[بهترين گرايش رشته مهندسي نقشه برداری و ژئودزی] مشــــاوره و پرسش پاسخ

[بهترين گرايش رشته مهندسي نقشه برداری و ژئودزی] مشــــاوره و پرسش پاسخ

• فتوگرامتری

رای: 2 5.9%
  • ژئودزی

رای: 14 41.2%
  • gis

رای: 18 52.9%

• مجموع رای دهندگان
    34

karna

عضو جدید
GIS یا RS

GIS یا RS

:)سلام دوستان
من میخوام واسه ارشد انتخاب رشته کنم ولی مطمئن نیستم کدوم یک ازاین رشته ها بهتره؟
ممکنه این دو رشته رو باهم مقایسه کنید به خصوص از نظر آینده کاری و درآمد....البته علاقه ام به سنجش بیشتره.
درباره ژئودزی هم اگر توضیحی بدید ممنون میشم.

Alireza-Msc

عضو جدید
:)سلام دوستان
من میخوام واسه ارشد انتخاب رشته کنم ولی مطمئن نیستم کدوم یک ازاین رشته ها بهتره؟
ممکنه این دو رشته رو باهم مقایسه کنید به خصوص از نظر آینده کاری و درآمد....البته علاقه ام به سنجش بیشتره.

اولا علاقه حرف اول رو میزنه...
گرایش gis ساده تره و بازار کار نسبتا بهتری داره. البته توی ارگان های دولتی سنجش خیلی خوبه از نظر کاری. در کل شما هر رشته ای باشی میتونی پایان نامت رو توی هر موضوعی خواستی کار کنی. البته این رو هم بگم شما از gis در حد واحد های درسیت چیزی بهت اضافه نمیشه و برای کار باید خودت رو از نظر نرم افزاری و برنامه نویسی قوی کنی.

karna

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.gifسلام دوستان

اولا علاقه حرف اول رو میزنه...
گرایش gis ساده تره و بازار کار نسبتا بهتری داره. البته توی ارگان های دولتی سنجش خیلی خوبه از نظر کاری. در کل شما هر رشته ای باشی میتونی پایان نامت رو توی هر موضوعی خواستی کار کنی. البته این رو هم بگم شما از gis در حد واحد های درسیت چیزی بهت اضافه نمیشه و برای کار باید خودت رو از نظر نرم افزاری و برنامه نویسی قوی کنی.

دوستان از راهنماییتون ممنون
:);)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Geodesian

عضو جدید

اگر حال درس خوندن نداری و خیلی دنبال پولی GIS
اگر حال درس خوندن داری و کمی هم دنبال پول هم هستی RS
اگر از اصلا به فکر پول نیستی و می خوای اونقدر درساس سخت بخونی که جر بخوری بیا ژئودزی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Geodesian

عضو جدید
سلام دوستان
من لیست جزواتی که برای ارشد نقشه برداری خوبن،لازم دارن لطفا اگه کسی میتونه واسم بزاره.
اگه اساتید طراح سوالات نقشه برداری هم مشخص هست بزارید ممنون میشم.

تو ژئودزی :
GPS فیزیکال و بعد ژئو2 خیلی مهمه
GPS: باعث، مشهدی و رجبی جزوه های خوبین
فیزیکال اول از همه صفری(تهران). بعد هرچی خواستی(نجفی بـــــــــــــــــــــــــد نیست)
ژئو2: شریفی، محمد کریم
ژئو1: نجفی.
نجوم: محمد کریم

ریاضی که کتاب زیاده. من حاجی جمشیدی خوندم. با این که کم حوندم 65% تونستم بزنم. نسبت به جحمش خوب بود
فتو هم که در تخصص من نیست
مقشه هم که کتاب زیاد داره.
سرشکنی از جزوه شریفی. اگه وقت کردی کریمی و وثوقی.
ژئودتیک و تئوری خطا هم به خوندنش نمی ارزه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

karna

عضو جدید

اگر حال درس خوندن نداری و خیلی دنبال پولی GIS
اگر حال درس خوندن داری و کمی هم دنبال پول هم هستی RS
اگر از اصلا به فکر پول نیستی و می خوای اونقدر درساس سخت بخونی که جر بخوری بیا ژئودزی

:huh:
واقعا جالب بود، لپ کلام رو گفتی
شاید قید علاقه رو زدم و اول GIS انتخاب کردم
میسی گلم
:w27:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

karna

عضو جدید
بچه ها کسی با دانشگاه کرمان آشنا هست؟
انگار سال اولیه که ارشد نقشه میگیره؟
میدونید سطح علمیش چه جوریه؟
به تحمل راه دور و آب و هواش می ارزه؟
:question:

Alireza-Msc

عضو جدید
:question:

نه چند ساله میگیره.
مهمترین چیز توی ارشد محل اخذ مدرکته که از رشته مهمتره.
من اگه کرمان بهم یک ساله دکترا بده اونجا نمیرم. چون اون مدرک رسما ارزشی نداره.

alipiroozz

عضو جدید
بچها ميشه يه توضيحي در مورد اين دوتا بديد . GIS مگه ماله كاراي شهري نيست ؟

بازار كار اينا كجا هست ؟

alipiroozz

عضو جدید
راستي ممنون ميشم پيشنياز هاي يادگيري ARCGIS هم بگيد .

من C# بلدم .ديتابيس SQL Server هم مسلطم به درد ميخوره ؟

Geodesian

عضو جدید
راستي ممنون ميشم پيشنياز هاي يادگيري ARCGIS هم بگيد .

من C# بلدم .ديتابيس SQL Server هم مسلطم به درد ميخوره ؟

اصل مطلب هم همینه
تو GIS باید خیلی به برنامه نویسی و کد زدن وارد و مسلط باشی. غیر از نرم افزارهی متداول و کاربردی GIS ، باید خیلی توی C، Cشارپ و Database مسلط باشی. چون بیشترین وقتت رو روی این الگوریتم ها و حل این تیپ مسایل بذاری. در واقع به جای مباحث تئوری باید دنبال کاربردی کردن باشی. البته در مورد بقیه گرایش ها هم اگه برنامه نویسی بلد نباشی در واقع هیچ چی بلد نیستی اما در GIS خیلی حیاتی تره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Geodesian

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/2/icon_question.gif

چند ساله RS , GIS داره. کلا دانشگاه تحصیلات تکمیلیه(مثل تربیت مدرس) . کمتر تو مقطع کارشناسی دانشجو میگیره. کلا ارشد و دکتری میگیره. برخی استاداش اساتید دانشگاه تهرانن که چروازی میرن و میان(دکتر عزیزی، دکتر رجبی، دکتر امینی) ولی خوب درسی که تو تهران میدن اونجا نمیدن. ضمنا اسم دانشگاه خیلی مهمه. کرمان با تهران قابل قیاس نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Geodesian

عضو جدید
سلام دوستان.میخواستم برا ارشد شروع کنم که بخونم.
به نظرتون چه کتابایی برا تست زدن خوبه؟

رشته ما کتاب زیاد نداره. بیشتر جزوه ایه تا کتاب خصوصا تو درسای تخصصی که ضریب بالاتری دارن(فتو و ژئو)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

فرهاد عاطفی

عضو جدید
سلام
اول متن خبر را از لینک زیر بخونید به همراه نقدش بعد نظرات خودتون را ارسال کنید .

امروز که دانشگاه ما شلوغ شد . واقعا مسخره بود لیست دروسی که به ما نشون دادند و گفتند باید اینا را پاس کنید از کارگاه محاسبه ترسیم 1 تا 6 + نقشه برداری مسیر و عملیاتش + فتو 1 و 2 + ژئودزی 1و2 + عملیاتش بود آخه یکی نیست به اینا بگه مگه دور از جون شما ها خر گیر اوردید؟ ما که این درسا را یه بار تو کاردانی پاس کردیم در صورتی که بچه های نظری اینا را پاس نکردند حالا با این بخش نامه نیاز نداره که نظری ها این درسا را پاس کنند در صورتی که اگه نیاز به جبرانی باشه اونا نیاز دارند نه ما یه باره بگید پول میخوایم خودتونو راحت کنید چرا با زندگی ما بازی میکنید ؟

شما ها اگه دلتون واسه ما یا مملکت سوخته بود و اگه هم میخواستید درس ارائه بدید یه سری دروس بدرد بخور ارائه میدادید نه اینکه از این 24 واحد 10 - 12 واحدش عملی باشه که پول بیشتری بگیرید در صورتی که موسسات آموزش عالی و غیر انتفاعی امکانات ارائه دروس عملی را در حد متوسط هم ندارند حالا در حد عالی پیشکش .

خوشحال میشم نظرات شما را بدونم .

این قانون اصلاحیه مصوبه748 شورای برنامه اموزش عالی هست که میگه کسانی فقط باید 24 واحد جبرانی رو پاس کنند که معدل کل کاردانی پیوسته انها زیر14 است و رشته کاردانی انها با کارشناسی شان غیر مرتبط باشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

valentino

عضو جدید
سلام
اول متن خبر را از لینک زیر بخونید به همراه نقدش بعد نظرات خودتون را ارسال کنید .

امروز که دانشگاه ما شلوغ شد . واقعا مسخره بود لیست دروسی که به ما نشون دادند و گفتند باید اینا را پاس کنید از کارگاه محاسبه ترسیم 1 تا 6 + نقشه برداری مسیر و عملیاتش + فتو 1 و 2 + ژئودزی 1و2 + عملیاتش بود آخه یکی نیست به اینا بگه مگه دور از جون شما ها خر گیر اوردید؟ ما که این درسا را یه بار تو کاردانی پاس کردیم در صورتی که بچه های نظری اینا را پاس نکردند حالا با این بخش نامه نیاز نداره که نظری ها این درسا را پاس کنند در صورتی که اگه نیاز به جبرانی باشه اونا نیاز دارند نه ما یه باره بگید پول میخوایم خودتونو راحت کنید چرا با زندگی ما بازی میکنید ؟

شما ها اگه دلتون واسه ما یا مملکت سوخته بود و اگه هم میخواستید درس ارائه بدید یه سری دروس بدرد بخور ارائه میدادید نه اینکه از این 24 واحد 10 - 12 واحدش عملی باشه که پول بیشتری بگیرید در صورتی که موسسات آموزش عالی و غیر انتفاعی امکانات ارائه دروس عملی را در حد متوسط هم ندارند حالا در حد عالی پیشکش .

خوشحال میشم نظرات شما را بدونم .

من کارشناسی ناپیوستم و دانشکده نقشه برداری خوندم، و از اونجایی که از دیپلم فنی داشتم و کاردانیم را انقلاب خوندم کلی درس پاس کردیم که سیلابسش توی کارشناسی هم بود
مثلا دروس کاداستر و هیدروگرافی و تئوری خطاها و .... را کاردانی پاس کردم ولی کارشناسی هم گفتن باید دوباره پاس کنید معدل کاردانیم 17.25 بود. و براشون ریز نمرات را هم بردن بازم قبول نکردن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

lida 256

عضو جدید
سوالات ، نظرات و منابع در تحصیلات تکمیلی رشته نقشه برداری و ژئودزی

سوالات ، نظرات و منابع در تحصیلات تکمیلی رشته نقشه برداری و ژئودزی

سلام خدمت دوستان كسي هست توي تالار كه دانشكده راه و ترابري واقع در جاده قديم كرج چهارراه ايران خودرو هست مشغول به تحصيل باشه؟ يه سري سؤال دارم
هم در مورد مسير رفت و آمدش هم در مورد تعداد روزهاي درسي اونجا ممنون ميشم اي خدا يكي پيدا بشه:cry:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

h63s71

عضو جدید
اموزشکده راه وترابری

اموزشکده راه وترابری

سلام خدمت دوستان كسي هست توي تالار كه دانشكده راه و ترابري واقع در جاده قديم كرج چهارراه ايران خودرو هست مشغول به تحصيل باشه؟ يه سري سؤال دارم
هم در مورد مسير رفت و آمدش هم در مورد تعداد روزهاي درسي اونجا ممنون ميشم اي خدا يكي پيدا بشه:cry:

سلام مسیر رفت وامدش از میدان ازادی ست احتمالا سه روز در هفته کلاس داریم

TITY7

عضو جدید
منایع ارشد

منایع ارشد

سلام خدمت دوستان عزیز.
ضرایب و درسایی که برا ارشد باید بخونیم چیه؟
درس آمارم باید بخونیم؟

h63s71

عضو جدید
اره دانشکده معتبری به نظر می رسه وامکاناتش هم خوبه شما ساکن کجا هستید؟

sahar_mohamadi

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز.
ضرایب و درسایی که برا ارشد باید بخونیم چیه؟
درس آمارم باید بخونیم؟

سلام
ریاضی 1 و 2 و معادلات ضریب 1
فتوگرامتری ضریب 2
(فتوگرامتري
1 الی4)
‍ژئودزي ضریب 2
(ژئودزي 1
و 2- نجوم
-GPS
فیزیکال)
نقشه برداری ضریب 1
(نقشه برداري 1 و 2
نقشه برداري مسیر-
تئوري خطاها-
ژئودتیک و
سرشکنی- نقشه
برداري زیرزمینی)
زبان عمومی و تخصصی ضریب 1

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sahar_mohamadi

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام
کسی سوالات ارشد سال 84(اسفند 83) همراه کلیدش و فقط کلید سوالات ارشد 85(اسفند 84)رو داره؟
ممنون میشم اگه بزاریدش برای دانلود

sanaz777

عضو جدید
لیسانس معماری چه قدر شانس قبولی در ارشد عمران رو دارده؟
با 9 ماه درس خوندن

lida 256

عضو جدید
در باره آزمون كارداني به كارشناسي نقشه برداري

در باره آزمون كارداني به كارشناسي نقشه برداري

سلام دوستان قصد دارم كارداني به كارشناسي از عمران كارتوگرافي به عمران نقشه برداري امتحان بدم اگه از دوستان كسي هست كه اينجوري ادامه تحصيل داده لطفا يه پاسخي بده تا از طريق لينكش باهاش صحبت كنم آخه سالهاست كه از ميادين علمي(!) دور بودم :warn:

lida 256

عضو جدید
كارداني به كارشناسي نقشه برداري

كارداني به كارشناسي نقشه برداري

سلام دوستان ميخواستم در مورد آزمون كارداني به كارشناسي نقشه برداري يه مشورتي بكنم كسي هست ؟:gol::redface:

m0stafa72

عضو جدید
با سلام به دوستان مهندس دکتر سعیدیان امسال و سال قبل که با هاشون درس داشتم خیلی جالب بود که اگه دنبال جزوه ایشون میگردین بیفایده است چون که باید سر کلاس شلوغ ایشون باشی تا بفهمی ...اونم به سختی :confused:
من این ترم با ایشون نقشه برداری دارم هنوز که اول ترم هست کم آوردم... به هر حال گفتم که بدونین!:)