بهترین رشته مهندسی

hamidrezachemeng

کاربر فعال
ببخشید من سوال رو درست نفهمیدم. کدوم گرایش مهندسی یعنی کدوم رشته مهندسی؟آخه معمولا" منظور از گرایش شاخه های مربوط به یک رشته ی تحصیلی هستش

adeniss

عضو جدید
كدوم گرايش مهندسي بهتره؟
من هم گرايش صنايع غذايي روخوندم هم بيوتكنولوژي. بيو خيلي جالبه ولي هنوز تو ايران خيلي جديده. بازار كار صنايع غذايي خيلي بهتره. اما بايد اينو در نظر بگيري كه همش خارج شهره.

mohammad moein

عضو جدید
خب مطمئنا مادر تمامي رشته هاي مهندسي و قديمي ترين رشته مهندسي مكانيك است واصلا بدون مكانيك خيلي از رشته هاي ديگر اصلا وجود نداشتن!!!!
پس من مطمئنا ميگم مكانيك

sun-shade

عضو جدید
من رشته ام رباتيك ،رشته سخت و با كلاسيه ،رشته ام رو دوست دارم.مهندسي صنايع گاز از گرايشهاي مهندسي شيمي رو هم خيلي دوست دارم.

arash_441

متخصص انرژی های نو
ین که دیگه گفتن نداره همه می دونن و شمام خودتون خوب می دونید بهترین و سخت ترین خون خوارترین و حشتناک ترین رشته فنی مهندسی مکانیک
همه رشته های فنی مهندسی به نوعی زیر شاخه این رشته می باشند از جمله برق/شیمی/عمران/مواد/نفت/ صنایع و .................
به همین دلیل به نوعی آچار فرانسه محسوب می شیم چون از همه دانش ها آگاهی داریم.

s1389

عضو جدید
بازم ازین سوالای سطحی وچرت وپرت حالا مثلامن بگم برق یا مکانیک
ببین بهترین رشته اون هست که بهش علاقه داشتی باشه
ضمنا همه افرادیک رشته حتی دریک دانشگاه وهم ورودی آینده کاری یکسانی ندارن ووضعیت شغلی ومالی متفاوت

z_painkiller

عضو جدید
بازم ازین سوالای سطحی وچرت وپرت حالا مثلامن بگم برق یا مکانیک
ببین بهترین رشته اون هست که بهش علاقه داشتی باشه
ضمنا همه افرادیک رشته حتی دریک دانشگاه وهم ورودی آینده کاری یکسانی ندارن ووضعیت شغلی ومالی متفاوت

این سوال یه جور نظر سنجیه....هر کسی رشته ای که بهش علاقه داره رو میگه....
البته وضعیت شغلی ، موفق بودن و نبودن هر کس تو اون رشته تو جوابی که میده تاثیر داره!
پس خیلی چرت و پرتم نیست;)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول رشته خودم مهندسی شیمی....
بعدشم مکانیک چون اونا هم مثل ما درسهای سخته(ترمو و حرارت و سیالات) رو پاس میکنن و یجورایی همدردیم...

enteghad

عضو جدید
سلام دوست عزیز از این صفحه بازدید نمایید و به دوستان خود پیشنهاد دهید

yare66

عضو جدید
:)مهندسی برق:)
مادر همه مهندسیا که مهندسی عمرانه- نمیدونم از کی مکانیک جاشو گرفته:surprised:

arash_441

متخصص انرژی های نو
:)مهندسی برق:)
مادر همه مهندسیا که مهندسی عمرانه- نمیدونم از کی مکانیک جاشو گرفته:surprised:

مثل اینکه شما از چارت درسی مکانیک خبر ندارین! نمی دونم چرا نظر میدین!

70 درصد دروس عمران میشه تو زیر گروه مکانیک جا داد اصلاً همین دروس مکانیکه که به عمران روح مهندسی داده مثل مکانیک جامدات ( مقاومت مصالح) ، استاتیک ، دینامیک ، مکانیک سیالات ،

تحلیل سازه و ...........) بازم میگی رشته مادر نیست!

به نظر من اون رشته ای که متخصصاش کمتره .
مثلا مهندسی نفت گرایش بهره برداری که خودمم مشغوله تحصیلم.

بالا