بن بست !!!

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
شده از همه چیز خسته بشی.............
دلت از مشکلات این جامعه و زندگی اشباع از غم و درد بشه..............
از وضعیتی که کشورت داره دلگیر بشی........و نتونی بپذیریش.......و خودتو خلاص کنی..........
جوابی واسه هزاران چراو سوالی (!) که داری .....پیدا نکنی...........
به ایمان برسی که فاصله زیادی بین شعار و حرفهاست تا عمل و کاری که انجام میدن........
اسیر ناحقی بشی.......و نتونی خودتو نجات بدی..........
یا باید مثل خیلی ها ........خودت رو بزنی به عالم بی خیالی............
یا دق مرگ بشی..................

بعضی وقتها از بس فکرم مشغول این بحثها میشه.........که احساس خفگی بهم دست میده......

الان چندماهه دنبال یه کاری هستم........و هرچه جلوتر میرم............به هرزگی و بدبختی که ما ایرانی ها اسیرش شدیم بیشتر آشنا میشم...............

نمیدونم ...................بگم مقصر دولته و مسئولینه........یا این خود مردم هستن که دارن همدیگه رو سلاخی میکنن.........

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی این تایپیک نه قصد راه انداختن بحث سیاسی دارم........نه حال حوصله اینو دارم که در مورد چیزی حرف بزنم گه بدونم .........صحبت در موردش بی فایدس...........
[FONT=&quot]فقط از این همه ناحقی که داره توی ایران صورت میگیره ..............خسته شدم..........[/FONT]

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا یک کلمه بعنوان اعتراض از دهنت در میاد .......... حتی یه کلمه........اونوقته که بلایی سرت میارن که آرزو میکنی...... لال بدنیا میمودی...............
چرا بیاد اینجور باشه...........

توی اداره یا سازمان مگه جرات اینو داری که بگی .......چرا کارم رو اینقد به تعویق میندازید...........
کارمندی که رسمی هستش جوری باهات رفتار میکنه که انگار با یه خلافکار و یا بدبخت طرفه..........

پس معنی اکرام ارباب رجوع یعنی چی................

وقتی توی هر سالن و اتاق این شعار پوچ رو میبینی بیشتر عصبی میشی.........................همش دروغ......و سیاه بازی.........

a30r

عضو جدید
کاربر ممتاز
بايد سوخت و ساخت و دم نزد كه بدبخت ميشي زندگيتا بكن هر چند نميزارن ميدونم:cry:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
از وضعیتی که کشورت داره دلگیر بشی........و نتونی بپذیریش.......و خودتو خلاص کنی..........
به ایمان برسی که فاصله زیادی بین شعار و حرفهاست تا عمل و کاری که انجام میدن........

بعضی وقتها از بس فکرم مشغول این بحثها میشه.........که احساس خفگی بهم دست میده......

الان چندماهه دنبال یه کاری هستم........و هرچه جلوتر میرم............به هرزگی و بدبختی که ما ایرانی ها اسیرش شدیم بیشتر آشنا میشم...............

نمیدونم ...................بگم مقصر دولته و مسئولینه........یا این خود مردم هستن که دارن همدیگه رو سلاخی میکنن.........
فکر میکنم اکثر ما تا به حال بار ها این حس ها رو تجربه کردیم..
اما با گفتن و تکرار کردنش چیزی درست نمیشه غیر از اینکه دلمون بیشتر می گیره..
بالاخره باید یه جایی به خودمون بیایم و واقعا" برای پیشرفت کشورمون مایه بذاریم..
نمیشه از دولت و حکومت و مسئولین هم اشکال گرفت چون مسئولین هم از همین مردم هستند..در ضمن اگر الان این حکومت سر کار معنیش اینه که لیاقت ما بیش از این نیست..میگن خلایق هرچه لایق!
تا وقتی تک تک مردم نخوان هیچ چیز عوض نمیشه..
ایران ما یه تحول اساسی لازم داره و این تحول فقط با اتحاد و اراده ممکن میشه...

meysam golzad

عضو جدید
توی جامعه ما بعضی موارد که دین منع کرد میشه از همین راه دینی
این افکار رو پیش برد :cry::surprised:

mehrshad53

اخراجی موقت
خب الان سال 1388 ماست و 2009 اونا...
ما هم توی قرن بیستم خودمون ادم میشیم......
میدونی ، آخه همه ادیان همین بلا را سر جوامع اوردن و مال ما که اخر اومده،اخرم میره......

::arash::

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین امشب بود داشتم یه برنامه میدیدم
واقعا بعد از انتخابات سر خورده و تحقیر شدیم
احساسه پوچی داریم
امید به آینده نداریم
دوست دارم از ایران برم ..ولی میدونم اونور هم آشه دهن سوزی نیست
دوست دارم تو کشوره خودم باشم و پیشرفتش و ببینم و بسازمش
ولی خیلی دلم پره

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب همه دارن درد میکشن...........درست....ولی بنظرتون اینکار درستیه که یه عده زجه بزنن و بقیه توی شادی خودشون غرق باشن..........

خب اگه کشورمون یه کشور اسلامیه...............پس کجای اسلام گفتن از ملت باید سوء استفاده کرد.....
خدا نکنه واسه کسی کاری پیش بیاد و گذرش با این اداره ها و سازمانها بیفته............اونوقته که متوجه میشه چه ظلمی داره در حق مردم میشه.............
جای تاسف هم اینجاست که حتی شکایت کردنت به مسئول بالاتر هم هیچ تاثیری نداره...........

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب الان سال 1388 ماست و 2009 اونا...
ما هم توی قرن بیستم خودمون ادم میشیم......
میدونی ، آخه همه ادیان همین بلا را سر جوامع اوردن و مال ما که اخر اومده،اخرم میره......

یعنی فکر میکنی مشکل از دینه............
فکر نکنم اینجور باشه............
تا بحال به این موضوع فکر کردی که از دین بر علیه مردم و برای رسیدن به مقصود خودشون استفاده کنن................
جدی میگم ........چرا توی کتابهای و شعارها این همه حرفهای قشنگ و زیبا هست............ولی .........توی عمل همه چیز خلاف و برعکسه.............
دین برای سعادت بشر .............ولی کسی سعادت واقعی رو تابحال دیده..........
من مشکل رو توی اصل نمیبینم............:surprised:

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
کم غم و غصه داشتیم ... کم جوونامون افسرده بودن ... با این انتخابات گند زدن به روحیه هر چی جوونه ...
هر چی بیشتر بزرگ میشی بییشتر می فهمی چه بلایی دارن سرت میارن بیشتر افسرده میشی .
برای خوشبخت بودن باید نفهمید پس تا میتوانی خر باش تا خوش باشی .......

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب آرماندیس جان تا کی ...........
اگه اینجور بود خدا بجای آفرینش انسان .....به تعداد الاغها اضافه میکرد...................

maryam-d

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب همه دارن درد میکشن...........درست....ولی بنظرتون اینکار درستیه که یه عده زجه بزنن و بقیه توی شادی خودشون غرق باشن..........

خب اگه کشورمون یه کشور اسلامیه...............پس کجای اسلام گفتن از ملت باید سوء استفاده کرد.....
خدا نکنه واسه کسی کاری پیش بیاد و گذرش با این اداره ها و سازمانها بیفته............اونوقته که متوجه میشه چه ظلمی داره در حق مردم میشه.............
جای تاسف هم اینجاست که حتی شکایت کردنت به مسئول بالاتر هم هیچ تاثیری نداره...........

به اين موضوع دقت كن كه ايران اسماً اسلاميه.وگرنه اسلام رو به هر شكلي كه خودشون ميپسندن به خورد مردم ميدن.

آرتميس.artmiss

عضو جدید

اول اينكه quester جان حالت چطوره؟بهتر شدي الحمدالله!بعدهم واسه من درحسرت اينم كه واسم نشده باشه كه غصه نخورم به حال جامعه ايران. حتي مدت ها پيش از اين جريانات انتخابات.ولي چه فايده.آدم بايد موقعيت پيدا كنه از اين كشور بره.دوروز داري زندگي مي كني اونم باغم وغصه و نگراني و...

natalie

عضو جدید
"دو روز داری زندگی می کنی"؟؟؟!!!! ما تو این کشور زندگی نمی کنیم فقط داریم نفس می کشیم....................دویدنای الکی....حرص خوردن واسه هیچ و پوچ.....
همه انگار یه چیزیشون می شه!!!بعضی وقتا با خودم فکر می کنم واقعا چرا خدا باید بخواد کشوری که اسم اسلام روشه این جوری باشه؟؟! من اگه جای خدا بودم سر سه سوت نابود ش می کردم چون چیزی جز مایه ابرو ریزی نیس...........

::arash::

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ما داریم زندگی میکنیم؟؟
اگه زندگی اینه پس بدبختی دیگه چیه؟؟؟یعنی از این هم بدتره
از همه طرف بن بستووهر جا میری در بروت بستست..
نه امید به زندگی داری..نه به کار...نه به آینده..نه به عشق..هیچی

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول اينكه quester جان حالت چطوره؟بهتر شدي الحمدالله!بعدهم واسه من درحسرت اينم كه واسم نشده باشه كه غصه نخورم به حال جامعه ايران. حتي مدت ها پيش از اين جريانات انتخابات.ولي چه فايده.آدم بايد موقعيت پيدا كنه از اين كشور بره.دوروز داري زندگي مي كني اونم باغم وغصه و نگراني و...

سلام:gol:........ممنون عزیزم.........خوبم شکر خدا..........

نه رفتم از این کشور علاج کار نیست:mad:...........اگه اینکار رو کنیم هرجای دیگه هم که بریم همین آش و هم کاسه هست چرا......چون وقتی اینجا که زادگاه پدرانمون و مملکتمونه دارن باهامون اینجور رفتار میکنن ..........وای به حال غریبه ها........اونم با وجه خوبی که بیرون از ایران پیدا کردیم........
:warn::warn:راستی من بحثم اینه که شما مشکل رو کجا میبینید.........:warn::warn:

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
"دو روز داری زندگی می کنی"؟؟؟!!!! ما تو این کشور زندگی نمی کنیم فقط داریم نفس می کشیم....................دویدنای الکی....حرص خوردن واسه هیچ و پوچ.....
همه انگار یه چیزیشون می شه!!!بعضی وقتا با خودم فکر می کنم واقعا چرا خدا باید بخواد کشوری که اسم اسلام روشه این جوری باشه؟؟! من اگه جای خدا بودم سر سه سوت نابود ش می کردم چون چیزی جز مایه ابرو ریزی نیس...........

نه اینم راه حل خوبی نیست:cry:.......
میشه دوستان راه حلهایی که به ذهنشون میرسه رو بگن........:)

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ما داریم زندگی میکنیم؟؟
اگه زندگی اینه پس بدبختی دیگه چیه؟؟؟یعنی از این هم بدتره
از همه طرف بن بستووهر جا میری در بروت بستست..
نه امید به زندگی داری..نه به کار...نه به آینده..نه به عشق..هیچی

مسئولین و کسانی که به اصطلاح دران کشور رو اداره میکنن غیر از اینه که از همین مردم هستن..........پس چرا باید اینجور بشه........یعنی ایراد از پست و مقام و جایگاه هستش که باعث بروز این مشکلات و دغدغه ها میشه........

natalie

عضو جدید
مشکل خیلی جاهاس!!اون قد که من شخصا یا هر کسی که تا حالا در این مورد باهاش حرف زدم حاضر حتی به قیمت همون برخوردای بدی که امکان داره توی خارج از کشور باهامون بشه فقط برررررره.....
با یکی که اونجائه حرف می زدم می گفت نمی دونین کافیه بفهمن شما ایرانی هستین چیا که بهتون نمی گن...در بهترین شکل ممکن ازتون می پرسن "ایران اصلا کجاس؟؟!!!:biggrin:"
ولی اخه ما دلمونا به چیه اینجا خوش کنیم؟؟!!به نظر من که از پایه خرابه و دیگه از راه حل و این حرفام گذشته...
خوشحال می شم نظر بقیه رو هم بدونم

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاسف......

تاسف......

مشکل خیلی جاهاس!!اون قد که من شخصا یا هر کسی که تا حالا در این مورد باهاش حرف زدم حاضر حتی به قیمت همون برخوردای بدی که امکان داره توی خارج از کشور باهامون بشه فقط برررررره.....
با یکی که اونجائه حرف می زدم می گفت نمی دونین کافیه بفهمن شما ایرانی هستین چیا که بهتون نمی گن...در بهترین شکل ممکن ازتون می پرسن "ایران اصلا کجاس؟؟!!!:biggrin:"
ولی اخه ما دلمونا به چیه اینجا خوش کنیم؟؟!!به نظر من که از پایه خرابه و دیگه از راه حل و این حرفام گذشته...
خوشحال می شم نظر بقیه رو هم بدونم

میگن خود کرده را تدبیر نیست !

یه مثال کوچیکش اینه..........وقتی توی همین بخش (گفتگوی آزاد) یه بحث و چندتا سوال مطرح میشه......و انتظار میره که بقیه بچه ها نظر بدن و شرکت کنن......
یکی از بچه های قدیمی میاد و اینجور نظر میده که........
چقد حرف زدی حاجی !

خب اون خارجی ها حقم دارن ندونن ایران کجاست !
واقعا متاسفام.......

بنهور

عضو جدید
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چه نکوتر آنکه مرغ‍‍ــی ز قفـس پریده باشد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]پـر و بـال ما بریدند و در قفـس گشـودند[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چه رها چه بسته مرغی که پرش بریده باشد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]من از آن یکی گـزیدم که بجـز یکـی ندیدم[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]که میان جمله خوبان به صفت گزیده باشد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]عجب از حبیـبم آید که ملول می نماید[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نکند که از رقیبان سـخنی شـنیده باشد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اگر از کسی رسیده است به ما بدی بماند[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]به کسی مبـاد از ما که بدی رسـیده باشد.[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]​

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم تاپیکتو گذاشتی بن بست.........چاره اش همینه.....باید تک تک ملت به این نتیجه برسن که به بن بست رسیدن.......باید ساختارهای فکری اصلاح بشه.........بعضی مواقع باید معنی های جدیدی جای معنای فعلی قرار بگیره..... باید از ذهن به دستها و زبان برسه .... باید جرات قدم برداشتن داشته باشی..... البته این به اون معنی نیس که همه چی تغییر کنه و همه چی ریشه کن بشه نه ما بیشتر به اصلاح نیاز داریم .........
بیداری و فهمیدن مثل درد زایمانه....... باید تموم وجود آدمو بگیره.....باید هر ایرانی تو تموم زوایای زندگیش واقعا به این نتیجه برسه که این زندگی کردن نیس که ماداریم می کنیم... زندگی می تونه جور دیگه و به صورت دیگر هم باشه.......اونقدر باید این سوالات و حس بیداری تو بوجودش و تو فکرش تکرار بشه تا کم کم نتیجه خودشو در عینیت بزاره..........
البته مشکل دیگه اینکه منظور از بیداری چیه..... منظور از تغییر و تحول چیه ....... ما ایرانی ها یه جورایی دچار دوگانگی شدیم.....خیلی وقتا مفاهیم رو باهم عوضی می گیریم ........خیلی جاها اون چیزی که بده واسمون عین خوبی میشه و برعکس

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم تاپیکتو گذاشتی بن بست.........چاره اش همینه.....باید تک تک ملت به این نتیجه برسن که به بن بست رسیدن.......باید ساختارهای فکری اصلاح بشه.........بعضی مواقع باید معنی های جدیدی جای معنای فعلی قرار بگیره..... باید از ذهن به دستها و زبان برسه .... باید جرات قدم برداشتن داشته باشی..... البته این به اون معنی نیس که همه چی تغییر کنه و همه چی ریشه کن بشه نه ما بیشتر به اصلاح نیاز داریم .........
بیداری و فهمیدن مثل درد زایمانه....... باید تموم وجود آدمو بگیره.....باید هر ایرانی تو تموم زوایای زندگیش واقعا به این نتیجه برسه که این زندگی کردن نیس که ماداریم می کنیم... زندگی می تونه جور دیگه و به صورت دیگر هم باشه.......اونقدر باید این سوالات و حس بیداری تو بوجودش و تو فکرش تکرار بشه تا کم کم نتیجه خودشو در عینیت بزاره..........
البته مشکل دیگه اینکه منظور از بیداری چیه..... منظور از تغییر و تحول چیه ....... ما ایرانی ها یه جورایی دچار دوگانگی شدیم.....خیلی وقتا مفاهیم رو باهم عوضی می گیریم ........خیلی جاها اون چیزی که بده واسمون عین خوبی میشه و برعکس

توضیح خوبی ارائه ارائه دادید......ممون
بنظرتون توی یه خونه .....پدر و مادر ....برادر و خواهر ...........رو در نظر بگیرید...........وقتی یکی از فرزندان خانواده دچار مشکل حادی بشه..........مثلا اعتیاد داشته باشه........خب انتظار اینه مابقی اعضای خانواده ....در رفع مشکل فرزند و عضو دیگر خانواده عکس العملی نشون بدن.....و بقول معروف دست بکار بشن.........
خب حالا ........اگه دیگر اعضای خانواده دچار مشکلات دیگه ایی باشن.........اونوقت چی............
حکایت مملکت ما هم همینه..........اونایی که دارن به هرنحوی میخورن و بریز و بپاش دارن.......به هیچ عنوانی حاضر نیستن .........تغیری در اوضاع مملکت ایجاد بشه.......مگه اینکه باز به نفع اونا باشه.............. مابقی هم که در ظاهر اصلا حقی برای انتخاب ندارن..........

وقتی مردم کشور با پول و مقام و ثروت و از این قماش .........تعلیم و تربیت میشن.......خب نباید انتظار فرجی باشیم........
ولی بن بست آخر راه نیست.........(مثل توی فیلم ها.............;))

بالا