؟

مطمئنا کنترل تاسیسات برق با کنترل عملیات یک واحد با هم فرق میکنه
کارش هم فکر میکنم میتونه ساخت و تعمیر plc و دستگاه های کنترل باشه ;)

nokia n73

عضو جدید
دوستان از لحاظ کاری حساب کنی "طراحی فرایند "
ادامه تحصیل "پلیمر و نانو و بایو"
تدریس"پدشرفته و ترمو سنتیک"
بقیه شونم فقط برحسب علاقه است

Hopian

عضو جدید
سلام.من تازه دارم میام مهندسی شیمی.میخواستم بدونم انتخاب گرایش چه طوریه؟از ترم اول باید انجام بدیم؟

taleshi89

عضو جدید
سلام.من تازه دارم میام مهندسی شیمی.میخواستم بدونم انتخاب گرایش چه طوریه؟از ترم اول باید انجام بدیم؟
سلام..من ترم 5 مهندسی شیمی هستم از سال ورودی ما یعنی 89 گرایشارو ورداشتن..و گرایش اصلی رو شما تو ارشد انتخاب میکنی..شما 20 واحد درس عمومی(اندیشه و..)و44 واحد درس پایه (فیزیک،شیمی تجزیه و..)و58 واحد دروس اصلی مهندسی شیمی (ترمودینامیک و عملیات واحد و...)رو میگزرونین علاوه بر اینا 18 واحد درس تخصصی میمونه تا 140 واحد مهندسی شیمی کامل بشه که این 18 واحد هر دانشگاه میاد با توجه امکانات و اساتیدی که داره یه سری گرایشارو انتخاب میکنه ...مثلا دانشگاه ما اومده 18 واحدو بین سه گرایش نفت و گاز و پتروشیمی تقسیم کرده واز هرکدوم یه سری درسارو تو این 4 ترم باقی مانده برامون گزاشتن که همه بچه های ورودی ما این 18 واحدو باهم میگزرونیم اینطوری نیست که یه سری نفت برن یه یه سریمون پترشیمی وبقیه گاز همه یه 18 واحد مشترکو میگزرونیم ... یه دانشگاه دیگه ممکنه بیاد این 18 واحدو تو چند تا گرایش دیگه تقسیم کنه ...ولی اینکاروشون باز هم انتخاب گرایش تو مقطع لیسانس محسوب نمیشه و صرف پر کردن اون 18 واحد میان اینکارو میکنن...بنابراین هر کس با توجه به علاقه واطلاعات خودش تو ارشد گرایش خودشو مشخص میکنه...

ahmad 7

عضو جدید
من الان دارم میخونم واسه ارشد اونم فقط گرایش انرژی چون از بحث انرژی خیلی خوشم میاد .تو رو خدا هرکی در مورد دروسش اطلاعی داره بگه که مردم از بی اطلاعی ............................

بالا