[بزرگان موسیقی] - جان لنون - تصورکن!

spow

اخراجی موقت
جان لنون خواننده محبوب ومتفاوت گروه بیتلز ...خواننده ای که همه ملل صدای انسانیت رو با صدای او گوش میدن...خواننده ای که مثل تمام دگراندیشان مورد غضب مذهب بوده وعاقبتی مثل تمام عاشقان نوع بشر داشته
بخاطر گفتن اینکه بیتلز حتی از مسیح هم محبوب تر هستند مورد کلیسا ودینداران قرار گرفت ولی بعد از کشته شدن دراماتیکش توسط کسی که به دلیل مشهورشدن جان لنون را درنیویورک جلوی چشم خانوادش به قتل رساند کلیسا مدعی بخشیدنش شد
سیاوش قمیشی هم همین متن را با کلی سانسور بازنویسی وبازخوانی کرده بود
موفق باشید

...

Imagine there's no heaven,

تصور کن بهشتی در کار نیست

It's easy if you try
کار آسانی است اگر سعی کنی

No hell below us,
و جهنمی آن پائینها وجود ندارد

above us only sky,
بالای سرمان فقط آسمان است

Imagine all the people
و تصور کن همه آدمها

living for today...
فقط برای امروز زندگی می کنند

Imagine there's no countries
تصور کن هیچ کشوری وجود ندارد

It isn't hard to do
کار سختی نیست

Nothing to kill or die for
دلیلی برای کشتن یا مردن نیست

No religion too
و مذهبی نیز در کار نیست

Imagine all the people
تصور کن همه مردم

living life in peace...
در صلح زندگی می کنند

You may say I'm a dreamer
ممکن است بگوئی من خیالبافم

but I'm not the only one
اما من فقط یکی نیستم

I hope some day you'll join us
امیدوارم روزی تو هم با ما باشی

And the world will be as one
و تمام زمین قطعه ای واحد باشد

Imagine all the people
تصور کن که تمام مردم

sharing the entire world...
سهمی از تمام زمین دارند

but I'm not the only one
اما من تنها نیستم

امیدوارم روزی تو هم با ما باشی

And the world will live as one

Imagine no possessions
تصور کن هیچ مالکیتی در کار نیست

I wonder if you can
من تعجب می کنم اگر تو بتوانی

No need for greed or hunger
نیازی به طمع و یا گرسنگی نیست

a brotherhood of man
برادری همه آدمها

Imagine all the people
تصور کن که تمام مردم

sharing all the world...
در تمام جهان سهیم هستند

but I'm not the only one
اما من تنها نیستم

امیدوارم تو هم روزی با ما باشی

and the world will live as one

آخرین ویرایش توسط مدیر:

spow

اخراجی موقت
قابل توجه بعضیا!!:

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

عبارت «تصور کن!» روی بنای یادبود جان لنون، (استرابری فیلدز) در پارک مرکزی نیویورک.

تصور کن (به انگلیسی: Imagine). ترانهٔ مشهور آرمان‌شهری تصنیف‌شده و اجراشده توسط جان لنون است که در آلبومی به همین نام در سال ۱۹۷۱ منتشر شده است. در حالی که در طی این سالها نسخه‌های متفاوتی از این ترانه توسط اشخاص مختلف اجرا شده‌اند، نسخهٔ اصلی با آوازی موقرانه و صدای پیانویی مسحورکنندهٔ، کیفیت موسیقایی خود را حفظ کرده است و در برنامه‌های رادیو و غیره هنوز هم پخش می‌شود. در فهرست مجلهٔ رولینگ استون از بهترین ترانه‌های راک تمام دورانها که بر طبق نظرخواهی از اهل فن منتشر کرده است، این ترانه رتبهٔ سوم را کسب کرده است.
لنون این ترانه را ترانه‌ای «ضد مذهبی، ضد مهین‌پرستانه، ضد رسم و رسوم عرفی، ضد سرمایه‌داری» معرفی می‌کند که «به دلیل ظاهر زیبا و غلط‌انداز پذیرفته و محبوب شده است».[۱].
در این ترانه لنون از ما می‌خواهد که تصویری آرمانگرایانه‌ای را در ذهن تصور کنیم که در آن «هیچ کشوری وجود ندارد»، «هیچ دینی نیست»، «تملک وجود ندارد» و «چیزی ارزش کشتن و مردن را ندارد». افراد در این جهان آرمانی «به صلح و صفا زندگی می‌گذراند» و «در همهٔ دنیا با هم سهیم‌اند». البته شک در مورد امکان وقوع چنین توصیفاتی در خود ترانه نیز ابراز می‌شود.
با وجود اینکه تصور می‌شده‌است که متن این ترانه کاملاً زادهٔ ذهن لنون و دید صلح‌طلب او به جهان بوده باشد، اما شاه‌بیت (ترجیع‌بند) این ترانه از یوکو اونو همسر جان لنون است. وی که کودکی خود را طی جنگ جهانی دوم در ژاپن گذرانده است، جملاتی اینچنینی را در حدود سالهای دههٔ‌ ۱۹۶۰ پیش از آنکه لنون را ملاقات کرده باشد در اشعارش آورده است. در مصاحبه‌ای که چهار روز پیش از قتل لنون انجام شده است، او اذعان می‌کند که یوکو هم باید به‌عنوان تصنیف‌گر این ترانه شناخته شود. در همین مصاحبه او اعتراف کرده است که در زمان انتشار این ترانه، اعلام نقش یوکو در مورد متن ترانه را نمی‌توانسته بدلیل دید بسیار مردانه‌اش بپذیرد.
در هر صورت این ترانه به مشهورترین ترانهٔ لنون و امضایی برای او تبدیل شد.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تصور کن همه بی دلیل محبت کنن :heart:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: spow

آذرتاش

عضو جدید
بسیار عالی بود دوست عزیز. همه آنچه را که ما در هزار تا کتاب نمیتوانیم بیان کنیم , او در یک قطعه اهنگ بدرستی بیان کرده. من همین حالا دارم این آهنگ را گوش میکنم و همزمان متن شما را هم میبینم و حضّ میکنم. بازم ممنونم. :gol:

• Like
واکنش ها: spow